Těhotenská móda

Těhotenská móda se dříve nebo později stane součástí výbavičky každé těhotné ženy, protože se zvětšujícím se bříškem15 postupně každá žena pocítí potřebu obléknout3 si volnější kalhoty, tričko, halenku, či kabát. V dnešní době jsou již mnohé kamenné prodejny a e-shopy připraveny se svou nabídkou uspokojit i těhotné maminky.

Materiál, střih a styl těhotenské módy

Důležité je vybírat si z takových kousků oblečení, které je vyrobeno z příjemného materiálu, elastického, volnějšího a nepne ženu v místech, kde se její tělo zvětšuje (bříško, stehna, paže, prsa, atd.). Kůže těhotné ženy se neustále natahuje a je daleko citlivější, než před těhotenstvím a proto musí být použitý materiál velmi kvalitní. Nekvalitní materiál může vyvolat alergie, pocity svědění6 až pálení a proto existují i takové kolekce, které materiálově vyhoví i alergikům.
Těhotenská móda

Vhodné je volit takový střih, ve kterém se žena cítí dobře a zároveň si přijde i na svůj styl, od kterého tak v průběhu těhotenství24 nemusí upouštět. V těhotenské módě je jak elegantní oblečení tak i sportovní a nebo obyčejné - neformální. Každým rokem se móda mění a i díky ni jsou do oblečení pro těhotné zahrnovány současné a aktuální trendy, takže se i těhotné cítí se svým bříškem IN.

Těhotné ženy mají možnost vybrat si z různé těhotenské módy, mezi kterou patří společenské těhotenské šaty, sportovní těhotenské oblečení, svatební těhotenské šaty, trička, halenky, kabáty a bundy, kalhoty, košile, legíny a punčocháče, rifle, šaty, spodní prádlo, sukně, svetry a saka atd.

E-shopy s těhotenskou módou

Více o těhotenské módě na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. https://web.archive.org/web/20160213164859/http://www.tehotenska-moda.eu/
  2. http://www.topmama.cz/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s těhotenskou módou

Máš zkušenost s těhotenskou módou?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost