Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
pampeliska1  3. bře 2016

Jóga

Chodila jsem do Zlína k PA Bc. Gogelové, bylo to moc fajn a celkově zklidňující před porodem. Byla jsem i párkrát na balonech, ale to bylo pro mě moc "divoké" a rychlé... vůbec mi to nekorespondovalo s mým klidným těhotenstvím :-) :-)
0 poděkování
cobaltino  13. bře 2015

Cviky podle Mojžíšové pro těhotné

Otěhotněla jsem díky metody dle Mojžíšové a i v těhotenství jsem ve cvičení pokračovala. Cviky se doporučují jako prevence bolestí zad a jako skvělá příprava na snadný a méně bolestivý porod. Cviky se postupně upravují dle týdne těhotenství a pocitů těhotné. Cvičila jsem pod dohledem zkušené fyzioterapeutky a též jsem absolvovala mobilizace kostrče a hrudníku. Sice jsem nestihla poslední mobilizaci kostrče před porodem, která měla za úkol dole vše uvolnit a na porod optimalizovat, ale i tak byl můj porod snadný, troufám si říct bezbolestný, a probíhal bez sebemenších problémů a plynule.
Také jsem chodila na těhotenské plavání, protože vodu miluju.:-)
1 poděkování
kkubova  10. lis 2014

Cvičení v těhotenství

Ahoj holky,
nedávno jsem objevila tohle cvičení on-line a jsem nadšená. Cvičím gravid jógu doma a je to fakt svělý. Je to rozdělené podle trimestrů.
1 poděkování
petulka_zdenda  10. lis 2014

Cvičení po prvním trimestru

Cvičit jsem začala chodit někdy po prvním trimestru. ;-) Nechtělo se mi chodit samotné ,tak jsem se domluvila se spolužačkou ze střední, která byla taky těhotná.
Chodily jsme 1x týdně na hodinu .

Cvičení bylo rekondiční pro těhulky, cviky nebyly nijak náročné, ale čím víc se blížil TP, tím víc nám to dávalo zabrat. :-D Neuvěřitelně jsme si odpočaly a pak i popovídaly, takže jsem se na úterky vždycky moc těšila.
Dělali jsme cviky na míči, cviky na posílení pánevního dna, cvičení s overbally a vždy ke konci jsme trénovaly dýchání k porodu, masáž zad při porodu, apod. (mimochodem při porodu jsem si na nějaké dýchání a masáž zad při kontrakci ani nevzpomněla) :-D

Poslední cvíčo jsem absolvovala 3 týdny před porodem, kdy už jsem usoudila, že rodit v tělocvičně by asi nebylo nic moc. :-N
1 poděkování
apacheee  7. lis 2014

Cvičení s porodní asistentkou

Bydlím v malém městě a nabídka těhotenského cvičení zde bohužel nebyla příliš široká. Nakonec jsem chodila 1x týdně na cvičení, které pořádala přímo porodnice a cvičení vedla vždy některá z porodních asistentek. Cvičit jsem začala na konci 1. trimestru. Cvičení trvalo vždy hodinku a ke cvičení jsme používaly velké gymnastické míče, podložky a overbaly. Cvičení bylo fajn, sice nebylo vůbec fyzicky náročné, ale ke konci těhotenství už dalo zabrat podstatně více než na jeho začátku.

Jako příjemný bonus bych uvedla i to, že se člověk potkal s dalšími těhotnými ženami z okolí :)
1 poděkování
alneka  14. črc 2014

Cvičení v první půlce těhotenství

Zatím jsem v první půlce těhotenství a nemohu si na nic stěžovat. Před otěhotněním jsem byla zvyklá dost sportovat, sama předcvičuji (kvůli práci už jen jednu lekci tance týdně), ve volném čase běhám, chodím na jógu a věnuji se už skoro 4. rokem pole dance. Ani jednu z těchto aktivit jsem neomezila, protože jsem se cítila dobře, dle lékaře bylo vše v pořádku. Jediné, co jsem vynechala, byly silové prvky na přímý břišní sval, takže jsem se vzdala akrobacie na tyči ve výškách a zůstala při zemi. Koncem prvního trimestru jsem zvládla i poslední veřejné vystoupení, na které jsem šla vyloženě pro radost :-N

Všem uvedeným aktivitám se hodlám věnovat i nadále, jen jsem ubrala na intenzitě jednotlivých tréninků a jejich počtu do týdne, nepřidávám nic nového, spíš procvičuji a udržuji již známé. Např. pole dance je úžasný na posilování celých zad, ramen a hrudníku. Běhání/jogging zas na práci s dechem. Proč se tedy vzdávat oblíbených aktivit, když mi je dobře? A se zvolněním tempa přišla na řadu i gravid jóga a pilates a důslednější procvičování cviků dle Mojžíšové.
3 poděkování
sromecek  2. kvě 2014

Andrea

:-) Těhotenství je krása, užíváme si ho maximálně. Bude mi chybět bříško, ale už se těším na to naše miminko :-).

Za měsíc mám termín a pravidelně teď posiluji pánevní dno. Mám už o tom načteno spoustu knih a ted jsem narazila na úžasnou pomůcku Aniball ke cvičení - pro ženu v 3. trimestru je to ideální a výsledky jsou opravdu znatelné. Pánevní dno je častou tématikou před, během i po porodu, tak bychom to neměli podceňovat :-)
1 poděkování
andrejka_86  14. pro 2013

Cvičení v Pomad F-M

Zhruba od 20. týdne těhotenství jsem začala se svým bříškem chodit cvičit. Dokud jsem nebyla těhotná, byla jsem zvyklá chodit minimálně na hodinku badmintonu týdně a krom půlhodinové procházky do práce jsem v těhotenství žádný pohyb neměla.

Hledala jsem něco blízko bydliště a hned za domem máme Pomad, kde vedla cvičení na míčích porodní asistentka. Cvičení bylo zábavné, rytmické a spíše aerobní než nějaká pomalá jóga :-) Jsem akčnější člověk, tak mě hopsání na balónech bavilo více než jen nějaké protahování. Poslouchali jsem i srdíčka miminek a vždycky po cvičení jsem došla domů, lehla si na postel a malý byl po cvičení tak probuzený, že cvičil celé odpoledne a my s tatínkem jsme si užívali podívanou na skákající bříško :-)
3 poděkování
evak1979  20. lis 2013

Porod Bez Obav

Nejlepší co jsem zatím viděla pro těhotné bylo PorodBezObav.cz. Je to téměř dokonalé ;-)
2 poděkování