Výběr kočárku pro dvojčata anebo sourozence

Video: Jaký kočárek vybrat a kolik stojí?

Při výběru kočárku pro dvojčata anebo sourozence, narozené blízko po sobě, zvažte následující faktory :

Vedle sebe nebo za sebou

Oboje má svá pro i proti. Kočárek s dětmi vedle sebe je snadněji ovladatelný, ani jedno miminko není v nevýhodě, k oběma dětem se dostanete pohodlně a obě mají stejný výhled. Pokud se rozhodnete pro kočárek vedle sebe, u sportovní části je lepší, pokud jsou děti odděleny přepážkou (neruší se, pokud jeden spí a druhý bdí a také mají menší šanci dělat si navzájem špatně). U kočárku za sebou se všude vejdete, děti se navzájem neruší (je proto vhodnější pro sourozence), jedno dítě má " lepší " výhled a je ho náročné zvednout na obrubník. U některých kočárků za sebou se nedá přední sedadlo polohovat do úplného lehu, což je potřebné pro novorozence7.

Hmotnost kočárku

Hmotnost kočárku je zejména při kočárku pro dvojčata důležitým faktorem. Kočárek budete pravděpodobně používat i se staršími dětmi a uvést kočárek do kopce, zvednout ho na obrubník nebo s ním jen manévrovat, znamená manévrovat s objektem, který váží hmotnost kočárku plus hmotnost dvou dětí.

Plastové nebo nafukovací kola

S nafukovacími koly má kočárek lepší jízdní vlastnosti - snadněji se ovládá a lépe tlumí nárazy a nerovnosti, takže je jízda pohodlnější i pro dítě. Na plastových kolečkách však nikdy nedostanete defekt.

Přední kola

Přední kola by měla být otočná, abyste při každém zatáčení nemuseli kočárek zvedat. Manipulace s kočárkem, který má přední otočná kolečka je výrazně jednodušší než když má pevná. V hlubokém sněhu naopak oceníte možnost otočná kolečka zaaretovat.

Bydlíte v domě nebo v bytě?

Pokud bydlíte v bytě, určitě si před koupí proměřte výtah. Většina výtahů je pro takové kočárky příliš úzká nebo krátká. Pokud má výtah i vnitřní dveře, změřte si šířku výtahu i v tomto místě, abyste nezůstali překvapeni, že se do výtahu s kočárkem nevejdete. Pokud máte v domě kočárkárnu nebo sklep a plánujete tam kočárek nechávat, oceníte vyjímatelné tašky pro miminka. Jsou lehčí a proto v nich odnesete i těžší děťátko. Počítejte s tím, že každodenní skládání a rozkládání kočárku dá ale pořádně zabrat.

Roční období narození dětí

Pokud se děti narodí v létě, vyberte kočárek, kde se vejdou i ve vyšším věku zabalené ve fusaku. Většina kočárků, které jsou vedle sebe mají menší šířku než kočárky pro jedno dítě. V zimě však korbička ochrání více.

Skladnost

Pokud plánujete cestovat autem, je třeba zvážit, zda se kočárek vejde do kufru auta. Některé kočárky mají možnost jednoduše odmontovat kola z kočárku, což může pomoci k tomu, aby se vám do kufru vešel. Kočárky se samostatnými korbičkami zaberou více místa než vložné tašky, ale dnes už někteří výrobci nabízejí i skládací korbičky. Některé konstrukce kočárků umožňují připevnit autosedačky10, což možná oceníte při návštěvě lékaře.

Více o výběru kočárku pro dvojčata anebo sourozence na modrykonik.cz

Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s výběrem kočárku pro dvojčata anebo sourozence

Máš zkušenost s výběrem kočárku pro dvojčata anebo sourozence?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
majvik  11. říj 2015

Sourozenecký kočárek

Dlouho jsem váhala, jestli sourozenecký kočárek vůbec pořizovat, nebo se obejdeme i bez něj. Vzhledem k tomu, že první dcera při narození druhé stále nechodila, kočárek jsme raději koupili.

Pořídili jsme Bumbleride Indie twin. Po čtyřech měsících stále nemám co bych kočárku vytkla. Chtěla jsem sedačky vedle sebe, aby obě děti viděly na cestu, k oběma jsem měla snadný přístup a až budou děti větší, aby spolu mohly komunikovat. Opravdu se mi to osvědčilo.

Kočárek je lehký, perfektně ovladatelný (občas se stane, že nesu obě děti na rukou a kočárek tlačím pouze břichem :-D) a zatím se mi nestalo, že bychom někde neprojeli. Starší dcera se k mladší často naklání a "povídá" jí, co vidíme, když brečí utěšuje ji apod. :-)