Angle sounds. Proč už neslyším srdíčko?

gabriela1989
8. únor 2024

Ahoj holky, dneska jsem 9 + 3 předevčírem jsem zkusila angle sounds a bylo krásně slyšet srdíčko. Včera mi ale přesné na tom místě divně píchlo. Nechtěla jsem plašit, vím že občasné pichnutí je v těhotenství normální. Ale dneska mi to nedalo a chtěla jsem to zkontrolovat a srdíčko vůbec neslyším. Mám strach. Mám radši volat na gyndu? Kontrolu mám mít až ve 12 tt.

krisstina93
8. únor 2024

To je brzy, to ani nemusis srdíčko najít, miminko je malé, má tam dost místa, dnes muze byt úplně jinde a v jiné poloze, než včera. Ten angelsounds většinou spis jenom vystresuje.

gabriela1989
autor
8. únor 2024

@krisstina93 Ale já už právě srdíčko slyšela krásně.
Kdyby mi tam tak divně přesně na tom místě nepíchlo, ani bych to neřešila, ale takhle mám strach.
A samozřejmě jsem dneska zkoušela hledat i jinde.
Kdybych šla na kontrolu na kontrolu za týden, tak to vydržím, ale čekat do 12 tt se mi úplně nechce.

lencaa11
8. únor 2024

@gabriela1989 pokud se vám nezdá něco navštívila bych lekare hned ať víte co jak radši 100 krát zbytečně nez když je něco blbě je pravda že mimco může bejt jinde a taky ještě je hodně malinké ale pro svůj klid klidne lékař ...

ellyem
8. únor 2024

Proto je lepsi zadny Angelsounds nemit a nechat to volne plynout. Akorat se tak stresujes.

reeeza
8. únor 2024

Píchnutí bych neřešila, to mohlo být v břiše fakt cokoliv. Navíc jak píchnutí souvisí se zástavou srdce plodu?
Já jsem v 11tt zjistila na utz že plodek nežije, měla jsem zamlklý potrat. V 9tt přitom bilo srdíčko. K zástavě mohlo dojít absolutně kdykoliv během těch dvou týdnů a ne nic jsem neměla šanci zjistit podle píchání či nepíchání...
Prostě je to kruté, ale je to v prvním trimestru opravdu vabank. Jediné co máš pod kontrolou a můžeš udělat je se sklidnit a tolik nešrotovat. A snažit se nepanikařit, nebýt ve stresu. Pokud ti k tomu pomůže se objednat na utz, tak to prostě udělej. Tisíckrát lepší než se stresovat..
Zároveň si uvědom, že tě ještě čeká 7, 8 měsíců těhotenství kde tě bude pořád něco pobolívat, bolet i píchat. Chápu tvoje obavy, měla jsem to úplně stejně. Aj jsem se bála tlačit na wc, abych plodek nevytlačila 😅 Jsou to ochranitelské mateřské pudy. Ale je třeba se s tím naučit pracovat, jinak budeš celé těhotenství v totálním stresu s hlavou plnou obav. To nechceš 🤷‍♀️

daisy95
8. únor 2024

@gabriela1989 to co si slysela ani nemuselo byt srdicko, presne proto by se Angelsound nema pouzivat.. pokud mas obavy o miminko nepis na net ale zajed si na kontrolu..

tulipdona
8. únor 2024

Dost možná si slyšela svůj tep a ne miminka 🙂

gabriela1989
autor
8. únor 2024

Nn to bylo určitě miminka, mám už druhé dítě. I u prvního jsem měla angle sounds. Takhle rychle mne srdce opravdu nebije.

fouskovi
8. únor 2024

@gabriela1989 proto je lepší ho nepoužívat a nestresovat se ale pokud si nejste jistá tak běžte hned k doktorovi lepší 100x zbytečně než jednou pozdě

handulkak
8. únor 2024

@gabriela1989 9+3 je hrozne brzo - hledej dole u stydké kosti. Jsem celkem hubena a dole za stydkou kosti (a to jsem musela hoooodne tlačit) jsme je našli 10+5 nejdřív

gabriela1989
autor
8. únor 2024

@handulkak já vím kde hledat, a už jsem ho taky našla, na stejném místě jako poprvé jen možná trošku tlumenější. Asi bylo na výletě 😄
Tak, teď už jsem klidná a už s tím blbnout nebudu.

leilinka1234
8. únor 2024

Já to nechci podceňovat, ale AS jsem neměla a díky bohu za to... Ještě tímhle se stresovat. Přestaň to používat, protože pokud neuslyšíš ozvy a miminku se něco přihodí, tak bude stejně pozdě něco řešit - nepojedes hned, pokud to neuslyšíš, vždycky bude nějaká časová prodleva. Vůbec v tom nevidím přidanou hodnotu. A upřímně... Jet na pohotovost jen proto, že neuslyšíš AngelSounds... Uznej sama. 😊

gabriela1989
autor
8. únor 2024

@leilinka1234 já jsem neřekla jet na pohotovost, já se ptala jestli mám volat na gyndu.

ivetka7686
8. únor 2024

@gabriela1989 to nemuselo být srdíčko. To mohla být placenta či cokoliv jiného. Já ten angel sound měla taky a používala jsem ho jen do prvního ultrazvuku pak jsem se ho zbavila

gabriela1989
autor
8. únor 2024

@ivetka7686 jak už jsem psala, angle sounds už jsem používala s prvním dítětem, vím jak zní srdíčko.

daisy95
8. únor 2024

@gabriela1989 vis jak zni srdicko a vis kde ho hledat.. a stejne tu rano panikaris 🫣 tak co vlastne cekas za komentare..

maxulekapcule
8. únor 2024

Já osobně to dala pryč, jen mě to stresovalo a srdíčko jsem slyšela až tak o měsíc později ...

gabriela1989
autor
8. únor 2024

@daisy95 moje otázka ráno zněla, jestli mám volat na gyndu
Odpoledne už jsem psala, že už jsem v klidu a srdíčko už slyším.
Ráno jsem ho z nějakého neznámého důvodu prostě neslyšela.

leilinka1234
8. únor 2024

@gabriela1989 dobře... A proč jsi chtěla volat? Jakože haló, dobré ráno, neslyším srdíčko přes AS, co se děje? Je miminko v pořádku? Stejně by ti řekli, že máš přijet, pokud máš pochybnosti. Nikdo si nevezme na triko tě odmítnout. Fakt to zahoď 😃 vyndej baterky a máš klid 😃

gabriela1989
autor
8. únor 2024

@leilinka1234 Tak myslím, že je asi jasný, že se tam asi neobjevím jen tak, bez ohlášení.
Že bych měla napřed zavolat. Aby mi řekla, třeba v kolik budou mít míň narváno.
Jen jsem chtěla vědět zkušenosti ostatních, jestli by se radši nechali zkontrolovat nebo ne.

drep
8. únor 2024

@gabriela1989 a můžu se zeptat, co by ta okamžitá kontrola na gyndě změnila? Miminku buď srdíčko bije a to je super nebo nebije, což je strašně smutný, ale bohužel neovlivnitelný. Tohle není 30. Týden, kdy když zjistí tíseň plodu, tak se dá nějak intervenovat, tohle je bohužel neovlivnitelné buď anebo…
Když teda pominu to, že doppler není pro miminko naprosto a zcela neškodný.
Takže moje zkušenost je, že bych se zkontrolovat nenechala. Nějaká miminka jsem už na áru sonila (bez dopplera), ale protože jsme na to měly čas a sestřička chtěla mít foto, ale i sama sebe jsem si vyšetřila jedinkrát, spíš abych se rozšířila obzor o vyšetření těhotný dělohy.

leilinka1234
8. únor 2024

@gabriela1989 tak jasně, většina ti asi poradí, že se máš nechat zkontrolovat. Pač je jasný, že v těhotenství k doktorovi radši 10x zbytečně, než jednou a pozdě. Je tam k tomu ale jedno velké ALE... A to už jsi tu četla xkrát a nechceš to slyšet. Takže nic, měj se hezky a ať je miminko pořád na AS dobře slyšet, ať nemá kvůli tobě zbytečně moc stresu ✌️😊

gabriela1989
autor
8. únor 2024

@drep Okamžitá kontrola by mě uklidnila pokud by bylo vše v pořádku.
Pokud by nebylo, tak samozřejmě to už nezmění vůbec nic.

gabriela1989
autor
8. únor 2024

@leilinka1234 Po dnešní zkušenosti, už ho používat nebudu.

sorboni30
8. únor 2024

@gabriela1989 já jsem AS používala až od 22 TT. Bylo to bozi. Jako dusot stáda koní nebo techno.. 😁 Synové chodili poslouchat sestřičku. Ta se pak narodila ve 28 týdnu. 🙏 Je zdravá. V neděli slaví 2 roky. 😁✌️Ať jste i vy zdraví ♥️

pilzzee
9. únor 2024

@gabriela1989 Jste tu vsichni fakt pekne hnusni 🙂 Taky jsem pouzivala Angel sounds. Nekoho to proste uklidni, na nekoho to ma opacny efekt, me to treba vyhovovalo. A kdyz jsem nekdy nemohla najit srdicko, tak jsem proste hledala tak dlouho, dokud jsem nenasla. Nejde nenajit ani si ho s necim splest.

leilinka1234
9. únor 2024

@pilzzee kdo tu byl hnusný? 🤔 Nevidím ani jeden hnusný komentář...

daisy95
9. únor 2024

@pilzzee tak tohle je pekna blbost, moje PA mela nekolikrat problem najit dopplerem srdicko a VZDYCKY se presvedcila ze to je opravdu srdicko a ne muj tep.. pochybuju ze maminka ktera nema zadny lekarsky vzdelani a zkusenosti si nemuze s nicim splest tlukot srdicka kdyz i samotny personal v nemocnici se radeji presvedci ze opravdu slysi spravne. To ze dopplery nejsou na domaci uzivani vubec vhodny je proste fakt.

https://www.tommys.org/pregnancy-information/bl...

pilzzee
9. únor 2024

@daisy95 Slysela jste nekdy tep miminka? To bych musela ubehnout maraton, abych si ho spletla s mym 😀

hanka_12345
9. únor 2024

taky bych ho vyhodila nebo neporizovala. Pokud nenajdes srdicko, stejne uz s tim nikdo nic neudela, To je proste uz nezachranitelny ☹ Doktor si bude klepat na celo ze volas protoze nenaslas srdicko pres Anglesound a jeste na tebe budou mit cernej puntik a budou te brat jako blazna. Vykasli se na anglesound, zbytecnej stres.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru