Výsledky vyhledávání pro slovo “Tr”
Milí přátelé,
hlásím se z Bulharska.
Stav po pěti dnech následující:
S mužem jsme se stihli třikrát rozvést, popáleniny prvního a lehčího stupně pouze u dvou osob ze sedmi považuji za zázrak a začínám velmi důsledně pročítat podmínky, za kterých se dají prodat děti v cizině a věno dostanou rodiče.
Jinak se tu máme skvěle.
Vzhledem k tomu, že většinu fotek pořizuje starší dcera, troufám si tvrdit, že je zcela neobjektivní, chybí jí soudnost i znalost úhlů, ve kterých se nefotí ani extrémně štíhlí lidé, tudíž následkem jsou záběry, které jsou nejen harmonické, ale zcela nepoužitelné.
Konec hlášení a dobrou noc.
P.S. Kdo chce celou tuhle komedii sledovat více, může mě sledovat na Ig @monikakray
Vzpomínáte na kazety? Jak jsme kdysi nahrávali písničky z rádií, pouštěli si je a také přetáčeli, abychom našli tu či onu skladbu? 😊 (dejte lajk a případně nám v komentáři napište, kde všechny vaše kazety skončili?)
My teď máme doma trošku větší avšak velmi vydařenou repliku - pejskovu kazetu #fisherprice 🤩 A co víc - jde skutečně přetáčet 👍 Je to krásná vzpomínka pro rodiče a zábavná hračka pro děti 🙂
Nelča však neví, jaké ukryté kouzlo v ní je 😊 Dělá si z ní foťák, nosí ji jako kabelku nebo na rameni jako postavené rádio 😃
Test osobnosti
Nějak to teda na mě nesedí.
Máte něco podobného co třeba na vás sedí.
Jednou za čas mám náladu na podobné věci 😉
Jelikož je u Nelči nočník už naprostou samozřejmostí, je na čase naučit to i ostatní 😉 Miminku krásně vysvětlila k čemu tento tučňák slouží a nezapomněla jej ani pochválit za jeho snahu ❤
Už jen do zítřka soutěžíme o dvě výhry tohoto nočníku tučňáka s roztomilým kukučem 😉
SOUTĚŽIT MŮŽETE ZDE:
https://www.modrykonik.cz/blog/petuliiik01/article/letni-soutez-o-nocnik-fisher-price-if4wow/
#fisherprice
Ahoj koníkovky, jdu na vás s dotazem. Ráda bych si pořídila chytré hodinky. Původně jsem měla v plánu si vybrat Apple Watch, bohužel by zřejmě nešli propojit s mým telefoním dědečkem (kupován 2017) mám IPhone SE 128GB, takže variantu velikost pětky s vnitřkem šestky.
S jakými hodinkami máte dobré nebo naopak špatné zkušenosti ?
Cenový strop je 12-13 tisíc, pokud to bude půlka zlobit se nebudu 😀
Všem moc děkuji za rady, zkušenosti
Toto je jen zlomek naší domácí květeny 🌱🪴😊 Dcera se zamilovala stejně jako já, a každý týden prostě dvě nové kytičky přibudou 😃 Jenže ňáko to už není kam dávat 🤔 Asi nutně potřebuji nějakou zimní zahradu 😎 Ale hlavně super je, jak se i dcera o ně stará, každou novou rostlinku si pečlivě nastuduje, a zachraňuje i nezachranitelné 😊 Náš společný koníček ❤️

Vybíráme odsávačku mateřského mléka
Ahoj koníkovky,
všechny víme, že kojení je tou nejlepší a nejpřirozenější formou výživy malého miminka nicméně některé maminky mají bohužel z nějakých důvodů od začátku s kojením problémy a nebo je jim kojení prostě jen nepříjemné. Pak jsou maminky, které mají mateřského mléka tolik, že by s ním byly schopny nakrmit celou vesnici a aby předešly problémům v podobě zánětů musí přebytečné mléko odsávat. Právě proto jsem se v dnešním článku rozhodla představit vám šest odsávaček, které mě osobně zaujaly a doufám, že i vám se bude můj výběr líbit.
To by bylo vše k úvodu a teď pojďme na to!
BAYBY BBP 1000 Manuální dvoufázová odsávačka
Tuhle manuální odsávačku jsem si v těhotenství koupila i já. Nechtěla jsem utrácet za dražší, protože jsem nějak ani nepočítala s tím, že jí vůbec budu potřebovat, no jo ty prvorodičky...Nicméně nakonec se pro mě na první týdny po narození dcery stala odsávačka nezbytností. Použití této odsávačky je snadné a relativně příjemné, ale musela jsem celkem dlouho pumpovat než se naplno spustilo mléko. Pro mě to bylo zbytečně namáhavé, zvlášť pak, když jsem musela odsávat několikrát denně, a relativně i zdlouhavé oproti elektrické odsávačce, kterou jsem si pořídila poté a o které také bude řeč.
Tak to už je fakt vrchol. To, že nám neustále kočky se...po zahradě už jsem horko těžko vydýchala. Ale že jedna z těch mrch nám vleže až do baráku, to už je na mě moc. O 3 baráky dál bydlí rodina, co má 2 neustále zdrhající psi a k tomu minimálně 10 toulavých koček a nekastrované. Ani bych se nedivila, kdyby ta oprsklá mrcha byla od nich. A já klukovi minulý týden nevěřila, že viděl kočku v chodbě. Jestli budeme mít zase pochcaný rohožky, jako když jsme se sem před lety nastěhovali, tak to těm pitomcům přijdu omlátit o hubu. Jsem fakt vytočená 😡
Holky z Olomoucka, prosím tip na sobotu. Jedeme vyzvednout dceru na Radikov na tábor, vždy k tomu pak přidáme nějaký sobotní výlet ale ZOO už známe, Pevnost poznání taky, centrum máme prohlidnute. Nějaký tip prosím? Dcera 10let.
#dnesvarim
Jídelníček na týden
Pondělí
-toasty, zelenina
-pecene kuře s kari rýží a grilovanou paprikou, okurka
Úterý
-vařená brokolice, brambory, volské oko, zelenina
-pečene karbanátky, brambory, okurkový salát
Středa
-brokolicova polévka, špagety
-zapečené těstoviny s mletým, cuketou, lilkem
Čtvrtek
- čočka s vajíčkem ( no naše slepice se na léto zbláznili 😂)
- přírodní kůr.platek, hranolky, rajčatový salát
Pátek
-nudle a mákem
-pecibo s pomazánkou

JAK PRACOVAT S DĚTMI O PRÁZDNINÁCH?🌞
Pokračování prázdninové série
Jak se vypořádat s opakováním učiva o prázdninách všude tam, kde to nešlo přes školní rok hladce? Dnes se zaměříme na matematiku.
👉Matematiku lze trénovat u nejmenších dětí formou hry ještě lépe než psaní. A hlavně, bez tužky a papíru! Pokud se u vás sejde více dětí, zapojte je do počítání všechny. Nenechte je však soutěžit, kdo příklady spočítá jako první, ale děti se postupně střídají a každé dítě počítá dle své úrovně a svým tempem. Kdo jich spočítá všech deset, dostává zmrzlinu. Uvidíte, že se k vám domů brzy pohrnou děti od sousedů, dožadujících se matematických příkladů.😂
👉Pokud se vašemu potomkovi příklady daří, dejte mu klidně pár dní volno a pak opět vyhlaste soutěž.
👉Další možností je aplikovat matematiku v praktickém životě: například při nakupování, vážení ingrediencí na rybízovou marmeládu, spočítat množství potřebné vody do bazénu či vyměřování nového bunkru.

JAK PRACOVAT S DĚTMI O PRÁZDNINÁCH?☀
Opakování matka moudrosti
Prázdniny začaly a mnoho dětí si je může bezstarostně užít. U dětí s poruchami učení to ale bývá složitější. Pokud na delší dobu vypustí činnost, kterou ještě nemají dobře zažitou a automatizovanou, vrací se po prázdninách o několik kroků zpět. Už jsem ve své praxi zažila, že si děti ani nemohly vybavit, jak se které písmeno píše. Teď po roční “nestandardní” výuce, se tento jev může objevovat ještě častěji.
Určitě se nebojte tam, kde víte, že má dítě skluz, denně chvíli systematicky opakovat a učivo dohnat. Stres, že “nestíhám a nevím”, je pro žáky mnohem horší než to, že jim trochu pokazíte prázdniny. Ale neměly by to být hodiny nad papírem a knihou!😅
U dětí, které se více nadřely s první a druhou třídou, doporučuji udržování naučeného hravější formou. Pokud se Vaše dítě potýkalo s písmenky a psaním, nemusíte mu nutně dávat denně diktát. Velmi doporučuji jednu až dvě věty do prázdninového deníku. Dítě je samo vymyslí a napíše. Pak je spolu zkontrolujete a opravíte, někteří si doplní ještě obrázek. Dítě se nejen samo učí vytvořit smysluplné věty, ale ještě si všímá toho pozitivního, co s rodinou prožilo. Pokud někam odjíždí bez vás, doplňte deník v kratší podobě potom. Nemůžete se u nejmladších školáků spoléhat na to, že si na táboře sami odpovědně půjdou zapsat deník. 🙂
A když už jsme u těch táborů! Milí rodiče, neděste se, jaké hrubky, vynechaná písmena a škrabopis je na pohledu od vaše potomka, žáka již 4.B. Děti se při psaní soustředí na emoce, které chtějí dostat na papír a “nějaký pravopis” je v tu chvíli vůbec nezajímá. U mnoha dětí trvá dlouho, než si zvnitřní, že psát bez chyb se má nejen v diktátě, ale i v korespondenci. Užijte si, že vám vůbec napsaly!🥰

Vybíráme kapslový kávovar do 1500 Kč
Víte, co je nejlepší k šálku kávy?
Další šálek.
Čauky koníkovky,
ano, jak už nadpis napovídá, dnešní článek budu věnovat výběru toho správného kávovaru, protože, co si budeme povídat, pro nás plně vytížené maminy na mateřské je káva doslova nutností abychom vůbec zvládly den. Konkrétně já jsem na kávě přímo závislák.
Na trhu se objevují kvanta různých typů kávovarů a já svůj článek budu věnovat konkrétnímu typu a to sice kapslovým kávovarům, který vám udělají super kávu, ale zároveň za ně neutratíte tisíce a proto jsem se rozhodla vybrat kávovary, které se pohybují v cenové relaci do 1500 Kč.
Tak jo tolik k úvodu a teď pojďme na to.
DAVITO kávovar
Musím říct, že tento kávovar mě dostal svou nízkou cenou a i přesto, že je opravdu za pakatel má pěkný výkon a tlak při přípravě kávy až 19 barů což nemají ani některé dražší kávovary, o kterých bude řeč dále. Také objem nádržky na vodu má veliký a to až 1,1 l. Nicméně na kapslový kávovar je docela náročný na prostor takže do menší kuchyně bych ho nedoporučila a designově se mi popravdě také moc nelíbí, ale samozřejmě to je jen můj subjektivní názor. Pokud vám jde hlavně o poměr cena x výkon tak tento kávovar bude skvělou volbou. Nikde jsem se nedočetla zda má funkci ''upozornění na odvápnění'' takže předpokládám, že tuhle funkci postrádá což hodnotím jako velké mínus. Dále se mi moc nelíbí, že po přípravě nápoje nemá funkci automatického proplachování trysky, chybí úsporný režim a lze připravit pouze teplý nápoj. Nicméně vzhledem k ceně je to asi pochopitelné.
K úpravě obočí jsem se chystala už delší dobu, jen jsem si pořád nedokázala vybrat ideální metodu.
Do stínování jsem šla nakonec hlavně kvůli tomu, že do dvou let úplně zmizí. Nemusím se tedy strachovat, že by se mi za čas již přestalo líbit. 😊
Jak vidíte na fotce, první 2 týdny ještě není vidět jeho finální podoba. Místama stále světlá a vybarvuje se. Po měsíci se pak můžete rozhodnout, zda ještě chcete lehkou kourekci, nebo už jste spokojené.
Já jsem opravdu zvědavá na výsledek. 🙏
(Na fotce je obočí po pěti dnech. )
Strašně často kolem sebe slyším, že se dětem nechce dostatečně pít, takže třeba se bude dnešní #tip_ambasadorky hodit i vám🙂
Pokud malé děti něco nebaví, ať je to fakt cokoliv, musíte té aktivitě dodat něco, čemu neodolají. Udělat z toho zábavu. A fakt to platí na cokoliv - na uklízení, na spaní, nebo třeba právě pro ono zmiňované pití.
Moji kluci tedy s pitím neměli problém nikdy, i když většinou pili a pijí JEN obyčejnou vodu z kohoutku, ale od té doby, co jsme si pořídili sklenici s kohoutkem, ze které si mohou pití čepovat sami, pijí jak nedovření 😂 Až už je musím trochu krotit🙈
Kromě toho je také skvělé, když mají děti krásný hrneček či kelímek, který se jim líbí - a nebojte se, klidně je nechte vybrat samotné. Uvidíte, že to ocení! Naši kluci milují tyhle kelímky z #dm a já oceňuji, že jsou nejen moc hezké, ale hlavně taky nerozbitne 😂

Letní soutěž o nočník Fisher-Price
Kdy je ideální čas na odplenkování? A jak s tím začít? To jsou časté otázky všech rodičů, ale zaručený recept nikde nehledejte. Vyzrálost dětí pro vědomé odplenkování je velmi individuální. Neexistuje žádný "termín", do kdy by dítě mělo být bez plen. Dobrým začátkem bývá pozitivní vztah dětí k nočníku - a ten ovlivnit můžete!
U nás doma je již vyhráno. Já bych nyní moc přála všem, abyste toto období měli co nejjednodušší. A pamatujte - léto není na odplenkování žádný milník. Nemusíte to nutně brát jako nějaký limit. Naše cesta byla nenásilná. Hodně jsme si povídali, ukazovali, chválili a nikdy netrestali. Dcera se rozhodla začít sama. Mé dřívější snahy posazovat ji na nočník, když k tomu ještě nebyla zralá, považuji za zcela zbytečné. Nicméně, na každé dítě platí něco jiného.
Dnes vyhlašuji soutěž o 2x roztomilý nočník tučňák s vyjímatelnou mísou!
❗️Pravidla soutěže ❗️
1) V komentáři pod tímto článkem nám napiš, co Tě napadne jako první při myšlence na odplenkování dětí 😉
2) Do skupiny Fisher-Price (zde) vlož nový příspěvek s hashtagem #bezplenek a napiš nám, jakou cestu preferuješ pro odplenkování 😉

Vyhlášení letní soutěže o houpačku Terrazzo od Fisher-Price
Milé koníkovky,
je tu začátek týdne a já pro vás přináším vyhlášení velké letní soutěže. V červenci jsme soutěžili o houpačku Terrazzo od Fisher-Price, která se u nás doma tolik osvědčila. Byla jsem velmi ráda, když jsem se dozvěděla, že ji mohu zařadit do této letní soutěže zde na koníkovi 🤩
Na houpačce po tříměsíčním téměř každodenním provozu oceňuji zejména:
+ režim vibrací
+ melodie s možností nastavení hlasitosti
+ možnost automatického houpání – 6 stupňů intenzity


















