Bolesti podbřišku na začátku těhotenství. Je to normální?

hvezdicka09
27. dub 2020

Ahoj, prosím do jaké míry jsou normální bolesti podbrisku jako při ms v 5.tt?mam je velmi mirne,ale jsou vpodstatě celodenní s malými přestávkami.kdy to přejde?mam za sebou jedno biochemické teh.,tak mam obavy.dekuji za vaše zkušenosti 🙂 Marki

marta_kovar
27. dub 2020

Ahoj, je to naprosto normální. Pokud to nejsou nesnesitelné křeče a krvácení. Tak je to normální. Děloha se ti zvětšuje a natahují se vazy. 🙂

sumitra
27. dub 2020

Ano, normalni, mela jsem u obou tehotenstvi 😉

neomenia
27. dub 2020

Ano, normální. Jako při menstruaci.

hvezdicka09
autor
27. dub 2020

holky díky 🙂 a je normální i to, že to pobolívá v průběhu celého dne několik dní? jak dlouho to asi potrvá? není to nic co by se nedalo vydržet, bolesti mívám při ms daleko horší, ale přeci jen mám obavy po předchozím nezdaru :-/ i když je pravda že tehdy to bolelo jinak než při ms, ani jsem nemohla spát..díky za postřehy 🙂

martina_cz
27. dub 2020

@hvezdicka09 ahoj ja tyhle bolesti měla celý první trimestr

hvezdicka09
autor
27. dub 2020

děkuji za odpověď, a byly celodenní nebo jak časté?

marta_kovar
27. dub 2020

@hvezdicka09 Bude tě to bolet ještě dlouho. Je to normální. Mně také někdy pobolívá celý den, někdy vůbec, někdy hodinu..
Občas mě tam jako píchne ale to že se rychle postavím a tak.🙂

travnulee
27. dub 2020

@hvezdicka09 v prvním tehotebstvi jsem to měla až doporodu, takové lehké menstruacni bolesti, někdy celý den, někdy jen chvilku, někdy vůbec...

amazonkajanik
27. dub 2020

@hvezdicka09 jak dlouho to bude trvat? Do porodu a chvíli po něm 😉 nejdřív se děloha zvětšuje,pánev rozšiřuje a pak se to zas stahuje
Počkej,až tě mimi nakopne do močáku,nebo narve nohu pod žebro,tak ti tohle bude připadat jako polechtání 😁

hvezdicka09
autor
27. dub 2020

@travnulee děkuji 🙂

tulipanek89
27. dub 2020

Mám to taky;) neboli mě to teda celý den. Poslední dva dny častěji,vždy na pár minut. Během noci mě to třeba 3x probudí..ale jsou to chivlkove bolesti,o ně o slabší než menstruační. Pomáhá mi si lehnout na bříško,do minuty je klid🙂

ninolleta
27. dub 2020

Při druhém těhotenství jsem to měla taky a také jsem ten podbřišek měla furt nafouknutý. Myslím, že jsem to takhle měla několik týdnů.

slayc
28. dub 2020

@ninolleta preslo me to ted ve 13 tydnu u druheho ditete az, bolesti prevazne celodenni a kazdodenni, mela jsem spis vetsi krece, nez mensi

hvezdicka09
autor
11. kvě 2020

Ahoj holky..jsem teď v sedmém týdnu. pobolívání podbřišku jako na MS mám občas pořád, i když se mi zdá, že méně často..dnes jsem se objednala k mé doktorce na vstupní prohlídku, objednala mě až za dva týdny. ptala se mě, jestli mám nějaké potíže, řekla jsem jí, že mě občas bolí podbřišek, na to mi řekla, že mám zakázaný pohlavní styk. trochu mě to zaskočilo. co Vám Vaši doktoři řekli na bolesti podbřišku v prvním trimestru, zakazovali Vám něco?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru