Porodnice Praha - Bulovka? Máte zkušenost?

eillie
20. bře 2018

Zdravím maminky, za nedlouho se musím přihlásit do porodnice, jsem prvorodička a potřebovala bych poradit 🙏.
Tíhnu k Bulovce asi proto, že tu nemocnici máme nejblíže a známe ji (ne však jako porodnici).
Rodila jste některá na Bulovce, doporucili by jste ji? Popřípadě jakou jinou nemocnici v Praze?
Moc děkuji za jakékoliv zkušenosti ❤

hanve
6. zář 2018

Rodila jsem na Bulovce 2015 a 2017. Vyhrady mam poobakrat, ale celkove na Prahu asi ok. Neni to tovarna na mimca. Poprve jsem mela stesti, ze jsem tam byla sama i na hekarne, takze tam se mnou mohl byt manzel. Jako vydesena prvorodicka rodici o mesic driv super psychicka podpora. Podruhe jsem rodila po bource, takze jsme se tam stridaly pomalu na postelich, vytkla bych dost nesetrna a bolestiva vnitrni vysetreni. Zase na novorezeneckem pri prvnim porodu to byl mega stres, neustale vazeni, dokrmovani um, kdyz malej uz nechtel, tak to do nej nalili az se nekolikrat zeblil. Nebyla jsem informovana o delce naseho pobytu, o duvodech tak dlouheho pobytu, predavali si nas tam jak horky brambor a myslim si, ze castecne zavinili rozvinuti poporodni deprrse. U druhe novorozenecke super, nikdo po mne nechtel zadne vazeni pred a po kojeni, necpali mi hned um, nikdo nekontroloval jak casto kojim, takze mala byla na prsu skoro furt. Proste nas nechali zit a bylo to super. Doufam v potreti a pokud to vyjde, tak budu vybirat opet mezi Bulovkou a Krci.

llenka1
7. zář 2018

@hanve fuuu, to dali malemu UM bez Tvojho vedomia? To by ma nastvalo.. Mna teraz nikto nekontroloval ako a kolko malu kojim, prisla som akurat 2x na vazenie /druhy a treti den... to uz pribrala a sli sme dom/. Ale je pravda ze po tom prvom vazeni /rodila som v nedelu rano a toto bolo v utorok rano a mala nakojila asi len 20 ml, tak sestricka prve co, ze ci som sa uz bavila s Dr. o dokrmovani... tak som jej vysvetlila ze mlieko sa mi este len spusta a o dokrmovani ani reci. Ked mala revala, lebo vsak chudinka nez sa mliecko spustilo mala hlad urcite, tak dalsia ze mi pozicaju dudlik.. no ani napad, este mlieko nemam, mala poriadne sat nevie a dudel davat 👶 jedine co.... uz ked fakt plakala som sa bala aby nebola dehydratovana, tak sa dava glukoza striekackou... to som dala asi raz /ale to bola nudzovka/. no a malicku som mala cely cas pri sebe... v porodnici som snad nespala vobec, ako sme aj v nooci kojili a mala som ju na sebe v posteli. Mozno keby som ju na noc odniesla na neonatologiu a chcela by som sa vyspat a revala by ktovie ci by ju nedokrmili, nedali dudel... Ale ako som pisala, co sestra, co doktor to iny nazor aj na dokrmovanie, aj na dudlik 🙂 Preto fakt kazdemu doporucam nestudovat si vsetko o kojeni este pred porodom, potom je o dost menej stresu a clovek ked viac menej vie, tak si ide po svojom a nenecha sa zblbnut ked pridu 3 sestry a kazda radi nieco ine... proste mat jasno co a ako este pred porodom.

hanve
7. zář 2018

@llenka1 No dali mu ho s mym vedomim, ale kdyz maly nedopil, co mel a ja sla za sestrou, ze uz nechce, tak sestra nic neresila, vzala maleho a nacpala do nej ten zbytek takivym zpusobem, ze se hned zeblil. Sestra na to koukala a pak povida, hm to se obcas stava a odesla. Ale maly byl pod drobnohledem, narozen driv, silna zloutenka, takze se svitil, prujem, nepribiral a hubnul. Navic jsme meli nejakou aktivni mladou dr, ktere nestacilo na propusteni, ze zacal pribirat, ale musel pribrat podle ni urcity pocet gramu. Navic tam jeli podle nejakych tabulek a denne mu navysovali davky toho, co ma vypit, takze 1.den 10ml,2. 20 ml a takhle vzestupne kazdy den +10 ml na jedno krmeni. Jeste ted si na to vzpominam a dela se mi zle. Ale jak rika, druhy porod o dva roky pozdeji v terminu a nikdo nic neresil a sla jsem domu.

margalita
27. led 2019

Rodila jsem U Apolináře a o malého bylo skvěle postaráno. Ale podruhé už bych tam nerodila. Z oddělení šestinedělí jsem byla dost nešťastná. Asi bych volila Podolí, na které slyším samou chválu a teď po sledování seriálu "Dělníci života" bych zvažovala i Bulovku.

radukaj
24. únor 2021

Ahoj, dnes jsem byla na druhe poradne ve 41.tt na Bulovce v CPA. Moc mila PA Beta Samkova mi natocila monitor. Tep miminka byl vyssi, tak to sla zkonzultovat s doktorkou. Prisla doktorka Valkova, chovala se ke mne, jako kdyby mela vetsi zodpovednost za me vlastni dite nez ja. Mlada, nezkusena, arogantni, neduveryhodna osoba, ktera mi nic nevysvetlila a rovnou zacala strasit. Po hodine mi zopakovali CTG, uz lepsi, ale stale hranicni tep kolem 160. Ja ve stresu. Dale me vysetrili, doktorka ke mne sedela zady, kdyz se me ptala na otazky, nechala me stat polonahou na vysetrovne s otevrenymi dvermi. Pak me velmi neurvale vnitrne vysetrila, nakonec ultrazvuk na zadech (“Natahnete si ty nohy!), ktery trval vecnost, protoze s pristrojem neumela. Bez dalsich informaci ci otazek mi rovnou navrhla hospitalizaci a indukci porodu. Odjela jsem a nechala se vysetrit jinde. Vse v poradku. Moc doufam, ze uz na Bulovku nebudu muset jet.
Jsem registrovana i v Rakovniku, mam svou PA a uplne fyziologicke a stastne tehotenstvi.

uzovka13
30. bře 2022

čerstvá zkušenost - všichni neskutečně milí, porod proběhl naprosto přirozeně a cítila jsem ohromný respekt veškerého personálu. V porovnání s předchozím typicky nemocničním porodem (poloha na zádech, automatický nástřih, ignorace všeho, co jsem jim říkala - porodnice mimo Prahu) to byla procházka růžovou zahradou. Všechno se mnou prodiskutovali, neudělali jediný krok bez mého výslovného souhlasu, poloha dle mého výběru, soukromí, žádné medikamenty. V poradně jsem vždy měla štěstí na doktorku, která nikam nespěchala, všechno se mnou probrala, sestřička je kapitola sama o sobě, s tou bych si povídala i mimo vyšetření, báječná!
Měla jsem klasický porodní box, apartmán byl plný, i tak jsem se tam cítila dobře. Velký, čistý, dostatek soukromí. Vyšetření během porodu probíhala minimálně a vždy tak, aby mě to co nejméně bolelo. Kontrakce? počkáme. Opět hořkosladká vzpomínka na první porod.
Hlavně žádné pitomé poplatky a příplatky (parkováním, doprovod u porodu...wtf?) a už vůbec ne chození před porodem s obálkou za vedením, jako je to u některých pražských porodnic. Platila jsem akorát za dvoulůžák a poté jednolůžák
Jídlo se tam jíst nedá, osobně neuznávám argument, že nejsme v Michellinské restauraci, rodička potřebuje výživnou a chutnou stravu a ta tady bohužel není, což je jediná výtka.
Letos rodily na Bulovce u tři mé kamarádky a všechny mají stejně pozitivní zkušenost. Pokud chcete přirozený porod v atmosféře respektu tak Bulovka je jasná volba. Jen jak se to rozkřiklo tak je tam nával a dost často stop-stav, i když máte registraci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru