Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Clostilbegyt

Clostilbegyt je hormonální lék podporující vyzrávání vajíček a jejich uvolňování z vaječníků. Vyvolává a podporuje ovulaci6 a proto jsou nejlepší výsledky s jeho aplikováním dosahovány u žen, které nemohou otěhotnět z toho důvodu, že neovulují6.


Clostilbegyt


V jakých situacích lékař Clostilbegyt předepisuje?

  • stimulace vyzrávání vajíček při některých chorobách hypofýzy nebo vaječníků
  • po dlouhodobém užívání perorální antikoncepce
  • snížená tvorba spermií u mužů

Dávkování a způsob použití Clostilbegytu

Váš lékař Vám sdělí, jak tento lék používat. Vždy užívejte přípravek Clostilbegyt, tablety, přesně podle pokynů svého lékaře; dávka a trvání léčby musí být pečlivě sledovány. S ohledem na možné nežádoucí účinky léčby musí léčbě předcházet důkladné gynekologické vyšetření. Přípravek Clostilbegyt, tablety,se smí používat pouze tehdy, pokud byl předepsán odborníkem, a to vždy za trvalého lékařského dohledu tohoto odborníka.

Dávka a trvání léčby závisejí na citlivosti (schopnosti reagovat) vaječníků. Je-li menstruace pravidelná, doporučuje se zahájit léčbu pátý den cyklu (nebo třetí den cyklu v případě předčasné ovulace /jestliže je folikulární fáze kratší než 12 dní/). Pokud menstruace chybí, je možno léčbu zahájit kdykoli.

Více o Clostilbegytu na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://farmaceutika.info/clostilbegyt
  2. http://www.ulekare.cz/poradna-lekare/dobry-den-mam-dotaz-ohle-2964
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s Clostilbegytem

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s Clostilbegytem?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
alilisi  10. bře 2017

Díky tomu, kdo ho vymyslel!

Po třech měsících chození na folikulometrii a oznámení, že nemám ovulaci, jsme se s doktorem dohodli na clostilbegytu. Já si dala, jen tak pro moji jistotu, ještě jeden měsíc odklad, protože ,,co kdyby se náhodou povedlo´´, ale nepovedlo. Pak jsem od 3. do 7. dc brala jeden prášek denně + jeden sáček fertiprony, aby rostla sliznice a miminko se mohlo udržet a myslím, že to bylo 13dc, kdy jsem šla na další folikulometrii, aby se zjistilo jestli clostík zabral a zabral! :) Krásný velký folikul a sliznice taky pěkná díky fertiproně. Zrovna jsme měli dovolenou, takže snažení, snažení a zase snažení.. a pak? Dvě čárky. :)

Žádné vedlejší účinky kromě toho nejkrásnějšího - (miminka) jsem neměla.
2 poděkování
bajushh  7. čer 2015

Clostilbegyt je můj hrdina :)

Začala jsem užívat clostík na doporučení gynekologa, kvůli anovulačnímu cyklu (po 16 měsících snažení). Užívala jsem 3 cykly. 1. cyklus 28 dní, 2. cyklus 14 dní - kontaktován gynekolog, doporučil norethisteron na oddálení, ale ten jsem neužívala, jeden cyklus s clostíkem jsem vynechala. Cyklus je opět upravil do 28 dní a já začala s posledním cyklem s Clostilbegytem a ejhle, ono se zadařilo. A teď už tu píšu osobní zkušenost skoro s dvouměsíčním miminkem. :)
Takže za mě rozhodně super!
1 poděkování
sandi777  12. led 2015

Super :-)

Po měsících neúspěšného snažení po vysazení HA, a to i přes ukázkovou bazální teplotu a celkem OK ovulační testy, zjištěny stále anovulační cykly, nasazena Provera na úpravu cyklů na 3 měsíce a 4. měsíc s Clostilbegytem 1-0-1 od 2 DC. Žádné nežádoucí účinky a hned na poprvé se povedlo. 8-) :-D
1 poděkování
barborelka  8. lis 2014

Vedlejší účinky

V příbalovém letáku se píše, že při užívání se může vyskytnout nevolnost, motání hlavy, ospalost atd.. Při prvním užití mě tohle bohužel neminulo: nevolnost šílená, hlava se mi motala jak kdybych byla pod vlivem a oči jsem držela otevřené jen silou vůle. Naštěstí jsem prášky brala jen 5 dnů a dalo se to vydržet. V dalších cyklech už jsem naštěstí prášky zvládala dobře ;-)
1 poděkování
jani2013  3. lis 2014

Užitečný, ale jen krátkodobě

Užívala jsem ho v kombinaci s Pregnylem, aby bylo zajištěno, že se objeví folikuly a proběhne ovulace. Celkem asi 7 cyklů, větší úspěšnost byla v cyklech, kdy jsem předtím měla s užíváním pauzu.

Bohužel není doporučeno užívat jej dlouhodobě kvůli zvýšenému riziku rakoviny prsu. Užívání se vždy negativně promítlo na mé psychice, jinak vedlejší účinky nebyly.
0 poděkování
hanyor  18. říj 2014

Clostilbegyt nám hned pomohl

Po vysazení HA mi nenaskočil cyklus, trvalo to téměř rok, pak jsem otěhotněla, ale skončilo to v 10.tt zamlklým potratem.

Po dalším téměř roce marného snažení jsem od dr. dostala clostilbegyt na 3 cykly. Nijak zvlášť jsem nedoufala, že by to byl nějaký zázrak, ale otěhotněla jsem hned po prvním cyklu. Tentokrát těhotenství dopadlo dobře :-) Sice se mi udělalo také pár cyst na vaječnících, ale samy pak zmizely. Takže za mě rozhodně SUPER !!!

K druhému miminku už ani nic podobého nebylo třeba, stačilo přestat kojit a do měsíce to bylo :-)
1 poděkování
vlajka1  16. říj 2014

Clostilbegyt - špatná zkušenost :-(

Užívala jsem ho celkem 4 cykly. Vždy mi reagoval pouze pravý vaječník. Lékař mi předepsal poměrně vysoké dávkování 1-0-1 3-7DC. Otěhotněla jsem ve čtvrtém cyklu za pomoci IUI, bohužel u mě ale došlo k přestimulování, na vaječníku se mi udělala velká cysta. Těhotenství skončilo zamlklým potratem, cysta se postupně vstřebávala skoro dva měsíce.

Při jeho užívání jsem měla spoustu nežádoucích účinků, takže vím, že léky podobného typu už užívat nebudu.

Rozhodně uživatelkám doporučuji chodit v průběhu užívání na ultrazvuky, aby se předešlo cystám a dalším problémům.
1 poděkování