Výsledky vyhledávání pro slovo Tr

Klasické básničky pro vaše dětičky

"Had leze z díry, vystrkuje kníry, ...." Jak jen je to dál? Zápasíte občas s klasickými dětskými básničkami? Nezoufejte! Vybrali jsme pro vás ty klasické, kterými svého malého broučka nikdy nezklamete!

Klasické básničky jsou většinou tvorbou lidové slovesnosti a předávají se (s menší či větší obměnou) z generace na generaci. Jsou jednoduché, snadno zapamatovatelné a často reagují na aktuální situace, jako je například počasí. Děti se díky nim učí nová slova, rytmus a v neposlední řadě také trénují paměť, když se je snaží zapamatovat. Pokud na svém děťátku vidíte, že básničky přímo miluje, podívejte se i na současné knihy poezie pro děti. 

Pohybové

Had leze z díry, (kroutíte prstem jako had)

vystrkuje kníry, (prsty naznačíte knír)

bába se ho lekla, (vykulíte oči v úleku)

Zkusím ještě opačné zkušenosti 😌 Najdou se tu maminky,které otěhotněly,s tatínkem to nevyšlo,vypadalo to že nebude stát ani o potomka,ale nakonec dostal rozum,a začal se třeba po porodu zajímat,prispívat,pomáhat,ci podobne? Zeptala bych se i na ,pečujícího, ex partnera/tatínka i během pobytu miminka v bříšku,ale to už mi příjde jako scifi... 🤔😶

Holky z Brna a okoli, neznate nejakeho dobreho, sikovneho masera, ktery dela reflexni masaz ci me odblokoval zada. Posledni dobou me strasne boli hlava, bolest me strili do cele ruky a brni prsty a silene se me toci hlava. Zrejme mam neco blokleho a uz to je neunosny. Nebo poradily neco ucinneho.😘😘Dekuju Vsem

❤️Moje milovaná sestra ❤️

avatar
apacheeeAMBASADORKA
27. zář 2021    

Dnes ještě jeden 🐶 příspěvek 😁

Včera jsme měli větší grilování a když se uvolnila jedna židle, tak naše dámička využila nestřežene chvíle a přišla se za námi nenápadně posadit 😂

Všichni jsme z ní lehli smíchy 😇

Holky prosím radu, potřebuju poradit co koupit holčičce k 2 narozeninám. Co je teď tak trendy? Chci něco smysluplného. Jedná se o dítě z rodiny. Děkuji

Chytré hodinky: Jaké vybrat do 3000 Kč?

Vybíráme chytré hodinky do 3000 Kč

Ahoj holky koníkovky,
jak už nadpis napovídá, dnešní článek bude zaměřen na výběr UNISEX chytrých hodinek. Najdete v něm tedy tipy na dámské i pánské chytré hodinky.


Foto zdroj

Jak vlastně takové chytré hodinky vybrat? Na co se při výběru zejména zaměřit a jak vybrat ty nejlepší chytré hodinky?

Dnešní tipy jsem dala dohromady podle následujících kritérií:

  1. kompatibilita operačního systému v hodinkách s mobilním telefonem
  2. výdrž baterie
  3. typ displeje
  4. cena do 3000,-

V první řadě je tedy třeba zaměřit se na kompatibilitu operačního systému v hodinkách s mobilním telefonem, protože pokud operační systémy hodinek a telefonu nebudou spolu kamarádit, tak jsou veškerá další kritéria výběru zbytečná. Nicméně u většiny hodinek platí, že podporují jak operační systém Android (chytré hodinky Samsung, chytré hodinky Xiaomi, chytré hodinky Huawei...) tak i operační systém iOS (Apple). Výjimka platí akorát pro chytré hodinky Apple Watch, které je možné spárovat pouze s iPhonem nicméně iPhone je možné spárovat s hodinkami jakékoliv značky podporující operační systém iOS.

Vyhlášení soutěže s Fisher-Price o usínáčka Lumalou

Milé koníkovky,

přináším velmi očekávané vyhlášení první podzimní soutěže s Fisher-Price, ve které jsme soutěžili o usínáčka Lumalou. Dle počtu soutěžících vidím, že tento neobyčejný obláček okouzlil mnoho z vás 😉 Nebudu vás tedy dlouho napínat 🤩

🍀 Lumalou získávají tito 3 výherci: 🍀

🎁 komentář č. 2 @luckanemcova1 

🎁 komentář č. 80 @rkozakova 

🎁 komentář č. 112 @beth92 

Merino oblečení Crawler je super volba!

Říká se, že kdo neměl "kousavý" vlněný svetr od babičky neví co je dětství. 🙂 Nebo šálu či čepici, po níž příšerně svědilo čelo. 🙂 Takhle nějak jsem měla v hlavě zafixované vlněné oblečení, kterému jsem se nějak podvědomě vyhýbala. Řeknu vám, byla to chyba, velká chyba!

V redakci Modrého koníka jsme měli možnost otestovat funkční merino oblečení české značky Crawler6. Můj názor na vlnu, pokřivený vzpomínkami z dětství, se diametrálně změnil. Merino oblečení Crawler bylo jemné, měkké, nadýchané. Už na první pohled mi bylo jasné, že není vlna, jako vlna. A ta merino si opravdu zaslouží naši pozornost.

Od Crawler jsme dostali na testování soupravu vhodnou pro celoroční nošení v krásné bordo vínové barvě z merino žebrovaného úpletu. Souprava se skládala z trička s dlouhým rukávem se stojáčkem a dlouhých legín. Téměř sedmileté testerce padlo oblečení jako ulité. Délka trička je pod zadek, a tak vydrží opravdu dlouho. Tričko s dítětem postupně roste, dokud nesahá do poloviny zadku. V legínách oceňuji regulovatelnou gumu, kterou je možno nastavit šířku kalhot.

V druhém balíčku bylo k otestování žebrované body a legíny v krásné zrzavé barvě, jenž vyzkoušela roční testerka. Set doplňovala jednovrstvá kukla, jako stvořená do podzimních dní. Body se zapínalo pohodlně na patentky. Za top vychytávku považuji extendor, který je standardní součástí každého body. Když z nej děťátko vyroste, prostě nacvaknete přibalený extendor pomocí patentek do spodní části body a získáte tak jednu velikost k dobru. Body jsou navržena jako "rostoucí" oblečení, které obsáhne dvě velikosti, díky extendoru jsou to však ve finále až tři velikosti!

Legínky se dokonale přizpůsobí dětskému bříšku, nikde netlačí, dokonale zakryjí záda díky širokému a pružnému nápletu. 

Oblečení jsme testovali během túry, podzimních her na dvoře a náročném krasobruslařském tréninku. Díky tomu musím zhodnotit, že to, co merino oblečení Crawler slibuje, do puntíku splňuje. Během proměnlivého počasí, kdy chvíli svítí slunce a dítě se v bundičce zpotí, o pár minut se zatáhne a fouká a dítěti je přirozeně na mokrá záda zima, je tento materiál k nezaplacení. Jemná merino vlákna oblečení Crawler mají schopnost izolace a prodyšnosti. Stejně však pohlcují vlhkost. 

Ahoj Koníkovky,

poradíte čističku vzduchu ? Vůbec se v tom nevyznám. Potřebuji do dětského pokoje cca 15-20m2.
Už týden mají kluci rýmu, kašel. Dokonce jim to padlo na průdušky. Zvažuji i nějaký zvhlčovač vzduchu, aby se jim lépe spalo.
Za každou radu moc děkuji a pošlu ❤️

Dámy, kde jinde se zeptat na holicí strojek 😀 jsem tímto tématem nepolíbená a už mě přestalo bavit si denně škrábat nohy žiletkama.
Chci nějaký dobrý, co holí i pod vodou, ale dál nevím, co od něj chtít. Hlavně aby to trhání nebolelo moc 🙈 poradíte prosím? Dám radši na zkušenosti. Moc moc děkuji 😉 🌹

avatar
apacheeeAMBASADORKA
26. zář 2021    

Třetí hory během 8 dní 😍

Tentokrát nádherná Šumava ❤️

Dětské merino oblečení: vyplatí se investovat do něj, nebo ne?

Do testování merina české značky Crawler jsme se nepouštěli jako žádní vlnoví nováčci. Děti chodí od tří let do lesní školky, i ve vlezlých podzimních plískanicích a mrazech jsou většinu dne venku, takže kvalitní funkční oblečení je naprostá nezbytnost. A protože jich je víc, je pro mě i cena a trvanlivost oblečení zásadní kritérium. Přesto a právě proto jsme poměrně rychle najeli na vlněné oblečení. Cena je sice úplně jinde než u funkčního spodního prádla z Lidlu, ale ve všech ostatních kritériích vlna vítězí

Obecné klady a zápory asi znáte, ale shrňme si je:

Výhodami vlněného oblečení (a merino zejména) je

  • skvělá termoregulace: v zimě hřeje, v létě chladí,
  • ani mokré nestudí: výhoda nejen při sportu, ale i ve "slintacím" období při růstu zoubků,
  • antibakteriální, ani po propocení nezapáchá,
  • samočistící, není třeba prát po každém použití, ale stačí vyvětrat,
  • vhodné pro citlivou pleť, zmírňuje atopické projevy pokožky,
  • prodyšné,
  • přírodní původ, kompostovatelné,
  • nemusí se žehlit.

Nevýhody je ale třeba zvážit také

  • vysoká cena,
  • jistá kousavost vlněného vlákna,
  • náročnější péče, vyžaduje speciální prací program a nedoporučuje se sušení v sušičce,
  • nutnost použití speciálních prostředků pro praní s lanolinem,
  • náchylnost k sežrání různými breberkami při delším skladování.

Tema VITAMIN D. Tak Vigantol u nas celkem tragedie, pul vecera v křečich. Vysadila jsem, koupila D3 od Terezia a večer totez... Ve dnech, kdy D nedavam, je maly v pohode.
Ještě mam objednane od Jamieson, jestli nebudou ok ani ty, tak nevim, nechci aby den co den trpel v krecich 😭 Mate nekdo zkušenost, co delat, kdyz nebude dobre snaset ani jedny???

Nadpis článku

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli se můžu nechat tetovat,když malička je na sunaru a MM jen dokrmovaná,MM jsem odstřikala na 6 dávek předem abych ji nedokrmovala po tetování 

Ovšem po tetování bych odstřikala a odstřikané MM bych vylila po 2 hodinách bych opakovala 

 až by mi odstřikané MM (co jsem odstrikala teď před tetování) (na6 dávek odstrikane) mohla bych zase dokrmovat? Vychází to až na druhý den 

Chci opravdu jen maličké tetování (jméno mé dcery )

Malá papá po 3 hodinách ale jak jsem psala je na sunaru a MM jen dokmuji 

Předem děkuji za odpovědi

SVITAVY-dobra restaurace na zítřejší oběd vhodná i pro 2 divoký děti 😁
Dekujuuuu 😊😉

Zdravím holky prosím vás můžete mi někdo doporučit dobrého gynekologa nebo gynekolozku?Uz jsme zoufalí s přítelem, dělala jsem si tento týden dvakrát cb a vysel mi 1-2 tydny.Mela jsem strach ze se budou opakovat předchozí dva mesice kdy byly pozitivni testy ale i přesto prisla ms se zpožděním......Tentokrát jsem dala vědět doktorce zaslala jsem ji i foto testu a poprosila o recept na utrogestan na podporu a udrzeni.Misto toho nic a sestra bez mého vědomí mi zaslala termín na utz 15.10.na 9:45.Volala jsem. Ji a rikala ze se objednám sama a později.Byla ufrflana drza a bylo mi řečeno že si neumím udelat testy ze je dělám blbe a podobne říkám fajn takže všechny dělám blbe 4 ruzne značky?A ona proste at přijdu.Presto se me obavy naplnily a ja dnes začala s velkyma bolestmi krvácet.....Chtěla bych opravdu nějakého dobrého gynekologa nebo gynekolozku který to uz začne řešit a neodbije me.A který by mohl přijmout i dceru 15 let.Dekuji předem a přeji krásný den.Prikladam i foto testu.Jeden delan v úterý a druhy v pátek.

(2 fotky)

do porodu zbývá 51 dnů,ale díky té vodě mi zůstává už jen 30 dnů.dr mi řekla,že půjde maličká ven ve 37+0,pokud nepřijde porod dřív ♥ ♥ no 30 dnů už je fakt pár,začínám mít strach 😀

avatar
allyster
Zpráva byla změněna    24. zář 2021    

Vůbec nevim,jak se zeptat.... No prostě... ženy jež jste otěhotněly s blbem,miminko si nechaly...poštěstilo se vám některé,že jste v době těhotenství vybudovala vstah s novým mužem,který si miminko osvojil? Tedy že byl zapsán do rodného listu?
A pokud anoooo 🥰 co blb,nevzpoměl si pak třeba,že vlastně on chce být v rodným listě? 😧 Děkuji 😶

Někdy mi tak strašně lezou na nervy všichni tři, ale pak je zase úplně maximálně miluju.

avatar
apacheeeAMBASADORKA
24. zář 2021    

"Nikdo nemůže předpovědět, do jaké výšky můžeš vzlétnout, dokud jsi nerozepjal svá křídla."

Už teď jsem strašně zvědavá, co z vás jednou bude, kluci moji 😍

avatar
misicka1988
Zpráva byla změněna    24. zář 2021    

Tak jsem k liškovému šátku 🦊 přidělala ještě pár doplňků ☺️ Třeba mě ještě něco napadne 🤔☺️ P.s.: ten pytlík je na její Little pet shop 🙂

Potřetí a naposledy?

Tento text píšu asi už napočtvrté, protože se mi "nějak" smazal. Takže už to vezmu stručněji. 

O tom, že bychom chtěli minimálně tři děti jsme se s manželem bavili už dávno předtím, než jsme se vzali. A po druhém porodu jsem určitě věděla, že to nebylo naposledy. Jen jsem si chtěla dát chvíli "pauzu" a dalšího potomka řešit až třeba za 4-5 let. 

V říjnu 2020 byly dceři 4 a synovi 2 roky, já už nějaký čas opět chodila do práce. A v tu dobu jsme s manželem nějak došli k rozhodnutí, že není na co čekat, že by to další dítě bylo chudák benjaminek, že je lepší mít je takhle blízko a "odbýt" si to najednou... Také jsme věděli, že se nemusí zadařit hned a může to trvat... No pár dní před Vánoci jsem v ruce držela test, na kterém byly dvě čárky. Takže jsme opět měli štěstí a už se začínali těšit na dalšího drobečka.❤️ 

Tentokrát jsme se chtěli nechat překvapit a nenechali si říct pohlaví. Obě děti svorně tvrdily, že maminka má v bříšku ségru, moje intuice zase říkala chlapeček a manžel se příkláněl k názoru, že jestli to bude holka, tak bude syn chudák, protože ho dvě holky zničí. 😃

Těhotenství bylo náročné, asi nejhorší z těch třech. Plánovala jsem, že si to užiju, když je to tedy naposledy, ale neužívala. Že začátku mi bylo hodně špatně, stále mě pálila žáha, byla jsem hodně unavená. Druhý trimestr byl už lepší, i když únava byla stále velká. Jednu chvíli jsem už myslela, že budu muset přestat chodit do práce, ale týdenní dovolená a dohoda v práci, že nebudu dělat přesčasy pomohlo. Bylo mi konečně dobře. 😊

Bohužel ve 30.týdnu se mi začal zkracovat čípek a otevírat hrdlo, takže jsem musela do nemocnice. Napíchali mi kortikoidy na dozrání plic (které pálily jak čert 🥺) a já pak doma musela dodržovat klidový režim. Ten se ovšem se dvěma dětmi dodržuje těžko, ale nález naštěstí moc nepostupoval, takže dobrý 😊 Jen mě zase začala nesnesitelně pálit ta žáha. A ke konci už jsem skoro nespala, protože jsem nemohla najít správnou polohu. 🥴

I když už sepisuju recenzi, testování merino oblečení Crawler stále probíhá. Tenhle termín testování prostě nebyl úplně ideální na to, aby merino ukázalo celou svou sílu. Ráno je chladno a odpoledne teplo, to je pravda, v merinu se díky jeho termoregulačním vlastnostem dá krásně vydržet celý den, ale naše děti už ho stejně odpoledne svléknou, aby neběhaly v dlouhém rukávu.
Ale na fotbal, jako když ho najdeš! V pondělí bylo při podvečerním tréninku už dost chladno, takže si triko Davča podvlékl pod dres. Ve čtvrtek se oteplilo, takže trénink odběhal jenom v dresu, ale pak si rád navlékl vlněné triko místo mikiny. Jak byl celý rozhicovaný, na mikinu bych ho neukecala, ale nelíbilo by semi, kdyby dom vyrazil celý zpocený a rozpálený. Pro tyhle příležitosti je merino jako dělané!

(2 fotky)

Holky jdu si pro názor. Všechny si přečtu a nikomu ho brát a vymlouvat nebudu.
My tohle provozovali u všech dětí a tři z pěti na to reagovali úspěšně a po roce byly bez plenek. Začínali jsme něco okolo 5 měsíce.
https://www.nejbaby.cz/clanky/bezplenkova-komun...

Strana