12.tt a Ibalgin rapid. Může miminku ublížit?

gabrielaoliver98
23. lis 2019

Ahoj maminky ❤️
Chtěla bych se zeptat 🙏
Dneska mě chytil tak zub že se to nedalo vydržet a dala jsem si ráno ibalgin rapid a teď cca před hodinou další. V pribalovem letáku je napsané že se nesmí užívat jen ve 3 trimestru. Ale tady na internetu jsem se dočetla že můžu miminku ublížit? 😥..

lilian2111
23. lis 2019

A proč si nepřečteš informace dřív než si v těhotenství něco vezmeš???

gabrielaoliver98
autor
23. lis 2019

@lilian2111 přečetla jsem si příbalový leták kde je napsané že se nesmí užívat ve 3 trimestru..

theronnie
23. lis 2019

Jednorázově se nic nestane, ale pro příště paracetamol, jako například paralen, parapyrex, panadol.

lilian2111
23. lis 2019

@gabrielaoliver98 To jsem nikde nenašla. Jen že se může na doporučení, volila bych spis paralen apod. A řešila proč ta bolest je.

adelinaover30
23. lis 2019

Ibalgin se v tehu vubec nesmi...

keety2
23. lis 2019

@gabrielaoliver98 mě v těhotenství chytla migréna a doktorka řekla že jednorázově to nevadí.. nesmí se ve 3.trimestru.

slunickovm
23. lis 2019

Nic bych si bez konzultace s lekarem nebrala. Ibalgin mně vylozene doktorka říkala, ze vůbec ne. Da se zavolat na gyndu ci do porodnice a tam vam poradi

malanoha
23. lis 2019

Klidek, jednorazove se nic nestane. Ale lepsi by bylo jit k zubari, to je jasny, nez se s tim ladovat. To pisou uplne na vsem, ze se to nema v tehotenstvi. Ale ne proto, ze by to zabijelo plod v deloze, ale proto, ze si nikdo netroufne leky na tehotnych testovat. Tak radsi napíšou, ze se to nesmi..

krupka3
23. lis 2019

@malanoha Paralen na tehotnych testovany je, a je prokazatelne bezpecny. Tak proc to riskovat, ze...

krupka3
23. lis 2019

@gabrielaoliver98 souhlasim s tim, ze by sis nikdy nemela bez porady s lekarem v tehotenstvi brat leky, u kterych je v pribalovem letaku napsano, ze se maji brat pouze po porade s lekarem. Ibalgin se v tehotenstvi uzivat nema, v 1.trim. bych se mu vyhla tim spis. Kazdopadne uz se stalo, je to pro tebe pouceni do budoucna. Zakroky u zubare jsou vhodne kvuli anestezii ve 2.trim. (obsahuje adrenalin, ktery muze v 1.trim zpusobit potrat a ve 3. predcasny porod).

malanoha
24. lis 2019

@krupka3 Paralen na nesnesitelnou bolest zubu je absolutně k nicemu..

krupka3
25. lis 2019

@malanoha nerikam, ze neni - jen jsem vyvracela tve tvrzeni o tom, ze na tehotnych nejsou testovane zadne leky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru