Přejeme si druhé miminko. Jak a kdy otěhotnět při endometrióze?

Zodpovězené
5. lis 2019

Dobrý den,

byla mi diagnostikována endometrióza. Několik let jsme se snažili o miminko. Měli jsme jít na IVF a najednou se stal zázrak a my otěhotněli přirozeně. Našemu chlapečkovi je teď půl roku a my si moc přejeme druhé miminko. Máme obavy, že to opět nepůjde.

Co pro to můžeme udělat? Brát nějaké vitamíny? Cvičit? Nebo máme ještě počkat?

Momentálně plně kojím a menstruace se zatím nedostavila.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

gratuluji, máte štěstí, další dítě taky může být spontánně, nemusíte mít obavu. Problém musíte řešit, když ho už máte. Zdravý životní styl určitě + k tomu patří i různé doplňky ke stravě a vitamíny. Ale nějaké zvláštní vitamíny, které pomáhají při endometrióze, to nevím, nemám informace. Čekat nemusíte, ale pravděpodobnost otěhotnět je minimální, když kojíte a nemáte pravidelnou menstruaci.

MUDr. Mastura Kadyrová
GENNET - Centrum lékařské genetiky a asistované reprodukce
www.gennet.cz
info@gennet.cz