Porodnice Havířov

Porodnice v Havířově vám nabídne vysoce odbornou péči v oblasti porodnictví a gynekologie, zároveň také zachovává individuální přístup ke každé rodičce. V nedávno rekonstruovaných prostorách přijde na svět každý rok okolo 600 dětí.

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Prohlídka porodnice se koná v rámci předporodních kurzů, nebo samostatně každé pondělí od 14:30 hodin. Sraz zájemců je vždy před vstupem na porodní sál, ve druhém patře hlavní budovy. Prohlídky se můžete zúčastnit i s partnerem.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Na telefonním čísle +420 596 491 600 se dovoláte na sesternu porodního oddělení. Na číslo +420 596 491 686 pak na porodní sál. Nemáte-li sepsaný vlastní porodní plán, doporučujeme jeho vyplnění podle formuláře, který najdete zde.

Předporodní kurzy

Předporodní kurz6 obsahuje pět lekcí a prohlídku porodnice a porodního sálu. Dozvíte se vše potřebné k tématu porod a následná péče o miminko. Součástí předporodního kurzu jsou také cvičení9 a plavání pro těhotné. Vždy probíhá jedna teoretická přednáška a následuje cvičení a plavání. Registrujte se na telefonním čísle +420 596 491 602 nebo e-mailem na predporodnikurz@nsphav.cz. Kurzy se konají v městské sportovní hale Slavia každé úterý.

Porodní sály

Porodní sál je tvořen třemi porodními boxy, které jsou vždy určené pro jednu rodičku a zajišťují tak dostatek soukromí. K tlumení bolesti jsou boxy vybaveny relaxačními pomůckami a také sprchou.

Standardní pokoje

Celkem sedm dvoulůžkových pokojů umožňuje rooming in3. Pokoje jsou vybavené tak, aby bylo možné se kompletně postarat o miminko. Mají vlastní sociální zařízení. Návštěvní doba je určena od 16 do 17 hodin, po dohodě s personálem i mimo tuto dobu.

Nadstandardní pokoje

Jeden nadstandardní pokoj s vlastním sociálním zařízením je navíc vybaven lednicí a televizí. Umožňuje také pobyt vašeho partnera.

Doprovod k porodu

Zdarma vás může doprovodit jedna osoba137. Může se jednat o manžela nebo také například o vaši dulu1. Každá další osoba je zpoplatněna.

Epidurální anestezie

Tento způsob tlumení bolesti22 je u nás možný. Anesteziolog je k dispozici 24 hodin denně.

Bonding po porodu

Bonding33 po porodu umožňujeme v okamžiku, kdy to dovoluje zdravotní stav váš a vašeho miminka.

Co si přinést do porodnice

Doklady:

 • občanský průkaz,
 • průkazku zdravotní pojišťovny,
 • těhotenskou průkaz a výsledky všech vyšetření,
 • vdané maminky oddací list,
 • svobodné maminky, které si přejí, aby dítě mělo příjmení po otci navíc "Souhlasné prohlášení o určení otcovství k nenarozenému dítěti".

Hygienické potřeby:

 • potřeby denní hygieny podle zvyku (mýdlo, zubní pasta, kartáček a podobně),
 • vložky,
 • ručníky,
 • toaletní papír,
 • vložky do podprsenky,
 • síťované jednorázové kalhotky.

Oblečení:

 • župan,
 • noční košile,
 • mateřské podprsenky,
 • omyvatelné přezůvky.

Může se hodit:

 • láhev neperlivé vody,
 • yal gel, pokud neakceptujete klystýr,
 • relaxační hudba na cd/kazetě.

Pro miminko:

 • papírové plenky pro novorozence.

Pro miminko nezapomeňte připravit věci na cestu domů, ideálně je přiveze doprovod v den propuštění.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaPoplatek (CZK)
Předporodní kurz kompletní 1 000 Kč/osoba
Předporodní kurz - pouze přednášky 500 Kč/osoba
Předporodní kurz - pouze cvičení 500 Kč/osoba
Doprovod u porodu 600 Kč/2. osoba

Adresa porodnice

Dělnická 1132/24,
736 01 Havířov

Kontakty

Primář: MUDr. Michal Mrózek,

Zástupce primáře: MUDr. Daniel Janíček,

Vedoucí sestra: Mgr. Lucie Kantorová,

Ostatní kontakty

Oficiálne stránky pôrodnice

Kde co najít v porodnici

Příjem Budova A2. patro
Ambulance Budova A2. patro
CTG vyšetření Budova A2. patro
Porodní sály Budova A2. patro
Operační sály Budova A2. patro
Oddělení šestinedělí Budova A2. patro
Primář kliniky Budova A2. patro

Použité zdroje

 1. http://www.nsphav.cz/cs/pro-pacienty-a-navstevniky/oddeleni/gynekologicko-porodnicke-oddeleni/por...

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Havířov

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Havířov?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
andulena  5. lis 2013

Můj třetí porod v Havířově

První dítě jsem rodila v roce 2002 v Havířově jako prvorodička jsem byla spokojená. Doktoři supr, porodní asistentky taky. :-)
Druhé dítě jsem rodila v roce 2003 samozřejmě taky v Havířově a porod byl oproti prvnímu o dost rychlejší, ale bez nástřihu 4kg dítě auvajs, šití šílené a taky pozdější čištění mě docela naštvalo :-| Jinak strava a vše bylo chutné. Sociální zařízení nic extra.

Když jsme po 9 letech plánovali miminko, rozhodovala jsem se, jestli po druhém porodu mám jít znovu rodit do Havířova. Měla jsem v plánu Vítkovickou porodnici, ale nějak jsem si uvědomila, že jsme celá rodina z Havířova a naše dítě bude Ostraváček? :-D Zjiš´tovala jsem jak to vlastně po té dlouhé době v nemocnici v Havířově funguje a jaká je spokojenost. Přečetla jsem si různé diskuze, doporučení kamarádek a bylo rozhodnuto.

Náš Kubíček se narodil 29.5.2013 a přišel na svět císařským řezem. Spokojenost před operací, péče sestřiček suprovní, v průběhu operace vše supr, na JIP taky suprovní přístup, i když jsem měla kolapsové stavy se druhý den zvednout na vlastní nohy, tak mi daly čas pár hodin. Menší plus, že jsme byli s miminkem odloučení a na jipku mi ho přivezly dvakrát na kojení.

S kojením byl docela problém, byl přikrmován a laktozou vždy přisát k prsu. Docela mě to mrzelo. Byl to boj :-(
Každá sestra radila u kojení něco jiného!!! Kojení se rozjelo, což jsem byla ráda.
Jediné mínus u mě měla dětská dr.což mě vytočila v den odchodu z nemocnice, že nás nepustí, že dítě má váhu stejnou jak den předem...připadala jsem si jak prvorodička, která neví, že hladové dítě budu doma přikrmovat nutrilonem.
Jinak pokoje čisté, ale to sociální zařízení nic extra, sprcha tekla napůl, mydlenka rezavá, tak to je veliké mínus toto!
A plus bylo, že jsme dostaly i 3 balíky plín Panda, což se docela hodilo.

Kdybych měla shrnout mé tři porody a péči v Havířově, tak ji budoucím maminkám doporučím ;-)
zmaldik  4. lis 2013

Havířov - porodnice a šestinedělí.

Dlouho jsem se rozmýšlela, kam půjdu rodit a sama jsem se nedokázala rozhodnout, prasknutí plodové vody rozhodlo za mě, tam kde to bylo nejrychlejší, a jelikož jsem byla v Havířově tak Havířov.

Ve zkratce: Na porodním sále - perfektní přístup, byla jsem spokojená s personálem (znám tři doktory osobní zkušenost) a porodní asistentky taky super. Měla jsem i rychlý porod, takže moc se toho ani nestihlo. Porodní plán nečetli, což mě hodně mrzelo a byla jsem naštvaná, měla jsem připravené všechny dokumenty a stejně při příjmu se na všechno znovu ptali, nerozumím proč si to nepřečetli, když to měli vše krásně pohromadě.

Co se týká šestinedělí, tam jsem bohužel spokojená nebyla, jak asi všude, najdou se sestry méně příjemné a velmi příjemné a za těch pár dní se tam prostě střídat musí. Co se týká kojení, měla jsem problém, že vše špatně ukázaly a moc se nestaraly, takže jsem po dvou dnech měla zničení bradavky a musela jsem použít kloboučky, tím se všechno zkazilo a malá už musela na flašku, takže odstříkávám a "kojím" takhle doteď. Prostředí docela fajn, dostala jsem zdarma 3 balíky plenek. Co se týká porodního boxu hezký, ale koupelna a wc z komunismu :-). Jídlo se docela dalo, ale nebýt ještě domácího jídla tak by velký hlad teda byl. Když půjdu rodit podruhé, sama uvidím jestli tam půjdu znova. Pravděpodobně ano a to hlavně kvůli doktorům - porodníkům a na šestninedělí bych si jako druhorodička už poradila :-)
1 člověk považuje za užitečné
kaaaczenka7  25. črc 2013

Porodnice Havířov-moje zkušenost

Jako prvorodička jsem měla celkem obavy z výběru porodnice, kde budeme rodit, byli jsme se podívat v Karviné,
v Havířově a v O-Vítkovicích, všude se nám líbilo, ale nakonec nejvíc v Havířově, tak jsme se rozhodli pro tuto porodnici, a teď musím říct, že jsem za tuto volbu moc ráda. Rodila jsem 4 dny po termínu, přirozeně a od prvních kontrakcí v podstatě celý den, manžel byl po celou dobu se mnou, měli jsme na porodním boxu maximální intimitu, a naše dcerka se narodila 9.7.2013 ve 23:20. Byla jsem moc spokojená s přístupem personálu, i vybavením porodního sálu, a následně i pokojů šestinedělí (jsou vždy po dvou), chtěla jsem sice nadstandart, ale nebyl volný...
I tak mi ale vyšli maximálně vstříc a nechali mě po celou dobu pobytu (cca 4dny) na pokoji samotnou, takže úplná spokojenost. Musím taky pochválit personál šestinedělí i novorozeneckého oddělení, vždy byli milí a vstřícní, nic nebyl problém, taky se často starali ohledně kojení, což bylo pro mě k nezaplacení, jelikož jsem bez zkušeností a navíc se mi laktace stále nechce rozjet...
Musím taky říct, že i strava, byť nemocniční mi velmi chutnala.
"Sečteno a podtrženo" nemám co vytknout a pokud budeme plánovat další dítě určitě bych šla opět rodit do Havířova :-)
1 člověk považuje za užitečné

Přihlas se do těhotenského newsletteru