Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Oznámení těhotenství rodině

Oznámení těhotenství rodině je záležitostí partnerů a záleží je na vás jak a kdy tuto novinku oznámíte. Někdo se pochlubí těhotenstvím24 hned i široké rodině, jiné dvojice čekají, buď už proto, že si chtějí těhotenství nejdřív užít sami nebo z důvodu obav z potratu13. Nejbližší rodina se většinou dozví o těhotenství během rodinné události. Reakce příbuzných bývají různé - velká radost, pláč, údiv, odsouzení, nepochopení.... Negativní emoce je nejlepší pustit jedním uchem dovnitř a druhým ven.

Více o oznámení těhotenství rodině na modrykonik.cz

Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s oznámením těhotenství rodině

Máš zkušenost s oznámením těhotenství rodině?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
terikus  3. dub 2017

Pověra

O tom, že jsem těhotná, jsem chtěla okolí informovat až budu mít za sebou nejrizikovější první trimestr kvůli pověrám. Měla jsem to vymyšlené do posledního puntíku, malovala jsem si to a představovala reakce. Bohužel jsem musela s pravdou ven o dost dříve, a to z toho důvodu, že jsem s krvácením byla hospitalizována týden v nemocnici a nedalo se to utajit. Takže namísto toho, abych si užívala oznamování, jsem po telefonu říkala, že jsem byla těhotná a teď už nejsem. Naštěstí vše dobře dopadlo a doma mi běhá tříletý prcek.

Od té doby vím, že pověry jsou vážně jen pověry a nezáleží na tom, kdy se těhotenství oznámí.
1 poděkování
hildicka  4. bře 2016

Oznámení prvního prcka

Tak nám to vyšlo docela dobře, otěhotněla jsem v říjnu, takže se nám to podařilo utajit do Vánoc a pod stromečkem dostali obálku s nápisem pro všechny a uvnitř byl ultrazvuk :) a dáreček měl fakt úspěch!!
2 poděkování
saryk9  18. lis 2015

Dortík

Bylo to mé první těhotenství, a tak jsem vydržela sotva týden a museli jsme to rodičům prostě říct. :) Bylo to v 6tt. Nechali jsme u známé udělat dva menší dortíky, kde bylo nahoře položené miminko. Nejdříve jsme jeli k mým rodičům. Položila jsem krabici na stůl s tím, že vezeme něco ke kafi a dala jim do ruky malou fazolku. Koukali, co s tím mají dělat, ale když otevřeli krabici, mamka začala strašně brečet a po oznámení, že je velké asi jako ta fazolka, bylo hotovo! :-) To samé jsme udělali i u druhých rodičů.

Ale bohužel toto těhu nevyšlo. Ve 12tt jsme o mimi přišli. Teď jsem opět na začátku těhu, s oznámením asi počkáme, ikdyž bude těžké to přes Vánoce vydržet. :)
1 poděkování
shak29  7. lis 2015

;-)

Abych řekla pravdu, u dvou nejstarších si to už ani moc nepamatuju :-D a u posledního špunta jsme udělali poukázku na vnoučátko. Babička neměla slov. Radostí samozřejmě. :-D
0 poděkování
adinka_k  7. lis 2015

Oznámení těhotenství mým rodičům

Přemýšlela jsem, jak oznámit svoje těhotenství svým rodičům, hlavně tedy mamce, protože tatínek má vnoučátka z předešlého manželství.

Mamince jsem udělala přáníčko, kde bylo napsáno jednoduše jen "milá babičko, těším se na tebe v březnu" a přidala jsem fotku ultrazvuku našeho miminka. Maminka plakala dojetím, já taky, tatínek nic nechápal, tak se jen na mamku obořil "prosím Tě, co se děje", pak se šel podívat na přáníčko a plakal taky.

Tento okamžik manžel tajně zachytil na video na foťák a nedávno jsem to zase viděla, je to silné, i když má už dcera 8. ;)
2 poděkování
iviska  3. lis 2015

Vnoučátko

Po zkušenostech v okolí jsme se zařekli, že dokud nebude za mnou 12tt, nepovíme nikomu, že jsem těhotná.

První těhotenství jsme oznamovali doopravdy až po velkém UTZ ve 12tt. Rodičům mým i manželovým jsme prostě ukázali snímek z UTZ. Obojí to docela obrečeli, samozřejmě to byly slzy štěstí, protože předchozí těhotenství skončilo MA v 9tt a pak jsem dlouho čekala až mé tělo "naběhne".

Druhé miminko jsme oznamovali tchýni při oslavě jejich narozenin. Byla tam celá rodina, Lucince jsme dali obrázek z UTZ a ona to pěkně vyřídila za nás. Stejně tak i u mých rodičů.
0 poděkování
jennyska  3. lis 2015

Dědeček vždy pobavil...

Ať už šlo o Matúška a nebo o Leu, vždy náš nastávající dědeček doslova pobavil.

Pro pořádek, rodiče už v té době měli jednu vnučku, a sice Nikolku, 2,5 ročku. Takže když jsem otěhotněla s Matúškem, jeli jsme za rodiči na chalupu a tam jsem jim spolu s manželem předala krásnou krabičku s mašličkou, ve které byly milé, bílé, pletené bačkůrky. Mamka krabičku otevřela a řekla: "Jééé, bačkůrky..." ( a už nic víc :D , jen toto :-D )... Já: "No a kdo, nosí bačkůrky? " (čekala jsem odpověď: Miminko)... a taťka zahlásil:"No, Nikolka." OK, tak tentokrát budete mít teda možná druhou Nikolku a nebo vnuka, protože tohle budou bačkorky pro dalšího drobečka... A oni plakali, těšili se a všichni jsme se dlouuuho objímali.

Teď , u Ley, to bylo detto. Dojeli jsme na chalupu, kde už byla i sestra s rodinkou a Matúško donesl babičce i dědečkovi dopis, ve kterém bylo napsáno: "Babičko a dědečku, už se na Vás moc těším a 24.12.2015 na letošní Vánoce si Vás poprvé všechny prohlédnu. Vaše 4. vnoučátko." - toto ale můj taťka četl bez brýlí, takže viděl prd makový a jediné, co prohlásil bylo: "No my už se na Tebe taky těšíme, Matúško, jak budeme spolu na Vánoce!" :-D :-D Takže opět muselo přijít naše dovysvětlení, že teda Matúško u toho taky bude, ale hlavně tam přibude i Lea. :-D

Náš dědeček tak oznámení musel vždycky nějak okořenit (ikdyž neúmyslně) a dodnes se na tom všichni vesele bavíme! ;-)
4 poděkování
mennii  6. črc 2015

Oznámení mamince

V den objevení dvou silných čárek na testu jsem šla hned na utz, kde mi doktorka těhotenství potvrdila. Kousek od gynekologie má mamka práci a měla jsem pocit, že jí to prostě musím říct. :-) Volala jsem manželovi, jestli s tím souhlasí a šla za mamkou. Zaklepala jsem, mamka byla překvapená, co tady dělám, řekla jsem, že jsem byla na gynekologii. Zeptala se mě smutně, jestli mám nějaký problém a já se jen usmála a řekla: " Ne, nemám." Mamka se na mě podívala a už se jí kutálely slzičky štěstí. Potom si musela na chvilku zamknout kancelář, protože emoce byly velice silné. Měla to zároveň jako dárek k narozeninám, které ten den měla. :-)
0 poděkování
craki  2. čer 2015

První princátko

Rodičům jsme o mimču řekli tak, že jsme jim ukázali těhotenskou průkazku v 10tt... Asi v polovině těhotenství jsme chtěli zprávu rozšířit. Udělali jsme tedy pozvánku na narozeniny s fotkou z 3D ultrazvuku a textem něco ve smyslu "Ahoj, jmenuji se Tomášek a chtěl bych vás pozvat na moje narozeniny, které se budou konat na konci dubna, podle toho jak se mi bude chtít. :-)"
0 poděkování
marecekavendulka  13. únor 2015

Jak jsme to řekli rodině

Nám se miminko povedlo hned napoprvé (nám se i druhé miminko povedlo napoprvé :-D). Když o těhotenství věděl také (tehdy ještě) přítel, tak jsme začali později obvolávat rodiny. Nejprve jsme zavolali jeho mamce, kterou jsem ještě předtím nikdy neviděla. Manžel jí poradil, aby se posadila a ona chudák čekala nějakou jobovku. Když jí byla oznámena ta radostná novina, tak mě hned chtěla poznat a druhý den se za námi rozjela. Dodnes máme skvělý vztah a od první chvíle si tykáme. Mému tátovi jsem volala také hned, resp. když jsem byla ve 2.měsíci. Nejdřív bylo v telefonu ticho, a pak se mu třásl hlas a byl moc rád. Moje mamka i manželův tatínek měli také radost a gratulovali nám.
2 poděkování
hankaa11  9. led 2015

Vyčkávání

Když jsem zjistila, v sobotu ráno, že jsemtěhotná, chtělo se mi brečet a zároveň to všem hned oznámit. Manžel byl ale při zemi a stále tvrdil, že až po 3 měsících a až budeme vědět, zda je "vše" v pořádku. Bříško žádné nerostlo, ale nevolnosti se dostavovaly. Odvezli mě do špitálu na kapačky. V rodině jsme řekli, že mam nějaké problémy, a proto jsem v nemocnici, ale nic vážného. Celé 3 měsíce jsem měla nutkání to říct všem. ;-) Nakonec jsme šli na oslavu a tam vše prozradili.

Od manžela rodina to vzala jako fajn zprávu a konečně i další vnoučátko, ale v mojí rodině (jsem nejmladší ze všech) tam to bylo takoví (proč jste nepočkali, vždyť je ti 21, u chlapa je to jiné, ten muže být otcem ve 35 atp...). Nakonec se to utřepalo a všichni jsme se těšili. :-p ;-)

Příští těhotenství budeme tutlat co to půjde.
1 poděkování
klami  3. pro 2014

Poukázka na vnouče

Jelikož jsem třikrát potratila v prvním trimestru, s oznámením jsme čekali do 14.týdne. Pro mou rodinu (táta, mamča, brácha, ségra) jsme vyrobili kartičku s obrázkem z ultrazvuku a textem: Poukázka na odběr 1 kusu vnoučete...atd. Naši byli nadšení, všichni jsme buleli. :-D Dodnes mají fotku v rámečku v kuchyni.

Pro tchánce udělal manžel něco podobného, a tak byly reakce následující: tchán se začal smát, toť vše; tchýně jedovatě utrousila: "Jsem věděla, že to jednou přijde". Celé těhotenství dělali oba, že neexistuju a to bydlíme v jednom baráku. No nic. Teď jsou z vnoučka poprdění.
0 poděkování
bludiicka  14. lis 2014

Oznámení rodičům

Snažili jsme se o miminko dva roky. Pořád se nedařilo, nevěřila jsem už v přirozenou cestu. Menstruace u mě bývala vždy nepravidelná, takže nějaké vychýlení či zpoždění jsem nebrala nijak vážně. Testy jsem si už dávno nedělávala. Ale tentokrát jsem si test udělala, cítila jsem se jinak, cítila jsem, že se děje něco jinak. Dvě čárky se objevily okamžitě. Ještě dnes si pamatuju, jak mi skočilo srdce až do krku a polilo mě horko, pak radost a další smíšené pocity. :-) Můj manžel (tehdy ještě přítel), měl pocity podobné, tehdy to jel vyjezdit na kole. :-D

Přemýšleli jsme, jak to oznámit rodičům. Můj táta měl brzo narozeniny, tak jsme se rozhodli, že oznámení očekávaného vnoučka bude jeden z dárků. Měli jsme pro něj koupenou pánskou koženou příruční tašku a do ní jsme dali obrázek z ultrazvuku. Bylo to tak napínavé, když dárek rozbaloval. :-D Když ten obrázek našel, chvilku nechápal, první se vzpamatovala máma a reakce obou byly velmi emotivní. Plakali jsme všichni. :-)
4 poděkování
civet  10. lis 2014

Oznámení budoucím prarodičům

První těhotenství:
Jelikož termín porodu vycházel den před tchánovými narozeninami, u manžela doma jsme to oznámili tak, že jsme se v dubnu ptali, co by chtěl tchán k listopadovým narozeninám... Nejdřív začal s tím, že je to moc daleko, že nad tím nepřemýšlel, ale záhy mu to docvaklo a radovali se s tchýní oba (bylo to jejich první vnouče).

Našim jsme to oznámili nějak normálně, už si přesně nepamatuju...

Druhé těhotesntví:
Oznámení tchánům vyšlo na dobu, kdy měla tchýně svátek a tak dostala ruličku s poukazem na vnouče, platnou od 7/2014. :o) Ale už to tušili, nechtěla jsem u nich pít alkohol a furt jsem tam spala. :oD
Našim jsme to oznámili podobně jako první dítě tchánům, termín porodu totiž vycházel na mamky svátek, tak jsem se jí ptala, jestli by ke svátku brala další vnouče. :o)
2 poděkování
luciasek07  10. lis 2014

První těhu

To, že čekáme prvního prcka, jsem zjistila v říjnu. Jelikož jsme o první mimi přišli, nechtěla jsem hned hlásit a říkala jsem si, že počkáme do Vánoc. Že dáme nejoriginálnější dárek z celé rodiny. Jak z mé strany,t ak z manželovy je Miška první vnouče. Udělala jsem poukaz na vnoučátko.
U tchánovců jsme počkali až se rozbalily všechny dárky a já pak ještě dodatečně vyndala obálku s poukazem. Tchán okamžitě vykřikoval, že tchýně jede do lázní a bude klid. :-D Nejlepší reakci měla manželova babička, všichni si mysleli, že v obálce dáváme peníze. No a když to babička rozbalila, tak prohlásila, že to je dárek za miliony. :-)
6 poděkování
sweetest  7. lis 2014

Vánoční dárek

Manžel chtěl "vytroubit" tu novinu co nejdříve, ale já chtěla, až budeme vědět, že je vše v pořádku a navrhla jsem, že dáme oběma rodičům a jeho babičce pěkný vánoční dárek ;-) Do rámečku jsme dali fotku z utz, kartičku s nápisem kdy miminko bude a přidali jsme dětskou pletenou bačkorku. Navíc jsme tchánovcům, jelikož jsou poprvé prarodiče, dali ještě knihu Jak být dobrou babičkou a dědečkem :-D

Radost a překvapení bylo obrovské, byť jsem byla v 6.měsíci :-D :-D Klika, že na mě nebylo skoro nic vidět x-) Obrázek zaujal čestné místo v obou rodinách :-)
5 poděkování
ebetka  6. lis 2014

Vánoční dárek

První těhotenství jsme oznamovali brzy formou fotky z ultrazvuku. Zabalili jsme ji do ruličky, ovázali stužkou a rodina si tento dárek rozbalila pod stromeček. Nakonec to ale nedopadlo a mně vadilo, že už to všichni věděli tak brzy.

Druhé těhotenství jsme oznamovali až když bylo jasné, že bude všechno v pořádku. Byli jsme na návštěvě u tchánů a přítel svým rodičům jen tak mezi řečí řekl, že budou prarodiče. Moje mamka to poznala už dříve, má nějakej radar nebo co :-D Tak mojí půlce rodiny už jsme to akorát potvrdili :-)
1 poděkování
pincola  5. lis 2014

Byla jsem nesvá

Holky, já to tu asi trochu pokazím a řeknete si, že jsem blázen, ale já se to nějak styděla říct.

Dokud jsem nebyla těhu, tak jsem taky vymýšlela jak to řeknu a jak všichni budeme plakat štěstím. Ale když jsem otěhotněla, měla jsem puzení se těmhle velkým emocím vyhnout, říct co nejvíc věcně a modlila jsem se, aby nikdo nebrečel. A nakonec ani nebrečel ;-) Přesto jsem pociťovala hrozný stud, hlavně, když jsem to říkala mojí mámě. Jednak obavy z výbuchů emoci a taky stud, že to dítě vzniklo souloží. Vím, že jsem uplně blbá, ale cítila jsem se, jak kdybychom si mámu brali do ložnice. A že nezklamala -hned začala počítat, že když jsem devátý týden, kdy to vzniklo a bylo mi to krajně nepříjemné. Pak se mi ulevilo, že už to ví. Takže já na tohle moc ráda nevzpomínám.
6 poděkování
nufie  5. lis 2014

Nečekané reakce

Jelikož se s tchánovci moc v lásce nemáme a moje máma je strašně trhlá, tak jsme to chtěli udržet co nejdéle. Bohužel už to začínalo být vidět a byl čas na několik rodiných oslav.

Máma odlétala ten den za sestrou do GB, tak jsme jí dali poukaz do obálky a směla ho rozbalit, až přiletí. Reakce byla taková zvláštní a to taková, že moje setra je taky těhotná. Na oslavě manželovi babičky a otce jsme předali druhý poukaz. Tchýně na něj neviděla, tak kousek odešla a vrátila se se slzami v očích, ale pak celý večer nemluvila. Babička se zozplakala, ale jakmile se vzpamatovala tak si ke mně přisedla a začala radit (bývalá celoživotní ředitelka MŠ), tak jsem naznačila, že to nepotřebuju a budu dělat jak uznám za vhodné já.

Ale kdo mě nejvíce překvapil byl tchán. Celý večer mě pusinkoval a děkoval a říkal, jakou jsme mu udělali radost, on většinou jen prudí, tak jsem z toho byla opravdu příjemně v šoku. :-)

Jelikož můj táta se mi od mojí svatby neozval, když řekl že nepříjde, tak to neví a ani vědět nebude. Ostatní blízcí z rodiny už jsou bohužel po smrti, tak mělo radost jen těchto pár. Byla jsem v 16tt, když jsme to oznamovali. Dost se nám ulevilo.
1 poděkování
hhanca  4. lis 2014

Oznámení rodině

My oznámili v 9tt babičkám a dědům tak, že jsme vyrobili "Poukazy na vnoučátko". Babičky se radovaly, byly i slzy, ale mýho tatínka to teda dost zaskočilo! Vůbec se ve svých 48 letech necítil jako děda. Asi po týdnu to "rozdýchal" a začal se moc těšit! Teďka malýho miluje. No, po 3 dcerách se dočkal chlapa a užívá si to :)
0 poděkování
xyz123xyz  3. lis 2014

Všechno nejlepší dědo a babičko :)

Když jsem čekala Sama, původní plán byl, že rodina i kamarádi se o našem budoucím přírůstku dozví až po 1. screeningu. Ale poněvadž jsem otěhotněla tak, že zanedlouho slavil tchán narozeniny a tchýně svátek, rozhodli jsme se rodině tu šťastnou zprávu oznámit už v 10. týdnu.

Pro všechny babičky (máme 3), dědy a nejbližší tety i strejdy (naše sourozence a jejich partnery) jsme si připravili dárkové poukazy na odběr mimča (samozřejmě jsem tuto inspiraci získala tady :) ).

Moje mamka nebyla nijak překvapená, těšila se :) Taťka s přítelkyní zareagovali tak, že už to vlastně dávno čekali :) :) :)

A tchýně s tchánem předčili naše představy.
Po manželově větě svému tatínkovi: "všechno nejlepší dědečku", a předání poukazu, tchýně vykřikla směrem ke mě: "Verunko! Ty si těhotná!" Skočila na mě, začala mi dávat pusy a strašně brečela :) Bylo to ták dojemný :) :) :)
4 poděkování
diuse  18. črc 2013

Byly i slzy dojetí :)

Nevydržela jsem to a v 9tt jsem oznámila těhotenství mým rodičům. Do té doby jsme to věděli jen my s partnerem :)

Máma měla shodou okolností včera svátek, koupila jsem jí náramek od Pandory a na ní dva přívěsky - jeden korálek k svátku a jeden přívěsek ve tvaru kočárku. K tomu jsem koupila dva hrníčky Báječná babička a Skvělý dědeček.... No nejdřív jsem je obdarovala oba i s tátou hrnečkama, máma nechápavě koukala a když jí to došlo, začala dojetím plakat... a náramek měl neuvěřitelný úspěch :) Tak jsem je jenom poprosila o diskrétnost a okolí to řekneme až daleko později :-)
0 poděkování
baramas  8. črc 2013

Nejkrásnější dárek pod stromečkem :-)

Tušila jsem, že jsem těhotná hned 18 dní po mých narozeninách - 17.listopadu 2011 (takže s největší pravděpodobností jsem otěhotněla na mé narozeniny). Test jsem si udělala 20.listopadu, abych měla jistotu a byly tam //. Protože jsme miminko plánovali, manželovi jsem to hned se slzami v očích oznámila. A protože se blížily Vánoce a nechtěli jsme nikomu z rodiny ukřivdit, že by se to někdo dozvěděl dřív a někdo později, sezvali jsme obě rodiny ke společnému večeru u stromečku. Já se pomalu těšila na miminko a na den oznámení velké noviny.

Tři dny před Štědrým dnem jsem absolvovala první ultrazvuk a k mému velkému překvapení jsem i já s manželem dostala ten nejneuvěřitelnější dárek na světě - že čekáme miminka rovnou dvě! Zděšení vystřídala radost a já měla tři dny na přípravu oznámení tak velké události. Obě rodiny včetně babiček se sešly u manželovo rodičů. Museli jsme improvizovat z dané situace, nebylo lehké vystihnout správný okamžik. Nakonec jsme všechny sezvali ke stolu "jako na kávu a cukroví", a že si zahrajeme takovou hru na hledání slov podle indicií. Měla jsem připravené různé obrázky, které vystihovaly slovo DVOJČATA (např.mrakodrapy v Americe, film dvojčata, dvojkočárek, dvoje botičky, pozitivní těhotenský test, atd.). Všichni se tedy dopátrali ke slovu DVOJČATA, ale nic nikomu nedocházelo, jen má maminka, která tušila proč jsme všechny sezvali, na mě nevěřícně koukala. Takže jsme vytáhli obálky, pro každého jednu, na které bylo napsáno "Veselé Vánoce přejí Tvá vnoučátka/pravnoučátka)" a v ní byl pro každého okopírovaný ultrazvuk dvou maličkých bytostí). Ta nevěřícnst, šok a veselí co poté následovalo, na to nikdy nezapomenu. Maminku jsem nakonec rozplakala dojetím a všichni byli moc šťastní.

Už je to rok a půl od oznámení a my máme doma dvě nádherné roční holčičky. Nic bych neměnila, udělala bych to takhle i teď.
12 poděkování
kukutch  8. črc 2013

Vnoučátko jako dárek k narozeninám

Protože jsem otěhotněla v únoru a můj taťka slaví v dubnu narozeniny, bylo úplně jasné, co dostane k nim dostane. :-) Otázkou však bylo, jakým způsobem mu jeho novou životní roli oznámit. Manžel nakonec přišel s nápadem darovat mu perníkové srdce s nápisem Dědečkovi. Moc se mi to zalíbilo, mám šikovnou kamarádku cukrářku, která upekla a nazdobila obrovské srdce.
V den oslavy narozenin, ještě než přijel k rodičům zbytek rodiny, rozbaloval tedy taťka svůj první dárek. Ihned se mu rozzářily oči, poplácal manžela po ramenou a povídá mu: "Tak přeci už...!" :-) Nadšeně pak všem nově příchozím srdce ukazoval a hlásil, že v listopadu bude přírůstek do rodiny.
Perníkové srdce má dodnes své místo v obývacím pokoji a z taťky se stal pyšný dědeček, který nedá vnučku z ruky ani babičce :-)
8 poděkování
sitemaka  8. črc 2013

Oznámení druhého pokladu :-)

To, že jsem těhotná,jsem zjistila v den kamarádčiny svatby a protože jsem to vůbec nečekala, dost mě to zaskočlo.
Dobrých 14 dní jsem přemýšlela, jak to oznámím příteli, ale jak to oznámím rodině jsem věděla hned :-D

Vdávala jsem se dva měsíce poté, co jsem zjistla, že jsem těhotná. A neviděla jsem lepší příležtost než to oznámit celé rodině najednou právě v tento krásný den. Koupla jsem tedy plyšového čápa, který nese v zobáku mminko, napsala dopis a vše uložila do krabice a dárkově zabalila :-)
Před svatební hostinou jsem poprosila obsluhu v restauraci, aby dárek přpravili na místo první družičky (mojí sestry). Po tatínkově přípitku jsem sestru poprosila, aby si rozbalila dárek. Byla nadšená, že mám pro ní překvapení a chtěla se o něj se všemi podělit. Začala rozbalovat, vyndala první dopis a začala číst: AHOJ, JSEM POŠTOVNÍ ČÁP EDA A CHTĚL BYCH VÁM VŠEM OZNÁMIT....dál nedočetla a začala brečet :-D naštěstí tam byla družička číslo dvě, která štafetu převzala :-D AHOJ, JSEM POŠTOVNÍ ČÁP EDA A CHTĚL BYCH VÁM VŠEM OZNÁMT, ŽE SVŮJ SVATEBNÍ DAR DORUČÍM NOVOMANŽELŮM V ÚNORU :-)

No přála bych Vám vidět ty dojaté oblčeje, zažít ten potlesk a gratulace dojemnější než ty svatební :-)
44 poděkování