**
*!!SOUTĚŽ BABY DOVE ZDE!!
**
*
Je to tady, ještě jsem to stihla!! =) Ráno tak na vás bude čekat krásná soutěž o hrací skříňku Baby Dove ❤ (viz minulý příspěvek) V ní je možné najít také dárečky pro vaše nejmenší, tak se můžete určitě těšit! Jako vždy, pravidla budou velice jednoduchá. Stačí dát like tomuto příspěvku a odpovědět na soutěžní otázku do komentáře=)
SOUTĚŽ #babydove pro #skutecnemamy bude ukončena 31.7. 23:59 :-* Tak jdeme na to!
🌜🌷SOUTĚŽNÍ OTÁZKA: ZPÍVÁTE VAŠIM DĚTEM UKOLÉBAVKY? 🌜🌷
Namísto obrázku tentokrát přidám oblíbenou reklamu, tu už jsem dloouho nepřipomínala a myslím, že se celkem povedla:-*
Ano Holka modrooka
Zpivala jsem,když byl v bříšku,i s manželem.
Takový večerní rituál. Upravenou verzi Holka modrooka (nechlastej rum u potoka) a par dalsich. 🤣 Když se narodil,tak moc ne,jako starší mi zpívat raději zakázal..
nerada zpivam, stydim se, mam trauma ze zs. ale kdyz sem byla tehotna nejak sem ve sprse zacala zpivat Breta priplul do Recka...😁 a zpivame to i ted. ☺️
Nezpívám, na našeho syna to bohužel při usínání neplatí. Zpíval by se mnou a stejně by nespal....
Ne pravidelne, ale jen obcas. Spi, detatko, spi nebo Hajej, dadej.... Ze by to syna uspavalo se rici ovsem neda.
Ukolébavky dceři zpívám jen vyjímečně pokud neumí usnout, ale většinou usíná dobře 😉
Ano,zpivam mravenci ukolebavku🤩
Když byl syn miminko, tak byl zvyklý na usínání u ukolébavky. Museli jsme se s manželem naučit pár písniček, protože on uměl jen Princeznu ze mlejna a já Hají belí. Později se naučil na jednu od nás vymyšlenou ❤️ a na Mravenčí ukolébavku, teď mu jsou 4 a před spaním nám ji zpívá on. A už se nemůže dočkat, až ji od září bude zpívat i malému bráškovi.
Ano, zpivam. Jako dite jsem to milovala, tak predavam dal ❤
Ano, pri kazdem uspavani... vsemozne zname melodie jako Spi detatko spi, Hali Beli, Hajej dafej, apod jen vzdy text upravím na jmeno naseho synka, nebo do toho zakomponuji ze: maminka je unavena 😀spi detatko spi 😀 az mi bude rozumnet vratim se k puvodnimu textu neb by se mi jinak asi vysmal 😀😀
Ano zpívám, každý večer a když malou něco trápilo vždycky to pomohlo. Zpívám černé oči, koťátko robátko a písničku kterou jsem si vymyslela.
Ano když byl Honzík menší zpívala jsem mu různé písničky a ukolébavky ...jako máš má ovečko dávno spát, písně z Mrazíka, skládanku, u stánku, atd.... Pomáhalo to i potom v době kdy měl v noci nějaký bolení .....teď mu přečtu pohádku a pustím ukolébavky na chuvicce ....
Ano. Zpíváme si doma všichni krom tatky🙂 Klaudinka u toho i tancuje když já začnu zpívat ☀️☀️.
Jakmile zacnu zpivat rika mami dost 🤣
Tonikovi jsem zpívala holka modrooká,ale vždy ho uklidnila písnička ,,každá trampota má svou mez,,
ano, naše děti vždy uklidnila Mravenčí ukolébavka 🙂 teď už spíš čteme pohádky
Kdyz byli kluci miminka, tak jsem jim obcas pri uspavani broukala. Ale od te doby, co mi starsi syn rekl ne, mami nezpivej, uz nezpivam a cteme pred spanim pohadky.
Ano zpívám. Dcera má oblíbené Černé oči, nejprve zpívá se mnou a pak jen poslouchá.
Ne, nezpívám ukolebavky, ale rádi si zažíváme se starším. Repertoár už má docela velký, tak máme dost na výběr.
Ano cokoliv na co si zrovna vzpomenu. Takže třeba spi děťátko spi nebo i z dětských filmu a pohádek ledové království...
Občas zpívám,ale radši ji čtu pohádky
Nezpívám...stydím se, a myslím, že by to ani malá nebyla schopná poslouchat 😂
Zpívám. Ukolébavky to tak úplně nejsou, momentálně máme repertoár od trampských a country až po Kabáty 😀
Nezpívám. Lépe čtu jak zpívám. Takže každý den radši čteme pohádky 😉
Nezpívám, když byla miminko tak jsem akorát broukala nebo pustila melodie z YouTubu. Teď čteme ☺️
Ano zpíváme, zpívali jsme i staršímu 😊sice nevím jestli se to dá nazývat zpěvem 😂
Néé!!!!Nezpívám na to mám své dítě móóc ráda...😱
Ano, Černé oči.... Když byly malinké denně i několikrát, teď podle chuti.
Já ano, ne tedy každý den. Zpívám nejčastěji Skákal pes, Pec nám spadla,.. Nejsou to ukolébavky, ale snad se to tak počítá, když je zpívám před spaním 😁
Každou noc 🙂 nejdříve holka modrooká a pak do té doby než usne broukám tichou noc 🙂
Když byla malá zpívala jsem...ač to všechny (včetně mě) překvapovalo, tak malou můj totálně falešný zpěv neskutečně uklidňoval. Hlavně třeba v autě, když neměla zrovna svou chvilku.🙂 Sice zbytek posádky trpěl, ale co bych pro malou neudělala, že?😂
Když byly miminka, tak sem občas zpívala, teď už určitě ne😊
Zpívala jsem dceři, když byla tak půlroční, většinou černé oči jdete spát. Teď už ne, teď se přečte pohádka 😉
Zpivam ukolebavky, kdyz nemuze zabrat, ale vetsinou pak skoncim u vanoce, vanoce prichazeji 🤷😂
Zpívám hodně,ale ne ukolébavky,ale tak nějak všechno. Co mi zrovna na mysl přijde 🙂 starší už to zvládá taky, tak zpíváme duety..a to teprve stojí za to 😂
Dceři jsem už od pupíku zpívala Leaving on The Jet plane a později Mravenčí ukolébavku aj. 🙂
Syn zpívat nechce : Mami, nepívej, nelíbí!
A hotovo 🤷🤣
zpíváme a hodně, občas i ukolébavky, ale starší chce raději číst
Zpívám jen občas, protože vím, ze můj zpěv je příšerný 😀
Já moc zpívat neumím, tak když byly miminka tak občas. Místo toho jim raději čtu. ☺️
Ano, kazdy den vecer pred pohadkou ♥️.. A nee ledajake, ukokebavku ze Superpriserek a Tam kde fouka Severak ♥️.. Jooo a myslim, ze vubec nejde o to, jestli nekdo umi zpivat nebo ne 🥰👍..
Když byl mimčo, tak jsem zpívala často, teď už po tom teda nějak extra netouží a vždy se tváří nevěřícně, kdyz začnu tu svoji Černé oči, běžte spát 🤷♀️😂
Někdy .. spi děťátko spiiii😊
Ale hodně vypravil , nebo ctu
Dcera usina sama, takze bez ukolebavky. Zato ale musi byt vecernicek a kousek cteni z knizky.
Od narození svému synkovi zpivam, když byl malinký tak při uspávání, teď , 2 roky, zpívám večer před spaním po pohádce.
Ukolebavky nezpivam, zastávám názor že večer před spaním má být už klid. Ale přes den zpívám hodně, Kubík to má rád a už se i přidává a Honzík zatím před mojim zpěvem taky neutika
Když byla miminko, tak jsem zpívala každý den, ale jen šeptem, aby nebyla slyšet ta faleš. I teď si občas vzpomene a chce zazpívat 😇
Teď už ne, ale zpívala jsem, vymýšlela jsem si i slova, broukala.
Ne, to by nebyl dobrý nápad..😀
Hali beli pro malou, holka modrooka...jen když jsme samy 🤣🤣🤣
Zpívám, když dojdou všechny ostatní možnosti nebo při nemoci, ale čím dál častěji mi děti říkají "mami nezpivej" 🤷♀️😁
nezpívám , to by asi neusnuly
Ano, obcas. Treba ted, kdyz ho trapil zoubek. Zpivat neumim, ale on to nastesti jeste nevi 🙂
Ne
Zpívám od naší první společné noci v porodnici. Halí, belí. Má ji ráda dodnes.
Ano, zpívám. Večerníčka a upravenou ukolebavku od Fiha tralala
Dříve jsme zpívali Mravenčí ukolébavku a Červenou Karkulku, ale teď už to na něj neplatí a vykládáme pohádky o bagrerech😁
No jasně, že zpívám 😂
https://www.youtube.com/watch?v=zcOhrtAFc-YJá svému pěveckému umění moc nevěřím, takže pouštím usínáčka 😂,nebo ukolébavky z YouTube. Občas se překonám a zazpívám Ovečku (bláznova ukolébavka) a dcera si občas přeje zazpívat před spaním Když se zamiluje kůň 😂, tak to jí taky dopřeji
Já jsem holkám od narození vymyslela jejich vlastní ukolébavku,kde jsou jejich jména. A tu jim zpívám do teď 🎶
Teď už jsou kluci velký, ale když byli miminka tak jsem jim zpívala..Tak různě co mě zrovna napadlo..u nejmladšího jsem ještě musela houpat do rytmu,tak jsem spíš funěla než zpívala😂ale zase šly kila rychle dolů,jelikož to trvalo dlouho než usnul😂
Zpívám nejen ukolébavky, ale i všelijaké dětské písničky 🙂
Ano zpívám od narození a nejenom ukolébavky, teď u nás vede Ty a já od Kryštofů😁
já ani tak moc nezpívám, ale přemluvila jsem manžela, takže u nás se každý druhý den před spaním linou zvláštní zvuky 🙂
K1 jsem nezpívala, M jo - Hajej můj andílku byl top hit, K2 zase nezpívám. Ale čteme pohádky, bez toho se spát nejde. 🙂
Zpívám, ale moc to neumím 🙈 nejosvědčenější je Holka modrooká a Když jde malý bobr spát 😂 tu jsem zpívala celou první proplakanou noc v porodnici 🤭
Zpívám a ráda... Ale starší už je umí a budí mladšího, ten na její hlas reaguje maximálně (nejlépe otevře oči a začne se chechtat). Tak občas zpívám i co mne napadne, ale umí už i Kometu, Anděla, Mori Tuři,... A já si ospalá nemůžu na žádné jiné písničky vzpomenout 😁😁😁
Zpívám pravidelně oboum dětem 🥰 sice jen Halí belí, kdy máme druhou sloku halí belí Laurinka/Páťulka už pěkně tu spí 🥰
A já bych aj zpívala, ale není mi dovoleno, všechny 3 děti můj zpěv odmítaly (a to nezpívám falešně), syn při zpěvu vyloženě řval.
Teď už ne, ale do půl roku jsem zpívala oběma dětem.. Zpívala jsem svoje oblíbené ukolébavky jako třeba Pláče Vodníček nebo Vyletela houbička..
Ukolébavky na naší malou bohužel nefungují. Takže ne, ukolébavky nezpívám. Zato přes den malé zpívám ( pokud neni nikdo jiný doma) a tancujeme spolu🤪
Ukolébavky nespívám, čtu před spaním pohádku. Písničky si zpíváme přes den.
Ahoj nejprve k té reklamě moc za ní Děkuji je fakt krásná, až dojemna, proč neběžela i tady? Je že života a podána tak abychom se cítil hrdě. Takřka všechny situace znám, aktuálně u mne vedou fleky od mléka na šatech když zapomenu polštářek do podprsenly😉
A teď k soutěžní otázce Ano ukolébavky zpíváme Každý den rádi a střídáme jich obrovské množství i teď v červenci klidně zpíváme rolničky, Štědrý večer nastal, Beskyde Beskyde... A co je naše top od Nohavici Ukolebavka pro Kubu a Lenku doplňují tam jména svých dětí
Ukolébavky jsem dětem zpívala, když byly ještě opravdu miminka a houpala jsem je v náručí. Teď jak vyrostly, už nezpíváme-pořád by totiž zpívaly a nespaly 😃 Ale přes den zpíváme často všichni a vše, co známe ☺️
Jen v největší nouzi. A protože žádnou neznám, tak si texty vymýšlím a vždycky z toho vznikne strašná blbost 🙈 😀
V době, kdy kluci byli malinké miminečka, tak jsem zpívala ukolébavky. Teď by se už míjely účinkem. Ale zpívám jim pořád. No a v autě musím, jinak je řev, mladší nenáší cestování autem. Mno a když se jede déle, tak nakonec přesedlám i na ty ukolébavky a oba usnou
Ano, nekdy ukolebavka, jindy jen broukam 🤱🏻
Zpívala jsem, když byly miminka 🥰 teď čteme pohádky 😍
Když byla mimčo,tak ano,teď už naštěstí nemusím 😄
Ano broukala jsem detem a to v podstate vse co me napadlo. Ukolebavku ikdyz mam 4 deti,neznam vlastne zadnou. 😄 Ale zpívání nam zustalo to do ted. Hodne si zpivame v aute. Ostatni ucastnici provozu musi mit velikou radost🤣
Nezpívám, dcera nechce 😄
ano, dcerce jsem zpivala cca do 3 let, ale ne pravidelne (stridala jsem se ctenim pohadek), ted druhemu mimcu mam v planu ake zpivat, i kdyz zpivat prilis neumim, ale to nevadi 🙂
Podle večerní nálady - někdy zpívám, někdy ne, místo toho vyprávím...😉
Ja nemuzu, dcera mi hned nadava, at prestanu😆
Obě mé děti na můj zpěv nereagují dobře 😁 můj manžel si ze mne utahuje, že když mě v dětství v Lidušce slyšeli při zápisu zpívat, tak mi raději vrazili do pusy flétnu 😁 takže ne, nezpívám 😊
Nezpívam, neumím zpívat 😉
Nechtějí, nechápu.. 😁
Ano zpívám, před každým spaním, mají to rádi. 💜
Povidam rikanku polamal se mravenecek 😉💕
Zpívám a pořád ne jen ukolebavky. Jen tak při úklidu, vaření, ale i na procházce nebo v tranvaji. 😁😁😁Kluci to mají rádi a vždy je to uklidní. Prostředního jsem občas dojala k slzám. To bylo to nejkrásnější. Naše top je Mravenci ukolebavky.
U nás zpívá starší 8 let své roční sestřičce 🥰
Ano ale jen když Olí chce 😂. Většinou řekne ,,maminko stačí " . 😂
Zpívám, sice už méně, než když byl syn miminko, ale zato si syn občas sám řekne, ať zazpívám "tu o sluníčku". Často si teď zpíváme i jiné písničky než ukolébavky a společně a je to moc krásné ❤️ Dcerka to zatím moc nevnímá, ale i té zpívám moc ráda.
Zpívám jen,když jsou nemocné nebo mrzuté. Jinak čtu knížku 🙂
Přes to, ze jsem totální antipěvec tak dětem zpívám. Pokud nechtějí přečíst pohádku ale chtějí písničku tak ji mají.
Zpívala bych, ale jedno dítě se rozbrečí a druhé mi kategoricky vysvětlí, že neeee. Asi fakt zpivam priserne. 🤷
Zpivam mu porad. Treba Pokace, Zagorovou, Nedvedy... hudebni vkus se musi formovat (nebo v tomto pripade mozna spis deformovat) od mladi. Az bude starsi, asi mi to zatrhne😀
Když bylo dítě mimino, hledala jsem jakýkoliv způsob uspavani, krom nošení a houpání na balónu. Jelikož jsem si nemohla na žádnou ukolebavku vzpomenout, zpívala jsem ji vánoční koledy, což obcas zabralo.
Zpivam hodne casto, dcera to miluje ❤️
Občas ano 😁 ale jenom když jsem trošku ovijena vínem 😝 jinak nee. Nemám na to talent...
Zpivam, ale okoli trpi 🙂 ale mam pocit, ze se muj zpev zlepšuje :=)
ano občas, když byli menší. Ale zpívat neumím a oni naštěstí taky nemají hudební sluch, tak jim to uši netrhá 🙂
Občas ano ,ale stejně se stydím 🙂 tak pořad kontrolují ,sbyme kromenich nikdo neslyšel 🙂
Mám absolutní hudební hluch 🙈 takže nezpivam. Většinou. Někdy se pokouším o něco, co se zpěvu ani nepodobá, ale to většinou syn křičí ne ne ne 🙈😀
Naštěstí už nemusím, ale jednu dobu Áďa neusnula bez Hanging Tree z Hunger Games 😀. Jako ukolébavka trošku divný, ale měla tu písničku strašně ráda a krásně se u ní uklidnila. Blbý bylo když jsem jí občas musela zpívat i venku na procházce 😀
Jelikož zpívat neumím, resp. umím, ale falešně 😂, ukolébavku jsem nikdy nezpívala. Dcera usínala u FP usínáčka a syn usínal bez jakýchkoliv vychytávek. Takže občas si zazpíváme společně přes den, a před usnutím teď raději čteme pohádky 🙂
Když byly holky miminka, zpívala jsem třpyť se, třpyť se hvězdičko. Teď už chtějí vyprávět pohádky. 🙂
Já jsem nikdy na veřejnosti, a vlastně ani doma před manželem raději nezpívala, ptže mám hudební hluch a blok z dětství ze školy, kdy mě učitelka nutila zpívat před celou třídou, a až právě děti mě donutili začít zase zpívat, když nemůžou usnout. Ale teď už zpíváme i přes den, když je nálada 😊 dvojčata zpívání i tancování hrozně baví.
Zpivam, ale potichu a idealne s pustenou uspavaci hrackou 🤗
KONEC SOUTĚŽE :-*
Zpívám jen v nouzi největší, tj. ve tři ráno s dítětem v nosítku při maratonu po chodbě. Naše oblíbené hity jsou Houpy houpy, kočka snědla kroupy, Černé oči jděte spát a Když jsem šel hub 😍