Oznámení těhotenství rodině. Kdy?

mamierr
19. lis 2020

Dobrý večer,
kdy jste o miminku řekli rodině? A jakým způsobem? 😏 děkuji za komenty

lachtanice86
19. lis 2020

Až po 1.screeningu a uplne normálně na návštěvě. Žádné speciální oblečky, fotky a infantilní oznámení se nekonalo

jaja01k
19. lis 2020

@mamierr Hned jak mi vyšel pozitivní test 😀

firefly13
19. lis 2020

tak 12-13 týden, našim jsme to řekli na návštěvě a manželovu rodinu jsme zvali na oběd v rámci jeho narozenin, tak jsme jim to řekli tam, ale jinak taky nic speciálního

lovemusicsun
19. lis 2020

Mým rodičům hned jak vyšel pozitivní test. Tchýni po prvním screeningu. Ostatním tak nějak když se to hodilo.

emamaira
19. lis 2020

Rodičům a sourozencům po potvrzení od lékaře a zbytku po 1. screeningu 🙂

zmrzlinka
19. lis 2020

Když jsem čekala syna ,tak jsme ještě bydleli u tchanovcu a nebylo třeba nic říkat.....zvracela jsem od rána do večera 😂U dcery jsme našim volali když jsem to měla potvrzení od doktora a tchanovci už byli rozvedený....tak tchýni asi ve 4. měsíci a tchánovi už nevím asi taky tak nějak.....

zmrzlinka
19. lis 2020

Jo a brácha ten volal celý rodině snad hned co švagrová počůrala test 😂😂😂Každý to má jinak ...🙈

pe_tu_ss_ka
19. lis 2020

Po prvním screeningu. Našim jsme dovezli hrnky s nápisem babička/dědeček a dopis od mimina. A Partnerovo rodičům jsme dali den předem na chatu v krabicích kočárek a dopis od mimina.

sudylichozrout
19. lis 2020

Rodine hned zkraje, pratelum take, znamym az po screeningu.

drep
19. lis 2020

Rodičům a bráchovi hned někdy v začátcích, zbytku rodiny po prvním skríninku (nechtěla jsem, aby se babičky hroutily z případného missed abortion), jinak jsem nikomu nic neoznamovala. A normálně jsem jim to řekla, nepotrpím si na teatrálnost.

anirij332
19. lis 2020

Po prvním screeningu... u prvního formou dopisu jakoze od malého a pritelovym rodičům jsme dali poukaz na babickovani a dedeckovani, u druhého skrz covid jsme rozeslali video 🙂

lobella
19. lis 2020

U prvniho nasim hned po prvni ko, tchanovcum asi v 5 mesici, stejne tak brachovi, babickam po druhem screeningu, v praci v 7 mesici, ted jsem na konci 3 mesice a nevi to nikdo, krom manzela a nej kamosky, rodine oznamime na vanoce

gracinka7
19. lis 2020

Mámě hned s pozitivním testem, ostatním až někdy v 5. měsíci. Ale po screeningu je to takové optimální.

inah91
19. lis 2020

Mým rodičům a babičce asi týden před prvním screeningem (vzhledem ke koronaviru jsou návštěvy minimální) - a se vším všudy, s UTZ, s cedulkou a obrázkem "klokan přiletí v květnu" - první vnouče, tak to bylo ve velkém 😀 🙂 Bráchovi jsem to volala po screeningu - osobně zase nebyla možnost - koronavir... Tchánovi taky kolem screeningu.... ještě musíme oznámit manželovým dětem...někdy nějak.... 🙂

amazonkajanik
19. lis 2020

Tchyni k narozeninám jsem psala přání s titulem babicko a to jsem měla 3.pozitivní test po sobě 😁 mamce následující den a tátovi jsme to řekli až když bylo jasné,že je malý v pohodě,tomu jsem poslala fotku ultrazvuku

agneska7
19. lis 2020

Všem jsme to ,,řekly,, po screeningu ,

mamikry
19. lis 2020

@mamierr Prvni dve hned po potvrzeni od lekare rodine i kamaradum. Treti rodine hned, okoli az po 1. screeningu, ale nestastnou nahodou jsme o nej prisli ve 2. trimestru. Ted cekame dalsi a vi o nem jen hrst lidi, po predchozi zkusenosti oznamim az po 2. screeningu nejdriv. Jinak moc hezky napad je oznameni na balonku viz https://www.instagram.com/se_vzkazem/

puhelin
19. lis 2020

Kdyz me ve 12. tydnu hospitalizovali.

mirilis
19. lis 2020

My az po třetím měsíci. Na návštěvě. A jen jsme ukázali fotku 😊

bervidova
19. lis 2020

Mamce po třetím měsíci, to i kamarádce, tchánovi a tchýni pak asi o měsíc později, u druhého až po výsledcích plodovky, do té doby jsme to věděli jen s manželem a před plodovkou pak ještě syn.

bbarshaa
19. lis 2020

Nás to teprve čeká, pokud bude zatím vše v pořádku. Jdu na gyndu ve středu a mělo by být asi vidět už ❤️. Pokud bude tedy vše OK, na Vánoce to řekneme rodičům a i partnerovo rodičům. Jinak to zatím víme jen my a má nejlepší kamarádka.
A ostatním přátelům a v práci to hodlám říct až bude za námi to nejrizikovější takže někdy po třetím měsíci. 😉 Přijde nám to tak neojptimálnější.

penny87
19. lis 2020

Rodina prelom 3. a 4. mesice, byly zrovna Vanoce, se to tak hezky seslo a to uz bylo po 1. screeningu. Tchyni to teda rekl manzel hned zkraje. V praci jsem chtela po 2. screeningu, ale musela jsem o 2 tydny driv cca, protoze brisko uz bych schovala leda ve skafandru 😁 a pratelum a znamym jak to vyslo, spousta se to dozvedela az tesne pred porodem.

inkheart
19. lis 2020

Poprvé při první osobní návštěvě od testu, podruhé jsem vydržela do asi 7-8tt

priefi
19. lis 2020

@mamierr myslím, že nejlepší je to říci, když chceš Ty a zároveň hodně to závisí na tom, jaké máš s kým vztahy. Je rozdíl, když to řekneš někomu, kdo to s Tebou bude sdílet, kdo bude mít také radost a je rozdíl to říci někomu, kdo Ti na to nic neřekne a kouká jen "kde jaká moucha po stěně lozí" a pak začne mluvit úplně o něčem jiném, jako bys nic neřekla... to je pak mega nepříjemné a člověk by to oznámení nejraději odložil na neurčito. Pak také záleží na tom, jak Ti je, pokud jsi zelenobílá a mísa je Tvoje nejlepší kamarádka, tak pomalu ani nemáš, co říkat a všem to dojde.

Já teda vždy byla zelenobílá, takže se to řeklo vždy hned kolem toho 6./7.tt

rejalin
19. lis 2020

Mamce, tchýni a mé babičce jsme dávali fotku z ultrazvuku pod stromeček, když jsem byla v 10tt. Původně jsme chtěli počkat, ale když to tak pěkně vycházelo ... 🙂 bližším kamarádům pak někdy po 12tt a zbytek spíš jak si kdo všiml břicha a tak 😁

malinkaelinka
20. lis 2020

Cca 12.tyden. Uspořádala jsem oslavu narozenin a když se všichni sešli, rozdali jsme s manželem malé mandarinky a řekli jsme, že takhle velké je teď naše dítě 😊

tynka9
20. lis 2020

U prvního docela brzy, 6-7tt. Říkala jsem to v práci, protože mi bylo blbě, a u nás se hodně jelo na výkon, tak abych měla trochu vymluvu. V práci pracovala i kamarádka švagrové, tak jsme to i v rodině řekli brzy. U druhého jsme čekali do prvního screeningu, pak se to hodilo na mamky narozky. A teď čekáme taky, první screening bude na začátku prosince, tak nejspíš někdy pak (mám potom narozeniny, tak možná při tom), kdybych utajila pupík, tak počkám klidně do Vánoc, anebo do porodu 😂 ten klid je super 😂

kakba
20. lis 2020

Obe holky jsem rekla snad az v polovine, dokud to nikdo nepoznal, tak nebyl duvod nic rikat.

petulejan
20. lis 2020

Až po prvním screeningu a dali jsme to přímo na silvestra,dala jsem fotku do přání 😊

jako_mala_holka
20. lis 2020

Kdyz jsme to meli potvrzene od doktora, zajeli jsme normalne na navstevu a ukazali jim fotku z utz... nekomu to doslo hned, nekomu to trosku trvalo a potreboval vysvetleni, nejrychleji to pochopila moje 12leta sestra 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru