Rozvod, děti - schválení nevýhodných podmínek soudem. Je to možné?

Zodpovězené
9. únor 2023

Dobrý den,

může soud schválit nevýhodné podmínky (pro jednoho z rodičů) péče o děti, pokud se na tom manželé dohodnou?

Manžel chce za děti rozhodovat, ale nechce na ně platit, a to i přesto, že se o ně budu většinu času starat já. Chce, abychom před soudem tvrdili, že péče bude společná a bude půl na půl a všechno prostě bude v pohodě a na všem se domluvíme. Příjmy máme velmi nevyrovnané (muž bere tak dvacetinásobek mého příjmu). Jde mi o to, jestli k tomu soud nějak přihlíží, nebo když se na tom takto dohodneme, tak to projde a nic se nezkoumá. Je to pro mě možnost opustit toxický vztah, ale nevěřím, že to projde, a nelíbí se mi, že musím říkat, co není pravda.

Děkuji

Dobrý den,

z Vašeho dotazu nerozumím, zda již máte dohodu připravenou a podanou na soud nebo ne. Ve většině případů schválení dohody o péči v rámci společné péče soud tuto dohodu schválí a vyjde vstříc s rodiči. Záleží to od samotného soudce, Vašich výslechů u soudu, ale i od vyjádření OSPOD.

Když nesouhlasíte se společnou péčí, dohodu nepodepisujte. Doporučuji Vám právní zastoupení zejména z důvodu vyjednání výživného.

V případě zájmu o právní pomoc nebo zastoupení mě klidně kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
Smetanovo náměstí 979/2, Ostrava
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz
tel.č.: 603 33 33 44