10. tt rozpínání dělohy, nebo nachlazení?

pampeliska1313
14. pro 2020

Ahoj holky,

Jsem 10tt a poslední týden se mi objevilo různý “píchání” v podbřišku. Predtim mi gynekolog řekl, že je to dobře, tak jsem to neřešila, protože to bylo pocitově skoro jak kdybych prostydla/měla zánět.( prostě občas hodně silný píchnutí, nebo pocit skoro až křeče, ale jen třeba vteřinu, dvě) Občas to je i v oblasti kousek od pupíku. Ale to bylo jen fakt párkrát. Nicméně jsem byla na malý a jednou jsem po dočůrání měla v podbřišku tlak a napadlo mě, jestli nemůžu opravdu mít nějaký zánět. Rovnou říkám, že takovej ten pravej zánět močáku třeba jsem měla asi jen v mládí, nemám řezání při močení, svědění, pálení ani nic. Jen bych si nerada spletla prostydnutí s těhotenským příznakem.:D Zajímalo by mě, jestli je prostydnuti cítit pořád, nebo jen občas jako rozpínání dělohy.🙂 Mám v pátek kontrolu, to občasný píchnutí mě uklidnilo a následná představa zánětu samozřejmě vyděsila.:D děkuju a omlouvám se za možná, pro někoho hloupý, dotaz.🙂

mamikry
14. pro 2020

@pampeliska1313 Me v tomhle tydnu taky po male tlacilo neprijemne az bolestive v podbrisku. Prostydla byt muzete, ne ze ne, ale tyhle tlaky a pichani jsou na zacatku bezne.

pampeliska1313
autor
14. pro 2020

@mamikry já právě jinak moc příznaky nemám, zvracim tak jednou za týden, občas mě bolí prsa, ale ne vždycky a tohle byla taková jistota, že je všechno v pořádku.:D tak se mi to prostydnutí moc nehodí.:D

shel44
14. pro 2020

Tak ja sa pridávam 🙂 podobnú skúsenosť som mala nedávno. Šla dom preto radšej ku gynekológovi, pretože tie bolesti som pri prvom tehotenstve nemala a diva ma vydesili. Myslela som si, že som nachladnuta ale moje obavy sa nepotvrdili 🙂 ale bolesti mám ešte viac stále a niekedy dosť silné, ale sú krátkodobé. Pokal nepocitujes iné príznaky ako je rezanie, pálenie, krv v moci a podobne tak to môže byt skutočne tehotenský príznak.. ako u mna 😀

veronika9595
14. pro 2020

Já to měla taky, a mám to doteď (14tt) 🙂 navíc už mám pocit že cítím jak mi děloha tlačí na močák 😂 neustálý pocit na malou i při odchodu z wc, co budu dělat až budu mít fakt břicho to netuším 😂 nicméně si vybavuji že při zánětu močáku to bylo hodně podobné 🙂 jen s tím rozdílem, že čůrání teď není nijak nepříjemné, podle toho bys to myslím poznala. Čůrání při zánětu/ prostydnutí je fakt hrůza

bbarshaa
14. pro 2020

@pampeliska1313 najíždím 9tt a mam to taky 🙂. Občas fakt silný píchnutí, takže to asi bude OK.
Jinak závidím skoro žádné jiné příznaky, mě je zle pořad a je to děsný. Hlavně s fungováním v praci aby to hned všichni nevěděli... Jako trpím 😁... A doufám, ze se to zlepší na druhy trimestr, protože už to moc nedávám 🙄

helena1033
14. pro 2020

Taky mám, zrovna předevčírem sem přemýšlela jestli sem někde neprochladla, takové,, pálení,, jakoby zánět mozku ale při čůrání nic. Jsem 9+4 a také mám píchání v podbřišku někdy víc někdy jen trošku ale to je prý v pořádku, ale ten kočka mne zaskočil, ve středu jdu k doktorovi tak sem se na to chtěla zeptat. ..... Vidím že v tom nejsem sama 😉 ........ Příznaky mám už mi teda není tak zle jak v 7tt už začínám jist ale zas mne honí mlsná, a znova hrozná když mám volno tak si jdu lehnout 3x za den a fakt usnu. V práci dělám jakože nic, jsem prodavačka a díky těm šíleným davům lidí jsou unavení v tuhle dobu všichni takže to není nápadné.

pampeliska1313
autor
14. pro 2020

@bbarshaa Já vím, že bych si na sebe upletla bič, ale radši mít pořád příznaky a pocit, že je všechno ok. Sice jsem četla, že příznaky neznamenají nutně prosperitu těhotenství, ale aspoň by mě to asi psychicky trochu uklidnilo. V době menstruace mi příznaky zmizely, a vlastně až za pár dní (kdy jsem se stihla vystresovat zamlklým potratem) jsem zase začala aspoň cítit bradavky, nebo občas zvracet. Takže to, kdyby se mi ozval podbrisek a nebylo by to z nachlazení by mě uklidnilo, že se opravdu děloha zvětšuje a svět je v pořádku.:D

bomo1
15. pro 2020

@pampeliska1313 Ahoj, já kromě pobolívání podbrisku a častého močení nemám vůbec žádné příznaky. Někdy v noci mě to břicho bolí dost, ale jinak mi není vubec nic 🤷‍♀️. Jsem 5+5 a prvni UZ me teprve čeká, tak snad bude všechno OK. Taky si říkám jestli bych neměla zvracet a tak 😃

pampeliska1313
autor
15. pro 2020

@bomo1 jako znám holky kterým nic není. A jsou s prckem v pohodě. Mně třeba břicho nijak nebolí, ale kolegyně mi popisovala jak měla velký bolesti a už mě trochu strašila.:D asi bychom si měly užívat, že to nemáme tak hrozný jako někdo, kdo hodí šavli několikrát za den.:D jinak já prvně zvracela až před sedmým týdnem a ještě jsem si myslela, že to je z prášků..:D takže ti to třeba ještě přijde.:P :D

bomo1
15. pro 2020

@pampeliska1313 no jasně že to teprve může přijít, možná budu ještě u mísy s láskou vzpomínat jaké to bylo tenkrát, když mi nebylo blbě 😃

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru