1. screening ve FN Olomouc

svetty
7. srp 2018

Ahojky holky, chci se jen zeptat jestli jste nekterá nebyla ted nekdy na 1.screening ve FN Olomouc. Celkem mě překvapilo že mi sestricka do telefonu rikala, ze i se zadankou se plati 1500,- . Jak jste tam byli spokojene? Ceká me to ve ctvrtek tak jsem jen zvedava jak to probiha 🙂 mam tam byt na 7 na odbery a pak 11:30 na nejake dalsi vysetreni. Děkuju za odpovedi

kittyy17
7. srp 2018

Já jsem byla u Poláka na Hanáckého pluku, za muzeem. Super prostředí, vůbec to nevypadalo jako ve špitále, prostě soukromá ordinace, příjemné sestřičky na recepci, skvělý doktor. Čekala jsem hodinu, holt některá miminka jsou vzorná a vyšetření je hned hotové, a jiná miminka je nutno vzbudit aby se líp otočila, maminky tam chodily, cvičily, jedly čokoládu ve snaze miminko probudit, jedna musela přijít další den znovu... A stálo to stejně+100 za doprovod a taky za fotku...
Ve Fakultce očekávej standardní nemocniční prostředí, čekání na chodbě, možná i delší dobu pokud lékaře odvolají k akutnímu porodu...
Na ultrazvuku mi ukazoval co je srdíčko, žaludek, ledviny, atd., pak se zeptal jestli chci znát pohlaví. Má tam sedačku, na ni seděl tatínek a obě babičky a vše sledovali na obrovské televizi. Potom se ptal na rodinnou anamnézu, spočítal riziko dědičných nemocí, vytiskl fotku a zprávu, tam bylo asi 40 dalších malých fotek.
Jedna kamarádka mi říkala, že ve FN je to taky takhle podrobně, a jiná zase, že to bylo rychlé bez zbytečného vysvětlování a rychle ven... Tak asi záleží na doktorovi..

priefi
7. srp 2018

@svetty se zadankou bys ale nemela platit nic 😉 teda zalezi od duvodu zadanky

agneska7
7. srp 2018

@priefi zalezi na pojistovne a ne na zadance

vita_
7. srp 2018

@svetty Nezáleží ani na žádance, ani na pojišťovně, od února letošního roku se NT screening platí všude a s každou pojišťovnou. Tvoje pojišťovna Ti zpětně na základě potvrzení proplatí část nebo celý poplatek záleží jakou máš pojišťovnu a jestli jsi už něco čerpala. Jinak já ve FN Ol spokojená nebyla, nikdy v životě už tam nejdu.

agneska7
7. srp 2018

@vita_ opet nesouhlas ja neplatila nic mam rbp

vita_
7. srp 2018

@agneska7 Na místě si nic neplatila? A bylas v březnu a dál? To je divné, tak jak to píšu, tak by to mělo být.

agneska7
7. srp 2018

@vita_ ano byla jsem na konci brezna ... Zeptaly se na pojistovnu a smitec chtely jen 100kc za fotecku

vita_
7. srp 2018

@agneska7 No tak to je divný, každopádně ve fakultce se to platí nehledě na žádanku a druh pojišťovny.

agneska7
7. srp 2018

@vita_ aha tak to je dost blby ja jsem byla ve rertimedu olomouc ..myslim ze je to soukroma ordinace a prave bych to cekala naopak ze soukroma bude chtit prasule a fakultka chti nebude

vita_
7. srp 2018

@agneska7 No ve fakultce vůbec než si viděl doktora, tak si šel dát pěkně 1500 ,- a žádanku si teda vemem, když ji máte, ale my ji nepotřebujem ... tak nevím jak to sakra kdo dělá jinde 🙂

svetty
autor
7. srp 2018

@vita_ no ja jsem se tam objednavala, me rikala mudr, ze s nima ma dobre zkusenosti tak nevim co cekat, asi vazne zalezi i na doktorovi... ceka me to ve ctvrtek tak uz se nikam jinam nepreobjednam a budu doufat ze budu mit nejakeho normalniho doktora...
no me se prave ani sestra na zadanku neptala jen rovnu at si pripravim 1500,-

priefi
7. srp 2018

@svetty zalezi proc mas zadanku, v lednatkach 2019 jedna tehulka mela predchozi tehu spatne a musela jit na ukoncovaci porod po 20tt a automaticky dostala ted zadanku a neplati nic. Pokud to mas zadanku ala formalita, budes platit klasicky a zp Ti to pak proplati. Na zadance ma byt napsany duvod, 1.screening je obvykle bez zadanky

priefi
7. srp 2018

@agneska7 ja teda mam rbp, nemela jsem zadanku, platila a rbp mi to proplatila, ale uz na nic v baliku pro tehotne nemam narok

priefi
7. srp 2018

@agneska7 a to jsi tak mela 1.screening nebo velky utz.ve 20tt?

agneska7
7. srp 2018

Jak 1. Tak 2. oba byly zdarma na 3. Jdu uz ke svemu dr

svetty
autor
7. srp 2018

@priefi no mam zadanku na 1 screening normalni, ale loni jsme o mimi prisli a do toho mam jeste od revmatolozky ze mam chodit od 12tt i na detskou kardiologii...proto me mudr poslala do fakultky, rikala ze tam maji i prenatalni kardio.... no tak uvidim co mi reknou ve ctvrtek....

vita_
7. srp 2018

@svetty Tak snad vychytáš dobrýho doktora, nechci Tě strašit, jen říkám svou zkušenost, za mě strašný, jak přístup, tak odbornost, děs. Druhý den jsme šli do Fetmedu a už nikam jinam nejdu.

arevb
7. srp 2018

Mám teď za sebou oba screeningy ve FNOL, na první zadanka, platila jsem 1500, na druhý uz zadanka být nemusela, platila jsem 1000, na druhém screeningu jsem měla doktora, který špatně měřil nosní kustku, vyděsil mě Downem, pak přišla jiná doktorka, ta,že on to špatně měřil...uklidnila mě, ale červik ve mě zůstal....Takže záleží na štěstí na doktora. I na 3D ultrazvuku taky teď nic moc zkušenost...Takže bych příště šla jinam...

zuzan88
8. srp 2018

Za mě rozhodně v Olomouci fetmed... Platila sem při prvním screeningu 1400, které mi proplatila pojišťovna. Za doprovod sem neplatil nic na víc a u druhého jsem dostala i obrázek obličeje zdarma.

priefi
8. srp 2018

@svetty prisli o mimi v prvnim trimestru nebo pozdeji? Uvidis na miste, treba az uvidi zadanku, tak nebudes platit. V lednatkach prave mela zadanku jen jedna jedina maminka a ta neplatila nic, zbytek jsme sly bez zadanek a platily klasicky, s tim,.ze do to pak pojistovna proplacela v ramci balicku pro tehotne. Musis dolozit doklad o zaplaceni a oni to pak proplati 😉

svetty
autor
9. srp 2018

@priefi prave v prvnim...no tak plati ted vsichni 1500 ale pojistovna neco proplaci zpet... mam za sebou odbery a ranni ultrazvuk a zatim si nemuzu stezovat...sestricky super a pan doktor taky vse mi popisoval na co se diva a proc a co meri.... tak jeste pokracovani 11:30 🙂

priefi
9. srp 2018

@svetty a co jeste budou delat, kdyz vzali krev a udelali utz?

svetty
autor
9. srp 2018

@priefi no jeste nejaky podrobnejsi utz pry a uz budou i vysledky krve..

tynka29
9. srp 2018

@agneska7 Zdravím, nejspíše u 1. screeningu tu částku po vás nechtěli, že si to sami doresi s pojišťovnou a pokud vím tak 2. se neplatí vůbec 😉

vita_
9. srp 2018

@svetty @priefi Daj dohromady výsledky krve a UTZ a pokud na UTZ nenaměřil vše (nic neobvyklého na fakultce), tak bude měřit zase. Tak snad máš štěstí na dobrého doktora a měří aspoň trochu dobře, i když nejsem si jistá, jestli tam vůbec nějaký auditovaný doktor s FMF certifikátem je ... tak ať ti to vyjde dobře a hlavně ať je to správně.

agneska7
9. srp 2018

@tynka29 je to mozne ale vim ze se holky tady na MK bavily i o tom ze platily i 2. Screening

zuzan88
9. srp 2018

@tynka29 no už vidím, jak si dneska někdo řeší peníze za pacienta s pojišťovnou sám...

zuzan88
9. srp 2018

@priefi taky nechápu co tam od rána dělá celé dopoledne... 🤔

vita_
9. srp 2018

@zuzan88 Nedělá tam nic není tam, ráno (v 7 hod. ) se bere váha, výška, krev, tlak, udělá se jakože rychlý UTZ a deš dopryč, pak přijdeš třeba v 11 nebo 11.30, už maj (možná) výsledky krve a zas začnou měřit a taky tam třeba můžeš být do 15 hod. jako my a jako *** běhat po schodech, protože miminko je špatně a nespolupracuje a neustále chodit do ordinace a ven do čekárny, aby zkusili, jestli už to teda pude naměřit a pak teprve namrskaj hodnoty, co se jim povedlo naměřit do programu a řeknou ti výsledky.

zuzan88
9. srp 2018

@vita_ já sem pochopila, že tam nesedí v kuse celé dopoledne... 😀 Jen já třeba neznám, že bych chodila na 2x,ja na screeningu byla na soukromé klinice v olmiku a tam vše udělali na jednou, max 1,5 h a jela sem dom.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru