Zatajené dítě. Je dobré s takovým mužem zakládat rodinu?

22. říj 2020

Jsem s partnerem už přes rok a dnes jsem našla ve schránce dopis od soudu. Zeptala jsem se ho, jestli mi něco netají. Dluhy či trestní činnost. Vypadlo z něj to, že má dceru. A ten dopis byl ohledně alimentů. Přítel se odmítá se mnou o tom bavit. Považuje to za uzavřenou kapitolu. Sice platí, ale je to spíše nuceně. O samotnou nezletilou dceru nemá zájem. A já si teď říkám, jestli je dobré s takovým mužem zakládat rodinu.

klokanka31
22. říj 2020

Nikdy. Já bych ho hnala. Tohle mi udělal můj ex, ten ani neplatil a hromadily se dluhy. Takového hnát koštětem.

nekiaxy
22. říj 2020

No, uplny svatousek to asi nebude. Ale jedna z moznosti, co tu nepadla, a podle me pomerne logicka, je ta, ze dite chtel, ale zjistili postizeni. Chtel, aby partnerka sla na potrat, ona nechtela. Rozhadali se, on utekl. Ona si dite nechala. On plati na dite, ktere nechtel a z jeho pohledu se nemlo narodit. Zaroven vi, ze se nezachoval idealne a dobrovolne by s tim nikdy na verejnost nesel, aby se zostudil. At tak ci tak, vas dalsi vztsh zalezi hlavne na nem a na komunikaci mezi vami. Bezcharakterni vykastrovany byk to byt muze a nemusi, to musis poznat sama.

journals
22. říj 2020

@tensorflow Ale to není tento případ, že? A znásilněn asi taky nebyl.

codal
22. říj 2020

@veritanas neumím si představit, že bych se nechala vyštípat ze života svého dítěte (být neplánovaného), i kdyby ex dělala cokoliv. Neznám relevantní důvod, který by ospravedlňoval to,že někdo přestane bojovat za to, aby své dítě mohl vídat. Nikdy bych kontakt nepřerušila, soudila bych se, je to moje dítě, moje zodpovědnost a to, že mě nesnesne nový partner matky pro mě prostě důvod není.
Anonym: To že se partner nestará o svoje dítě je první problém. To že to zatajil tobě jako životní partnerce druhý problém (kdybyste spolu byli chvíli a neplánovali budoucnost, tak to možná jsem schopná pochopit) a to že o tom s tebou odmítá mluvit je problém číslo tři. Trochu moc vážných problémů na jeden vztah. Pokud by dál odmítal jakkoliv vysvětlit situaci a dál dělal mrtvého brouka vůči svému dítěti, nedokázala bych s takovým člověkem dál žít natož s ním zakládala rodinu.

autor
22. říj 2020

@nekiaxy Co říkal, tak se to postižení zjistilo až po porodu. Dcera se snad i narodila předčasně, jestli jsem mu správně rozuměla.

sudylichozrout
22. říj 2020

O to vic mel byt napomocny a ne utect jak malej kluk, co rozflakal okno. Promin, ze to pisu, ale ne. Tohle neni clovek, o ktereho by ses mohla nebat oprit. Nikdy nebudes mit jistotu, ze zas nevezme kramle, kdyz nebude vse pokadene duhou.

klokanka31
22. říj 2020

Nebude to nakonec zas troll?

zuzkasim
22. říj 2020

Všechno jsou to tu jen dohady. Zkusila bych mu dát pár dnů klid, ať si to srovná v hlavě a pokud by s tím nezačal sám, iniciovala bych promluvu o tom, jak to bylo a jaké důvody ho vedly k jeho chování. Jestli si rozumíš s budoucí tchýní, nechala bych si ji v záloze na někdy později a až se ti svěří chlap, zkusila bych se pozeptat i jí, co o tom ví, porovnala bych si obě verze. Člověk se není schopen připravit na vše, ale přece jen, jestli to jen trochu půjde, uvažuj víc rozumem jak srdcem. Kdyby došlo na nejhorší, přece jen je lepší ztratit rok neperspetivního vztahu než případné nevydařené manželství nebo zůstat svobodnou matkou...

koordinatorka_odboje
23. říj 2020

Kolik let ma dite a jak dlouho jste spolu?

autor
23. říj 2020

@koordinatorka_odboje Prý začala chodit do školky, ale né do klasické. Jsme spolu přes rok.

koordinatorka_odboje
23. říj 2020

Takze vase prvni velka krize. Hele, ty sama nejlepe vis, jaky tvuj pritel je. Jestli mas obavy,bav se o tom s nim narovinu - mam strach, ze me opustis taky, mam strach, ze jsi nositel spatneho genu atd. - vsechno se da resit,kdyz se budete bavit.

lula86
27. říj 2020

Určitě bych s takovým může rodinu nezakladala. Upřímnost, důvěra je hrozně moc důležitá ve vztahu. A tady bych řekla že není.

stopobezite
27. říj 2020

Taky mi jeden byvaly pritel zatajil dceru. Bylo to nechutný, to zjistit náhodou. Ja z mého pohledu říkám... ne!

sarkoc
27. říj 2020

Jediné, co by vadilo mně, je ta nekomunikace nyní, ale vzhledem k tomu, že mám manžela, který o všech vážnějších tématech potřebuje přemýšlet dřív než se to rozebírá, tak i to dokážu pochopit 🙂 Z toho ostatního by pro mě bylo pro další vztah důležité to, jak se choval ten rok, co jsme spolu...z toho si myslím, že se dá dost dobře poznat, že na minulost chtěl/nechtěl opravdu zapomenout...padlo zde x důvodů, proč by nemusel chtít dítě vídat a nevím, proč ho za to odsuzovat. Co bych ale chtěla před vlastním otěhotněním, to jsou v tomto případě genetické testy.

martiina_k
28. říj 2020

Tak já bych teda chtěla jasně vědět, co tomu dítěti je. Jestli je předčasně narozené a došlo ke komplikacím při porodu a je to dítě s DMO, tak OK, tohle není nic dědičného. Pokud je to ale třeba dítě s PAS, nějakým syndromem apod., už bych si dávala velký pozor, i když pokud toho člověka miluješ, těžko se něčemu takovému vyvaruješ. Budeš doufat, že si miminko "nevytáhne" špatné geny ☹
Chtěla bych po něm, aby mi řekl opravdu vše, pravdu bez vytáček. Potom bych se teprve rozhodovala. Z těchto kusých informací těžko můžeš udělat relevantní závěr.

alla007
28. říj 2020

Za mě... Kdyby si vážil TEBE, tak ti o tom řekl sám. Teda jestli to s tebou myslí vážně. To, že nechá ženskou s malým dítětem, které potřebuje speciální péči si myslím svoje. Sama jsem si tím prošla a je to sakra náročný. A pokud už utekl, aby mu vizuálně nekazili život, měl by se o ně materiálně postarat tak, aby se žena mohla o dítě starat plnohodnotně!!!
...sory, je to debílek. Kolik mu je?

95newmommy2020
28. říj 2020

Těžko soudit, co zatím je. Jaký je opravdový důvod.
Ale chtěla bych znat vysvětlení, a pak bych se rozhodla. A taky bych s nim radši nějakou dobu na zkoušku žila jen tak.

michaela_2
2. lis 2020

Pokud jste ve fázi vztahu, kdy společne plánujete rodinu (tedy i on s tebou chce mít děti, ne že to napadalo zatím jen tebe), pak mi určitě připadá dost falešný, nerict, že už vlastně někde dítě mám.
Věta o tom, že pochybuje, že je ta malá jeho, i když testy to prokázaly, ta je taky “milionova”

A to, že s tebou teď v klidu nesedne a nepoví ti svou verzi, mi taky nepřijde vůči tobě moc košer.
Obecně mám taky tendenci neradit ukvapena a dramatická gesta a určitě bych na tvém místě byla sama zvědavá, s jakým vysvětlením nakonec přijde, ale docela mne “pobavily” některé příspěvky tady, kde se vytahuje soused souseda atd kterej měl za ženu strašnou mrchu atd (úplně stejně mimo kontext, jako hlášky o mužském odpadu)
🙈