@sebestka tak nějak 😀😀😀
Tohle nikdy neřeším, protože před barákem máme obchod, který jede nonstop každý den. Není to večerka, ale normální obchod, kde koupím všechno
Neřeším, nakoupím jako na běžný víkend....ale bude to hrůza😀🙏
Pomóóóc umřem hlady 😯😂 Při sebevětší snaze nakoupit dopředu, to prostě neumím 😭 Týdenní nákup dělám v úterý v Lidlu, ve středu jdu do Billy dokoupit co jsem v úterý zapomněla, v pátek jdu do Alberta , ten je vedle bazénu, kde má dcera tréning, tam se snažím nakoupit na víkend a v sobotu jdu do Globusu, protože zaručeně něco důležitého nemam 😀 Dva dny zavřených obchodů nepřežiju 😂😂😂
@martinka_33 👌🤣🤣🤣
Válek chce přes vánoce omezit v obchodech pracovní dobu. Tak to bude šílený nával. 😂
Takhle to vypadá v obchodech už ted 🙈
To, že bude zavřeno mi absolutně nevadí, ba naopak. Jen ať si prodavačky odpočinou. Většinou už tak po 20 do obchodu nechodím, lidi jsou jak praštění. Ovšem letos nám 22.12 konci izolace a mě nic jiného nezbyde, než do toho blázince vyrazit 😭🙈 Už teď z toho mám osypky🤣
Léta obj.velke nákupy online, teď jsem stejně v izolaci do 27/12 takže se nevzrusuju. Teď byl muž párkrát v lékárně a v místním krámě a strašně překvapenej, jak je to strašně drahý?! 🙈 včera Tesco online a bratru 3 litry...Vítej v realitě 😁
Vubec mi nevadi, ze lidi nakupuji, naopak. Ale co mi vadi, je pristup prodavajiich, jak jsou neprijemni, ze lidi si prisli nakoupit. No a co, ze maji plne vozejky. Neni to snad dobre? Ze utrati v obchode velke penize, ze si dovoli udelat velkou trzbu, aby oni meli na vyplatu, aby meli praci? ...a to neni jen pred Vanocemi, ale kazdy den ve spicce, pred vikendem......proboha, lidi si dovoli prijit vic nakoupit🙈 a komu se to nelibi, at si nakoupi online nebo si vybere dobu, kdy nebyva spicka nebo se proste obrni trpelivost. Kdyz jsem v obchode ja, tak muzou tam byt i ostatni, ne?!
A který ze dva dny ? :D 1.1. A ?
@nadja73 To bude tím, že v drtivé většině supermarketů nemají prodavačky vůbec žádné příplatky za víc práce 😭 Nějaká procenta z tržeb pro ně neexistují, takže pro ně je to víc práce za nic 😭
@martinka_33 ale to neni vec nakupujicich, to si maji vyridit se zamestnavatelem a ne s kupujicimu, ze si dovoli u nich utratit svych dost penez.
Uz si pridavam polozky do košíku na rohliku 😄😄😄 ten nebude jezdit jeden cely den!😅😅
@nadja73 víš co, já se těm ženským nedivím, oni ti zpruzelí zákazníci, kterým vadí tlačenice taky nejsou žádný terno 😀 Ale jestli se ti to nelíbí, můžes si nakoupit online, jak radíš ostatním 😉
A co je na tom špatného? Také nakoupíme na dva týdny a do obchodu už pak nepujdeme. A na Silvestr jedeme ba chatu, takže logicky ten nakup bude velký
@martinka_33 pred par dny jsem byla nakoupit a chtela jsem veprovou panenku (3 balení po kile), na kterych ale nebyl dobre citelny carovy kod, bez ktereho ho ctecka na pokladne neprecte. Tak reknu o tomhle problemu reznikovi, ktery byl pobliz, ze tam potrebuju carovy kod a on mi rekl, at to teda nekupuju....jako COZE?...to ti fakt hlava nebere.....
My děláme běžne velké nákupy, abychom třeba celý týden nemuseli vkrocit do obchodu. Bohužel nikdo k nam nákupy nevozi, jinak bych jen objednávala. Takže mě trochu vadí, že si někdo potom myslí, že nakupuju zběsile jen proto, že bude jeden den zavřeno.
Já fakt tedy nevím, co by bylo dobre. Když víc dnů nejdeme do obchodu a uděláme větší nákup, tak je to špatně, že máme plný vozejk. Když tedy děláme menší nákupy a zase ale o to chodíme častěji, tak je to taky špatně, protože přece o svátcích má člověk užívat rodinnou pohodu a ne trajdat po obchodech. Mě přijde logické, že se lidí hodně nakoupí. Jsou víc doma, takže se víc vaří, často i méně častá jídla, na které doma běžne nemají suroviny. Plus víc nakoupí na vše, co mají chuť, chtějí si na svátky dopřát. Plus chodí návštěvy, tak vezmou něco jako hosté, když jdu na návštěvu a taky něco jako hostitele, když pro návštěvy vari. Ať už jdou do háje s tím, jak je všechno jen o konzumu. Já sama vím, jak Vánoce cítím a prožívám a plnost nákupního vozíku s tím fakt nemá co dělat.
@biciklissie super napsané 👏
Hm, 21.12. nám končí izolace, do obchodu musím 22. A přežiju to v klidu a s úsměvem jako každý rok, kdy nakupuju na celé svátky. Pak do obchodu víc jak týden nepůjdeme 🙂
Kde nakupují ti, co jsou tak nad věcí a rozhodně před svátky nevyšilují? 🤔
Já si velký nákupy objednávám, přes týden jen pekárna a zlevněnka, tam chodím děckám pro jogurty a šunka, sýry pokud mají.
A proto jsem si včera na pondělí objednala 2 závozy z Tesca a příští týden dokoupim akorát hovězí na neděli a nějaké drobnosti jako šunka, veka apod.
Já v obchodě pracuju a tohle už je u nás skoro měsíc 😁 ale mě se to líbí, ten chaos je u nás známka, že se blíží Vánoce 😁
Protivové se najdou vždycky, ale naopak je i víc milých lidí, kteří přejí hezké svátky, víc se usmívají a celkově se mi to "živo" líbí i když je to někdy opravdu fyzicky hodně náročné 🙂
Me to tak neuveritelne s*re! Mam pocit, ze posledni mesic jsou ty obchody narvany nonstop! Je uplne jedno v kolik a jaky den jedu, porad plnej obchod. Jelikoz je nas pet a mame (zatim) malou lednici tak musim minimalne dvakrat tydne nakoupit, ale uz bych snad radeji nejedla 🙄 v utery musim udelat vetsi nakup a uz ted je mi z toho blbe.
Tak ja poprve v mem dlouhem zivote udelala nakup nejmiñ na mesic, po dobu 2 tydnu, 3x tydne jsem vozila domu obrovske nakupy, pokazde taky vzala WC papir, rikala jsem si vzdycky, ze si me snad prodavacky nepamatuji...😂. Desili tady stavkou kamionu, ze na Balearskych ostrovech od 20.12. - 22.12. se nebude zasobovat, do toho svatky a kazdorocni vanocni nakupy, ta histerie lidi...chtela jsem se tomu vyhnout a uzit si dny volna v klidu.
to zvládnem
@ee.liska Díky.

Starší nemocný, hlídání 22.12. to pojedu předat cukroví dědovi a do obchodu, velký nákup. Přes svátky pak nechodíme.
Bojím se toho 😂🤣😂
Mně je to tak nějak jedno. Většinou nakupuju týden dva predem. Do obchodů bych v těchto dnech nešla ani za nic. Teď už je možnost si objednat rohlík, tak toho vyuziju. Maso mám v mrazaku, výrazně víc nejime ani nevarime jak jindy, a čerstvý ovoce jsem dřív chodila nakoupit do místní jednoty, kde zpravidla není ani noha. Letos taky objednám.
Já nakupuju pravidelně na celý týden, na svátky to plánuju ještě prodloužit. Bydlíme na vesnici, opravdu se mi časově nevyplatí jezdit ob den na nákup... A navíc mě to dost nebaví. A o svátcích si chci čas užívat jinak, než na nákupech, takže ano, i my budeme mít plný košík...
většina prodavaček jsou chudáci, teď už to není jako dřív, že prodavačka byla někdo, teď je to hej počkej, já jsem tady pán.
Za mlada jsem pracovala v menším obchodě, dost jsem se nadřela, ale v době svátků jsem tu práci obvzlášť milovala, je pravda, že jsem pak byla zástup vedoucí, se kterou jsem se střídala na směnách a hrozně mě bavilo, jak to všechno mizelo, všichni byli milí, navzájem si přáli, na štědrý den kupovali už jen pečivo a nezbytnosti, to byly taky jen malé košíky do ruky.
Zažila jsem práci i v Albertu a Kauflandu, taky tam někteří zákazníci byli milí, ale většinou spíš arogantní a chovali se povýšeně, když jsem na velikonoce nebo i na vánoce vstávala ve tři, abych už od čtyř krájela uzeninu, sýry atd jako magor, aby bylo vše top připravené před otevíračkou, protože pak už na nic nebyl čas, v sedm přišla paní a ptala se, jestli je to čerstvé, musela jsem se kousnout do jazyka. A jako matka samoživitelka, ze sedmi dnů, kdy bylo do 24 hod otevřeno, jsem takovou směnu měla 5x, přitom tam byly mladý, svobodný, bezdětný holky.
Klidně ať zavřou třeba na týden, nevadí mi to, mám všechno, v úterý koupím jen chlazeného kapra, nějaké ovoce a nazdar.
Mám rozklikaný nákup na Rohlíku. Ani mě nehne někam chodit 🙄😃
Když jsem se ptala, co chtějí na večeři, že smažák a hranolky. Tož cajk 😃
Ty vaše rozklikane nákupy vám taaak závidím. Občas bych to využila.
Každopádně, snažila jsem se většinu nakoupit. Už mě čeká jen řezník, pekárna, květinářství, ale vše na malém městě 🙂
Do nějakého velkého nákupního centra by mě nikdo nedostal 🙏
Nakupuji max jednou týdně a je jedno zda jsou svátky nebo ne . Mám důležitější věci na práci než chodit denně do obchodu...
Dikybohu uz nekolik let za Tesco online 23/12 az ke dverim... My tedy ani bezne do obchodu nechodime, 1x tydne prijede Tesco a proste je to na dalsi tyden, kdyz se neco sni, nedonuti nas to jit to nekam koupit, dame si neco jineho a objedname dalsi nakup. Veget 🤗

Proto jedu v pondělí ráno na pravidelný týdenní nákup a pak mě tam už nikdo neuvidí.