Sporťák do města, případně lehkého terénu - úplný leh a sed, vyšší nosnost, prostorný, skladný, ovladatelný

Zodpovězené
3. pro 2020

Dobrý den,

potřebovala bych poradit, s jakým sporťákem jste spokojená?

Mám 10m. sedící dítě. Prozatím mám sporťák z trojkombinace Adamex Vicco. Jako korbička byl skvělý, ale sporťák mi už nevyhovuje. Obzvlášť teď v zimě, jak se přidal fusak a hrubé oblečení.

Mé požadavky jsou:

  • aby šel ideálně do úplného lehu
  • zároveň, aby šel do sedu (momentálně mi jde jen do polosedu)
  • lehčí konstrukce, která se lehce skládá (často jezdíme autem)
  • lehce ovladatelné polohování lehu/ sedu
  • nosnost více jak 15 kg
  • nánožník, aby byl horizontálně (některé kočárky nemají a dítěti pak visí nohy stále dolů)
  • nastavitelná výška madla by byla fajn
  • stříška s prodloužením a ideálně s průzorem, ať na dítě vidím
  • větší prostor na ležení, ať tam není dítě jako sardinka
  • aby měl obstojné odpružení a kola s aretací
  • měl by se lehce ovládat

A nejdůležitější parametr, ať nestojí 3 výplaty 🙈. Vím, že mám dost požadavků, tak snad se něco najde. Samozřejmě jsem připravená dělat kompromisy.

Díky

Ahoj!

Dobře, že mluvíš o těch kompromisech, protože to určitě tak trochu (či více) bude. Zejména kombinace prostorný x skladný, vysoká nosnost / nízká váha / odpružení... Plus to snadné ovládání, které zejména s větším a těžším děťátkem bude vždy kompromisem.

Pokud mluvíme o modelu otočném, sporťákem s větší ložnou plochou (no s kompromisní stříškou) bude asi Joie Versatrax.

Joie Versatrax

Kromě něj zmíním (třeba i bazarový) Emmaljunga NXT60 F

Emmaljunga NXT60 Flat

a když tak i Mamas&Papas Ocarro cenově asi spíše z druhé ruky, ale to už je trošku jiný typ...

Mamas&Papas Ocarro

Pokud bys byla ochotna zvážit i korýtko, skoro všechno Ti splní Baby Jogger City Premier, jen ne ten rovný leh.

Baby Jogger City Premier

Z pohledu ceny, váhy, skladnosti, jakož i prostoru pro dítě bude ale mnohem optimálnější volba sportovního kočárku neotočného, a takový Ti i poradím spíše. Tam je ale zase problém ten kolmý sed - má ho jen minimum kočárků, a z těch, co ho mají, tak většina má jiný problém - od netérénních, malých, málo odpružených kol (viz. modely Peg Perego značky) až po např. cenu...

Mým osobním doporučením z těch dostupnějších s kolmějším sezením by byl např. ABC Design Okini,

ABC Design Okini

sporťáky od značky Joie (Litetrax-y nebo Mytrax-y),

Joie Litetrax 3

Joie Mytrax

mooožná i Petite&Mars Street+ s Air koly by šel (i když tedy není odpružený)...

Petite&Mars Street+

Top by asi byl (i když stále ne absolutně kolmý sedák) Baby Jogger City Mini GT2 - ale také nepatří k nejlevnějším.

Baby Jogger City Mini GT2

a nebo Gesslein S4

Gesslein S4 Air+

či TFK Dot 2.

TFK Dot 2

Nánožníky - to bude samostatná kategorie, ALE podle toho, co píšeš, Ty myslíš asi opěrku nohou. Jasné, psala jsem pouze ty s polohovatelnou opěrkou na nožičky.

Zkus se podívat, zvážit, a když tak mi ještě napiš, čehož si ochotna vzdát se / udělat kompromis, a čeho ne, abychom to když tak zúžily jiným způsobem, pokud sis nic nevybrala 😉

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.