Ráno vstanu, nachystám chlapům snídani, umyju okna v celým bytě, převleču postel, dám prát asi 5 praček prádla, umyju koupelnu a záchod, předpřipravím si oběd, jdu s malým na písek, vysaju celý byt, dodělám oběd, nakrmím malýho (manžel se naštěstí krmí sám), uspím malýho (na hodinu s ním usnu - jsem ve 27tt, tak si říkám, že mám právo 😀), dám malýmu a manželovi svačinu a chci ještě umýt podlahy, prostříhat kytky a utřít prach a tak se ptám muže, jestli s malým nechce jít ven, že bych to dodělala?
A on: nechcu, co jsi celej den dělala? stejně si s ním jen spala, ne?
Tak na něj koukám a říkám si: když ho ještě dneska stihnu zahrabat u našich na zahradě, tak pak domeju ty podlahy, malýho nechám u babičky a půjdu se udat. Dají mi tak 20let, za dobrý chování mě po 10ti pustí a když kápnu na soudkyni ženskou, možná to bude jen podmínka! 😀
Jo taky si to casto rikam, kor kdyz tady ctu jak manzele delaji snidani do postele, nosi tehotne modre z nebe😉 a tak.
to je na houby, že nejde vidět výsledek, snídaně se sblajzne, úklid neuvidíš..
kolikrát si říkám, být tak rázná, že tedy fakt neudělat NIC by bylo fajn - pár dní by jim nepřistávalo jídlo pod nosem, jo fajn, něco sežeru, pak by došly čistý fusky, umyvadlo by bylo odporný, na wc smrad, podlaha by lepila k nohám a na lince by nebylo místo na další špinavej hrnek..zní to lákavě.
@elekthra Tvojí prací je aby tvůj muž mohl v klidu vydělávat ty větší zásluhy 😀
A kdo nakonec sel?
Miláčku, dneska jsem opravdu nedělala vůbec nic. Jednou mu to dojde.
Jojo... tak to není jenom i nás

@janneke to by se teprve divili....
Luci, já Ti dosvědčím, že jsi zrovna byla u nás, když se to stalo 😉
Ha ha ha tak to sem se dobre pobavila. Jak typicke pro nas. Musim stihnout toto a musim stihnout tamto a jeden pul den relaxujes a doatanes vynadan jaak to ze do prcic neni uvareno 😂😂😂
zlatej muj chlap 🙂 Ten by nejraději udělal za mě všechno... Jsi blázen že meješ okna ty jo :-O Na to jsem dostala přísnej zákaz.. A už jsou vypucovaný a naleštěný, záclony vypraný a pověšený - je prostě úžasnej.
já uklízím až v době, kdy to je pak hned poznat na první pohled 😀 jinak to nemá smysl 😀 😅 😀
A jinak okna nemyju, nemyju ani nádobí - na takový věci ho mám vycvičenýho 😀 ale okna se myjou skoro samy, zlatý parní mop 😵
jo, tak to ten můj po 4 hodinách na motorce prohlásil, že malého nemůže pohlídat, protože je unavený a že já celý den uklízím, běhám za malým a ještě pracuji z domu, tak jsem si to málem šla hodit.
No jo chlapy,už se těším až budu v porodnici a on bude mít syna celý den na starosti.je s nim denně jen cca tři hodiny.aspoň pozná ze se doma neflakam,ale bojím se co bude doma za binec až přijedu ☹
já to doma udržuju tak, aby nepořádek nepřerostl v bordel (občas se nezadaří), takže když občas zkrotím nepořádek v pořádek, ak e sakra vidět, že jsem se neflákala. A pokud mě běžně podezírá, že se flákám, tak mi to zas tak žíly netrhá. Koukám, že dobře dělám 🙂
Luci přidávám se k tobě do party. Já dneska dorazila z práce v šest, večer po vykoupání a uložení dětí se chystám vysát. Drahý kouká na film a konstatuje rozvalen na gauči : Máš na to 6 minut.... než skončí reklama.
Tak co myslíš že jsem mu udělala? 😀
Dobře Ty...Kdyby jsi potřeboval alibi, tak u mě je máš jiste 😀 Jinak je to u nás uplne stejne 😀 rano vstanu v 6: a jdu spat v 00:00, ale chlap je nadelany nejvic 😀, asi z te me prace a litani s malym 😀
Jo, někdy je to opravdu na zabití, že! Taky to znám a soucítím s Vámi všemi, ženy 😉
A já myslela, že jenom můj muž si myslí, že máme samočistící záchod 😀
@mapolenka Můj muž si myslí že nádobí myje myčka a prádlo pere pračka (ne často, ale sem tam to se slýchávám), ovšem kdo to prádlo přebere a dvě pračky denně pověsí na sušák a následně nakomínkuje do skříní nebo myčku vyskládá zpátky na místa,.... to asi skřítkové 😀
Zadna podminka, statni vyznamenani 😀
Doporučuji tedy aspoň 3 dny nic nedělat. Já to tak udělala a večer jsem se teda hryzala do ruky, jak mi ten čurbes a neumyté nádobí vadilo, ale od tý doby takovou přiblbou poznámku neřekl. A ještě mi teda po těch 3 dnech pomohl uklidit.
@hermilie Já bych to udělala taky, jenže se obávám že po těch třech dnech bych na to zbyla sama 🙂
@elekthra Luci můžu si za to sama protože uklízím průběžně. Dělat jednou za 14 dní generální úklid, to by poznal 😀 Zatím žije v představě že prach se netvoří 😀
Jinak alibi nejspíš nevyužiju, asi by mi chyběl, neboť kdo by mi říkal takové krásné oznamovací věty typu : Štěpánek má rozvázanou tkaničku 😀
@achjonetusim vsude stejne, a kdyz mu reknu je tu bordel tak mi jeste rekne "A KDE?" klasika. Souhlasim pradlo skladaji skritkove a nadobi ho uklizi taky permonici :D
@elekthra 😀 😀
tohle mi manžel řekl v prvních letech spolužití jen asi jednou a jednou naznačil a může být rád, že jsem si nebo jemu nesbalila raneček 😂
A abych podobným řečem předcházela, vždy jsem jakoukoli domácí činnost prováděla před ním a ještě potřebovala drobně, i více pomoct ... Za pár tejdnů pochopil, že i naplnění pračky a namačkání čudlíků je fakt šichta, natož nadávkovat prášek a aviváž 😂
Kolik hodin má prosím tě ten tvůj den? Ať počítám, jak počítám, tak tolik práce se nedá vtěsnat do méně než 72h. A ještě jedna otázečka.... Co dělá dítě, když ty myješ okna, pereš, vaříš... Protože moje dítě chce minimálně pomáhat, čímž se činnost protáhne na dvojnásobek času a následuje pak další úklid.
Klasika, chlapi 😀 Můžu si to půjčit do rubriky týden ze života maminek a na facebook MK, prosím? 🙂
@xvink jé, děkuji, takové ocenění - tebe doma potřebuju 😀
dítě si samozřejmě spořádaně hraje v koutě 😀 😀 ne, dělám si legraci, samozřejmě u všeho asistuje, ale kupodivu "nepřekáží"... vždycky ho pro něco pošlu - třeba, "zlato, dones mamince bramboru" nebo "vytáhni velký hrnec ze skříně" apod. on si tak strašně moc vyhraje (navíc mu to docela trvá) a já toho strašně moc stihnu a samozřejmě i pomáhá vysávat, nosí mi nástavce k vysavači apod 🙂 (když nepomůže chlap, vkládám naděje do další generace 😀)
@elekthra Já právě taky zapojuju, ale ne vždy je pak činnost efektivnější 🙂 Poslední mytí oken: za dopoledne jsme zvládli umýt okna ve 2 pokojích, způsobili u toho potopu a dítěti se podařilo v nestřežené chvíli hodit do kyblíku s vodou malou součást vysavače, což jsem zjistila až po tom, co jsem tu špinavou vodu vylila do záchodu a spláchla. Takže asi takhle u nás 🙂 Ale třeba loupat brambory spolu taky zvládnem a vysává nesmírně rád (i když jen bez nástavce a každý drobek zvlášť). Každopádně smekám. Z takových, jako jsi ty, mám pravidelně depku 😀
u nás... cos celej den dělala? zase s malým spala? prádlo pere pračka, suší sušička, nádobí myje myčka, takže přece pohoda, nemusím dělat nic, prostě se to všechno dělá samo... mě by stačilo, kdyby byl s dětmi sám doma týden - ne den, to se dá na všechno vykašlat, ale týden se o ně staral a do toho měl domácnost, ale musela bych mu zakázat, aby byly pořád jen u tv, tabletu, počítače, čímž by si pomáhal a taky že nesmí jet k rodičům. Ale nejhorší na tom je ne to, že se udělá neskutečnej bordel a člověk nemá chvíli klidu, protože krájí, utírá, sbírá, uklízí, odpovídá, něco připravuje a pomáhá, ale to, že začne mít na děti nerva, už je toho na něj prostě moc a tak je nepříjemnej... u tatínka je to vidět už po pár hodinách s dětmi, většinou se navzájem umírňujeme, když přijde on a těšil se na ně, uklidŇuje mě a zas naopak (ale mně stačí hodina na cvičení a už jsem zase trpělivější).
Něco podobného mám za sebou, byla to fuška, ale už bych doma neslyšela, co že jsem celý den dělala, akorát překonat manželovo ego se neobešlo bez ostřejší výměny názorů, což nemám moc ráda


Nebylo by lepší mu ty úkoly na jeden den přidělit? Už by se znovu neozval. 😀