Porodnice Havířov

3 zkušenosti

Nově zrekonstruovaná porodnice v Havířově nabízí svou péči těhotným ženám, rodičkám i ženám v období šestinedělí. Porodní sál je vybaven 3 porodními boxy se samostatným sociálním zařízením, vyšetřovnou, observačním pokojem taktéž s vlastním sociálním zařízením a vyhřívaným lůžkem a inkubátorem pro novorozence7.

Oddělení šestinedělí disponuje 14ti lůžky na běžných pokojích a jedním lůžkem na nadstandardním pokoji. Novorozenec je s matkou na pokoji ihned po porodu (rooming-in).

Porodnice s péči o rodičky s rizikem předčasného porodu20 spolupracuje s Městskou porodnicí v Ostravě5 nebo s Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě8.

Co nabízí porodnice Havířov

 • předporodní kurzy5
 • baby friendly hospital
 • odběr pupečníkové krve
 • porod s epidurální analgezii22
 • doprovod u porodu
 • dar pro novorozence - jednorázové pleny v hodnotě 500,- Kč
 • prohlídka porodního sálu - každé pondělí od 14:30 do 15:00.

Co s sebou do porodnice Havířov

 • občanský průkaz
 • průkaz zdravotní pojišťovny
 • těhotenskou průkazku3
 • oddací list (vdané ženy)
 • souhlasné prohlášení o určení otcovství (svobodné ženy, které si přejí, aby dítě mělo příjmení po otci)
 • hygienické potřeby (mýdlo, hřeben, zubní pastu a kartáček, toaletní papír, ručníky, vložky)
 • neperlivá voda
 • omyvatelnou obuv
 • ponožky, košili a župan, kojící podprsenky a vložky do ní
 • pružné síťované kalhotky
 • papírové plenky
 • výbavičku pro dítě na cestu domů (doma připravit, do porodnice přinést až v den propuštění)
 • YAL – gel, pokud rodička neakceptuje klystýr (je pouze na lékařský předpis)
 • relaxační hudba - kazeta (magnetofon je na sále), CD

Související články

Více o porodnici Havířov na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky porodnice Havířov
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s porodnicí Havířov

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Havířov?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
andulena
5. lis 2013

Můj třetí porod v Havířově

První dítě jsem rodila v roce 2002 v Havířově jako prvorodička jsem byla spokojená. Doktoři supr, porodní asistentky taky. :-)
Druhé dítě jsem rodila v roce 2003 samozřejmě taky v Havířově a porod byl oproti prvnímu o dost rychlejší, ale bez nástřihu 4kg dítě auvajs, šití šílené a taky pozdější čištění mě docela naštvalo :-| Jinak strava a vše bylo chutné. Sociální zařízení nic extra.

Když jsme po 9 letech plánovali miminko, rozhodovala jsem se, jestli po druhém porodu mám jít znovu rodit do Havířova. Měla jsem v plánu Vítkovickou porodnici, ale nějak jsem si uvědomila, že jsme celá rodina z Havířova a naše dítě bude Ostraváček? :-D Zjiš´tovala jsem jak to vlastně po té dlouhé době v nemocnici v Havířově funguje a jaká je spokojenost. Přečetla jsem si různé diskuze, doporučení kamarádek a bylo rozhodnuto.

Náš Kubíček se narodil 29.5.2013 a přišel na svět císařským řezem. Spokojenost před operací, péče sestřiček suprovní, v průběhu operace vše supr, na JIP taky suprovní přístup, i když jsem měla kolapsové stavy se druhý den zvednout na vlastní nohy, tak mi daly čas pár hodin. Menší plus, že jsme byli s miminkem odloučení a na jipku mi ho přivezly dvakrát na kojení.

S kojením byl docela problém, byl přikrmován a laktozou vždy přisát k prsu. Docela mě to mrzelo. Byl to boj :-(
Každá sestra radila u kojení něco jiného!!! Kojení se rozjelo, což jsem byla ráda.
Jediné mínus u mě měla dětská dr.což mě vytočila v den odchodu z nemocnice, že nás nepustí, že dítě má váhu stejnou jak den předem...připadala jsem si jak prvorodička, která neví, že hladové dítě budu doma přikrmovat nutrilonem.
Jinak pokoje čisté, ale to sociální zařízení nic extra, sprcha tekla napůl, mydlenka rezavá, tak to je veliké mínus toto!
A plus bylo, že jsme dostaly i 3 balíky plín Panda, což se docela hodilo.

Kdybych měla shrnout mé tři porody a péči v Havířově, tak ji budoucím maminkám doporučím ;-)
0 poděkování
zmaldik
4. lis 2013

Havířov - porodnice a šestinedělí.

Dlouho jsem se rozmýšlela, kam půjdu rodit a sama jsem se nedokázala rozhodnout, prasknutí plodové vody rozhodlo za mě, tam kde to bylo nejrychlejší, a jelikož jsem byla v Havířově tak Havířov.

Ve zkratce: Na porodním sále - perfektní přístup, byla jsem spokojená s personálem (znám tři doktory osobní zkušenost) a porodní asistentky taky super. Měla jsem i rychlý porod, takže moc se toho ani nestihlo. Porodní plán nečetli, což mě hodně mrzelo a byla jsem naštvaná, měla jsem připravené všechny dokumenty a stejně při příjmu se na všechno znovu ptali, nerozumím proč si to nepřečetli, když to měli vše krásně pohromadě.

Co se týká šestinedělí, tam jsem bohužel spokojená nebyla, jak asi všude, najdou se sestry méně příjemné a velmi příjemné a za těch pár dní se tam prostě střídat musí. Co se týká kojení, měla jsem problém, že vše špatně ukázaly a moc se nestaraly, takže jsem po dvou dnech měla zničení bradavky a musela jsem použít kloboučky, tím se všechno zkazilo a malá už musela na flašku, takže odstříkávám a "kojím" takhle doteď. Prostředí docela fajn, dostala jsem zdarma 3 balíky plenek. Co se týká porodního boxu hezký, ale koupelna a wc z komunismu :-). Jídlo se docela dalo, ale nebýt ještě domácího jídla tak by velký hlad teda byl. Když půjdu rodit podruhé, sama uvidím jestli tam půjdu znova. Pravděpodobně ano a to hlavně kvůli doktorům - porodníkům a na šestninedělí bych si jako druhorodička už poradila :-)
1 poděkování
kaaaczenka7
25. črc 2013

Porodnice Havířov-moje zkušenost

Jako prvorodička jsem měla celkem obavy z výběru porodnice, kde budeme rodit, byli jsme se podívat v Karviné,
v Havířově a v O-Vítkovicích, všude se nám líbilo, ale nakonec nejvíc v Havířově, tak jsme se rozhodli pro tuto porodnici, a teď musím říct, že jsem za tuto volbu moc ráda. Rodila jsem 4 dny po termínu, přirozeně a od prvních kontrakcí v podstatě celý den, manžel byl po celou dobu se mnou, měli jsme na porodním boxu maximální intimitu, a naše dcerka se narodila 9.7.2013 ve 23:20. Byla jsem moc spokojená s přístupem personálu, i vybavením porodního sálu, a následně i pokojů šestinedělí (jsou vždy po dvou), chtěla jsem sice nadstandart, ale nebyl volný...
I tak mi ale vyšli maximálně vstříc a nechali mě po celou dobu pobytu (cca 4dny) na pokoji samotnou, takže úplná spokojenost. Musím taky pochválit personál šestinedělí i novorozeneckého oddělení, vždy byli milí a vstřícní, nic nebyl problém, taky se často starali ohledně kojení, což bylo pro mě k nezaplacení, jelikož jsem bez zkušeností a navíc se mi laktace stále nechce rozjet...
Musím taky říct, že i strava, byť nemocniční mi velmi chutnala.
"Sečteno a podtrženo" nemám co vytknout a pokud budeme plánovat další dítě určitě bych šla opět rodit do Havířova :-)
1 poděkování