Oznámení těhotenství. Kdy oznámit rodině?

susinekk
27. bře 2021

Ahoj, kdy jste oznámily rodině těhotenství? Až po 1.screeningu?

barunkiss
27. bře 2021

Našim a tchýni s tchánem jsme to řekli hned. Zbytku až po prvním trimestru 🙂. Par kamarádek to taky vědělo hned po pozitivním TT, radost byla fakt veliká 😄. I když jsou různé pověry, tak i přesto máme doma zdravou tříměsíční holčičku 👍🏼

linda_22
27. bře 2021

Až na konci čtvrtého měsíce 😀

pampeliska1313
27. bře 2021

Chvíli před prvním velkým ultrazvukem. Ale protože to vycházelo na Vánoce a věděli jsme, že pak rodiče dlouho neuvidíme, takže jsme dali ultrazvuk jako dárek.🙂

jako_mala_holka
27. bře 2021

Po potvrzení těhotenství na gynde

ejmate
27. bře 2021

@susinekk my po 1. screeningu, když jsem věděla, že je vše v pořádku. V práci až v 6. měsíci. Nebylo to na mě vidět 🤣

keksik002
27. bře 2021

@susinekk hned rodině, porad resili ze mi je blbe at s tim neco delam a tak :D

adelafri
27. bře 2021

U nás to bylo různé, ma sestra to věděla hned, mamka a tata kolem 4.mesice a rodina přítele mezi 5.-7.mesicem 😂😅

petulkadodo
27. bře 2021

@susinekk V 10. týdnu rodině. 1. screening mi vycházel na leden a já jsem se nechtěla celé Vánoce přetvařovat a vymýšlet si, proč nepiju, proč je mi nevolno a jsem pořád unavená, tak jsme jim to řekli o Vánocích 🙂

journals
27. bře 2021

Čím déle, tím lépe. Situace, kdy musíš rodině říkat, že miminko nebude, není nic radostného. Bohužel, to, že těhotenství nedopadne je dost běžná věc ☹

jaja01k
27. bře 2021

Já bych to nevydržela neříct, takže to všichni věděli hned jak jsem měla pozitivní test 😄

carameels
27. bře 2021

Já mamce snad ještě dřív, než se objevila čárka na testu 😃 Ale my máme hodně pěkný vztah a říkám jí prostě o každém prdu. Takže ta to věděla i dřív než manžel, sdílela jsem s ní všechno. Manželovým rodičům asi v 5. týdnu, protože jsem potřebovala gyndaře (stěhovala jsem se), takže mi tchyně domluvila kontrolu u jejího. A pár kamarádů to vědělo cca v 7., 8. týdnu. Protože jsme plánovali svatbu a já byla na rizikovém, takže jsem jim vysvětlovala, proč nemůžu tančit apod.

tynka9
27. bře 2021

U prvního asi v 8. tt. Říkala jsem to v práci, protože mi bylo blbě a byla jsem unavená, tak aby se to někudy nedostalo k rodině. U druhé po 1. screeningu. U třetího jsme chtěli po prvním screeningu, ale to nějak nevyšlo, takže až o měsíc později, v 5.mesici, když už jsem pupík opravdu nedokázala moc dobre maskovat

veruuu_kubesovic
27. bře 2021

hned po pozitivním testu....

vikinkav
27. bře 2021

Rodine po potvrzeni na gynde, ostatnim po 1. screeningu, v praci taky

syslounek
27. bře 2021

První jsem oznamovala hned po potvrzení z gyndy, nedopadlo to dobře a pak jsem z toho měla dlouho blbý pocit. Druhé jsme oznamovali všem až po 1 screeningu. Třetí těhotenství oznámila moje mamka mě (koukla na mě a řekla že jsem těhotná, test to pak potvrdil), tchánům jsme to řekli na Vánoce, protože tam teče víno proudem a kdo nepije je divný.

ema90
27. bře 2021

Rodine jsme to rekli temer okamzite, nekdy v 8tt. Kamaradky a nejblizsi pratele to vedeli po I.screeningu a tak nejak uplne do sveta jsme to pustili v 21tt, vlastne po II.screeningu, protoze uz to na mne slo hooooodne videt.

adenka84
27. bře 2021

Jelikož jsem otěhotněla krátce před Vánoci tak jsme to oznámili rodině na Štědrý den.. Vymyslela jsem básničku zabalila jako dáreček a starší dcera to po rozbalení všech dárků předala.
Napsala jsem tam: Milá babičko a milý dědečku, máme pro Vás úžasnou zprávičku, Maruška bude mít brzy bratříčka nebo sestřičku. Ano je to tak v srpnu k nám přiletí vrána nebo čáp. Plakali dojetím všichni.

lachtanice86
27. bře 2021

Všem až po 1.screeningu.

amazonkajanik
27. bře 2021

Mamce jsem to volala den po pozitivním testu, tchyni den na to, když jsem jí přála k narozeninám a našemu tátovi po dohodě s mamkou až v 10tt , když bylo už srdíčko a zdálo se vše v pohodě. Nu a o zbytek rodiny se postarala mamka 😁

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
martulka88
27. bře 2021

Ségra to věděla jako první - aby mi potvrdila, že tam je "duch". Jinak moji rodiče to věděli ještě před kontrolou na gyndě a tchánovci, švagřice a můj brácha až okolo 8.týdne - až po potvrzení od gynekoložky. Okolí se to dozvědělo pak po prvním screeningu. A ihned se to dozvěděla i majitelka v práci, jelikož jsem byla na rizikovce. Až budu nyní těhotná znovu (bohužel jsem rodila mrtvé miminko v 38tt), tak jsme rozhodnutí, že rodina - obojí rodiče, prarodiče a sourozenci, se to dozví jakmile nám to potvrdí na gyndě a jinak to nikde říkat nebudeme - prostě, až to na mě bude vidět, tak to dotyčnému potvrdíme, jinak nikomu nic.

jjasmina
28. bře 2021

Někomu hned a někomu později

leniczka23
28. bře 2021

Rodině hned, přátelům po screeningu.

gabca025
28. bře 2021

v praci na konci 4 mesiaca a rodicom/svokrovcom v polovici piateho mesiaca. Vzdialená rodina to nevie doteraz (kvôli covidu sa s nimi teraz nestretame)

sudylichozrout
28. bře 2021

@susinekk Rodině ihned co jsem to zjistila, nejbližším přátelům též, kamarádům po 1. trimestru.

cilkat
28. bře 2021

Zhruba v osmém týdnu my začne být blbě, takže ti, kdo mě vídají častěji, se nejpozději tou dobou začnou ptát, jestli nejsem nemocná. Takže zhruba kolem toho osmého týdne (po potvrzení gynekologem).

evca_w
28. bře 2021

Prvni syn-po potvrzeni na gynde.Pri pokusech o porizeni sourozence jsem bohuzel rovnou dvakrat potratila, jednou v 7., podruhe v 11.tydnu.Dalsi tehotenstvi uz dikybohu dobre dopadlo-rovnou dvojcata 😁a po zkusenostech jsem se to bala oznamovat, rodine az po 1.screeningu, zbytku az po druhem, trefili jsme se do pocatku doby covidove, takze jsme se skoro s nikym nevidali, jinak to bylo na mne davno uz poznat😆

ellyem
28. bře 2021

Rodičům a babičkám jsme to řekli hned po první kontrole, zbytku (přátelům a v práci) až po vystavení těhotenské průkazky 🙂

zuuzzkkaaa
29. bře 2021

Všem z rodiny a v práci až po 1. screeningu, ostatním až v 18tt na FB, když se teď s nikým nevídáme ve čtvrtek 21+0tt

losice32
29. bře 2021

Já oznamovala taky po 1. screeningu. Nechtěla jsem pak s rodinou řešit kdyby něco nedopadlo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru