Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
viktor11  8. únor 2016

Vyřešil nám to homeopatický lék

Dobrý večer, problémy s nadýmáním nám, po poradě se známou - homeopatkou, vyřešil homeopatický lék "Camomilla 9" ( heřmánek).

Předtím to bylo šílené, naše holčička brečela i několik hodin v kuse. Zkoušely jsme vše - manželka kojí a pila čajíčky z heřmánku, anýzu, fenyklu. Koupili jsme klasické kapky "Espomisan", ty nám naopak přitížily, když děťátko od začátku doby braní začalo kakat až po 7 dnech a brek se ještě stupňoval. Probiotika "Protektis BioGaia" nám také nepomohla.

Homeopatky "Camomilla 9" se používají tak, že v lahvičce, v 1 dcl vlažné, PŘEVAŘENÉ vody rozmícháme 10 kuliček. Musíme to roztřepat 5 minut - to je DŮLEŽITÉ - JE TO DYNAMIZOVÁNÍ informace v léku. Tento roztok vydrží 24 hodin. Nám to upravilo prdíky - odcházejí průběžně, pozvolna, holčička přestala brečet. Zlepšil se nám i její biorytmus, předtím spala více ve dne než v noci. Silvinka nyní kaká průměrně po 3 dnech. To vše po 10 dnech používání - posun je o 80% !

Úžasné !! Doporučuji všem !!!
1 poděkování
verunka_korunka  23. led 2016

Předčasný porod

Bolesti břicha jsem měla docela brzo. Už někde na začátku 2. trimestru.

Nejdříve to byla bolest jako u menstruace, potom se párkrát za den objevila zvláštní bolest, která mě rozhodila tak, že jsem v tu chvíli nemohla nic dělat. Nebyla to úplně křečovitá bolest, ale taková zvláštní trochu tupá. K tomu se rozjel výtok, na který nejsem zvyklá (nikdy jsem netrpěla na výtoky a infekce). Řekla jsem to na kontrole gynekoložce, ale výtok zrovna nebyl. Řekla, že bolesti podbřišku a výtok je v těhotenství normální. Tak jsem byla dál v pohodě, že je to normální. Další kontrola to samé a dostala jsem hořčík na ty bolesti. Bohužel jsem nebyla schopna kvůli průjmům dojít na doporučenou dávku. Mezitím se výtok na dovolené ještě zesílil, osobně si myslím, že to byl odchod hlenové zátky a bolesti podbřišku zesilovaly a zintenzivnily. Po dovolené se to uklidnilo, tak jsem to opět moc neřešila, ale měla jsem.

Na další kontrole nastal šok pro mě i doktorku. Byla jsem otevřena tak na 1-2 cm, prolabující plodové obaly do pochvy. Následoval okamžitý přejezd do porodnice, to jsem byla 22+1. Brali mě v nemocnici jako hrozící potrat. Nasadili infuze s hořčíkem, aby zastavily právě ty bolesti břicha - byly to slabé kontrakce. Bylo to nejhorších 14 dní v mém životě. Přístup jako k potratu, negativní přístup lékařů, byla bych raději za reálnou diagnózu se snahou a přístupem něco dělat. Bohužel se mi trochu přitížilo, došlo na krvácení a otevření na 4 cm. Naštěstí se to za 2 dny spravilo na původní velikost. Od 24+0 už mě brali jako porod a přesunuli mě na oddělení rizikového tehotenství, tam už to byla paráda. Vydržela jsem ležet s infuzema (celkem 29 infúzí s hořčíkem) a práškama až do 25+6 , ale vraceli se mi záněty v krvi, zánět v plodové vodě byl neléčitelný, a proto muselo miminko ven. Naštěstí vše krásně zvládla a snad bude vše v pořádku. Nyní má dcera 2 měsíce od původního termínu porodu a 5 měsíců od opravdového porodu.

Takže holky, poučení pro mě a raději i pro ostatní na příště, jakékoli bolesti břicha a výtoky řešit. Lékaři mi nedokážou říct proč se objevil zánět, z čeho, ale myslím si, že pokud bych měla rozbor výtoku už na začátku, mohl se zánět léčit a bolesti břicha taky. Příště budu trvat na rozborech i za cenu, že si je budu platit sama. Tu beznaděj už nechci zažít.
1 poděkování
diamanta  26. kvě 2015

Bolest břicha u dítěte

Bolest břicha se u syna občas projevovala, vysvětlením byly různé koliky nebo pomohlo i odčervení, přesto, že žádní červi ve stolici nikdy zjištěni nebyli. Bylo to jen občas, to se stává. Ve skoro šesti letech ale začaly prudké bolesti, křeče, zvracení, průjmy. Čekalo ho mnoho vyšetření, jelikož přestal růst a přibírat na váze, ubýval. Po mnoha měsících to skončilo diagnozou alergie na mléko. Tři čtvrtě roku na to začaly další stížnosti, ale bez další diagnostikované alergie a bolest často doprovázela i panika a strach. Závěr je, že to jsou psychosomatické bolesti. Moc doufám, že kvůli nim jednou špatně nevyhodnotíme třeba zánět slepáku nebo něco vážného, protože nyní je ta bolest břicha prostě každodenní problém. Věřím mu, že ji má, a pracujeme na tom, že se učí vyjadřovat problém jinak než: bolí mne břicho.

Kdykoliv je mu úzko, bolí ho břicho. Je to opravdu těžké poznat, je nutné navštívit i odborníka. My máme syna prohlédnutého snad ze všech úhlů a když rozeženu jeho úzkost, přejde i ta bolest. Možná by se někomu ulevilo, že to není vážné, ale když úzkost narušuje běžný život, není to také žádná výhra. Není, co bych udělala jinak, vždycky to bylo o velkém tápání, hledání, pozorování a i bezmoci. Jak před diagnostikou té alergie, tak nyní. Čekací lhůty na odborníka jsou dlouhé. Nevím důvod, proč se najednou všeho bojí až tak, že ho z toho bolí břicho, protože býval jiný. Možná to je taková dohra celého toho období skutečných bolestí z náhle vzniklé alergie, a ta přišla po očkování. Prý je to náhoda, možná i ano. Ale teď to tu je a musíme s tím bojovat. Trauma z nevysvětlitelných bolestí, kolečko po lékařích, hospitalizace, testy, to vše si patrně v hlavě přerovnal jinak a spustily se ty úzkosti.

Takže za mne: bolest břicha nikdy nepodcenit. Bolest břicha může být i náhlá alergie. Bolest břicha může být i psychosomatická, v každém případě to dítě ji cítí, pro něj je skutečná.
1 poděkování
hubertka  9. pro 2014

Skoro nic se změnilo v akutní stav

Dlouho jsem zvažovala, jestli mám popsat svou zkušenost s bolesti břicha. Třeba to někomu pomůže, rozhodně bych tím nerada kohokoliv stresovala.

Řeknete si, no jo, bolesti břicha v těhotenství. Děloha se může rozpínat, hnula jsem si se zády nebo mám zácpu, či jsem zaplynovaná. Tyhle bolesti byly ale jiné.

Byla jsem u rodičů, manžel byl se svými rodiči na chalupě. První den nic, druhý den jsem uviděla pomelo a česnekovë kroužky a pustila se do toho. Mamka mi říkala, bude ti špatně, nejez to! A já se vymlouvala na těhotenskou chuť :-N . Po chvíli začaly dost hrozné bolesti břicha, ale připisovala jsem je plynatosti a všemu možnému. Noc byla utrpením, bála jsem se, že rodím. Paradoxně jsem rodičům moc neříkala, ač jsou oba zdravotníci. Bála jsem se, že si mě taťka odveze do nemocnice a budou mě tam sledovat kvůli zaraženému prdu. Jak hloupá myšlenka.

Odjela jsem v dost hrozných bolestech asi 100km domů, dala si vanu - na bolest zad mi vždy pomohla, tak proč ne i teď?! Zakrátko přijel manžel, sdělovali jsme si zážitky, pak šli spát a v tom to začalo. Bolest příšerná, vždy v takových návalech. Převalovala jsem se jak horký brambor, tekly mi slzy, ale snažila jsem se být potichu, abych nebudila manžela. Ten ale nespal, přinesl mi panadol, cca na 2hod jsem zabrala, bolelo to, ale ne tak, dalo se spát.

Ovšem po 3.hod. ranní jsem už lezla po čtyřech jak to bolelo, brečela na celý dům a prosila manžela, ať mě nikam nevozí. Naštěstí má svojí hlavu, po chvilince jsem nediskutovala. Bolelo mě celé břicho, trochu jsem zvracela a už jsme jeli.

Cesta byla utrpení, v nemocnici mě muž naložil na invalidní křeslo a pak už to lítalo - vyšetření na gyndě s verdiktem akutní zánět močových cest. Zkratím to - výsledky moči nepotvrdily zánět, přišlo pár chirurgů, proběhlo několik sono vyšetření s verdiktem - akutni slepák!

Honem příprava na operaci, několikrát mi sdělili, že udělají co budou moct, ale že je miminko moc malé (21.tt), a že jde primárně o mě. Dali mi malého poslechnout, což mě úplně rozsekalo a břicho rozbolelo ještě víc.

Slepák se podařilo vyndat, byl úplně shnilý, bolest šílená, ale miminko zůstalo! x-)

A já hloupá do sebe nechtěla nechat dřív říznout - sice mě břicho pobolívalo už kdysi, ale fakt to byly větry, hnutá záda či gynekologické onemocnění.

Dovolím si doporučit, pokud máte ještě slepé střevo, dávejte na sebe pozor a pokud vás někdy bude bolet břicho-zvláště, pokud jste gravidní, jeďte do nemocnice, ihned!
1 poděkování