Co mě čeká na 1. těhotenské prohlídce u MUDr.?

bartkat
24. lis 2014

Ahoj,zítra jdu k mudrovi aby mi potvrdil tehu, zítra budu 5+6, co mám očekávat?
(Někdo říká ze můj MUDr není pečlivý někdo ze jo,tak nevím)

mysonek
24. lis 2014

Jen vaginální UZ, pokud bude vidět miminko, tak není třeba nic dalšího. Pokud nebude, tak asi odběr na HCG.

ninikry
24. lis 2014

@bartkat urcite utz, aby potvrdil, ze mimos je tam, kde ma 🙂

terezapetrova
24. lis 2014

pohovor, urceni doby tehu dle poslední menzes, vnitrni vysetreni které by ale mělo byt vzhledem k tehu setrne, pak prohmatani briska asi vzhledem k moznemu tehu vynecha to asi udela jen kdyby se tehu nepotvrdilo, vnitrni vysetreni utz, kontrola zluteho vacku, embrya, zda jsou pritomne, srdecni akce ještě asi nebude, urci stari tehotenstvi dle utz, zkontroluje zda je jinak vse ok, pokud se potvrdi pozve na další navstevu jiz podle me s odberem krve. Tolik co si myslim ja jak to probiha pokud nejsi extra pripad 🙂 Drzim palce 🙂 a ještě na zaver, pokud k dr nechodis dlouho a nebude se Ti zdat a mela by jsi moznost vymeny, rozhodne bych hledala lepsi, je fajn nektere věci v tehu nepodcenit 🙂 @bartkat

bartkat
autor
24. lis 2014

A ma to být tedy vnitřní ultrazvuk ne přes břicho? Co když mi ho bude chtít dělat přes břicho?

bartkat
autor
24. lis 2014

@terezapetrova děkuji za vyčerpávající odpověď, chodim k němu x let ale nikdy jsem neměla žádné problémy takže mi jen vždy udělal stery a napsal Antinu víc nebylo třeba.

hhanca
24. lis 2014

@bartkat Přes břicho nic neuvidí 🙂

bartkat
autor
24. lis 2014

No zítra dám vědět jak to proběhlo. Jen doufám ze bude videt co vidět být má v tomto TT. Pořád nemůžu nějak uvěřit ze jsem těhotná.

terezapetrova
24. lis 2014

@bartkat není zac, urco to bude v poho a v zacatku tehu se utz skutecne dela jen vnitrni, to on urco vi, naopak v pozdejsim tehu se dela jen vnejsi

terezapetrova
24. lis 2014

@bartkat ještě me napadlo nenech se vystŕasit pokud stari bude dle vysetreni trochu jiné, nekteri dr rovnou reknou , ze je to sptane, to by vždy omejvali, dobry dr vi, ze ovu není vždy presne v puli cyklu 🙂

bartkat
autor
24. lis 2014

No já asi dnes nedospim 🙂

terezapetrova
24. lis 2014

@bartkat ja vim ja to takto mela z minule str na ctv a tak se pak vyspis na stredu az Ti dr rekne same dobre zprávy 🙂

bartkat
autor
24. lis 2014

@terezapetrova a ty jsi v kolikatem TT?

terezapetrova
24. lis 2014

@bartkat minuly ctv rano dle utz 6 TT a doufam, ze na další kontrole v 8 TT bude odpovídat velikost a bude tlouct srdicko 🙂 To je hruz, taky se nervuju nemysli a nepamatuju si, ze bych to takhle u mého prvního tehu prozivala také, bud jsem nemela tolik infa a nebo jsem to proste zapomněla jake to tehdy bylo 🙂

bartkat
autor
24. lis 2014

@terezapetrova je to hrozne, moje koleg. v září potratila asi v 8tt tak se bojím o to víc. Ale ted nám to všem vyjde a v červenci budeme mít krásná zdravá mimi všechny (minimálně mi dvě a moje koleg.) 🙂

marcelka287
24. lis 2014

@bartkat
@hhanca Holky mě dělal můj dr vždy jen přes břicho a byla jsem tam, když jsem byla 5+ něco, už nevím kolik, je to dlouho🙂 ale je fakt že většiou mi všichni ríkaj že nejdřív dr dělají vaginální. No můj prostě ne a viděli jsme🙂
Tak držím palce ať je vše ok;)

terezapetrova
24. lis 2014

@bartkat presne tak 🙂 a pisni zítra urco jak dopadnes 🙂

terezapetrova
24. lis 2014

@marcelka287 tyyyjo tak to slysim poprvé 🙂

bartkat
autor
24. lis 2014

No když mi bude chtít dělat přes břicho, řeknu mu ze kamaradce dělal jinej MUDr v tomto týdnu vnitřní proč mám já takový 😀

marcelka287
24. lis 2014

@terezapetrova No ale fakt, škoda že to nemám nikde napsané. Ale zjistila jsem to 33 den cyklu a myslim že jsem tam šla 3-4 dny potom. A to mel muj dr ještě hoodně spatnej ultrazvuk, novej si kupoval az na vanoce🙂

bartkat
autor
24. lis 2014

Já ani nevím jaký ultrazvuk ma,nikdy mi ho nedělal.

terezapetrova
25. lis 2014

@marcelka287 nu ja verim o tom zadna 🙂

terezapetrova
25. lis 2014

@bartkat nu tak doufam, pro Tebe, ze ten utz vůbec ma, a stejne ja mela za to, ze utz je normalni delat při kazde prevenci ale asi je to ruzne. Doufam, ze dnes uz to mas za sebou a Zdarne 🙂

tesa
25. lis 2014

Holky já jsme byla včera. Udělal mi ultrazvuk přes břicho (samozřejmě nic neviděl).Prohlídka klasická a stěry z čípku. Změřil mi tlak,zjistil datum poslední menstruace a podle mého tvrzení že mám pozitivní těhu test mi napsal listovku, jod a gravital a před Vánocema si mám přijít pro fotku z ultrazvuku abych měla dárek pod stromeček 🙂 🙂

terezapetrova
25. lis 2014

@tesa takze on nezjistil jestli jsi tehu a jako tehotnou te bere? 😲 ja si tedy minimalne myslim, ze by třeba dr mel vyloucit mimodelozni 😲 nebo aspoň vzit krev. kazdopadne drzim palce at je to jak chces.. Gravital je na co? 🙂

jaenik
25. lis 2014

Ahoj holky, mě dělal první UTZ přes břicho na poslední KO, což bylo před měsícem, tedy v nějakém 12tt.. jinak do té doby vždy vnitřní UTZ.

terezapetrova
25. lis 2014

@jaenik ja to mela také nejak takto co si pamatuju 🙂

jaenik
25. lis 2014

Jinak na úplně 1. prohlídce mě opatrně vyšetřil, pak vnitřním UTZ potvrdil těhu (4tt+5), vyloučil mimoděložní a řekl jednoplodové vajíčko. Další KO byla po 14ti dnech kvůli kontrole srdíčka.

tesa
25. lis 2014

@terezapetrova jj přesně tak........ale už jsem zvyklá, první těhu probíhalo úplně stejně......taky mi řekl že děloha je zvětšená,takže to asi bude těhotenství 🙂 U nás se s tím nepáře. Máš pozitivní tehu test tak jsi těhule a basta 🙂 A gravital jsou vitamíny pro těhotné.

terezapetrova
25. lis 2014

@jaenik jj kontrola srdicka me prave snad ceka pristi ctv snad to bude ok, jedna se o me 2. tehu, prave s tim mnohocetnym tehu pry se to nekdy ukaze az třeba v 10tem tydnu, nu musim se na to dr zeptat

terezapetrova
25. lis 2014

@tesa tak to jo a kontrola a odber krve objednal Te? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru