Menopur

Podáváním přípravku MENOPUR dochází ke stimulaci růstu folikulů. Žena si tento přípravek aplikuje sama, podkožně, pomocí injekční stříkačky.

Příslušenství k aplikaci MENOPURU

Základní vybavení - dostanete v CAR-u11. Obsahuje 15 ks injekčních stříkaček, 15 ks 4 cm "směšovacích" jehel, 15 ks aplikačních jehel, dezinfekční jednorázové čtverečky.
Stimulační plán - aplikace začíná vždy 2. den cyklu. Množství léku a případně další léky k aplikaci předepisuje lékař.
Rozpouštědlo - pokud je roztok v horní části ampulky, stačí poklepat prsty a roztok steče dolů tak, aby se dala ampulka otevřít. Otevírejte vždy tak, abyste modrou tečku na ampuli měli nasměrovanou k sobě a tlakem od sebe ampulku otevřely. (Viz. obrázek č.1)
Ampule MENOPURU - před aplikací odstraňte modré svršky (viz. obrázek č.1)
"Směšovací" jehla, stříkačka, aplikační jehla - vlevo "směšovací" jehla, uprostřed stříkačka, vpravo aplikační jehla. (Viz. obrázek č. 2)
Jednorázové dezinfekční čtverečky - (viz. obrázek č.3)


Aplikácia Menopuru


Postup při aplikaci MENOPURU

Nasazení "směšovací" jehly - "směšovací" jehlu nasaďte na stříkačku (viz. obrázek č.4)
Nasátí rozpouštědla "směšovací" jehlou - rozpouštědlo nasajte do stříkačky tak, aby zůstala ampulka prázdná. (Viz. obrázek č.5)
Propíchnutí membrány v ampuli MENOPURU - propíchněte membránu na ampuli MENOPURU a vstříkněte do ní rozpouštědlo (viz. obrázek č.6). Jehlu položte ke stěně ampulky s rozpouštědlem vytlačujte pomalu tak, aby teklo po stěně ampulky. Předejdete tak bublinkám vzduchu, které nejsou žádoucí. Prášek se rozpustí okamžitě. Ampulku netřepejte! Pak nasajte smíšený roztok zpět do stříkačky. Roztok nasávejte pomalu, ampulku mírně nahněte. Pokud se ve stříkačce objevují i ​​přesto bublinky vzduchu, ven se dají dostat jemným poklepáním na stříkačku. Odstraňte plastový kryt jehly.


Menopur


Potření místa vpichu dezinfekčním papírkem - vždy si důkladně umyjte a osušte ruce, dokud začnete pracovat s dezinfekčním papírkem a dokud na těle uchopíte místo vpichu. Při samotném vpichu střídejte strany na břiše (viz. obrázek č.7)
Uchopení kožní řasy - (viz. obrázek č.8)
Vpíchnutí MENOPURU do kožní řasy - vpíchněte jehlu do kožní řasy. Mírný tlakem na píst stříkačky vtlačujte roztok dovnitř. Nespěchejte. Roztok aplikujte pomalu (viz. obrázek č.9). Po aplikaci nechte jehlu v těle asi ještě 10 sekund. Potom vytáhněte a ihned otřete místo vpichu dezinfekčním čtverečkem. Z místa vpichu může vytéci kapka krve. Následně přiložte prsty na místo vpichu a chvíli ho masírujte. Masáž pomůže proti mírné bolesti a zároveň se látky jakoby rychleji rozprostře a nebude na jednom místě.
Použité jehly vhoďte do nádoby - na použitou jehlu nasaďte plastový uzávěr. Jehlu nechejte nasazenou na stříkačce. Vhoďte do nádoby, kterou pořádně uzavřete a umístěte na bezpečné místo (viz. obrázek č.10)


Aplikácia Menopuru


Pokud máte jakékoli další otázky, zeptejte se svého lékaře nebo zdravotní sestru. Tento přípravek byl předepsán Vám. Nedávejte jej nikomu jinému. Mohl by jí ublížit, a to i tehdy, má-li stejné příznaky jako Vy.

Více o hormonální stimulaci MENOPUREM na modrykonik.cz

Externí linky

  1. Příbalový leták: https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/men... (75-í-1ml-Solv-) - 18395-pil. Aspx
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s menopurem

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s menopurem?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
nikka7  9. črc 2015

Menopur- aplikace

Skvěle popsaný návod na aplikaci Menopuru.
Nikdo z aplikace léku nemusí mít opravdu strach. První injekce jsem se bála, ale pak už jsem měla gryf a šlo to samo. Aplikovala jsem přesně, jak je zde popsáno. Za mě Menopur OK. :-)
rory_g  4. lis 2013

Menopur

Aplikace Menopuru jsem se bála jako čert kříže, přeci jen se něčím bodat do břicha není představa zrovna z nejpříjemnějších. Příprava popsaná výše je opravdu velmi jednoduchá a samotná aplikace taky, jde jen o překonání prvotního strachu, jehlička je tak úzká, že ani není cítit, že už je hotovo ;-) I když zrovna v mém případě Menopur nezabral, nepřikládám vinu jemu, podle paní doktorky v Centru asistované reprodukce se jedná o velice kvalitní výrobek, který je srovnatelný s mnohem dražšími.
1 člověk považuje za užitečné