Vzhled vs. povaha muže. Máte podobnou zkušenost?

28. kvě 2020

Ženy mám takový možná dost povrchní dotaz. Jak vnímáte vztah s chlapem, který se vám nijak zvlášť nelíbí, ale jinak povahově vás něčím okouzlil? Když si s ním píšu, tak je vidět, že to má v hlavě srovnané, je pracovitý, zodpovědný, má zajímavé koníčky, ale vzhledově žádný fešák. Kdysi jsme si hodně psali, scházeli se a já se pak vrátila ke svému ex, se kterým mám dítko. Výsledkem bylo, že on jen další rok a půl naháněl kámoše a holky až mi začal ty své "kamáradky" tahat i do postele. Celou dobu jsem při každé hádce myslela na to, že jsem dala přednost jemu před hodným chlapem. Tento je povahově člověk, kterého bych si vedle sebe představovala, vzhledově už je to horší. Připadám si jako hrozný a povrchní člověk , že nad tímhle vůbec přemýšlím. Dokázaly by jste se přes to přenést a zamilovat se i tak? Říkám si jestli se vůbec dá najít chlap, který bude mít povahu i vzhled nebo jestli budu přebírat až na mě zbude zas nějaký idiot...

cikitkapb
28. kvě 2020

A dovedeš si představit, že bys s takovým člověkem strávila noc? Jít jen po vzhledu je povrchní... Ale ten dotyčný by tě měl přitahovat i fyzicky, abyste mohli vztah posunout na fyzickou úroveň. Bez sexu vztah nefunguje. Ať si každej říká co chce.

jjasmina
28. kvě 2020

@cikitkapb Naprostý souhlas, bud to tam je nebo to tam není

drep
28. kvě 2020

Člověk, co je super osobnost, ale vůbec tě fyzicky nepřitahuje, se jmenuje kamarád. Ne partner. Partner aspoň mně musí vonět, musí mě přitahovat, musím po něm normálně žensky toužit. Jinak to pro mě není partner.

codal
28. kvě 2020

Určitá chemie je potřeba, ten člověk te musí přitahovat. A ono to asi není úplně o kráse, ale sympatiícj, charismatu. Ve finále se ti klidně může stát, že chlap, který se ti třeba vzhledově ze začátku úplně nelíbí, si tě něčím získá a vlastně to tam pak zafunguje. Ale násilím to lámat přes koleno, to prostě dlouhodobě fungovat nebude.

marcicek84
28. kvě 2020

Necim te pritahovat musi,pokud ne,tak z toho nikdy nic nebude a hledej dal...

mariegroth
28. kvě 2020

Nemusis se stydet. Je normalni, ze chces, aby se ti chlap libil. To je normalni od prirody. Rekla bych, ze jste si sedli jako lide, jako pratele.

miba10
28. kvě 2020

Můj táta vždycky říkával "Co do hezkého džbánu, když je v něm nasrano. "
Podívej nemusíš mít zrovna modela, ale něco mezi vámi musí fungovat. Přesně jak píší holky....
Ona krása je pomijejici, ale blbost je věčná.
Na druhou stranu, spousta přátelství se proměnila na lásku, ale i spousta lásek se proměnilo jen na přátelství.

rebe
28. kvě 2020

Jasně že je hloupé chodit s chlapem, který se ti jenom líbí, ale nemáte stejné hodnoty. Ale bohužel, chodit s chlapem kvůli tomu, jaký je, i když tě nepřitahuje, to prostě nejde. Ale z vlastní zkušenosti vím, že i do takového chlapa se jde zamilovat. A pak najednou nebudeš chápat, že ti kdy připadal nepohledný.

majvik
28. kvě 2020

noo, takhle asi: když jsem poprvé viděla svýho muže, tak první myšlenka co mi prolítla hlavou byla "to je ale ošklivej starší pán"😀 Ale po dvou hodinách povídání s ním jsem zjistila nejenom to že vypadá minimálně o deset let starší než ve skutečnosti je ale i to že s mi s ním je moc hezky a že mě i přes ty prořídlý vlasy, zarostlou bradu a vyvalený pupek docela přitahuje...😀 takže jako jenom o vzhledu to není, ale nějaká chemie tam asi sepnout musí. Otázka jestli vždy sepne tak brzo jako se to stalo třeba mě, nebo jestli se to může stát i u tebe třeba i po letech... to netuším☹

veruuu_kubesovic
28. kvě 2020

já jsem toho názoru, že si prostě s chlapem musíš "sednout", prostě tě musí zaujmout a jasně měl by i trochu vypadat, ale zase co s hezounem, který má v hlavě kulový...

kaciobst
28. kvě 2020

Tak já to mám takhle.. celý život jsem měla tak nějak určitý typ chlapů, co se mi líbili. Pak jsem nastoupila do nové práce, kde jsem právě měla být na šichtě s nynějším přítelem. Já ho znala od vidění, ale neměla jsem ho ráda s kamarádkou jsme ho dost často pomlouvaly, protože přede mnou s ním pracovala ona🙈 no ze začátku jsem s nim fakt nechtěla pracovat, byl to pro mě prostě buřtík Luky😂 (měl pár kilo na víc) ale hned po první šichtě jsem si uvědomila, že si s ním hrozně rozumím, dostal mě prostě v něm bylo něco, co mě přitahovalo.. do práce jsem se těšila jen na něj.. i přesto, že absolutně vybočoval z mého zajetého “vzorce” když to tak řeknu... tak jsem se do něj bláznivě zamilovala a on do mě byla to láska na druhý pohled jak my říkáme, protože ani on se mnou nejdřív pracovat vůbec nechtěl... teď jsme zasnoubení a čekáme spolu mimčo, jsem moc šťastná a neměla bych... I když není nejkrásnější chlap na světě tak ho moc miluju za to jak se ke mně a k mému synovi chová... nikdy jsem tak obětavého chlapa snad neviděla... takže já bych to s nim zkusila 😊

kaciobst
28. kvě 2020

Neměnila bych*

lstuchlova
28. kvě 2020

Bez přitažlivosti bych nikdy do ničeho nešla.

papousekpaja
28. kvě 2020

Kazdy mame urcity vzhledovy typ, co nas pritahuje, co se nam libi a co hledame. U me treba typ chlapa co ma tmave huste vlasy. A vis co? Muj pritel je spinavy blondak s dlouhymi vlasy, trochu podobny zpevakovi z Alkeholu. Ani netusim co me na nem pritahlo uz pred 10 lety. Asi ciste chemie. Jen ze pred temi 10 lety nam to z urcitych duvodu nevyslo a kazdy jsme byli na druhem konci cr, ikdyz stale v kontaktu

95newmommy2020
28. kvě 2020

Já to mám zas tak, že jsem vždycky chtěla muže, který není moc atraktivní, připadalo mi to praktičtější.
Rozhodne pro dlouhodobej rodinej život je lepší se řídit rozumem, mít muže, který je hlavne hodný a pro rodinu, není pecivál, je spolehlivý a zodpovědný. Atraktivitu muže jsem vždy vnímala jako negativní aspekt, že by pak hůř nesl případné vrásky, tloustnutí, porod.

papousekpaja
28. kvě 2020

Pokracovani... Takze jsem zas vyhledavala ty sve tmavovlase typy, vdala se, rozvedla... Minuly rok se tento dlouhovlasy blondak zjevil u me v praci, samozrejme ze predem ohlasen a ta chemie se znova projevila a my se opet dali dohromady. A ted mame 5 denniho chlapecka a nejsme spolu zpet ani rok 😂 a ackoliv to vubec vzhedove neni muj typ, co bych hledala, tak jsem stastna, ze jsme se znovu nasli a silene moc ho miluji. Nechci v zivote uz nikoho jineho a tech 9 let odlouceni vem cert, ja jsem ted tak stastna, jako nikdy pred tim.

veruuu_kubesovic
28. kvě 2020

@kaciobst já jsem to měla stejně tak a pak mě v 26letech sbalil můj manžel, naprosto rozdílný od mých expartnerů, s pár kily nadváhy...

jahodi
28. kvě 2020

Byla jsem v podobné situaci a fakt jsem trpěla, když jsem si říkala - Co když "to" tam nebude a nebudu ho vlastně milovat? Ale díky bohu jen velmi krátce, pak mi život přinesl hroznou situaci, kterou bych nikdy nevěřila, že ji chlap ustojí (nová ženská a po třech letech řeší problémy s bývalým??!!!???), ale bylo mi to i jedno, šlo o mé dítě... A on? Nejenže to ustál, ale navíc mi byl oporou. Brada mi padala údivem... a byla to naprosto zřejmá odpověď na mou otázku. A najednou se mi tenhle fakt divnej chlap začal i líbit 😀

nicol22
28. kvě 2020

Mela jsem to tak s bývalým. Na první pohled mě ničím neuchvátil, prostě se mi nelíbil...dali jsme se do řeči a časem jsem se do něj zamilovala. Byl hodný, pracovitý, galantní, snesl by mi modré z nebe...po dvou letech se z něj vyklubal chronický lhář a manipulátor. Potom jsem potkala mýho muže. Na první pohled jsem si řekla, jo holka, o tom si můžeš nechat jenom zdát, ten by si o tebe ani kolo neopřel. 😂 No a už jsme 6 let manželé. 😃 Přitažlivost je důležitá ale někdy se to že začátku obejde o bez ní.

barulina
28. kvě 2020

Neni to povrchni. Pokud mne nekdo nepritahuje, bohuzel to nejde. Nejde o vzhped ale o chemii. Treba otec dcery neni zadny krqsavec, ale mel takove charisma a vse tak sedelo, ze proste tonslo. Asi bych se do toho nesnazila vnutit. Kdyz tam ta chemie neni, za me asi neprijde

lennus
28. kvě 2020

Nikdy se mi žádný chlap na začátku příliš nelíbil jako wow, že bych tvrdila, že je fešák, ale byli mi sympatičtí a postupně, jak jsem je poznala, se mi začali líbit a mám pocit že nejen ten můj s věkem zrají jako víno.

autor
28. kvě 2020

@papousekpaja je krásný, gratuluju 🙂 no tak uvidíme, ale tenkrát to docela zajiskřilo a nepřestala jsem nad tím přemýšlet, že jsem nejspíš udělala obrovskou chybu s tím upřednostit mého ex kvůli dítku. On je takový playboy, když se usměje tak holky tajou, povahově mi vůbec neseděl, ale máme spolu dítko, tak jsem se vrátila a nevim v co jsem doufala (blbka prostě). Přemýšlela jsem nad ním celý rok a půl. Zas bez chemie to tenkrát nebylo. To jsem právě chtěla slyšet, že pak opravdu láska mění pohled na partnera 🙂

nita1984
28. kvě 2020

Mě prostě z chlapa musí zvlhnout kalhotky, jinak vím, že to nemá smysl.

pavlinar
28. kvě 2020

Nemohla bych jit do vztahu, rouzmej sex a intimnosti, bez pritazlivosti. Ale stava se mi, ze se mi chlap zacne libit fyzicky az kdyz ho poznam povahove. Pokud se pritazlivost neobjevila, zustal nadale kamaradem

kridav
29. kvě 2020

Tak já když poznala ex manžela , tak se mi taky nelíbil. Jeli jsme na první rande, jeli jsme na Konopiště, cestou nás zastavili policajti, a když venku u nich, tak jsem si ho prohlížela a říkala jsem si, že fakt toho ne. Vůbec nebyl hezky a ještě o 8 let starší, mě bylo v té době 22. No ale, když jsme šli z Konopiště, tak jsem do něj byla až po uši zamilovaná. Prostě něčím mě okouzlil, a bylo mi jedno ze není krasavec. Máme spolu 2 už velký děti, a byli jsme spolu 13 let. Vím že to s ním bylo osudový setkání, protože i když jsem to s ním neměla lehký, tak mi ten vztah hodně dal. Hlavně to najít sama sebe a mít se ráda.
Teď mám hezkýho, ale hlavně hodnýho manžela už 7,5 let. Spolu máme 5,5 letýho syna, a vím že je to taky můj osudový muž, se kterým zestárnu 😊

levandule_k
29. kvě 2020

Já to mám třeba nastavené tak, že je pro mě u muže velmi důležitá povaha, chování hodnoty. Kdybych cítila manipulaci, byl egoistický sobec atp., tak mě velmi rychle přejde zamilovanost, i kdyby to byl nejkrásnější muž planety. Co taky s chlapem, co krasavec, ale jinak idiot. Vzhled tedy pro mě není až tak primárně důležitý, neřeším primárně ošklivost nebo krásu. Musí mezi námi fungovat chemie, přitažlivost a musí mi vonět. Tím nemyslím kvalitní parfém, ale jeho přirozenou vůni.

Spíš je otázka, jestli si s ním dokážeš představit milování.

Spousta mužů rozkvete díky partnerce, která jim obmění šatník 🙂

rozarka24
29. kvě 2020

Heleď já jsem s přítelem 4 roky a čekáme mimčo. Znala jsem ho už tak rok před tím než jsme si začali. Byl to znamej, kteréj byl fajn a občas jsme se potkali v baru. Ale nikdy by mě nenapadlo s ním něco mít pac se mi nelíbil. Speciálně jeho zuby. No ale jednou večer tam byl, tak jsme si povídali a smáli a okouzlil mě jeho zadek 🤣 tak jsem si ho prohlížela a řekla si že má úžasnou postavu a je sexy, proč sem se toho nevšimla dřív. No a pak jsem zjistila že se mu už libim straaasne dlouho a nakonec jsem mu napsala a šli jsme na rande. Když jsem zjistila jak je skvělé a vtipnej a ten sexy zadek a svaly, tak jsem se už zubů nevšimala. Ale musí tam prostě být ta chemie. A ta přitažlivost se může objevit jen tím, jak ti přijde úžasný povahou, pak se ti i začne najednou líbit vzhledově. Fakt jsem se ho nikdy nevšimala nelíbil se mi, pak jsem se s ním bavila a zaměřila proč vlastně jsem se ho nikdy nevšimla a bylo to. Ale jestli se u vás přitažlivost ta chemie neprobudi, tak to asi nemá úplně smysl. Bez toho podle mě vztah nemůže fungovat 🤔

llorak
30. kvě 2020

manzel není žádný krasavec, ale snesl by mi modre z nebe, dokáže me rozesmát i pekne naštvat a stejne bych ho za žádného nasamponovaneho blbecka nevymenila 🥰 dala jsem rozhodne přednost osobnosti před vzhledem a mam dokonalou rodinu ❤

veronikajanova
30. kvě 2020

Nejdelší vztahy jsem měla s muži, kteří se mi na začátku vůbec nelíbili. Včetně toho současného (10 let).