Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

maladama
16. bře 2013

@abby003 plenky určitě byly; ovšem co nebylo, byla prdelmastička - tedy byl jí reklamní vzorek 3,5g, což vystačí asi tak na dvě miminčí prdelky 🙂

amallie
16. bře 2013

@maladama já jsem ležela v motole na riziku teda jen jednu noc, ale koupelna byla pro jeden pokoj zvlášť a na pokoji jsme byly dvě, mohlo se na terasu a na pokoji byla tv
v podstatě to tam vypadalo jako na šestinedělí, akorát tam byl větší klid 😀

fykyska
16. bře 2013

@maladama 😀 😀 To já měla super baby 🙂 Tak to je dobré že na 6N není terasa 😀 to bys měla jednodušší a sirotek by byl 😀 😀 Já jsem jim kazila průměr 😀 protože já tam byla skoro týden a holky přes dva měsíce 😅 Ale jak jsem psala - žádnej problém ovšem na blbce se dá narazit všude 😉 Snad budu mít kliku na 6N 😀

mataharyy
30. bře 2013

Tak zkušenost z Motolské nemocnice. Naprosto super, přístup na 1* jak na porodnici, tak na oddělení, včetně pomocného personálu. Porodnice je naprosto luxusní, až se ani nechtělo věřit že jsem stále v té hrozné budově 😀 , jídlo se dá jíst (jediné co je na pytel, tak večeře v pět, kdo bývá večer hladovější, tak ať si nechá něco přinést 🙂 ), na chodbě je neomezený množství čaje, jen na pokojích je buď zima, nebo vedro tak je dobré s tím počítat a vzít si pro jistotu ponožky a pro dítko čepku (ale ta se teoreticky asi dá vyžádat i na oddělení). Jináč opravdu jak jsem se toho bála, tak mohu jen doporučit 😵 Jináč s těmi návštěvami dětí, opravu děti do deseti let na oddělení nesmí a velmi striktně to dodržují, takže s tím je nutné počítat 😉

maladama
30. bře 2013

@mataharyy takže UŽ? 🙂 gratuluju! Jste už i doma, jak jste to zvládli?

Já mám jít příští týden do poradny se sbalenou taškou, že se na místě rozhodne, jestli už si mě nechají na riziku nebo ještě na víkend pošlou domů. Ale je mi tak, že už bych pomalu klidně šla si tam lehnout dneska.

maladama
30. bře 2013

jo a pozor na to, že mají od 5. do 12.4. uzávěr porodních sálů!

Rizikových rodiček, jako jsem třeba já, se to sice netýká, ale "běžných" jo. U mě to je stejně na 99,9999% císař, toho doktorka říkala, že si střihnou přinejhorším kdekoli jinde na patře. A taky doufám, že vydržím ještě o chvilku dýl, aspoň ten 35tt kdybych dala, tak to by bylo super.

petule12
30. bře 2013

@maladama - no to je informace, musím vydržet do termínu, nikam jinam se mi nechce 🙂 😉

mataharyy
30. bře 2013

@maladama No vzala jsem to nakonec rychle, tak už i doma 😀 Nakonec to opravdu byl fajn zážitek, i když nemocnice nesnáším a k té Motolské jsem měla opravdu dost odpor, tak vše nad očekávání, všichni strašně hodný a vše bylo fajn. Takže mé vzpomínky byli velmi napravené a mohu jen doporučit 😉 A paní co před porodem ležela na rizikovém, si taky nestěžovala, tak se nemusíte bát 🙂 Držím palce ať vám vše dobře dopadne a jste spokojená 😉

maladama
30. bře 2013

@mataharyy tak to jsem moc ráda, že vzpomínky napravené, ale nejdůležitější je výsledek - tedy zdravé miminko doma, a k tomu gratuluju úplně nejvíc! Je to chlapeček nebo holčička?
ono fakt na tom šestinedělí se to nezdá, ale je to takový izolovaný, jak kdyby to ani nebylo v obrovské nemocnici, jen z okna je vidět ten zbytek komplexu... taky mi to tam přišlo hrozně komorní.

na riziko se momentálně i těším. je mi fakt hodně špatně (a hnusné nachlazení tomu opravdu nepomáhá), do toho staršího zrovna teď chytly batolecí záchvaty vzteku, takže jakákoli nemocnice už mi připadá jak dovolená ☹

maladama
30. bře 2013

@petule12 na držení držím palce, ale kdyby něco... to by bylo u tebe ještě docela dost před termínem, tak to by k tomu taky přistupovali možná jinak - to by se možná vyplatilo tam zavolat. Ale přeju, ať to vůbec není potřeba, miminka se maj dopékat v břiše hezky do 39tt (když je tam jedno. představa, že ty moje dvojky bych měla nosit ještě 6 týdnů, tak to bych si hodila mašli).

mataharyy
30. bře 2013

@maladama Jo tak ten výsledek je nejdůležitější, to je pravda a ten tedy je krásný 😵 😵 Je to kluk, do party k těm dvěma 😀

petule12
30. bře 2013

@maladama - no já doufám, že to bude v pohodě, ale občas mám takové tlaky 😉 ale první bylo taky nakonec 3 dny po termínu, takže to snad do termínu doklepu 😉
A 19 dubna musím ještě stihnout zubaře 😀

No na riziko to je v pohodě, byla jsem tam po porodu jeden den a bylo to tam fajn, jestli se to dá takto o nemicnoci říci.
Koukej taky hezky dopékat co nejdéle to půjde nebo už máš termín kdy půdou miminka ven?

@mataharyy - gratulace k chlapečkovi 😉

maladama
31. bře 2013

@mataharyy kluci jsou fajn - i když teda furt doufám, že si domů ponesu dvě holčičky 🙂
ale tříčlenná klučičí parta je určitě super!

@petule12 s takovými plány hezky nohy křížem, odpočívat a držet! 🙂
Naše dvojky půjdou ven nejdýl 36+0, tedy 23.4. - dýl by to bylo pro ně moc riskantní. Ale Motol skoro vždycky hospitalizuje případy s jednou placentou už od 35tt, a doktorce se moc nelíbilo, že už se trochu otevírám, tak kdyby se to do příště zhoršilo, chce už nasadit kortikoidy na dozrání plic - na to je potřeba 36 hodin, takže radši si mě "položí" dřív, aby se to stihlo dokapat, kdyby to šlo pak rychle.

petule12
31. bře 2013

@maladama - tak moc moc držím palce ať jde vše dle plánu 😉 a ať se ti splní ty holčičky 🙂
i když hlavně ať jsou mimísové zdraví!

petule12
31. bře 2013

@maladama - se tam možná po sobě hezky vysřídáme, ty půjdeš dom a já na to 😀

mataharyy
31. bře 2013

@maladama Tak třeba budou holky, ale každopádně i kdyby ne, má to také mnoho kladů, člověk nemusí řešit oblečení, hračky a vybavení dětského pokoje 😀 Ale určitě to bude někdy i na palici, ale tam asi až tolik nebude hrát roli jestli máme tři kluky, tři holky nebo mix 😀 No a možná díky tomu manžela ještě za pár let nalomím na ten jeden pokus o holčičku 😵 😀 Každopádně držím palce, ať je vše bez problémů a jste všichni zdravý a spokojený 😵

maladama
31. bře 2013

@petule12 nebo se potkáme ještě na šestinedělí, máš tam pár dní rezervu s tím zubařem 19. dubna 🙂

@mataharyy to si taky říkám, máme spoustu modrého, ale nakoupila jsem levně velkou hromadu od kamarádky, co má mix, tak mám i nějakou tu růžovou.
A pokud jsou to kluci, tak mám ten třetí pokus už slíbenej, musím doktorům říct, ať mi to břicho zašijou poctivě, že si ještě pro jedno miminko zajdeme 🙂

mataharyy
31. bře 2013

@maladama No tak to se musí snažit 😎 Já bych klidně to čtvrté, ale je fakt, že ne už takhle do dvou let, nějak mě to poslední těhotenství rozložilo, tak se potřebuji poskládat, taky by se patřilo, alespoň na pár měsíců pak jít do práce 😀 No a pak kdo ví, jaká bude situace, třeba se do té doby manžel rozmyslí 😀 Ale jak znám naše štěstí, tak pak by nám vyšla dvojčata a kluci 😀 😀

maladama
31. bře 2013

@mataharyy my původně plánovali tři teď a čtvrté "na starý kolena", po čtyřicítce tomu nechat volný průběh, tak bychom to kvůli naději na holčičku trochu uspíšili (a shodli jsme se na tom, že to páté by se když tak taky i sneslo) - ale určitě rozestup aspoň 2 roky, spíš víc, taky mě to těhotenství hodně rozložilo.

Nevěřila bych, jak nepříjemné a náročné to může být, s prvním jsem ještě den před porodem rajzovala, uklidila celý dům, lezla po štaflích... teď jsem 33tt a na nakrájení jedné cibule si musím jít sednout ke stolu, protože ve stoje to nedám. Oblíknu si ponožky, a jsem zadejchaná, že se pět minut dávám do kupy (a to fakt nepřeháním, to je denní realita). Nedovedu si představit, když někdo čeká trojčata...
a zase už dobře chápu, proč Japonky, které jsou tak drobné (já mám sice slováckou postavu, ale jen 162cm a nepoměr mezi mnou a velkými miminky je podle doktorů hlavní důvod všech mých problémů), prakticky vůbec nemají dvojvaječná dvojčata (dvojvajky jsou dané geneticky, jednovajky jsou všude rozšířené stejně) - protože ty, které k tomu měly sklony, určitě nepřežily těhotenství!

mataharyy
31. bře 2013

@maladama No já dvojčata nemám, ale tři porody během čtyř let a hlavně ty těhotenství mě zmasakrovali, takže jestli čtvrté, tak za pár let... Zase si říkám, že mám času hromadu, v mém věku je hromada ženských, co nemají ani jedno dítě, ne ještě tři 😀 😀

petule12
31. bře 2013

@mataharyy
@maladama - teda holky, vy plánujete, to koukám 😉 😀

pejullka
31. bře 2013

za me Motol bohuzel ne a uz nikdy:(

petule12
2. dub 2013

ty jo, tak příští týden razím na prvné poradnu. Toto uteklo.
Trochu jsme si se sestřičkou zažertovali, že hlavně nesmím rodit mezi 5-12. dubnem kdy mají tu uzavírku sálů 🙂

hmonika
2. dub 2013

V Motole jsem rodila přesně před měsícem a za mě doporučuju!Byla jsem maximalne spokojená.Porodní boxy moc hezké,PA milé,vždy my všechno předem vysvětlily.Jelikož bylo na šestinedělí plno,tak jsem jednu noc byla bez malýho a ležela jsem na gynekologii,ale za Davídkem jsem mohla kdykoliv přijít a zkoušet přiložení k prsu.Sestry z šestinedělí i dětské sestry byly milé.Je pravda,že kojení mi moc nikdo pořádně nevysvětlil,ale když jsem požádala sestřičku,tak mi pak všechno ukázala a poradila.

petule12
20. dub 2013

holky, je v motole na šestinedělí wifi?

maladama
21. dub 2013

@petule12 není, lépeřečeno nefunguje. A kdyby fungovala, tak je placená (100 Kč na 24 hodin používání či co). Pokud chceš internet, musíš si to zařídit sama (já třeba jedu přes T-Mobile mobilní internet, který tu má dobré pokrytí a rychlost).

petule12
21. dub 2013

@maladama - díky za informace 😉 tys tam měla sebou normálně notebook? Už si nepamatuji, jestli se to dá na šestineděli třeba někam zamknout apod.

maladama
23. dub 2013

@petule12 já na šestinedělí nejsem - nejdřív jsem ležela na rizikovém (tam jsem si ho zamykala do skříně, když jsem odcházela z pokoje), teď jsem s holkama na roomin-in na jednotce intermediální péče. Ale měl by jít zamknout do nočního stolku, pokud není extra široký.

janakla
23. dub 2013

@maladama gratuluji k holčičkám!
jak to šlo? spokojenost s motolem?

petule12
23. dub 2013

@maladama - tak už jsem taky tu na šestinedělí. Každopádně díky za info 🙂 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru