Epilepsie a těhotenství. Neublží plodu při záchvatu 5 mg Diazepamu Rectal?

nikol1612
21. říj 2023

Dobrý den, jsem v 6tt a trpím epilepsií, chci se zeptat pokud by přišel záchvat zda mohu užít 5mg Diazepam Rectal ? Neublíží to plodu? Snažili jsme se s manželem 2 roky a konečně nám to štěstíčko přišlo. Děkuji za odpovědi

sinicka
21. říj 2023

Co na to lékař?

nikol1612
autor
21. říj 2023

@sinicka 26.10 jdu na gynekologii na ultrazvuk zda je vše v pořádku a dostala jsem Macmiroc na výtok,tak snad to neublíží. A až 9.10 na neurologii.

sinicka
21. říj 2023

A co říkal lékař na ten Diazepam?

nikol1612
autor
21. říj 2023

@sinicka tak zda s tím nemáte někdo zkušenost, plus do toho teď ten Macmiroc, bolí mě břicho trochu záda ale to vše prý k začátku patří
@sinicka zatím právě nic 🤷

nikol1612
autor
21. říj 2023

@sinicka mám ho předepsaný na záchvaty ale teď už rok a půl sem žádný neměla

sinicka
21. říj 2023

Podle příbalového letáku se smí v těhotenství užít jen v naprosto výjimečných případech, na co nejkratší dobu, nejlépe vůbec. V pondělí bych hned volala doktorovi, co dělat, kdyby…

hankapiiisek
21. říj 2023

@nikol1612 zavolej na neurologii

slecnami
21. říj 2023

Já bych asi obeznámila nejbližší okolí, že jsi těhotná a v případě záchvatu volat pohotovost, nebo záchranku... Držím pěsti, ať to není potřeba! 🙏🍀❤️

nikol1612
autor
21. říj 2023

@slecnami
@slecnami už to ví ☺️ děkuji moc snad bude vše v pořádku

hankapiiisek
22. říj 2023

@nikol1612 určitě bude. Hodně štěstí a zdravé miminko;)

monuleee
23. říj 2023

Já měla během tehu 2 záchvaty a odvezla mě rychlá. Pichli mi něco do žil a tuším že to byl právě diazepam. Podle mě když bys nedej bože mela záchvat tak by věděli co ti můžou nebo nemůžou dát. Pak jsem měla záchvat během porodu a to už nevím jestli jsem něco dostala, nicméně malej je v poradku

nikol1612
autor
24. říj 2023

@monuleee já jsem právě epileptička,takže nám byl předepsán Diazepam Rectal při záchvatu. Ale děkuji jsem klidnější ☺️

monuleee
25. říj 2023

@nikol1612
@nikol1612 jj taky mi ho psali ale při v tehu v sanitce mi to dávali do žíly, prej rychlejší ucinek.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru