Stokke Beat. Jaký je? Zvládne i lehký terén?

Zodpovězené
18. únor 2020

Ahoj,

mohla bys mi prosím poradit ohledně kočárku Stokke Beat?
Je v mém top výběru, protože je krásný, lehký, skladný, má otočné sedadlo, které jde polohovat až do lehu. ALE nevím, jestli by kromě města zvládl i lehký terén - nezpevněná cesta, lesní cesta, tráva atd... Mám v plánu jezdit na menší výlety, ale žádné velké túry do hor apod. A taky jsem nikde nenašla vnitřní rozměry korbičky.

Je to pro mě vhodný kočárek nebo si mám radši vybírat z jiných favoritů? Např. Britax B-Motion 4 Plus (ale nemá otočné sedadlo), Cybex Balios S, ABC Design Salsa 4 nebo Jané Kendo.

Díky moc.

Ahoj!

Stokke Beat - máš pravdu, je krásný, lehký, skladný kočárek. Je to zejména městský model, ve městě bude jako doma - a to i na horších městských površích jako tráva, nerovnosti. Nic houpavé, ale projdete - nemá nejmenší kola.
Co se terénu týče... no terénní moc nebude. Ale občasný lehký terén dáš skoro s každým kočárkem, popravdě a ke zvážení je, zda chceš raději to pohodlí v terénu, kdy pak budeš spíše vyhledávat těžší, robustnější modely - platba za jejich odolnost nebo opravdu raději ten lehčí, skladnější kočárek, se kterým ale terén nebude zcela hladký. Já osobně bych do Beat-u šla, jestli by ten terén nebyl zásadní a každodenní.

Stokke Beat

Cybex Balios S je rovněž městským, takže se nevyplatí ho zvažovat jako terénnější možnost.

Cybex Balios S

ABC Design Salsa 4 má odpružení podstatně citelnější, takže vhodným určitě je, ale tedy je méně skladným, je to větší kočárek.

ABC Design Salsa 4

No a BM 4 Plus - ano, na takové použití je konstrukčně vhodný, ale je to úplně jiný, neotočný, robustní sportovní kočárek, tak nevím, nějak mi k tomu Beat-u nesedí "do tématu" 🙂.

Britax B-Motion 4 Plus

Jané Kendo - ano, co se provedení a odpružení týče, ten mi sedí - je vhodnější i na trochu horší povrchy, ale přitom je to malý kočárek.

Jané Kendo

Takže ze všech mi přijde jako největší konkurent Stokke v případě, že by ses rozhodla, že Ti na tom přechodu lesem velmi záleží.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.