Ekzém (kvasinka) nebo alergie?

Zodpovězené
29. črc 2022

Dobrý den,

velmi pěkně prosím o radu. V polovině června se dcerce objevil flek na stehně. Sem tam se stáhla barva, momentálně ve stejném stavu. Tím, že chodí do školy a byla často nemocná jsem chtěla vyzkoušet na imunitu tekuté colostrum a tím to začalo...vyhodila se na břichu, zádech, po 3 týdnech se jí to objevilo i pod břichem, na zadku a nohách. Tento rozsáhlejší stav je 2 týdny.

Jak postupovat s léčbou dcerky?

Má 4 roky.

Děkuji moc.

Dobrý den,

může se jednat o imunitní odpověď na alergen, ve Vašem případě colostrum, nebo se může jednat o přemnoženou patogenní mikrofloru střev, což by se mělo řešit v součinnosti s kvalitním odborníkem na výživu, pokud možno s celostním přístupem.

Osobně bych se zaměřila na střeva - pomoci mohou kvalitní probiotika bez laktátu a běžných alergenů, např. Customs bez laktátu. Můžete se o vhodnosti podání poradit na www.terrapoteka.cz , kde jsou v prodeji.

Přeji Vám krásný den.
Pavla