Masáž hráze, máte tipy? Bolelo vás to?

lucianka007
11. čer 2015

Ahojte, máte nějaké tipy k masáži hráze? Jsem 35+5 a dnes jsme začali s manželem s masáží a od zítřka začnu používat i Aniball. Dívala jsem se na videa, kde ukazují správnou masáž, ale bylo to pro mě dost nepříjemné až bolestivé a dosti mě to vystrašilo, že to bude peklo porodit malou, když mě bolí i ta masáž. Samozřejmě pro ni udělám cokoliv, ale dost mě to vzalo a začínám mít strach. Do teď jsem byla relativně v pohodě.. Bolelo vás to zezačátku a poté se to zlepšovalo? Chce to čas a trénink? Moc děkuji za rady.

terysek44
11. čer 2015

My jsme s masazi zacali v nedeli a mela jsem ten samy pocit,,,,ze to u porodu nedam....hrozna bolest.....pak jsme masirovali jeste v utery a vcera a je to o dost lepsi 🙂 Manzel rikal, ze uz je trochu znat jak to povoluje. Anibal mam take pripraveny a zacnu za tyden. Takze zadny strach, bude to v pohode a hraz nam povoli 🙂 Navic pry pri porodu se porodni cesty jeste vice automaticky uvolni 😉

andelka
11. čer 2015

Jj, při porodu pomáhají hormony. Navíc i stahy bolí jako prase, takže spodek se bere tak nějak při jednom 😅 Já teda cvičila s Epinem, to je to samý. Jo, bolelo to taky, není sranda se z obvodu 19 dostat na 30, ale šlo to. Našla jsem si polohu, naučila se prodýchávat nepříjemný tlak..a hodilo se to. 🙂

lucianka007
autor
11. čer 2015

Tak to jste me holky uklidnily. Zacinala jsem trochu jancit.. 🙂 V koutku duse jsem si to taky rikala,ze to bylo poprve,ale ta obava tam byla.. Mam k tomu jeste tehu cukrovku a ty mininka byvaji nekdy i vetsi, ikdyz jsme pry nyni v norme 🙂

pigpeppa
11. čer 2015

Bolest spodku jsem při porodu necítila vůbec. 🙂 Po prvním porodu bylo horší hojení nástřihu, ale třeba po druhém jsem seděla hned ten den a nebolelo ani to. Každopádně porodu se neboj, je to normální proces pro tělo přirozený, tělo ví, co dělá a v kombinaci s hormonama to nakonec bude jeden z tvých nejlepších životních zážitků, už jen proto, že ti dá dítě. To, jak porod vnímáš, má vliv na jeho průběh. Prvního porodu jsem se nemohla dočkat, strašně jsem se na něj těšila a nebolel vůbec, šlo to samo, i když syn byl velkej. Druhý byl vyvolávaný, z čehož jsem strach měla, a taky to bylo o dost horší, když jsem se tomu podvědomě bránila. 🙂

zo_ja
12. čer 2015

Ono u porodu to funguje jinak než při cvičení s Anibalem: hormony tělo chstají, průchod pro miminko se připravuje pod jejich vlivem několik hodin. Dá se porodit i pětikilové miminko bez cvičení a poranění - základem ale je nespěchat, netlačit víc než co tělo nutí a samozřejmě v Tebou zvolené poloze - na zádech na koze je ta nejblbější, průchod porodním kanálem je zúžen ca 30 % a tlak na hráz největší.

kaccistar
24. čer 2015

@zo_ja a ktora poloha je ta najlepsia? 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru