Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Určení plodných dnů

1 zkušenost

Rozhodnutí mít miminko patří k těm nejzásadnějším okamžikům v našem životě. Dá se říci, že téměř každá žena k plánování těhotenství přistupuje jinak. Zatímco některá budoucí maminka nic neřeší a vše nechává plynout samovolně a náhodně, jiná žena naopak ráda plánuje. Všechny typy žen však spojuje nutnost existence plodných dnů. Bez těch totiž není možné počít dítě.

Určení plodných dnůMetody určování plodných dnů se týkají především těch žen, které své těhotenství plánují. Při plánovaném těhotenství je velmi výhodné vědět, kdy žena plodné dny má a na základě této znalosti se potom zařídit.

V dnešní době ženy před otěhotněním užívají poměrně dlouhou dobu hormonální antikoncepci16, která s sebou může přinášet i některé problémy, např. s otěhotněním. Mnoho lékařů tak při vysazení antikoncepce ženám doporučuje zjistit, zda jejich menstruační cyklus2 funguje tak, jak má. I k tomu mohou sloužit metody určování plodných dnů.

Existuje několik metod pro určení plodných dnů. Pojďte se podívat, které metody to jsou.

Více o určení plodných dnů na modrykonik.cz

Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s určením plodných dnů

Máš zkušenost s určením plodných dnů?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
adenka84
5. led 2016

Folikumetrie je dobrý pomocník

Je to vnitřní utz, který odhalí plodné dny a
pak už je to jen na snaženíčku a štěstíčku.

Nám při snaze o druhou dceru pomohl. Díky skvělému určení a naplánování IUI a taky díky folikumetrii se nám zadařilo hned druhý měsíc.
0 poděkování