Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Těhotenské oblečení

V šatníku těhotné ženy se dříve nebo později objeví i těhotenské oblečení, které ji nebude provázet pouze během těhotenství24, ale i nějakou dobu po porodu29, než se postava vrátí do svých obvyklých tvarů a žena tak bude moci obléci i starší oblečení z doby před těhotenstvím.


Video: Mateřské desatero: Jediné opravdu těhotenské oblečení, které jsem měla, byly džíny.


YouTube Modrý koník


Pro více video rozhovorů na téma Mateřské desatero klikni na YouTube kanál Modrého koníka.

Trimestry a těhotenské oblečení

V průběhu prvního trimestru37 není váhový přírůstek1 nijak veliký na to, aby si těhotná žena musela nakoupit těhotenské oblečení a to samé platí i co se týká změny postavy. Ta zůstává v prvním trimestru v podstatě nezměněná. Jiné to ale může být u vícerodiček26, kterým se postava mění a bříško roste15 rychleji a dříve.

V druhém17 a třetím trimestru13 je ale situace jiná, protože v něm už je váhový přírůstek znatelný a je vhodné nejen se porozhlédnout po oblečení pro těhotné, ale rovnou ho také zakoupit. Nejenže se zvětšuje bříško, stehna, hýždě, ale zvětšuje se také poprsí, které si z důvodu budoucího kojení70 zaslouží pozornost ve formě vhodné, pohodlné podprsenky, která není vyrobena, stejně jako veškeré těhotenské oblečení, ze syntetických vláken. Tyto totiž mohou v případě různých těhotenských příznaků105, jako je například pocení, svědění6 aj., vyvolat ženě nepříjemné pocity.

V druhém i třetím trimestru se ženě určitě budou hodit těhotenské kalhoty a nebo sukně, které mají v pase nastavitelnou gumu, nebo rovnou pružný pás, jenž dovolí bříšku růst a mít své pohodlí. To samé platí u triček a volných tunik, šatiček. Pokud žena ráda sportuje9, je na místě zvážit i nákup sportovního těhotenského oblečení, tepláků, plavek, body, aj. Vhodné je taktéž pouvažovat nad novou obuví, protože některé ženy trápí v těhotenství24 otoky dolních končetin9 a noha se tak nevejde do staré obuvi, která může být navíc jen na zavazování, což při vysokém stádiu gravidity je pro mnoho žen obtížně zvladatelné, vzhledem k velkému bříšku. Je tedy dobré volit obuv na suchý zip a nebo obuv volnou, nazouvací.


Těhotenské oblečení


Jak vybírat těhotenské oblečení?

Jedním z hlavních kritérií je pohodlnost. Pokud se žena v těhotenském oblečení necítí dobře, není pro ni tím správným kouskem. Těhotenství je samo o sobě pro tělo zátěž a proto by oblečení mělo být vždy příjemné a pohodlné. Volit se dá hned z několika kalhot, které mají v pase regulovatelnou gumu, to samé platí v případě sukní, či kraťasů. Dalším kritériem je materiál, který by měl být kvalitní, resp. přírodní a nemělo by to být nic syntetického. A posledním je kvalita oblečení, díky které se může těhotenské oblečení nejen nosit každodenně, ale také dle potřeby měnící se postavy ho upravovat, přičemž stále bude mít svůj původní vzhled. ideálním místem nákupů kvalitního oblečení jsou specializované obchody pro těhotné, které mohou mít na prodejně i umělé bříško pro porovnání velikosti v budoucích týdnech těhotenství5.

Kde vybírat a nakupovat těhotenské oblečení?

Kamenné prodejny, ale i e-shopy dnes nabízejí širokou škálu nového těhotenského oblečení a proto je na zvážení každé těhotné ženy, čemu dá v tomto období přednost. E-shopy mnohdy nabízejí zboží v akcích, které se vyplatí sledovat a věci kupovat. V případě, že těhotná žena nemusí mít oblečení nové, může využít second-handy a nebo internetové bazary, ve kterých už je také slušná nabídka. Nákupem zboží z druhé ruky navíc žena ušetří nějakou tu korunu a v budoucnu to může být ona, která své oblečení prodá další mamince.

Více o těhotenském oblečení na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://www.zaujmi.cz/zdravi-krasa/zeny/jak-vybirat-tehotenske-obleceni/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s těhotenským oblečením

Máš zkušenost s těhotenským oblečením?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
lobella  25. led 2019

Drahé a nehezké

Naštěstí mi rostlo jen bříško a i to jsem měla malé. Vystačila jsem si s 1 legínami a 1 šatama z Lidlu. Obojí mi bylo dobré až někdy ve 35tt, do té doby mi to bylo velké. Šaty byly skvělé, odjížděla jsem v nich z porodnice a nemusela řešit, že těhu kalhoty padají a do starých se nevejdu. :-D Trička, bundy atd. vše mi bylo i v těhu, jen těsnější.
0 poděkování
belmonka  14. led 2019

Jen nutnosti

Těhotenství v zimě nejde obejít jen tak volnými šatami, už jsem si musela koupit těhu džíny, legíny a punčochy (byla jsem na horách). Jinak naštěstí využiju volnější svetry. Těhotenské oblečení je fakt drahota, a tak si další nutnosti koupím asi na čínském eshopu... :-)
0 poděkování
apacheee  7. lis 2014

Těhotenské oblečení je strašně drahé

V těhotenství mi rostlo pouze bříško, takže jsem naštěstí mohla nosit téměř všechno svoje původní oblečení. Speciálně jsem si pořídila pouze 2 rifle, 1 volné tříčtvrťáky a pro radost těhotenské tričko s obrázkem miminka. Přišlo mi zbytečné utrácet spoustu peněz za oblečení, které budu nosit jen pár měsíců.
1 poděkování