Váhový přírůstek v těhotenství (2. trimestr). Kolik jste přibraly?

20. led 2021

Holky, kolik jste přibraly do 2. trimestru? Já se úplně stydím a jsem nešťastná (i proto anonym). Jsem v 16.tt a mám nahoře skoro 6,5 kg :( Pravda, že jsem se teď vážila po obědě, ale i tak. Přijde mi to docela dost. Jenže nejhorší je, že musím pořád něco uzobávat, jakmile nejím, je mi špatně. Mám strach, že budu v létě velká kutálející se prasnice :(

bbarshaa
20. led 2021

Tak to já sem naopak 1,5Kg zhubla. Dnes sem byla na kontrole, jsem ve 14tt a doktor nebyl moc nadšený. Ale mě bylo cely první trimestr dost zle a až teď se to začalo trochu srovnávat. Hlavně máma chuť spis na ovoce a zeleninu a nemůžu sníst velký množství jídla, tak proste asi se to srovná, tak teď se musím denne vážit 🤦🏻‍♀️.

mamikry
20. led 2021

Jste tehotna, musite se s tim smirit holt. A hlavne se vazte rano nenajedena, nenapita a vycurana 😉. Ja mam na zacatku 25tt nahore cca 8 kilo. Kdyz se najim tak 9kg. Predchozi dve tehotenstvi jsem nabrala 18 kg, at jsem jedla malo nebo hodne, telo si to proste udelalo po svem. Taky jsem pak odkojila dva obry. Ted cekam, ze to nebude jine.

autor
20. led 2021

@bbarshaa Já nezhubla nic. Před Vánoci jsem dostávala průkazku, měla jsem 58 kg. Na screeningu začátkem ledna už 61,4 kg a dnes jsem vlezla na váhu a 64,3 kg :(

@mamikry Z toho mám docela strach, že se nakonci těhotenství ani neunesu :(

nagojka
20. led 2021

Ja dnes zacinam 14tt v pondeli na screeningu me dr vazil a za 1trimestr sem nepribrala ani gram...ale je pravda ze ja jim hodne malo a do jidla se temer nutim...mam porad pocit ze mam plnej zaludek a nic se do me nevejde...a hlavne se cpu samejma kravinama🙈🙈🙈🙈🙂🙂🙂

bbarshaa
20. led 2021

já bych řekla, ze je to dost individuální. Možná bych si dala trosku pozor na to co třeba jim, ale jinak bych to moc neřešila. Pribirani je normální a můžeš mít rychlý nárůst teď a pak to třeba zpomalí. Blby by asi bylo, kdybys měla nadvahu před těhu a teď ještě takhle rychle nabirala, ale jinak to není žádná velká váha, takže bych to brala v klidu a uvidíš 😉.

autor
20. led 2021

@bbarshaa Já jím pořád stejně. Naopak víc piju a jím ovoce a zeleninu. Sem tam si ďobnu něčeho sladkého. Nadváhu jsem neměla, měřím 168 cm, takže váha 58 kg je v normě.

jakreb
20. led 2021

Sa skus ukľudniť a užívať si tehotenstvo. Niekto priberie 10-15kg, ina schudne, dalsia 30kg....K comu je toto dobre?!
Ja som pri oboch celkovo pribrala 15kg.

jjasmina
20. led 2021

Já jsem přibrala kolem 24kg a mám míň než na začátku těhotenství

veruuu_kubesovic
20. led 2021

Jsi těhotná tak si to prostě užívej ❤️ já poprvé přibrala 10kg, podruhé 13kg vše jsem nechala vždycky v porodnici...

pexi
20. led 2021

Já jsem skoro všechno nabrala cca do půlky těhotenství. A v druhé půlce už jen tak 2 kg... já I dcera v pořádku, každý to má jinak. 🤷‍♀️

jjasmina
20. led 2021

Já měla při porodu 98 kg, takže klid a uzivej 🙂 a to měřím jako ty 🙂

honeya
20. led 2021

Já přibrala do 5 měsíců asi jen 5 kilo, no celkově sem nabrala nakonec kolem 30 kg, což přisuzuju tomu, že jsem před těhu 20 kilo zhubla a první 4 měsíce prozvracela, tudíž se mi to asi víc ukládalo😬

sylvusska
20. led 2021

Bych se tim netrapila, kazda to mame jinak. Treba uz nebudes pribirat na konci tehu 🙂 ja jsem 31+0 a mam nahore 6kg, ale bylo mi do 17.tt zle. Zacala jsem pribirat az od 22.tt . V predchozich tehu jsem tech 12kg nabrala. Stejne mi pak vaha nesla dolu vubec. Nekdo pribere nad 20kg a po sestinedeli ma minimum.

Netrap se tim. Uzivej tehu.

eviks
20. led 2021

Netrap se tim, ja v prvnim tehotenstvi plus 13 kg a ted jedu do finale druheho tehu a mam momentalne minus 9 kg, pokud chces udrzet vahu v norme tak doporucuju omezit sacharidy (ne vysadit!) ale hodne v tehotenstvi take dela voda, kamaradka skoro 30kg navrch a z porodnice odchazela se svoji puvodni vahou, byla tak silene zavodnena, ze se sama ani nepoznala. Bude to dobre.

ema90
20. led 2021

Jsem 20tt, cekam dvojcata a 0kg navrch.
Ale ja byla vzdycky stihla, nikdy jsem s vahou problem nemela. Cekam, ze to jeste prijde 🙂

b91
20. led 2021

@ema90 Tobě to totiž dvojky určitě všechno sní 😬😬🙏🏼😂.

ema90
20. led 2021

@b91 😀😀😀 Ale to je pravda! Jim fakt casto a prijde mi, ze toho snim i vic nez za “normalniho” stavu.
Jen proste ja byla vzdycky hubenour na svoji vysku 🤷🏼‍♀️😀
Kazdej ma ze me srandu, ze mi roste jen brisko. A i to brisko rozhodne nevypada na dvojky 😀

b91
20. led 2021

@ema90 však to je super. Hlavně ať jste zdraví! 🙂 Já jsem v 1.těhotenství přibrala 22kg, z porodnice jsem odcházela -10, a do konce šestinedělí dalších -8. Pět měsíců po porodu jsem měla o 2kg méně, než před otěhotněním.

alilali
20. led 2021

Buď v klidu. Já nabrala 34 kg a zhubla jsem po osmi měsíců dítěte 26kg, zrovna včera mi říkala gynekoložka ať to neřeším a jím.

adelafri
20. led 2021

Já jsem ve 28.tydnu a mám nahoře asi 5 nebo 6 kilo :D tedka jsem hodně nabrala za poslední 2 týdny :D

romi85
20. led 2021

Před tehotenstvim 49 kg,28.tyden 59 kg no a teď jsem 37.tyden a mam necelých 61..břicho roste,ale jinak se váha úplně zastavila a to sprominutim zeru vše co chci,kdy chci..😉 Po prvním porodu (15kg navic) jsem během par měsíců shodila ještě víc než jsem měla před porodem..Pokud člověk kojí a denně chodí ven,běhá okolo mimca,moc se nevyspi ..tak je za chvíli jak laňka 😉

barmil
20. led 2021

@romi85 přesně, s první 10kg a nechala jsem v porodnici, s druhým teď 8, poslední dva měsíce ani deko, ale ja se porad hybala, dlouhé procházky a plavání, ted, 7mes po porodu, mam - 18kg. Denně jsme venku na prochazkach, nejím "blafy" a kojim.

95newmommy2020
23. led 2021

Nejvíc to jelo v tom třetím trimu. Ale ono dost záleží na jaký váze zacinas. Hubenourky nabiraj celkem rychle od začátku, klidně maj i 30 kg před porodem. A pak za týden ani nevíš ze porodily. :D Já moc v druhým nepribrala. Začala jsem na 70 kg pro 160 Cm (takže cca 10lg víc než by bylo fajn) kolem 24tt jsem měla 76 lg ale rodit jsem šla s 86 kg v porodnici sem nechala jen váhu dítěte a placentu a vodu. Takže cca 6 kg. 😃 Teď skoro rok po porodu mám 64 kg takže docela v pohodě. Jinak já hodně moc jedla a podle doktoru sem měla jen ležet 😄 takže já to měla vypapany. 😃

maaaadlaaaaa
24. led 2021

Važ se před jídlem. Já se párkrát vážila před a po a nevím, kde se vzalo tu se vzalo 1,5kg nahoře. Někdy i 2kg, takže jsem chodila jen ráno a neměla jsem takovou depku. 😄 Neřeš kila, hlavně ať jste v pořádku.

ivcaac
24. únor 2021

Já do 14 tt nic a teď cca za týden dvě kila. Doufám, že to nepojede takovou rychlosti i nadále :-/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru