Vaše zkušenosti s Pampers

konik_testuje27.11.2017

Vítejte v našem fóru, které věnujeme testování produktů!

15 žen z Modrého koníka, ale především jejich miminka ve věku od dvou do tří měsíců, testovaly Pampers Premium Care.

Pampers Premium Care jsou nejlepšími plenami nejnovější generace od Pampers s 5-hvězdičkovou ochranou pokožky, o kterou se jemný ale výkonný povrch plen bude starat jako matčino pohlazení. Pokožka miminka tak zůstane jemná, hebká a suchá i díky hedvábnému povrchu s 3 absorbčními kanálky i prodyšné úpravě, která propouští čerstvý vzduch dovnitř a vlhký vzduch ven. Plenka má také indikátor vlhkosti, tvar přizpůsobený pupíku děťátka a snižuje pravděpodobnost nepříjemného protečení a také objem plenky mezi dětskýma nohama.

Plenky Pampers Premium Care poskytují vašemu děťátku nejlepší ochranu pokožky a péči a obsahují následující prvky:

1. Hedvábná hebkost: Obklopte vaše dítě hedvábnou hebkostí. Jemná a měkoučká zadní část plenek zabalí vaše dítě do hebkosti, která je šetrná k jeho pokožce.
2. Absorpční vrstva: Zajišťuje odvod vlhkosti a nepořádku od jemné dětské pokožky. Pampers Premium Care jsou jediné plenky z řady Pampers obsahující unikátní síťovou svrchní vrstvu, která díky absorpci prostřednictvím dírek zajišťuje odvod moči a řídké stolice.
3. Indikátor vlhkosti: Díky němu se včas dozvíte, že je potřeba dítě přebalit a dopomůže vám tak zajistit neustálé pohodlí a ochranu.
4. 3 absorpční kanálky: Speciálně vytvořené, aby distribuovaly vlhkost rovnoměrně. Rovnoměrná distribuce také pomáhá minimalizovat nepříjemný prověs a rozměrnost plenky.
5. Tvar přizpůsobený pupíku děťátka (velikost 0-2): Zajišťuje příjemný střih okolo dětského pupíku.
6. Vzdušnost: Vnější vrstva plenek má prodyšné mikro póry, které napomáhají vzduchu lépe proudit a pokožce tedy dýchat, díky čemuž je pokožka děťátka svěží, spokojená a bezpečná.

Pampers nadšeně podporuje šťastný a zdravý vývoj každého dítěte, spolu s UNICEF bojují proti novorozeneckému tetanu už v 19 zemích světa a snižují dopad na životní prostředí díky menšímu množství spotřebovaného materiálu. A to není stále z jejich dobročinných a sociálně odpovědných aktivit všechno.

Čtěte následující řádky fóra, ve kterém kromě zkušeností, najdete i postřehy a dojmy českých žen z testování, které probíhalo v pohodlí jejich domovů.

Více se o Pampers dozvíte na: https://www.pampers.cz

---

Máte chuť se svým mimčem skočit do vody a plavat? Prudce letní testování Pampers Splasher a Pampers Premium Care Pants jsme testovali taky a vy si můžete udělat názor díky recenzím maminek. Přečtěte si je tady: https://i.modrykonik.sk/recenze_pampers_splashe...

Zadeček jako v bavlnce

Předem ještě jednou děkujeme za možnost testování plenek Pampers. Plenky Pampers jsme používali u prvních dcer (8 let a 4 roky). U Thea jsme měli balík obyčejných Pampersek v porodnici. Od příchodu domů, ale používáme jinou značku. Když balíček (ehm balík 😃 ) došel, překvapilo mne, že k testování byly poslány dava balíky plenek. Děkujeme. Theo hned, co jsem dotáhla krabici domů, se pokadil, takže u nás se testovalo hned a zátěžově jelikož Theo měl zrovna střevní problémy a plenky jsme měnili co chvíli.Po rozbalení a prvním ohmatání, byly plenky velmi příjemné. Někomu jak jsem četla vadil zápach, u nás spíš naopak. Jsme zvyklí na "tvrdší" plenky, takže měkkost Pampers premium care mne mile překvapila. Hlavně jsou o dost tenčí, než námi normálně používané plenky. Takže jsem se bála, že budou protíkat.


Super je proužek, na ukázání, zda je plenka počůraná. 😉 Na zadečku sedí suprově, lepítka také (Theo sebou hodně mele, a u jiných značek se občas stane, že jak sebou mele, tak se lepítka odlepí). Další za nás plus je, že když se počůrá, tak se to rozprostře rovnoměrně, ne jak jiné značky, že to udělá bouli na jedné straně. I obrázky na plenkách jsou super.Naše testování probíhalo opravdu vehementně. Theo, jak jsem již psala, měl střevní problémy a stal se z něj malý randista (a nemyslím tím vtipálek 😃). Takže u nás prošly tou nejtěžší zkouškou. Bála jsme se, že v tom nátlaky neprojdou a budu nadávat (podle recenzí z okolí). Nebudu lhát, jeden den jsem už myslela, že zešedivím 😃 protíkaly horem dolem, takže jsem vzala  námi původně používanou značku. Ta protekla taky, takže chyba nebyla v plenkách. Od té doby žádné protečení. Zvládly dokonce i maraton nákupů vánočních dárků, který Theo celý prospal a tudíž se nepřebaloval (naštěstí ve spánku nekadí, jen čůrá). Plenkou bych mohla někoho zabít, hodit ji po něm, tak byla nasáklá, ale neprotekla ani kapka!


A světe div se, ani žádná opruzenina!Za nás tedy mohu plenky Pampers care doporučit. Nejsou 100% v neprotečení, ale to ani jiné značky. Ještě jednou s Theem děkujeme za možnost plenky testovat.#test_pampers

Jak Jeníček měl zadeček v suchu 🙂

Před Vánoci na nás a hlavně Jeníčka čekalo velké překvapení  I když nebyl tak úplně přítomen u rozbalování předvánočního dárečku, ujala se toho ale statečně ségra, tak byl v plné síle a připraven  Jelikož je Jeníček předčasňátko, tak mi přijde o ptroti novorozencům trošku akčnější a říkala jsem si co to s plínkama velikost 2 udělá . U Nikolky jsme s "bílejma Pamperskama" došli ke zklamání, když byli plínky po ,,inovaci" bez síťky. A HURÁÁÁÁÁ nové plenky už je zase mají, jsem moc ráda, že se Pampers k tomuto kroku vrátilo  Protože ty plínky tenkrát.... No ale o tom není dnešní recenze přeci! Vzhledem k tomu, že Jeníček měl 1500g při narození, tak jsme začínali na nulkách  se kterými jsme byli spokojení, ale jsou krapítko větší než 0 od firmy B.H. Jedničky jsme měli také pampers a veliká spokojenost i s testovnou velikostí 2. Dostaly se nám do ruky i plenky zelené, ale ty mi přijdou ,,až moc tenké" nebo jak to říct, ty bílé jsou víc materiálu do ruky indikátor vlhkosti (počůrání) je taky super! Občas Jeník naplnil plínku tak, že se ten proužek začal až rozpíjet  A to především přes noc, kdy spinká i 7 hodin  


Také je velmi zajímavé foto pro srovnání.Pampersky zvládly i cestování v šátku. trošku jsem se bála, jak to dopadne a zda nebudu prát i kombinézku nebo i snad šátek, ale volejme sláva, Pampersky to zvládly. Já sama za sebe doporučuji více bílé než zelené, ale to spíše kvůli síťce a také ,,síle materiálu". Přijdou mi prostě mohutnější v dobrém slova smyslu. 

                                               


Trošku u obou postrádám pružný pásek na zádech, který u jiných značek je možné najít. myslím si, že ale tím netrpí velikost 2 ale až třeba velikost 3, kdy jsou děti aktivnější a různě se okulují a kroutí jako háďata. Jinak jsme se značkou Pampers a bílými Pamperskami byli moc spokojení. Teda hlavně Jeníčke a o toho tu šlo ne?! A tady Vám na důkaz přikládám jeho první úsměv  (tu růžovou omluvte, ale nemohla jsem odolat mu ten overálek po ségře nezkusit )


#test_pampers


Naše testování Pampers Premium Care

Na úvod své recenze bych nejprve ráda poděkovala týmu Modrého Koníka za to, že jsem byla vybrána a měla tak možnost plenky otestovat.


Když jsem v listopadu psala svůj příspěvek pod výzvu na testování plenek Pampers, ani na chvíli mě nenapadlo, že bych snad mohla být z té záplavy uživatelek vybrána. O to větší bylo mé překvapení, když mi přišla zpráva, že právě já a náš syn Mikulášek jsme byli vybráni do testování. Jsem za to moc ráda, opravdu děkuji za tu možnost.


Na testování jsem byla opravdu moc zvědavá, protože u dcerky jsem Pampers Premium Care používala od narození, vezla jsem si je  už do porodnice. Zdravotní sestry je sice moc nechválily, ale já s nimi byla od začátku moc spokojená. Zlom tehdy nastal právě u velikosti 3 – už si přesně nepamatuji v čem konkrétně, ale vím, že „trojky“ byly prostě najednou jiné než předchozí velikost a nám oběma přestaly vyhovovat.  Proto jsem byla velice zvědavá, jestli a jak se tyto plenky za ty tři roky změnily.


Když kurýr dovezl balíček, překvapilo mě, že jedná o velkou krabici. Starší dcerka (necelé 3roky) byla nedočkavá, takže jsme ji společně ihned rozbalily. K mému překvapení se v ní ukrývaly dva velké balíky plen velikosti 3. Do testování jsem se pustila ještě týž večer, protože nikdy není čas ztrácet čas 🙂. Jsem zvyklá si vždy balík plen celý rozbalit a pleny si dát do komody, aby tzv. „vyčuchly“, protože mě osobně smrdí téměř všechny pleny. Nemohu tedy říci, že by tyto smrděly více nebo méně než jiné.


Ihned jsem si plenku důkladně prohlédla – překvapilo mě, že je krásně tenká a příjemně hebká. U jiných značek plen mě mnohdy překvapila jejich „tvrdost“ či přílišná papírovost. Pokud bych to měla k něčemu přirovnat (pro představu), tak mě napadá přirovnání k levnému, šedému jednovrstvému toaletnímu papíru. Pampers Premium Care jsou v tomto případě luxusní třívrstvý toaletní papír. Příjemnou vychytávkou je indikátor vlhkosti a síťka uvnitř plenky. Design plenek je laděn do neutrální žluté barvy.

Zátěžových testů jsme měli s Mikym několik. První – každodenní – bylo spaní v jedné plínce po celou noc, cca 10h v kuse. Pokud bylo jen načůráno, plenka nikdy neprotekla, i když byla úplně plná. Pokud syn po probuzení do ní i nakakal, tak to už zadní lem neudržel, ale to by po celé noci neudržela žádná plena. Jelikož jsem ráda, že syn začal v noci klidně spávat, tak je pro mě u plenek prioritou výdrž a suchá pokožka, abych ho nemusela v noci budit a přebalovat. Co mě u těchto plenek překvapilo, tak že i po noci měl ráno zadeček suchý a bez opruzení. A to má zadeček mnohem citlivější než jeho sestra.


Další zkouška přišla záhy – celodenní výlet po doktorech a nákupech – po cestě autem se pokakal, okamžitá výměna pleny nebyla možná, nicméně i když v tom chudák seděl asi hodinu, tak neplakal, dokonce na chvíli ještě usnul a doma k mému úžasu plena neprotekla ani zadním lemem a ani bočními gumičkami.


Naopak mě dvakrát nemile překvapilo, že při odložení syna do lehátka a jeho následném vyprázdnění v této poloze plena protekla zadním lemem a to i přesto, že ji měl chvíli čistou a hned jsem jej šla znovu přebalit. V této poloze to plenka prostě nezvládla.


Nicméně v běžných situacích mě po celou dobu testování tyto pleny nezklamaly – neprotíkaly a syn neměl po celou dobu opruzený zadeček. Musím uznat, že pleny Pampers Premium Care mě příjemně překvapily.


Srovnání na závěr:

Klady:

 • hebkost
 • tenkost
 • pružná lepítka, která dobře drží
 • velká absorpce tekutiny
 • i po noci v jedné pleně je zadeček dítěte suchý a bez podráždění

Zápory:

 • zápach umělotiny po vybalení z obalu
 • zadní lem občas neudrží řídkou stolici

  #test_pampers

Pampers Premium Care

Nejprve bych ráda poděkovala týmu Modrého koníka za vybrání na testování Plenek Pampers Premium Care neboli „bílé pampers“.


Jako maminka 2měsíčního syna, která musí mít doma vždy zásobu papírových plenek, jsem se těšila na testování nového typu Pampers Premium Care neboli „bílé pampers“ 😊


Od plenek chci aby byla příjemná na dotek, aby nikde neškrtila, aby měla co nejširší manžetky kolem nohou a hlavně, aby neprotekla. Všechna tato kritéria Pampers s přehledem splňují, nestalo se ani jednou, že by měl syn mokré pyžámko, přestože plenka je ráno plná. Syn je celou noc v jedné plence (spinká celou noc) spí celou noc v klidu bez toho aniž by ho plná plenka budila.Po přečtení recenzí sem se obávala reakce malého na pokožku, ale naopak po vlastní zkušenosti sem mile překvapena. Malý za celou dobu neměl opruzený zadeček nebo náznak podráždění. Super je indikátor vlhkosti „hlavně pro mého muže“ byl nadšený 😊

Jediné mínus na Pamprskách je chemický zápach při rozbalení balení, ale na kvalitě to nic nemění 😉😊 Plenky Pampers Premium Care tedy mohu doporučit všem maminkám jako skvělou pomůcku pro klidné noci 😊 Určitě se k nim budeme opět vracet. 


Závěrečná recenze


Klady:

•hebkost , tenkost , jemnost

•pružná,dobře drží

•velká absorce tekutiny


Zápory:

•chemický zápach při rozbalení balení Pampers Premium Care


#test_pampers

Naše testování Pampers Premium Care


Nejdříve bych chtěla poděkovat Modrému koníku, že dělá tyhle super testování. Moc děkujeme za možnost vyzkoušení plenek - překvapilo mě, že dorazily rovnou dva balíky 🙂Moc se mi líbí barevné veselé obrázky, které jsou ale decentní a tak pod oblečením neprůsvítají 🙂Hodně lidí nadává na vnitřní síťku, já jí mam naopak ráda, vaječinu krásně pozře, a tak vše zůstane v plence a ne na prdelce 🙂Úžasný je také indikační proužek, díky kterému hned na první pohled vidíte, zda už něco v plence není 🙂Jako veliké plus beru pružná lepítka, která lepí stále a stále, tak můžete plenku kontrolovat a vždy zase zalepit a stále drží jako nové 🙂Plenka obepne krásně každé tělíčko a skvěle se díky gumičkám přizpůsobí, nijak však ale netlačí, jen nic nepropustí 🙂Plenky jsou úžasně tenké a tak je miminko jako by bylo bez plenky, netíží jej v pohybu a nijak jej neomezuje 🙂 Absorpce plenky je neuvěřitelná, kolikrát mě po celé noci překvapí, kolik se tam toho vejde a přitom je prdelka suchá bez potíží 🙂Za nás jsou jednoznačně plenky Pampers Premium Care nejlepší a nadále u nich zůstaneme, i Tobík je doslova "žere" 🙂Klady:


* Tenkost

* Hebkost

* Velká absorpce

* Pružná lepítka

* Suchý zadeček

* Indikační proužek

* Veselé obrázky

* příjemná gumička kolem nožek, která netlačí, ale ani nic nepropustí 🙂


Zápory:

* Cena


#test_pampers

Testování s Pampers Premium care

Ahoj všichni kteří jste si udělali čas a čtěte moji recenzi na plenky Pampers Premium care


Nejdříve bych chtěla poděkovat Modrému koníku, že dělá tyhle super testování. Moc děkujeme za možnost vyzkoušení!


Když nám došel domů balíček s plenečkama tak jsem se divila, že poslali dvě velká balení po 70 ks. Bylo to velmi milé překvapení. Testovala hlavně Vendulka velikost č.2 pro 3-6 kg. 


Ták a teď k testování. Když jsem otevřela balení hned mi vpálilo do nosu aroma plenek což mi celkem vadilo, ale neodradilo, protože mi smrdí všechny plenky. Jinak je super, že u Pampers Premium care má oproti zeleným pamprdám a Mkovkám delší jak bych to řekla ... ouška? Asi jo! A říkejme tomu ouška 😀 na kterých jsou umístěné zipy. Myslím, že je to super výhoda pro buclíkaté miminka jelikož ouška se zipy dosáhnou dále. Ouška mají i super tu vlastnost, že jsou dostatečně pružné. A sucháče dobře suchují 😀 


Co se týče velikosti tak mě překvapilo, že jsou o trošku větší Pampersky č.2 oproti konkurenci říkejme jim Béčkovky ve velikosti č.3 celkem jsem se divila... Vadná várka nebo fakt? Celkem mě to zmátlo.


Síťka uvnitř plenky.. Tohle je celkem zlo když nepřebalujete v noci.. Vendulku během noci otáčím na boky a spí i na zádičkách mezi kojícími intervaly nebo když se sama vzbudím a ráno když plenku rozepnu má vytlačený vzor síťky na prdelce. Síťka se na prdelku lepí. Myslím, že kdyby tam nebyla nic se nestane.. 


Jinak co se týče výdrže pamprd na noční spaní když nepřebaluji je prostě super hodnocení 1* jelikož není proteklá a je v suchu i když je plenka pěkně nacucaná pojme teda velice hodně tekutiny. Na prdýlce byl jen náznak večerního mazání krémem na dětskou prdelku. Je v jedné plenečce i 12 hodin. Tohle je více než super, že perfektně saje!
Vnitřní gumičky jsou taky fajn, venkovní gumičky lemují pěkně stehýnka a nijak extra neotlačuji což jsem ráda. Vendulka má hubené stehýnka nebyl problém s tím, že bych musela zipy na ouskách nějak extra utahovat aby se obsah plenky nedostal ven s nedostatečně uplých gumiček. 


I tak se nám stala nehoda, že gumičky nezvládly “hnědý kód” 😀 jakmile Vendy zatroubila do plíny tak se stalo to, že obsah plenky byl i jinde než v ní. Za celou dobu testování se to stalo asi 3x což je v pohodě. Jendou to byla moje chyba při přebalování  nejspíše jsem špatně nasadila pamprdu a pohroma byla na světě! Řekla bych, že plenky mají pěkně vyvýšenou zádovou část ale i tak se stalo, že nehoda vyjela až na bodynko a zrovna u doktorky 😀


Jinak další pozitivum je, že plenky dělaji super malý zadeček! 


Indikátor vlhkosti.. Dóst dobrej tuning!  😀 co dodat... Tahle dá se říct prkotina je snad to nejlepší na celé plence. 
Takže celý proces testování je za námi. Moc děkujeme za možnost vyzkoušet. Já byla s plenečkami velice spokojená a Vendulka vypadala taktéž. Určitě u plenek zůstaneme a budeme věrni téhle značce co se týče plenek na noc a na cesty. Jinak tedy budeme pokračovat v látkování ve kterém jedem od 1 m Vendulky. Do té doby Pamprdy velikost 0 byla TOP. 


Pamprdám zdar! 


#test_pampers

PAMPERS PREMIUM CARE midi (velikost 3)Na testování jsme dostali 2 balení plenek velikosti 3 (midi). Tato velikost je pro děti o hmotnosti cca 5-9kg. Moje malá testovačka má nyní necelých 8kg (6měsíců, 67cm).

Po rozbalení plenky jsem byla docela překvapená. Znala jsem tyto plenky z doby před 2 roky (u starší dcery a pár balíků mi zbylo i na tu mladší ve velikosti 2, takže jsem měla docela v živé paměti jak ty starší vypadaly). Musím říct, že mě mile překvapily. Největší změnou je vnitřní síťka, musím napsat, že naprosto úžasná vychytávka.


Dcera má od narození hodně tekutou a častou stolici a tahle síťka ji prostě „vcucne“ do plenky, ne jako všechny ostatní pleny (tam mi to vždy zůstalo na pleně pokud to nevyteklo okolo kolem nohou, břicha a zad). Možná je nějaká plenka co to taky zvládne, ale já na ni zatím ještě nenarazila. Takže za tohle opravdu tleskám. Konečně jsem nemusela prát oblečky. Plenka protekla jen jednou a to byla hodně počůraná a poté dostala tekutou nálož a protekla malinko u nožičky, jen malý flíček na punčochách.


Po této zkušenosti jsem chtěla plenku podrobit další zkoušce… a to propagovanému suchému zadečku přes celou noc 😀 Do této doby jsem dceru vždy minimálně jednou přebalovala v noci, protože když jsem to vyzkoušela ji nechat v jedné plence, tak plenka občas protekla a overal byl v lepším případě mokrý a v horším i prostěradlo ☹ Nicméně jsem si řekla, že to zkusím ještě jednou se „zázračnou“ Pampers. No, musím uznat, že Pampers vyhrála – neprotekla. Ani jednou při testování a proto jsem každé ráno vážila kolik taková noční plena měla tekutiny. Pohybovalo se to cca od 180 do 260ml. Při té horní hranici už po rozbalení byl zadeček lehce vlhký, ale otázka je, jestli to nebylo tím, že se tam chvíli před tím vyčůrala.


Jednou mi Pampers přes noc protekla, ale bylo to až po ukončení testování, nicméně to sem napíšu (množství bylo zase u horní hranice a problém asi byl, že si dcera nad ránem lehla na břicho a lehce to proteklo kolem bříška a overal byl mokrý).


Takže další věc co jsem vždy toužila udělat byl test mokrosti pleny, jak je to vždy v reklamách 😀 strašně mě to lákalo. Na tetování jsem vzala pleny ve stejné velikosti, tedy velikost 3, co jsem měla doma. Takže Pampers premium care, Huggies ultra comfort a Albert quality šmoulové. Připravila jsem si obarvenou vodu a plenky. Vše je zaznamenáno na fotkách.


V prvním kroku jsem na plenky nalila 100ml tekutiny, na všech plenkách se tekutina velmi rychle vsákla, po 5ti minutách jsem přiložila a stlačila ubrousek. Všechny plenky byly téměř nastejno „suché“. V druhém kroku jsem nalila dalších 100ml tekutiny. Tady už šly vidět rozdíly, Huggies začínaly za těmi dalšími dvěma pokulhávat a navíc Pampers teda opravdu velmi rychle tekutinu vcucly dovnitř (asi díky té síťce). V posledním kroku jsem přidala dalších 100ml tekutiny (tedy celkem 300ml). Tady už bylo cítit, že zadeček bude vlhký u všech plenek, nicméně Pampers měně vytékaly. Pokusím se to popsat více. Plenky mají totiž nejakou roznášecí vrstvu a ta na krajích končí (tedy u gumiček), takže když je plenka hodně mokrá, kuličky co do sebe natahují vodu vylézají až ke gumičkám mimo tu roznášecí plochu. U pampers asi díky rozdělení pleny do 3 zón jsou kuličky lépe držené na místě, takže jich tolik „nevylézalo“. Proto se asi zdála plenka příjemnější a méně mokrá než ty ostatní.


Takto vypadala plenka po 300ml tekutiny. Jsou na ní zjevné vidět deklarované „kanálky“, tohle rozhodně pomáhá k udržení plenky v celé šířce, nestane se, že by se vnitřek plenky stáhnul ke středu a po stranách výplň chyběla. Dále je zde vidět indikační proužek v akci 🙂


Co se týká hebkosti a jiných senzorických vlastností, tak to jsem si osahala i další 2 plenky, které jsem vzala starší dceři (Pampers active baby a Albert quality sovy). Mám dokonce srovnávací tabulku, ale tu zveřejňovat nebudu, pokusím se to popsat.


Vnější jemnost plenky: tady byly velké rozdíly, většina plen byla podobná a dle mě v pohodě, testované Pampers byly nejjemnější (ale Albert sovy dýchaly na paty), Huggies mě v tomhle opravdu zklamaly, jsou opravdu drsnější.


Vnitřní jemnost: Velmi podobné, ale opět Huggie nepříjemné, skoro jako drsnější savý papír. U Pampers premium je uvnitř ta již popisovaná síťka, takže tím se odlišovaly.


Záda: Většina plenek je má rovných, Pampers premium je měly nejdelší (takže mají u mě plus), Huggies mají záda jiná, mají tam gumičku, což taky není úplně špatné (plenka lépe drží u zad a méně protéká, na druhou stranu se trochu hůř nasazují).


Gumičky u nožiček: Tady se plenky dost liší vzdáleností gumičky od plenky, jak vnitřní gumičky tak vnější gumičky. Za mě, čím delší tím lepší a méně plenka protéká. Pampers premium měly nejdelší, ale Albert jim opět dýchal na paty.


Indikační proužky: V tomto jsou Pampers premium jediné z mnou porovnávaných co to měly. V menších velikostech mají tyto proužky i jiné značky. Ano je to výhodné, člověk hned vidí, jestli je plenka počůraná, nicméně u staršího dítěte už to má máma vypozorované, nahmatané a pozná to i přes oblečení, jestli je plenka plná nebo ne. Takže fajn doplněk, ale obejdu se i bez něj 🙂


Zapínání: Tak tady musím říct, že většina to má dost podobné, až na Huggies (opět revolta). Bohužel Huggies mají širší a tvrdší lepítka, takže pro dítě je to nepříjemné. Zbytek je opravdu dost podobný. Zapínání se pak liší jen v tom, když je chce někdo vícekrát použít. Nejlépe jsou na tom opět bílé Pampers, mají největší háčky na sucháči a přitom je zapínání hladké. Dalším plusem jsou vyznačené středy plenky, nebo jinak znázorněné pomocné obrázky na zapínání plenky (jak moc mám plenku zapínat a utahovat). Některým plenkám to chybí a pak hledám jak se orientovat (třeba šmoulí Albert tyto označení nemají. Nejlepší dle mě je to u Zelených Pampers active baby.


Značky středu plenky (mezi nožkami): tahle super vychytávka co pomáhá umístit plenku pod zadeček správně aby se nemusela popotahovat bohužel chybí právě u testovaných Pampers premium care a u starých Albert šmoulích (nové sovy to již mají).


Co se týká opruzování. Dcera na tohle netrpí, takže nemažu zadeček ničím, maximálně když byla dříve zapařená používala jsem jen zasyp. Ale u tohoto testování a i u jiných plen v posledních 2 měsících jsem žádný přípravek nepoužila. Takže tohle nedokážu ohodnotit z pohledu dětí co na tohle trpí.


Velikost plenky v porovnáním s jinými plenkami stejné velikosti je podle mě malinko rozdílné. Pampers premium care jsou malinko větší než ostatní, hodně jsem se o tom přesvědčila u starší dcery, která byla nedonošená a plenky jsem museli střídat podle jejich „velikostí“ v dané kategorii. A tohle jsem poměřila i nyní a jsou stále o něco větší, ale nic špatného na tom není, jen si to prostě musíte odzkoušet, jaká velikosti je ta pravá 🙂


Takže jestli jsem na nic nezapomněla, tak by to mělo být všechno. Jestli ano, klidně se ptejte, ráda odpovím.


Naše „modelka“ si testování užila (a maminka a tatínek taky).

Na závěr bych chtěla napsat, že podle mého, jsou opravdu Pampers premium care jedny z nejlepších. Otázka je, jestli jejich vysoká cena opravdu za to stojí, ale to je velmi individuální a na to si musí odpovědět každý sám. Já si k nim tímto testováním opět cestu našla, síťka je opravdu úžasná.


#test_pampers

Zadeček jako v bavlnce

Předem ještě jednou děkujeme za možnost testování plenek Pampers. Plenky Pampers jsme používali u prvních dcer (8 let a 4 roky). U Thea jsme měli balík obyčejných Pampersek v porodnici. Od příchodu domů, ale používáme jinou značku. Když balíček (ehm balík 😃 ) došel, překvapilo mne, že k testování byly poslány dava balíky plenek. Děkujeme. Theo hned, co jsem dotáhla krabici domů, se pokadil, takže u nás se testovalo hned a zátěžově jelikož Theo měl zrovna střevní problémy a plenky jsme měnili co chvíli.Po rozbalení a prvním ohmatání, byly plenky velmi příjemné. Někomu jak jsem četla vadil zápach, u nás spíš naopak. Jsme zvyklí na "tvrdší" plenky, takže měkkost Pampers premium care mne mile překvapila. Hlavně jsou o dost tenčí, než námi normálně používané plenky. Takže jsem se bála, že budou protíkat.


Super je proužek, na ukázání, zda je plenka počůraná. 😉 Na zadečku sedí suprově, lepítka také (Theo sebou hodně mele, a u jiných značek se občas stane, že jak sebou mele, tak se lepítka odlepí). Další za nás plus je, že když se počůrá, tak se to rozprostře rovnoměrně, ne jak jiné značky, že to udělá bouli na jedné straně. I obrázky na plenkách jsou super.Naše testování probíhalo opravdu vehementně. Theo, jak jsem již psala, měl střevní problémy a stal se z něj malý randista (a nemyslím tím vtipálek 😃). Takže u nás prošly tou nejtěžší zkouškou. Bála jsme se, že v tom nátlaky neprojdou a budu nadávat (podle recenzí z okolí). Nebudu lhát, jeden den jsem už myslela, že zešedivím 😃 protíkaly horem dolem, takže jsem vzala  námi původně používanou značku. Ta protekla taky, takže chyba nebyla v plenkách. Od té doby žádné protečení. Zvládly dokonce i maraton nákupů vánočních dárků, který Theo celý prospal a tudíž se nepřebaloval (naštěstí ve spánku nekadí, jen čůrá). Plenkou bych mohla někoho zabít, hodit ji po něm, tak byla nasáklá, ale neprotekla ani kapka!


A světe div se, ani žádná opruzenina!Za nás tedy mohu plenky Pampers care doporučit. Nejsou 100% v neprotečení, ale to ani jiné značky. Ještě jednou s Theem děkujeme za možnost plenky testovat.#test_pampers

Testování s Pampers

Když jsem si všimla, že Koník hledá maminky a jejich 2-3 měsíční miminka na testování plenek Pampers, tak jsem zajásala a s radostí nabídla zadeček svého tehdy 2 a půl měsíčního syna Tobiáše. O testování jsem opravdu stála, a to z toho důvodu, že jsem na základě negativních recenzí od jiných maminek zvolila pro syna jinou značku plen i přesto, že jsem se značkou Pampers byla před 2 lety, kdy jsem je používala s dcerou, velice spokojena.  Vůbec jsem nečekala, že bychom mohli být vybráni k testování, a proto jsem měla velikou radost, když přišla zpráva.


Přepravní společnost toho měla před Vánoci asi až nad hlavu, a tudíž jsme se balíku dočkali až druhý den ráno, naše testování tedy začalo o den déle. Rozbalování se hned po probuzení ujala dcera. S balíky i s krabicí, ve které pleny přišly, jsme si hráli celé dopoledne.  Mile mě překvapilo, že jsme na tetování dostali dva balíky plenek ve velikosti 3.


Po otevření balíku mě ovanula poměrně výrazná vůně, ale nebylo to nijak nepříjemné, naopak. Pleny jsou na omak příjemné a velice tenké. Když jsem si do ruky vzala první plenu a chtěla jsem ji dát Tobiáškovi, tak se mi utrhl pásek se zapínáním. Bohužel to nebylo naposledy. Stalo se to ještě 4x. Zapínací proužek ale krásně pevně drží a nerozepíná se.


Nepříjemná změna, v porovnání s doposud používanými plenkami, nastala v zápachu po načůrání. Plenka chemicky zapáchala i po prvním načůrání, tudíž jsem přebalovala častěji než s běžně používanou značkou, což se docela prodraží.

Nevýhodu vidím i v tom, že plenkám chybí gumička u zádíček. 5x protekl bobek. Gumičky kolem nožiček krásně držely a nepropustily (až na jednu nehodu) nic a stehýnka nebyla vůbec otlačená.


Obrovské plus vidím v tom, že i když měl Tobiášek plenu celou noc a ráno byla pořádně „nacucaná“, tak zadeček byl suchý. Stejně tak byla suchá na dotek i plena.

Další výhodou u plenek je indikační proužek, který ukazuje, jak moc je plena použitá. Je to takový výmysl, bez kterého se dá normálně fungovat, ale pokud to plena má, je to praktické.


Bohužel se ale Tobiáškovi po 10 dnech testování oprudil zadeček. Do teď se nikdy neoprudil, takže to bylo velice nepříjemné. Okamžitě jsem se vrátila k osvědčené značce a zadeček namazala. Po dvou dnech bylo vše v pořádku a k testování jsme se vrátili. Zatím je vše v pořádku, tak uvidíme, jak to bude pokračovat.


Když to shrnu, tak jsem s testováním byla, i přes zjištěná negativa, spokojena. Nic nenasvědčovalo tomu, že se potvrdí recenze, které mě odradily od používání této značky. V případě, že by se Tobiášek neoprudil, bych ale pleny používat nezačala, a to z důvodu vysoké ceny. Značka, kterou jsme používali doposud je s plenami Pampers Premium Care srovnatelná, cena je ale výrazně nižší.


VÝHODY:                                             

-     Suchý zadeček                              

-     Indikační proužek                       

-     Pevně držící zapínání                 

-     Neprotékají kolem nožiček

-     Lehkost plen


NEVÝHODY:

-       Cena

-      Chybějící gumička u zad

-      Zápach po načůrání


#test_pampers


(Měla jsem nafoceno daleko víc fotek, ale bohužel jsem je nějakým způsobem dokázala vymazat z PC spolu s dalšími fotkami za poslední 3 měsíce ☹)

“Prdelka v bavlnce” aneb naše testování Pampers Premium Care

Nejdříve bych ráda poděkovala Modrému koníku za super možnost testování 😍 Koníku díky. Na balíček jsme doma netrpělivě čekali. Krásně nám doba testování vyšla do doby, kdy jsme přecházeli z jedniček na dvojky 🙂  V době začátku testování jsem řešila, které plenky budeme používat nadále, protože Anička má velmi citlivou pokožku a zrovna měla opruzený zadeček a já hledala příčinu.


Když balíček dorazil, největší radost měl syn z velké krabice, tu jsme po vybalení využili na hraní.


Já měla radost ihned po otevření krabice a byla velmi mile překvapena, že jsme k testování obdrželi dva balíky pampersek po 80 kusech.Po otevření prvního balíku pampersek mě ovanula “chemická” vůně, ale plenky vždy vybaluji a tak před použitím vyčichnou 🙂 což je super a tím pádem to není zásadní problém.Při vybalování jsem si plenky ošahala a byla velmi spokojená, že jsou na omak příjemné, nešustí a nejsou tvrdé 🙂 takže jsme se mohli pustit do testování. Jak už jsem psala, měla Anička zrovna opruzený zadeček a tak jsme vyřadili jako první možnost vlhčené ubrousky a doufali, že plenky budou v pohodě 🙏 Večer jsme plenku použili poprvé a zadeček namazali 🙂 ráno už po opruzení nebylo skoro ani památky, jupí 🎉 takže jsme mohli vesele testovat dál a dokonce jsme po přečtení    KZ od ostatních testujících vyzkoušeli nechat plenku celou noc. Tímhle testem plenka u nás neprošla, ráno se Anička “pokakuškala” ( krásné pojmenování našeho tříleťáka) a plenka protekla okolo nožiček. 
Ale zadeček naší lásky tímto neutrpěl žádnou újmu, ufff 🙂 Dalším zátěžovým testem byl náš přesun na Vánoce k našim rodičům. Delší cestu a pobyt v autosedačce zvládla plenka i Anička naprosto perfektně 🙂Anička testovala poctivě 🙂 každá plenka je počuraná a v 90% i “pokakuškaná”, u nás co jde vrchem, jde obratem spodem ven, takže plenky dostávají zabrat.

Já jsem velmi spokojená, plenka většinou vše krásně pojme a zadeček je v suchu, pro mě


TO nejdůležitější 🙂 občas se stalo, že pokud plenka byla již před “kakuškáním” počůraná, tak se stalo, že plenka protekla kolem nožiček. Párkrát se i stalo, že nám plenka protekla i na zádička, i když byla naprosto čistá 😏 


Shrnutí 🙂 za mě top plenky a jako u syna u nich velmi ráda zůstanu, za Aničku taky spokojenost 😍
Plusy:

 • suchý zadeček 
 • indikační proužek (fakt super vychytávka)
 • síťka
 • příjemný design
 • perfektně pružná lepítka, která výborně drží a lze opakovaně použít
 • velká absorpce
 • gumičky kolem nožiček
 • plenky jsou tenké a z příjemného materiálu 
 • nesmrdí po počurání


Mínusy:

 • cena 
 • chemický smrad po otevření balení 


#test_pampers

Jak Jeníček měl zadeček v suchu 🙂

Před Vánoci na nás a hlavně Jeníčka čekalo velké překvapení  I když nebyl tak úplně přítomen u rozbalování předvánočního dárečku, ujala se toho ale statečně ségra, tak byl v plné síle a připraven  Jelikož je Jeníček předčasňátko, tak mi přijde o ptroti novorozencům trošku akčnější a říkala jsem si co to s plínkama velikost 2 udělá . U Nikolky jsme s "bílejma Pamperskama" došli ke zklamání, když byli plínky po ,,inovaci" bez síťky. A HURÁÁÁÁÁ nové plenky už je zase mají, jsem moc ráda, že se Pampers k tomuto kroku vrátilo  Protože ty plínky tenkrát.... No ale o tom není dnešní recenze přeci! Vzhledem k tomu, že Jeníček měl 1500g při narození, tak jsme začínali na nulkách  se kterými jsme byli spokojení, ale jsou krapítko větší než 0 od firmy B.H. Jedničky jsme měli také pampers a veliká spokojenost i s testovnou velikostí 2. Dostaly se nám do ruky i plenky zelené, ale ty mi přijdou ,,až moc tenké" nebo jak to říct, ty bílé jsou víc materiálu do ruky indikátor vlhkosti (počůrání) je taky super! Občas Jeník naplnil plínku tak, že se ten proužek začal až rozpíjet  A to především přes noc, kdy spinká i 7 hodin  


Také je velmi zajímavé foto pro srovnání.Pampersky zvládly i cestování v šátku. trošku jsem se bála, jak to dopadne a zda nebudu prát i kombinézku nebo i snad šátek, ale volejme sláva, Pampersky to zvládly. Já sama za sebe doporučuji více bílé než zelené, ale to spíše kvůli síťce a také ,,síle materiálu". Přijdou mi prostě mohutnější v dobrém slova smyslu. 

                                               


Trošku u obou postrádám pružný pásek na zádech, který u jiných značek je možné najít. myslím si, že ale tím netrpí velikost 2 ale až třeba velikost 3, kdy jsou děti aktivnější a různě se okulují a kroutí jako háďata. Jinak jsme se značkou Pampers a bílými Pamperskami byli moc spokojení. Teda hlavně Jeníčke a o toho tu šlo ne?! A tady Vám na důkaz přikládám jeho první úsměv  (tu růžovou omluvte, ale nemohla jsem odolat mu ten overálek po ségře nezkusit )


#test_pampers


Naše testování Pampers Premium Care

Na úvod své recenze bych nejprve ráda poděkovala týmu Modrého Koníka za to, že jsem byla vybrána a měla tak možnost plenky otestovat.


Když jsem v listopadu psala svůj příspěvek pod výzvu na testování plenek Pampers, ani na chvíli mě nenapadlo, že bych snad mohla být z té záplavy uživatelek vybrána. O to větší bylo mé překvapení, když mi přišla zpráva, že právě já a náš syn Mikulášek jsme byli vybráni do testování. Jsem za to moc ráda, opravdu děkuji za tu možnost.


Na testování jsem byla opravdu moc zvědavá, protože u dcerky jsem Pampers Premium Care používala od narození, vezla jsem si je  už do porodnice. Zdravotní sestry je sice moc nechválily, ale já s nimi byla od začátku moc spokojená. Zlom tehdy nastal právě u velikosti 3 – už si přesně nepamatuji v čem konkrétně, ale vím, že „trojky“ byly prostě najednou jiné než předchozí velikost a nám oběma přestaly vyhovovat.  Proto jsem byla velice zvědavá, jestli a jak se tyto plenky za ty tři roky změnily.


Když kurýr dovezl balíček, překvapilo mě, že jedná o velkou krabici. Starší dcerka (necelé 3roky) byla nedočkavá, takže jsme ji společně ihned rozbalily. K mému překvapení se v ní ukrývaly dva velké balíky plen velikosti 3. Do testování jsem se pustila ještě týž večer, protože nikdy není čas ztrácet čas 🙂. Jsem zvyklá si vždy balík plen celý rozbalit a pleny si dát do komody, aby tzv. „vyčuchly“, protože mě osobně smrdí téměř všechny pleny. Nemohu tedy říci, že by tyto smrděly více nebo méně než jiné.


Ihned jsem si plenku důkladně prohlédla – překvapilo mě, že je krásně tenká a příjemně hebká. U jiných značek plen mě mnohdy překvapila jejich „tvrdost“ či přílišná papírovost. Pokud bych to měla k něčemu přirovnat (pro představu), tak mě napadá přirovnání k levnému, šedému jednovrstvému toaletnímu papíru. Pampers Premium Care jsou v tomto případě luxusní třívrstvý toaletní papír. Příjemnou vychytávkou je indikátor vlhkosti a síťka uvnitř plenky. Design plenek je laděn do neutrální žluté barvy.

Zátěžových testů jsme měli s Mikym několik. První – každodenní – bylo spaní v jedné plínce po celou noc, cca 10h v kuse. Pokud bylo jen načůráno, plenka nikdy neprotekla, i když byla úplně plná. Pokud syn po probuzení do ní i nakakal, tak to už zadní lem neudržel, ale to by po celé noci neudržela žádná plena. Jelikož jsem ráda, že syn začal v noci klidně spávat, tak je pro mě u plenek prioritou výdrž a suchá pokožka, abych ho nemusela v noci budit a přebalovat. Co mě u těchto plenek překvapilo, tak že i po noci měl ráno zadeček suchý a bez opruzení. A to má zadeček mnohem citlivější než jeho sestra.


Další zkouška přišla záhy – celodenní výlet po doktorech a nákupech – po cestě autem se pokakal, okamžitá výměna pleny nebyla možná, nicméně i když v tom chudák seděl asi hodinu, tak neplakal, dokonce na chvíli ještě usnul a doma k mému úžasu plena neprotekla ani zadním lemem a ani bočními gumičkami.


Naopak mě dvakrát nemile překvapilo, že při odložení syna do lehátka a jeho následném vyprázdnění v této poloze plena protekla zadním lemem a to i přesto, že ji měl chvíli čistou a hned jsem jej šla znovu přebalit. V této poloze to plenka prostě nezvládla.


Nicméně v běžných situacích mě po celou dobu testování tyto pleny nezklamaly – neprotíkaly a syn neměl po celou dobu opruzený zadeček. Musím uznat, že pleny Pampers Premium Care mě příjemně překvapily.


Srovnání na závěr:

Klady:

 • hebkost
 • tenkost
 • pružná lepítka, která dobře drží
 • velká absorpce tekutiny
 • i po noci v jedné pleně je zadeček dítěte suchý a bez podráždění

Zápory:

 • zápach umělotiny po vybalení z obalu
 • zadní lem občas neudrží řídkou stolici

  #test_pampers

Pampers Premium Care

Nejprve bych ráda poděkovala týmu Modrého koníka za vybrání na testování Plenek Pampers Premium Care neboli „bílé pampers“.


Jako maminka 2měsíčního syna, která musí mít doma vždy zásobu papírových plenek, jsem se těšila na testování nového typu Pampers Premium Care neboli „bílé pampers“ 😊


Od plenek chci aby byla příjemná na dotek, aby nikde neškrtila, aby měla co nejširší manžetky kolem nohou a hlavně, aby neprotekla. Všechna tato kritéria Pampers s přehledem splňují, nestalo se ani jednou, že by měl syn mokré pyžámko, přestože plenka je ráno plná. Syn je celou noc v jedné plence (spinká celou noc) spí celou noc v klidu bez toho aniž by ho plná plenka budila.Po přečtení recenzí sem se obávala reakce malého na pokožku, ale naopak po vlastní zkušenosti sem mile překvapena. Malý za celou dobu neměl opruzený zadeček nebo náznak podráždění. Super je indikátor vlhkosti „hlavně pro mého muže“ byl nadšený 😊

Jediné mínus na Pamprskách je chemický zápach při rozbalení balení, ale na kvalitě to nic nemění 😉😊 Plenky Pampers Premium Care tedy mohu doporučit všem maminkám jako skvělou pomůcku pro klidné noci 😊 Určitě se k nim budeme opět vracet. 


Závěrečná recenze


Klady:

•hebkost , tenkost , jemnost

•pružná,dobře drží

•velká absorce tekutiny


Zápory:

•chemický zápach při rozbalení balení Pampers Premium Care


#test_pampers

“Prdelka v bavlnce” aneb naše testování Pampers Premium Care

Nejdříve bych ráda poděkovala Modrému koníku za super možnost testování 😍 Koníku díky. Na balíček jsme doma netrpělivě čekali. Krásně nám doba testování vyšla do doby, kdy jsme přecházeli z jedniček na dvojky 🙂  V době začátku testování jsem řešila, které plenky budeme používat nadále, protože Anička má velmi citlivou pokožku a zrovna měla opruzený zadeček a já hledala příčinu.


Když balíček dorazil, největší radost měl syn z velké krabice, tu jsme po vybalení využili na hraní.


Já měla radost ihned po otevření krabice a byla velmi mile překvapena, že jsme k testování obdrželi dva balíky pampersek po 80 kusech.Po otevření prvního balíku pampersek mě ovanula “chemická” vůně, ale plenky vždy vybaluji a tak před použitím vyčichnou 🙂 což je super a tím pádem to není zásadní problém.Při vybalování jsem si plenky ošahala a byla velmi spokojená, že jsou na omak příjemné, nešustí a nejsou tvrdé 🙂 takže jsme se mohli pustit do testování. Jak už jsem psala, měla Anička zrovna opruzený zadeček a tak jsme vyřadili jako první možnost vlhčené ubrousky a doufali, že plenky budou v pohodě 🙏 Večer jsme plenku použili poprvé a zadeček namazali 🙂 ráno už po opruzení nebylo skoro ani památky, jupí 🎉 takže jsme mohli vesele testovat dál a dokonce jsme po přečtení    KZ od ostatních testujících vyzkoušeli nechat plenku celou noc. Tímhle testem plenka u nás neprošla, ráno se Anička “pokakuškala” ( krásné pojmenování našeho tříleťáka) a plenka protekla okolo nožiček. 
Ale zadeček naší lásky tímto neutrpěl žádnou újmu, ufff 🙂 Dalším zátěžovým testem byl náš přesun na Vánoce k našim rodičům. Delší cestu a pobyt v autosedačce zvládla plenka i Anička naprosto perfektně 🙂Anička testovala poctivě 🙂 každá plenka je počuraná a v 90% i “pokakuškaná”, u nás co jde vrchem, jde obratem spodem ven, takže plenky dostávají zabrat.

Já jsem velmi spokojená, plenka většinou vše krásně pojme a zadeček je v suchu, pro mě


TO nejdůležitější 🙂 občas se stalo, že pokud plenka byla již před “kakuškáním” počůraná, tak se stalo, že plenka protekla kolem nožiček. Párkrát se i stalo, že nám plenka protekla i na zádička, i když byla naprosto čistá 😏 


Shrnutí 🙂 za mě top plenky a jako u syna u nich velmi ráda zůstanu, za Aničku taky spokojenost 😍
Plusy:

 • suchý zadeček 
 • indikační proužek (fakt super vychytávka)
 • síťka
 • příjemný design
 • perfektně pružná lepítka, která výborně drží a lze opakovaně použít
 • velká absorpce
 • gumičky kolem nožiček
 • plenky jsou tenké a z příjemného materiálu 
 • nesmrdí po počurání


Mínusy:

 • cena 
 • chemický smrad po otevření balení 


#test_pampers

Testování s Pampers Premium care

Ahoj všichni kteří jste si udělali čas a čtěte moji recenzi na plenky Pampers Premium care


Nejdříve bych chtěla poděkovat Modrému koníku, že dělá tyhle super testování. Moc děkujeme za možnost vyzkoušení!


Když nám došel domů balíček s plenečkama tak jsem se divila, že poslali dvě velká balení po 70 ks. Bylo to velmi milé překvapení. Testovala hlavně Vendulka velikost č.2 pro 3-6 kg. 


Ták a teď k testování. Když jsem otevřela balení hned mi vpálilo do nosu aroma plenek což mi celkem vadilo, ale neodradilo, protože mi smrdí všechny plenky. Jinak je super, že u Pampers Premium care má oproti zeleným pamprdám a Mkovkám delší jak bych to řekla ... ouška? Asi jo! A říkejme tomu ouška 😀 na kterých jsou umístěné zipy. Myslím, že je to super výhoda pro buclíkaté miminka jelikož ouška se zipy dosáhnou dále. Ouška mají i super tu vlastnost, že jsou dostatečně pružné. A sucháče dobře suchují 😀 


Co se týče velikosti tak mě překvapilo, že jsou o trošku větší Pampersky č.2 oproti konkurenci říkejme jim Béčkovky ve velikosti č.3 celkem jsem se divila... Vadná várka nebo fakt? Celkem mě to zmátlo.


Síťka uvnitř plenky.. Tohle je celkem zlo když nepřebalujete v noci.. Vendulku během noci otáčím na boky a spí i na zádičkách mezi kojícími intervaly nebo když se sama vzbudím a ráno když plenku rozepnu má vytlačený vzor síťky na prdelce. Síťka se na prdelku lepí. Myslím, že kdyby tam nebyla nic se nestane.. 


Jinak co se týče výdrže pamprd na noční spaní když nepřebaluji je prostě super hodnocení 1* jelikož není proteklá a je v suchu i když je plenka pěkně nacucaná pojme teda velice hodně tekutiny. Na prdýlce byl jen náznak večerního mazání krémem na dětskou prdelku. Je v jedné plenečce i 12 hodin. Tohle je více než super, že perfektně saje!
Vnitřní gumičky jsou taky fajn, venkovní gumičky lemují pěkně stehýnka a nijak extra neotlačuji což jsem ráda. Vendulka má hubené stehýnka nebyl problém s tím, že bych musela zipy na ouskách nějak extra utahovat aby se obsah plenky nedostal ven s nedostatečně uplých gumiček. 


I tak se nám stala nehoda, že gumičky nezvládly “hnědý kód” 😀 jakmile Vendy zatroubila do plíny tak se stalo to, že obsah plenky byl i jinde než v ní. Za celou dobu testování se to stalo asi 3x což je v pohodě. Jendou to byla moje chyba při přebalování  nejspíše jsem špatně nasadila pamprdu a pohroma byla na světě! Řekla bych, že plenky mají pěkně vyvýšenou zádovou část ale i tak se stalo, že nehoda vyjela až na bodynko a zrovna u doktorky 😀


Jinak další pozitivum je, že plenky dělaji super malý zadeček! 


Indikátor vlhkosti.. Dóst dobrej tuning!  😀 co dodat... Tahle dá se říct prkotina je snad to nejlepší na celé plence. 
Takže celý proces testování je za námi. Moc děkujeme za možnost vyzkoušet. Já byla s plenečkami velice spokojená a Vendulka vypadala taktéž. Určitě u plenek zůstaneme a budeme věrni téhle značce co se týče plenek na noc a na cesty. Jinak tedy budeme pokračovat v látkování ve kterém jedem od 1 m Vendulky. Do té doby Pamprdy velikost 0 byla TOP. 


Pamprdám zdar! 


#test_pampers

Testujeme Pampers Premium Care

   Hlásila jsem se snad do každého testování. Když jsem psala příspěvek na testování Pampers, spíš jsem ho psala, jen tak 🙂 O to větší pro mě bylo překvapení, když přišla zpráva, že jsem byla se synem vybrána na testování. Štěpánek měl v době testování 3 měsíce a 6,6kg. Balíček přišel v pořádku a překvapily mě dva balíky plen.

  Pampers plenky jsem nepoužívala ani s dcerou a ani teď se synem, o to více jsem se na testování těšila. Slyšela jsem na tento typ plenek  hodně chvály, ale taky kritiky. Když jsem balík rozbalila, příjemně mě překvapilo, jak jsou plenky tenoučké, co už mě překvapilo nemile, byla jejich vůně. Vůbec nevoní pěkně, jejich vůni bych přirovnala k nově koupeným botám. 

   Začali jsme testovat, hned jak balíčky dorazily. Syn spinká celou noc v jedné plence, takže jsem byla zvědavá, zda plenka vydrží. Vydržela. Vlastně až na dvě příhody, vydržela po celou dobu testování. Dvakrát ji pročůral, ale větší nadílku vždy udržela. Jen, když už je plenka hodně počůraná, nnepříjemně smrdí, ale to každá plenka 🙂 Nějak nechápu síťku uvnitř plenky. Dle mého je tam zbytečná. Někdy se stalo, že se nalepila na kůži -

vážně jsem nepostřehla k čemu má sloužit. Plenky držely na svém místě, lepitky se neodlepovaly, dobře se oddělávaly, nikde nic neprotekla a syn neměl na nožičkách otlaky.... Celkově mě Pampers Premium Care příjemně překvapily, až mě to samotnou potěšilo.


Plusy plenek:

- jsou tenoučké

- pěkné obrázky

- udrží i větší nadílku

- vydrží v pohodě celou noc

- neotlaci se na nožičky


Mínusy plenek:

- nepříjemně smrdí

- smrdí i hodně počůrané

- vadí mě, jak jsou průhledné - když se syn pokakal, šlo to přes plenku vidět


#test_pampers

Recenze Pampers Premium Care

V úvodu moc děkuji, že jsme byli s Květošem vybráni pro testování plenek, moc jsem s tím nepočítala, když jsem psala naše představení pro #test_pampers

Pro úplnost uvádím, že plenky Pampers jsem používala před čtyřmi lety pro prvorozeného Keliše a byla jsem s nimi maximálně spokojená. Potom       jsem četla hodně negace, že Pampers začali vyrábět v Polsku a kvalita tak šla o hodně     dolů, takže vzhledem k naší ne zrovna nejpříznivější finanční situaci jsem tedy ani neriskovala a od narození druhého syna (10/2017) používala plenky jiné značky. Takže jsem se do testování přihlásila s tím, že to ověřím a porovnám.


K testování


Doručovatel přivezl velkou krabici, ve které byly dvě balení plenek Pampers Premium     Care velikosti 3, tedy 5-9kg, což mne mile překvapilo a hned jsem se dala do testování. 
Pro srovnání, Pampers mají u zadečku náplň dokulata (jde vidět na fotce, kde "prosvětluji obě plenky výše), ke kraji zádové části je 8cm ničeho. Druhé plenky mají náplň zarovnanou, tedy až ke stranám a "ničeho" 6,5cm. Což ocením v případě velké vaječné nálože. U gumiček po stranách má Pampers 3cm ničeho, kdežto druhé plenky 1,2cm, nejspíš i proto mi druhé plenky zatím neprotekly, mj to přisuzuji i pevnější gumičce. 


Některá uživatelka mi ke KZ v průběhu testování napsala, že ona přebaluje co dvě      hodiny a plenky jí tak nikdy neprotekly, což pro mne ale není řešení; nechci syna budit například v noci, když konečně spí aspoň 4 hodiny. Také si myslím,     že by plenka měla vydržet celou noc, kor tato značka, která se chlubí klidným a suchým  spánkem miminek v reklamě. A v neposlední řadě pro mne není ani ekonomické a ani    ekologické měnit plenky tak často - když už nejsem typ na látkování, očekávám od           plenek jistou výdrž.


Abych tedy shrnula naše testování; mezi pozitiva řadím, že jsou plenky tenké, lehké, mají indikační proužek a syn z nich nebyl opruzený   a to ani v době neštovic, které měl i pod plenkami.

Mezi negativa zápach, málo savé náplně a její špatné rozprostření, volné gumičky okolo nožek a v neposlední řadě vysokou cenu.


A závěrem tedy - upřímně, v mém soukromém porovnání se plenky Pampers Premium Care hodně zhoršily. A, i když už nejspíš nebudu pro testování ničeho vybrána po zveřejnění této vesměs negativní recenze, jsem docela ráda, že testování skončilo.      Také se přiznám, že mi zbylo půl balíku, který ráda někomu daruji. Ráda bych také          věřila, že firma navrátí původní složení plenek, ale spíš si myslím, že ne.


Každopádně děkujeme za možnost plenky testovat, Jana a Květáček 🙂


Test Pampers

V první řadě bych ráda poděkovala za možnost testování. Děkuji 🙂


Nejsem milovnice papírových plen, beru je jen jako nutnost, když není zbytí, raději mám děti v látce. Jednorázové pleny dávám dítě na delší pobyt venku a na noc. Proto jsem brala trochu jako výzvu, co to udělá, když bude dítě 14 dní imrvere v papíru. No...


Pleny dorazily podle plánu. Když jsem je rozbalila, tak mě překvapilo, jak jsou tenoučké. Evidentně tloušťka pleny nemá vliv na absorbci tekutiny, protože nám ani jednou neprotekly. Taky se mi líbí  indikátor vlhkosti - proužek, který změnou barvy signalizuje, jak moc je plena nacucaná. Podle mého je to děsná blbina, klidně bych se bez toho obešla, ale jako není to nic proti ničemu. 


Můj syn v době začátku testování měl 10m a kousek a cca 8,5kg. Byla jsem překvapená, že nás vůbec vybrali, protože tohle je hraniční váha, pleny číslo 3 jsou uváděny do 9kg. Tady jsem byla velmi mile překvapena, protože pleny nestahovaly, netlačily, nebyly vyloženě naknap. U jiných značek volím již velikost 4, protože v těch mezních kilogramech už to není ono. Tady nebyl problém.


Jelikož syn nemívá žádné problémy s pokožkou, netrpí exemy, opruzeninami ani ničím podobným, tak jsem předpokládala, že vše proběhne hladce. Chyba lávky. Zhruba po týdnu testování přišly horečky, změna stolice, agresivní stolice apod. Jeden den jsem byla mimo domov a používala jsem jiné pleny a mrně se mi hrozně oprudilo (neměl ty druhé pleny poprvé a nikdy problém neměl). Takové opruzeniny jsem ještě neviděla. Nasadila jsem znovu Pampers, ale jak mu dosud nevadily (a mi taky ne), tak jak jsme museli pořád zadeček něčím mazat, tak ta vnitřní síťka se mu lepila k namazané pokožce a nebylo to asi nic příjemného. Navíc s řidší stolicí si plena nedokázala příliš poradit a lítalo to až k lopatkám (tady vidím chybu celkově u papírových plen, které to prostě na zádech neudrží tam, kde mají). Ovšem gumičky kolem nožek držely spolehlivě. Chtě nechtě jsem tady musela nasadit látkové pleny, ať se dá pokožka na zadečku zase do pořádku. Možná by se mi oprudil i v látce, možná by se oprudil i v Pampers. Vůbec netuším, co to bylo. Pořád doufám, že na vině jsou tlačící se zuby, které ještě pořád nemá a není vidět, že by se v pusině něco dělo. Každopádně testování tady podstoupilo opravdu zátěžovou zkoušku.


Na značku Pampers nezanevřu, ale zůstanu u své osvědčené látkové výbavy 🙂 V našem případě, pokud je dítě zdravé a nemá žádné problémy, tak nemá sebemenší problém ani s jednorázovou plenou. Jakmile je ale v něčem zádrhel, tak volím raději látku. Tato značka mě nepřesvědčila o tom, že je to super nejlepší volba pro dětskou prdelku.


Závěrečná recenze:

plusy

- je tenká, měkká, pružné zapínání a lemy

- dokáže pojmout velké množství tekutiny, vydržela celou noc bez protečení

- lemy kolem nožiček pěkně udrží vše uvnitř (u nás bez nehod)

- velikost pleny i v hraniční mezi je akorát 

- plena drží tam, kde má, lepítka se neodlepují, plena nepadá


mínusy

- když je počůraná, tak děsně smrdí (ale to smrdí i jiné značky)

- lem na zádech neudrží řidší stolici

- vnitřní síťka se lepí na zadeček, pokud je nutné jej mazat krémem/mastí


#test_pampers

Noisek a Pampersky ☺️

Tak i my s malickym jsme meli diky Konikovi moznost testovat plenecky Pampers Premium Care ve velikosti cislo 2. Byli jsme velice zvedavy jelikoz je nyni na trhu velka skala vybornych plenek na miminka, jake pro nas budou ty nejlepsi? 🙂


Hned zezacatku jsme byli prekvapeni velikosti, ikdyz pri testovani mel nas syn 3,5 kg plenky nam byli o “chlup” vetsi.


Nase testovani Pampersek probihalo zrovna v dobe, kdy mel malicky strevni koliku, takze nase zkouseni bylo “VAZNE” zatezove, bali jsme se ze to co dokazali strivka naseho syna, nepobere snad zadna plenka 😀😀 ale kupodivu, a radi oznamujeme ze Pampers Premium Care to zvladni na VYBORNOU 👏🏼👍🏼 Postranni gumicky nenechali projit sebemensi pohromu (samozrejme jednou se stalo, ale jen diky dlouhym nakupum, kde maminka nemela moznost prebaleni) 😊😃😀


Chteli jsme hlavne vyzkouset jake budou noci protoze zacatek naseho spolecneho ziti byl v noci sileny 😔 mnoho maminek psalo jak miminka vydrzi v plenecce celou noc 😯 to u nas bohuzel nikdy nevyslo, pri kazdem nocnim krmeni jsme plenecku menili ale to bude tim ze nas syn je “cita” 😂😂 za obrovske dekuji temto plenkam, protoze pri nasazeni zacli u nas klidnejsi noci 🙂🙂 kde dnes uz vydrzime spinka i 6 hodit bez prebaleni 😌😌


Absorbce techto plenek za nas k NEZAPLACENI 🍀 pokazde at byla plenka sebevic mokra byl zadecek naseho chlapecka vzdy suchy a bez opruzenin, pupinku a cehokoliv jineho 👍🏼 Jedina nevyhoda, kterou jsem psala i behem testovani je zapach plenech “umelotinou” 😔😔 to bylo zklamani protoze zvykat si na ten zapach bylo nekdy silene 😷🤧 kord kdyz plenecka byla opravdu jak balonek nasakla moci 😶


CELKOVE SHRNUTI?? “ SPOKOJENOST” jak ze strany mimiska tak ze strany rodiny, plenky jsou k nezaplaceni, maji tolik pozitiv ze tu jedinou vec zapachu clovek prehledne, jen kdyz je malicky vklidu neosypany, suchy a spokojeny 👍🏼❤️


V neposledni rade, nase testovani probihalo v dobe Vanoc 🎄❄️  Kdy jsme kazdemu plenky vychvalovali, a proto i jezisek vedel co dostane nas Noe nejvice pod stromecek 🎁

My celemu teamu KONIK TESTUJE dekujeme za tuto prilezitost ☺️☺️ Protoze na trhu je nespocet plenek at dobrych nebo spatnych, clovek se boji cokoliv koupit bez toho aby vedel jak na to bude miminko reagovat zda sednou ci nikoliv, a proto jsme radi ze Pampers nam osobne velice sedli a nadale budeme pouzivat jak Premium Care tak klasicke zelene 😊😊


Ke konci jen prejem cela rodina Stastny Novy rok a at se dari s pleneckama i v jinych rodinach tak jako nam 🍀🙂

#test_pampers

Pampers – Vyplatí se připlatit si, nebo ne?

Všeobecně jsou jednorázové pleny Pampers považovány za špičku na českém trhu (bavíme-li se o jednorázových plenách běžně dostupných v obchodech). Většina maminek na rodičovské dovolené rozlišuje jednotlivé typy plenek značky Pampers dle barvy obalu na bílé (premium care) oranžové (Sleep&Play) a zelené (Active Baby). Všechny tyto typy se liší jak materiálem, velikostí balení, tak cenou. Jak již název napovídá mezi nejdražší z výrobků Pampers patří bílé Pampersky Premium Care, k jejichž testování nás Modrý Koník vybral. Byla jsem velmi překvapená, nesmírně potěšená a zároveň jsem měla obavy: 1) nevěděla jsem jaké pleny budou a 2) jestli budu mít čas recenzi sepsat. Jak je vidět na datu zveřejnění, má druhá obava se potvrdila, mám třídenní zpoždění 😀Mé obavy pramenily hlavně ze zkušenosti při prvním dítěti (před 2 lety), hned vysvětlím ... Tenkrát jsem pořídila Pampers Premium Care do porodnice (jako většina prvorodiček, pod nátlakem mediální a reklamní masáže v různých fórech, příspěvcích a dárečcích pro budoucí maminky – a že těch letáčků, během 9 měsíců těhotenství dostanete fakt hodně). Pampersky jsme používali od porodnice pouze do velikosti 2. Byla jsem s nimi sice spokojená, ale z finančních důvodů jsem přešla na levnější pleny drogerijních řetězců. Poté jsem od kamarádky dostala darem přebytky po dětech Premium Care vel. 3 a byla jsem z nich naprosto nadšená. Zejména z toho jakou mají savost a o kolik méně plen denně spotřebujeme. S tímto nadšením jsem okamžitě běžela koupit další balík. Ale ouha! Balení bylo trochu jiné a podivné hieroglyfy na obalu nasvědčovaly dovozu z východu… Nicméně jsem předpokládala, že u takto velké společnosti bude kvalita plen stejná. Bohužel musím popravdě konstatovat, že byť byly pleny na první pohled k nerozeznání, kvalita vnitřního jádra byla příšerná. I suchá plena byla na omak jakoby vlhká a syn je neustále pročůrával ve dne v noci a to i při malém objemu moči. Tato zkušenost mne od používání výrobků zn. Pampers na dlouhou dobu odradila. No, v podstatě, až do současného testování ☹


Konec odbočky, zpět k testování 😀 Jako druhorodička jsem již nebyla ovlivněna reklamou a do porodnice vyrazila s osvědčenou značkou místní drogerie vel.1. Jejich pleny jsou o něco menší a o hodně levnější než Pampersky. Jinak výbavu mají stejnou: vnitřní síťku na řídkou stolici, slušně savé jádro, opakovaně použitelná lepítka na kontrolu pleny a vnější indikační proužek (a navíc ještě gumičku na zádech díky které plenka lépe sedí). Dcerka byla sice mírami standardní miminko 3,33 kg a 51 cm, avšak velmi drobná, takže jí i velikost 1 byla velká a v porodniční Pampersce přímo plavala (viz foto – zapínání pomalu až na zádech).Cestou z porodnice jsme tedy museli pořídit velikost 0 nebo některé značky uvádí vel. XS, které naší holčičce seděly perfektně.Od Koníka jsme krátce po oslavě 2 měsíců obdrželi testovací pleny Pampers Premium Care vel. 2, která nám v současnosti plně vyhovuje, před Vánoci jsme tam sice měli ještě rezervu, ale z jedniček už malá začínala mít otlačené gumičky na nožičkách. Značka Pampers se v reklamních kampaních ohání tvrzením suchého zadečku a na obalu výrobku upozorňuje zejména na hedvábný povrch, absorpční vrstvu pro odvod vlhkosti (síťka), 3 absorpční kanálky rovnoměrně rozvádějící vlhkost do jádra, indikátor vlhkosti a tvar přizpůsobený pupíku děťátka.Začnu asi od konce. Výřez na pupíček je super věc, zejména u velikostí 0 a 1 do porodnice na hojení pupečního pahýlku, aby ho plína zbytečně nedráždila a pupík nekrvácel. U velikosti 2, už mi přijde celkem zbytečný, avšak nechci diskriminovat velká miminka 4 a více kilogramů.


Indikátor vlhkosti (barevný proužek) mají v dnešní době i daleko levnější pleny, minimálně u malých velikostí. Nicméně Pampers byly asi jedny z prvních, které to měly. V čem mají určitě prvenství je, že tento proužek mají i u větších velikostí (tuším do velikosti 3), u jiných plen jsem na to zatím narazila pouze u vel. 1. Já osobně bych uvítala indikační proužek i na plenách velikosti 4 a 5, zejména v období učení na nočník.


Absorpční kanálky odvádějící vlhkost rovnoměrně do jádra – jistě tam jsou, když to výrobce uvádí, jejich funkci jsem však nijak výrazně nepozorovala (možná že na této fotografii ??? viditelné rozdělení jádra???). Tato funkce je jistě důležitá při větším obsahu tekutiny, tedy zejména v noci. Avšak počůraná plena mi nepřišla nijak extrémně odlišná, od jiných značek.Speciální absorpční vrstva pro odvod vlhkosti (síťka). Tak v tomhle ohledu je Pampers topka. Zejména u kojenců se stolicí v podobě míchaných vajíček a řidší, je tato funkce k nezaplacení. Voda se rychle vsákne a u zadečku zůstane opravdu jen to husté. Díky tomu není miminko zašpiněné až za ušima a tužší zbytky se dají pohodlně utřít a zadeček umýt. Po vzoru Pampers i tuto vymoženost rychle přejala konkurence, tudíž to nyní již není nic neobvyklého.


Povrch pleny, aneb hedvábná hebkost. Pleny Pampers jsou na omak jednoznačně příjemné, zevnitř i zvenčí, není z nich cítit žádná umělotina. K zadečkům miminek je povrch opravdu přívětivý. Stejně jako většinu dětí v plenkách i naši malou už od porodnice doprovázelo zarudnutí a mírné opruzení, zhoršující se při delším pobytu v „plné“ plence. Během testování tento problém po 3 dnech vymizel a nemusíme mazat ani preventivně. Jde tedy poznat, že pleny jsou opravdu prodyšné, rychle odvádějící vlhkost a jádro extra savé, jak tvrdí reklamy. Po namočení je povrch na omak téměř suchý. Celkově plenka zadrží oprsvdu velké množství tekutiny. Díky tomu v noci nepřebalujeme, protože nemusíme 😉Zapínání, aneb co matku dvou dětí dokáže u plenek nejvíc nakrknout … Osobně tomu říkám „lepíky“, i když vím, že se ve skutečnosti jedná o suchý zip. Nevím jak jiné maminky, ale já jednou rukou držím plenku na bříšku a druhou lepím zapínání. A tady přichází největší kámen úrazu. Spousta plen má zapínání k plence přichyceno tak pevně, že oddělat jej jednou rukou do pohotovostního stavu je téměř nemožné, nebo ho v lepším případě urvete celé a plenku můžete rovnou vyhodit. Takže si zapínání musíte nachystat předem, při zapojení obou rukou, kdy pomalu a pečlivě oddělujete lepíky od nosného prvku (jako byste z obálky sundávali známku Modrého mauricia) aby byly v pohotovosti.


Načež následuje druhé nervy drásající drama „Bude to držet?“; neboť při instalaci pleny na dítě, se vám lepík chytá všude možně, na gauč, polštář, vnitřní šev overálku či bodynka dítěte, váš rukáv, drží všude možně, jenom na tom ideálním místě – ve vyznačeném pruhu na plence – nedrží, nelepí a matka jde do mdlob, neboť vynaložila nemalé úsilí (asi jako pyrotechnik při deaktivaci bomby) aby trefila to správné lepící místo. Ještě že existují body a legínky, které plenku přidrží na svém místě, jinak bych vyházela asi půl balíku běžných plenek s nelepícíma lepíkama. Taky to znáte? Tak uf! U Pampersek tohle nehrozí. Lepíky jdou krásně snadno oddělit od nosného proužku a stejně snadno i připnout na určené místo. Navíc u Pampersek je úplně jedno kam se trefíte, drží krásně kdekoliv na plence, ne jenom ve vyznačeném pruhu, což bohužel o většině plenek neplatí. Co mne ještě mile překvapilo, je velmi pružný ale dostatečně pevný pásek (chcete-li ouška na jejichž konci jsou ty lepíky). U staršího syna se mi s jinými plenami různých značek nejednou stalo, že se mi plena právě v tomto místě při zapínání roztrhla a v tom případě ji můžete opět akorát vyhodit.


Co mne na zapínání ještě zaujalo jsou nenápadné červené čárky na potisku zapínacího proužku. Přemýšlela jsem zda mají nějakou funkci, když jsou tak výrazně vyznačeny. Možná mám jenom bujnou fantazii, ale napadlo mne, že možná ukazují kam nejlépe lepíka umístit, aby byla plena dítěti pohodlná. Aby nebyla ani příliš volná, ani příliš utažená. Ale možná se mýlím, třeba se opravdu jedná jen o naváděcí značky pro řezací stroj, který tyto proužky odděluje z většího archu.Textový editor mně ukazuje, že načínám už třetí stranu, tak budu raději končit. Celkově musím konstatovat, že jsem byla s plenkami velmi spokojená. Náprava pošramocené reputace provedena na výbornou. Vyplatí se tedy připlatit si za kvalitu? Jednoznačně ano, i když je to velmi relativní, jestliže díky dražším plenám snížím denní spotřebu plenek, bude to jistě věc ekologicky velmi záslužná avšak ekonomicky zcela bezvýznamná, neboť ve výsledku je moje týdenní útrata za pleny téměř stejná , většinou o stovku nižší (jen levnějších plen pravděpodobně spotřebuji o pár kusů víc).


Celkové shrnutí:


KLADY:


1) za největší pozitivum plenek považuji zejména prodyšnost a rychlý odvod tekutiny do jádra minimalizující opruzení

2) indikační proužek i u větších velikostí (většina značek jen u vel. 1

3) velkým plus jsou variabilní velikosti balení (minimálně u velikostí 0, 1 ,2) – velká na doma a menší na cestování či návštěvy


ZÁPORY:

1) chybí gumička na zádech, plenky s nimi lépe sedí a zabraňují řídké stolici vyklouznout na záda, zejména u aktivních dětí

2) čpící zápach při počurání

3) odrazující cena


#test_pampers