Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Těhotenství po IVF

Těhotenství po IVF má ze začátku svá specifika a přináší v začátcích pro ženu častější návštěvy u gynekologa. V čem se tedy liší začátky těhotenství po IVF5?

  • Aplikace gestagenů (Duphaston tbl, Utrogestan cps) nebo vaginální gél Crinone 8 % - aplikuje se po embryotransferu. Podporuje se tím ihnízdění embrya(í).
  • Těhotenský test56 a odběr krve - obvykle 11. - 14. den po embryotransferu1 se provede močový těhotenský test. Test se udělá i v případě krvácení. Krvácení totiž nevylučuje možnost otěhotnění. Pokud je těhotenský test poztiivní, lékař provede odběr krve na stanovení hladiny těhotenského hormonu hCG1.
  • Ultrazvukové vyšetření2 - cca 3. týden po pozitivním těhotenském testu, v případě komplikací i dříve. Jde o potvrzení:

Při začínajícím těhotenství24, tak i při jakýchkoliv problémech v těhotenství, je doporučená hospitalizace pacientky, resp. návštěva lékaře.

Více o těhotenství po IVF na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://www.fertility.sk/
  2. http://www.iscare.sk/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s těhotenstvím po IVF

Máš zkušenost s těhotenstvím po IVF?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
adenka84  5. led 2016

Po IVF jsem byla více hlídaná

Po IVF jsem byla více sledovaná, chodila jsem ze začátku každých 14 dnů na kontroly + na UTZ na genetiku.

Pak byly kontroly po 3 týdnech a od 30. týdne opět po dvou týdnech. Od 38. týdne po týdnu a od 39. týdne ob den.

I tak se mi to nikdy nezdálo nekonečné a těšila se až prďolku uvidím.
0 poděkování
vanule  6. lis 2013

1.IVF přineslo těhotenství

V září 2010 jsme se vydali s manželem do CARu, když se nám po více jak roce nedařilo mít miminko, nezbylo než vyhledat pomoc. Po všemožných vyšetřeních, kde byla i imunologie, genetika, aj. se nějaká závažná příčina neukázala, zkusili jsme 3IUI, bohužel vždy bez výsledku.

Přesně za rok od naší první návštěvy (září 2011) jsem dostala svůj vůbec první rozpis ke stimulaci. Vyfasovala jsem sprej do nosu Synarel, Prednison, injekce Merional (dávku hrazenou pojišťovnou) 30ampulí a pak už jsem jen měla začít hormony píchat, ať se na tom nezdálo nic složitého nedokázala jsem do sebe píchnout jehlu a tak se toho zhostil naprosto báječně můj manžel a poctivě jsem brala i vitamíny Femibion. Dny ubíhaly a já chodila na ultrazvuky jak folikuly rostou, doktor rozhodl, že necháme delší protokol, aby byl výsledek co nejuspokojivější, přidal další injekce (dalších 5ks Merionalu jsem si už musela koupit).


Nakonec mi odebrali 22vajíček, z toho se 17oplodnilo, po 3denním "odpočinku" v laboratoři zůstalo 12kousků, nechali jsem na doporučení prodlouženou kultivaci a metodu IMSI takže po 5ti dnech jsem šla na transfér, zůstalo 7embryek a z toho 2blastocysty mi zavedli, po ET nasadili Utrogestan. Ujaly se obě, bohužel po pár dnech mě jedno opustilo, ale důležité je, že druhé se udrželo. Sice nevydržela jsem "být těhotná" 9měsíců , ve 34.tt se ukázala těžká preeklampsie a miminko muselo ven. Dnes má 1,5roku a je to ta největší radost na světě co nás mohla potkat :-)

Nelituji ničeho! A to , že rok jsme v CARu byli jen a jen na samých vyšetřeních, než se dostalo k IVF, výsledek stál každopádně za to!
0 poděkování
martasek33  5. lis 2013

Mé první IVF a začátek druhého

Ahojky, já bych velmi ráda povzbudila, (i sebe).
Na první vstupní prohlídku jsme šli už myslím v říjnu 2012. Nabrali nám spoustu krve na různé testy (na infekce, trombofílii...) Mimojiné mě i na AMH - test plodnosti. Pak bylo dlouhé čekání na genetiku (to jsem si myslela, že je to dlouhé, jak jsem se mýlila). Po dvou měsících jsme si jeli pro výsledky genetiky. To dopadla vcelku dobře. To jsem si oddechla. Ale zato AMH. Moje vaječníky jsou v mých 35 letech už skoro v přechodu, pracují na plné obrátky, aby vůbec vyprodukovaly nějaká ta vajíčka.

Pak se zase čekalo na schválení cyklu od pojišťovny. A protože se blížily Vánoce, tak to trvalo 3-4 týdny. Koncem ledna jsem začala stimulovat 150 jednotkami Puregonu (měla jsem pero). Při prvním UTZ zvednuta dávka na 225, přidán ještě Orgalutran do nohy. Později už jsem neměla žádné volné jednotky, tak mi nasadil levnější Merional, akorát ten se musel složitě míchat.
2.2. jsem byla na odběrech. Měla jsem 6 vajíček. Měli jsem trochu horší spermiogram, tak jsem byli oplodněni metodou ICSI -jehlou se vstříkne kvalitní spermie do vajíčka a pak se čeká. Na druhý den jsem volala na kliniku, jak to vypadá. A bohužel zůstala jenom čtyři. Jedno bylo prázdné a druhé se nevyvíjelo.
Transfér byl naplánovaný na 5.2. Na klinice mi řekli, že se nakonec probudilo i to páté vajíčko. Tak jich bylo pět. Po zaplacení doplatku jsem si nechala dát dvě vajíčka. A pak, jak jsem psala, nastalo to nejhorší a sice čtrnáct dní čekání na výsledek.
Ale 10.den po ET jsem to nevydržela a udělala test a světe div se, byly tam //. Radost vystřídal trochu strach, aby bylo všechno v pořádku. Měla jsem již mimoděložní a u IVF se to prý může stát taky. Na kontrole jsem měla hodnotu HCG 231, takže MT bylo vyloučeno. První UTZ byl v pořádku i hodnota HCG. I srdíčko jsme měli v šestém týdnu. Ale pak začala hodnota růst pomalu než měla. Nevěděli jsme proč. Nebudu říkat detaily, ale bohužel moje štěstí skončilo na přelomu 8. a 9. týdne. Miminku přestalo bít srdíčko. Byla jsem z toho na dně.

Po tří měsíční pauze jsem to zkusili se sněhuláčky. Měli jsme na 2 KETY. Ty byl srpen a září.
Další postup: Zažádalo se o druhý cyklus IVF. Při další MS jsem začala znovu stimuloval. To je teď v říjnu. S tím rozdílem, že mi napsal všechno co šlo. Puregon 225 UI, Merional, Orgalutran. A to hned. Při první UTZ jsem měla šest vajíček, při druhém taky. A jako minule druhý vaječník nechtěl přidat "ruku k dílu" a "neprobral se".

Teď v úterý jsem byla na OPU - odběrech. Snůška byla 7 vajíček-oocytů. Tentokrát jsme měli jinou zdokonalenou metodu PICSI, akorát ta je o 3000 Kč dražší. Na druhý den jsem volala na kliniku a prý se oplodnili všechny. Tak fransfer měl být už v pátek. (minule jsem měla jenom osmi-buňky). Teď jsem se zeptala, jestli by to nebylo možné protáhnout na pět dní. Tak konečný transfer bude v neděli. Tak jsem zvědavá kolik jich zůstane. Alespoň se dozvíme, jestli jsou nějaké špatné. No děj se vůle boží.
V neděli jsem se dozvěděla ortel. Měla jsem dvě blastocysty (myslím každá jiný druh) jedničkové kvality. Pak další už byla dvojkové kvality a ostatní se přestali vyvíjet. Zmrazení nedoporučovali, tak mám v bříšku obě blastičky. Na krev mám jít 18.11.
3 poděkování