Výsledky krve ve 30tt

aneta49
3. zář 2017

Ahoj,mám opět dotaz. Byla jsem na odběru krve ve 30.tydnu,výsledky jsem se dozvěděla až teď v tydnu..na začátku tehotenstvi jsem měla vše ukázkové v norme a teď mám sníženy hemoglobin(118) i hematokryt(0,32) a naopak zvýšené leukocyty(14,2). Sestřička mi to zapisovala do průkazky a jen jsem se zeptala,jestli je to v pořádku a ona řekla,za ano. Jenže když jsem pak na to Koukala doma a zjistila hodnoty v norme,tak jsem z toho spis vydesena... mate někdo zkušenost? Na kontrolu jdu až za tyden a nevim,jestli se mám ptat,protože se ptam na všechno a doktorka už mě musí mít plné zuby...🙄vyplasena prvorodicka,no 🙄

keksikova1
3. zář 2017

Klidne se ptej doktorky,od toho tam je.. hemoglobin a hematokrit bývají v tehotenstvi snizene, "bere"ti ho miminko. Užíváš železo? Nebo železo mas v norme? Každopádně nic to není, je to normální, jiné to mají daleko hůř. A bile krvinky zase naopak bývají v tehotenstvi vyšší, je to taky normální. Laboratoř to vyznačila,protoze nebere v úvahu tehotenstvi. Neboj se,kdyby se něco dělo, doktorka to bude resit 😘

marki00
3. zář 2017

Já chodím na odběry krve každý měsíc od začátku těhotenství a hemoglobin jsem měla jen na začátku přes 120. A teď beru železo a mám ho kolem 112. Prý je to v normě🙂 a ostatní hodnoty mám podobně jako ty a taky dobré, neboj🙂

zdenkaell
3. zář 2017

@aneta49
@keksikova1
Hemoglobin = zelezo. Norma je 120, 118 je tesne pod, nema smysl kvuli tomu brat zelezo v tabletach, vetsina z nich zpusobuje zacpu. A kvuli takhle mininalni odchylce se nepredepisuje. Leukocyty jsou v tehotenstvi fyziologicky zvysene. Norma je do 20.

keksikova1
3. zář 2017

@zdenkaell hemoglobin nerovna se železo, jinak souhlasím.

barushe_27
3. zář 2017

Odběry jsou dobré v normě, neplasit, všechno je v pořádku

zdenkaell
3. zář 2017

@keksikova1 no pro zjednoduseni to tak lze rozhodne rict. Kdyz pani o prispevek vyse se pta na hodnoty zeleza...

arielka222
3. zář 2017

@aneta49 já mám hemoglobin 117 a beru železo. Prý bych mela po porodu problém s větší chudokrevnosti ptz tam ztracis krev. Kdybys nebyla tehu tak to jsou úplně normální hodnoty, v tehu to jen víc hlídají a řeší 🙂

pavlinar
3. zář 2017

Ahoj, já jen ohledně železa a zácpy.. užívám Floradix, a ten právě zácpu nezpůsobuje. Ještě jsem na krvi nebyla, ale v minulosti jsem měla problémy s chudokrevností, tak mi to dr doporučila užívat. Tak snad se to oplatí a nic mi nebude chybět 🙂

keksikova1
3. zář 2017

@zdenkaell pokud by už železo užívala, což neuvádí, tak to lze říct jen velmi omezene. Hodnoty jsou v pohodě, ale reseni jako u
@arielka222 mi přijde elegantnejsi. Jsou i preparáty nezpůsobující zácpu. Ale to je jedno,pokud to lekar tazatelky pokládá takto za adekvátní, tak to jistě adekvátní je,takže v pohode. .Hezký den všem 🙂

vendelinka08
3. zář 2017

Opravdu zbytecne plasite...kdyby nebylo neco v poradku...tak to s vami resi. A hemoglobin mate v poho. Ja ho normalne mela kolem 90....a to uz je chudokrevnost.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru