Budoucí maminky z Hradce Králové

nikusr27
28. led 2019

Ahoj holky, jsem v prvním trimestru a skončila jsem na neschopence. Všechny moje kamarádky již mají velké děti nebo se mi odstěhovali pryč 😬... Tak mě napadlo jestli tu není nějaká maminka v očekávání 😊 bylo by super vyměnit pár slov, zajít na čaj a tak😊

zemii
28. led 2019

@nikusr27 ahojky, nejsem sice přímo z HK, ale ani to nemám zase tak daleko, jsem z Nového Města nad Metují 😄☺️ jsem Káťa a jsem 22+3,🙂

nikusr27
autor
28. led 2019

@zemii ahojky, no to by vůbec nevadilo 😊 dokonce jsem pojízdná, takže super😁.... Mužeme si vyměnit mess, insta... Cokoliv 😁

zemii
28. led 2019

@nikusr27 i já jsem pojízdná takže no problemo 😄☺️ ju klidně, já budu ráda, na messengeru jsem Káťa Zemanová mám tam profilovku s černým pejskem a bydliště ještě mladé Buky 😄

Holky já se hlásím za Hořice 😁 Je mi 28, v dubnu čekám na konci druhou holčinu. A doma máme 2,5 letou😉🙂 pokud by vám nevadilo již dítě na víc. Někdy by jsme se klidně přidali 🙂😉

matys13
28. led 2019

zdravíčko, já jsem 30 km od HK.. takže taky kousek.. zrovna jsem v 9. týdnu.. zítra jdu na kontrolu a začínám být nervozní

nikusr27
autor
28. led 2019

@veronikaveronikaveronika vůbec by nevadilo 😁 můžeme na mess udělat společný chat😊

nikusr27
autor
28. led 2019

@matys13 ahojky 😊 já jsem 7tt😊.... Tak to jsi stejně nervózní jako já, i když si říkám, že víc nervózní člověk než já neexistuje😬😬... Kdyztak můj fb Nikol Rejnková (na profilové fotce s pritelem)

@nikusr27 super klidně můžeme 🙂😉 Já ti do zprávy písnu jméno ju🙂😉 a předem hlásím, že mám pouze Messenger, takže nic jiného u mě neprojde😁😂

nikusr27
autor
28. led 2019

@veronikaveronikaveronika jasná vec😊jsem na příjmu 😁😁

matys13
28. led 2019

@nikusr27 jenže já jsem hroznej pesimista.. dneska na mě padla špatná nálada a pořád si říkám co když bude něco špatně.. ale to je jen tou nervozitou.. jinak se těším a říkám si jak se mu tam asi líbí..

nikusr27
autor
28. led 2019

@matys13 na jednu stranu jsem ráda, že To nemám sama... Mám katastrofické scenare... Ale taky se utesuji tím, že je vše v pořádku... Sama se nechápu, je to vymodlene miminko

Holky obavy budou vždy a až budou na světě je to ještě horší. Ale nenervujte se zbytečně 🙂😉 určitě je vše v pořádku 🙂
@matys13
@nikusr27

matys13
28. led 2019

já věřím že je to dobrý, ale prostě sem tam mě to chytne.. taková ta špatná nálada.. hlavně já se ani jako těhotná necítím.. tím se mi tomu hůř věří no :D proto jsem ze zítřka tak nervozní..

u mě je to taky vymodlené miminko.. po 5 letech snažení mám konečně pozitivní test.. sice přes kliniku, ale na tom nezáleží.. hlavně že tam je..
@nikusr27
@veronikaveronikaveronika

@matys13 koukám 9 týden. Buď ráda a užívej 🙂 já u první dcery byla celé tehu též ok. Až jsem si říkala ,zda je tam🤣 teď je to trochu horší jak člověk musí fungovat na 1000% ale jde to.
A je jedno zda je přes kliniku nebo ne. Hlavně, že si našlo cestu 😍 to je bezva!!💛

matys13
28. led 2019

@veronikaveronikaveronika ale dneska mi muž udělal véču a po tý je mi trochu šoufl.. ale já nejsem moc zvracecí.. já si to musím pořádně protrpět když už mi je špatně :D. právě to si taky říkám jestli je ten prcek vůbec zdravej a jestli tam je když ho vůbec necítím..

uvidíme co mi poví zítra.ale minule tam bylo vidět tlukoucí srdíčko..tak si pořád říkám že za 2 týdny se to snad nezmění

@matys13 stát se může cokoliv. Nechci říkat, že ne. Ale když už si dal říct, určitě bude v pořádku 💚 ale u tebe ty obavy chápu 😉 Budu držet palce, ať je vše jak má a dej zítra vědět.
Ono je ještě brzy aby jsi o něm věděla 🙂 a zvracení není nic co by muselo být 😁 já u první dcery zvracela 3x za celou dobu a z toho 2x mou vinou🤣. A teď? Tyjo první 4 měsíce bylo zlo a čištění zubů vypadalo tak... Budu zvracet nebo to dám?! Jeden den jsem prolezela skoro celý. Když jsem se jen přiblížila ke kuchyni.. problém. Joo musím říct, že by bylo lepší když by to bylo na opak. Ale zase vy člověk do druhého jen tak nešel asi když by mu takhle bylo už u první 😂 ale už je fajn a musím říct, že mohlo být ještě hůř. Takže vlastně vše v pořádku 🙂 a nestěžuju si🙂

matys13
28. led 2019

@veronikaveronikaveronika hele čištění zubů je u mě tedka taky docela boj.. docela to flákám.. jakmile zajedu kartáčkem na stoličky tak mi to natahuje :D a to jsem si myslela že mám rozbitej dávivej reflex :D dycky to pak ještě 5 min rozdejchvávám :D ale jinak mě sem tam bolej bradavky..ale jinak o něm ani nevím..
líbilo by se mi bejt doma do konce těhotenství, ale to se mi asi nepodaří.. nic se mnou není.. komplikace taky nemám.. jen jsem 1x krvácela.. zatím jsem doma na neschopence od obvodačky.. ale to bylo kvůli tomu transferu abych byla doma v klidu.. v práci je na mě až moc stresu.

@matys13 heled já věřím, že tě doma nechají. Nebo záleží na doktorovi samozřejmě. Ale u první byla taky od nějakého +-8,9 týdne. Nemohla jsem k chamikaliim. Plus noční. Nejdřív jsem machrovala jaká to je pohoda. Ještě jsem šla na 16ctku a další týden noční bylo zlo 🤔 já spala i za chůze 😂 nabízel mi vedoucí, že můžu jen na ranní na jiné směny ale já nechtěla a Dr mě nechala doma v pohodě 😉 tak se prostě na férovku optej na gynďe a je to. 😉 Je pravda, že jsem pak trochu litovala, říkala si, mohla jsem ještě vydržet. A tak ale byla jsem v klidu a to je fajn. Fakt si to první těhotenství užij pak už to nejde tolik😂
Bradavky mě u první taky neboleli nic. A teď 🤣 teď mi prijde, že to tělo už zná, tak mi to dá všechno sežrat dřív 🤣 Ale jinak jak říkám, může být hůř. A jsem ráda jak to je a jde🙂
A stres v práci není dobrý pro miminko takže by to doktor měl pochopit🙂😉

matys13
28. led 2019

@veronikaveronikaveronika to je hrozně fajn si takhle s někým promluvit.. s někým kdo má už nějaký zkušenosti. já nemám kamarádky tak to nemám s kým probrat tyhle věci..
u nás v práci jsem párkrát těhotný viděla.. taky se tam choděj noční plus ještě přesčasy.. ale to bych jim rovnou řekla že ne. já denně spím tak 9 hodin než vůbec vztanu z postele.. jsem hrozně unavená.. natož kdybych každej den vstávala ve 4:40.. to bych došla v 15:30 domů a rovnou mohla jít spát až do rána :D
jako zkusím se ho na to optat, řeknu že máme v práci stres a já ho špatně nesu (je to na mě vidět, trpím lupénkou ze stresu) ale já jsem takovej docela srab u doktorů. většinou mi oni něco říkaj a já jen přikyvuju a prakticky tam nic moc neřeknu. tak to bude masakr se překonat a aspon se ho na tu neschopenku optat.. natož když by mi řekl že mi ji nedá.. to bych byla červená asi i na prdeli :D jestli mě bude potom měřit tlak, tak to teprve uvidí hodnoty :D

@matys13 nenervuj se to nemá cenu fakt. Mysli na to malé 🙂a bojuj za něho. Oni by ti měli asi i nabídnout jinou práci popř. Aspoň nemít podle mě ty noční. Mno záleží na vedení, je to jen o lidech. Já měla super šéfa a bohužel uz tam není 🙄ale to je teď jedno.
Každopádně mu to řekni na rovinu na gynďe. Nejsi jediná a ani poslední. Mě se na to doktorka taky prvně moc netvarila. Ale mě ani nenapadlo,že by mi ji nedala🤣 prostě ji chci a nazdar😂 teď to řešit nemusím aspoň 🙂
Já nechci zas působit nějak chytře. Občas, když někde něco napíšu a pak si to přečtu. Říkám si, že vypadám jako když jsem sežrala salamounovo ho** tak mě ber s rezervou a když by něco vypadalo blbě ber to s nadhledem🤣Hned píšu vše abych nezapomněla myšlenku. Popř dcera něco chce(snažím se s ní necucet do tel. Ale když občas něco hned musím komentovat a nevydržím. Tak to podle toho vypadá)😁 každopádně ráda poradím, když budu moci a něco vědět 😉

matys13
28. led 2019

@veronikaveronikaveronika no zítra jsem na sebe zvědavá.. objedná jsem až na 2 hod.. tak se budu asi stresovat celý dopoledne.. já jsem hold takovej nervák.. hodilo by se mi něco co by kažej den mohlo ukázat to miminko.. to bych byla hnedka v klidu.. ale zvládla jsem to 2 týdny, tak do zítra to snad taky vydržím..
mě nejvíc štve bratr a jeho přítelkyně.. každej týden se mě ptaj jestli jsem nebo nejsem těhotná.. nedokážou pochopit že to chci oznámit až po těch 3 měsících.. třeba včera se mě ptala jestli budu chtít nechat oblečení po malý, nebo jeslti ho má dát nějaký kamarádce.. docela mě s tím štvou.. třeba to, že budou mít druhý dítě oznámili na oslavě mých narozenin. takže rázem to moje oslava už ani nebyla a navíc mě tím jen naštvali a spíš jsem z toho měla depku.. ale to je rodina, tu si člověk nevybírá..
jako u nás v práci tam jde na tu ranní chodit a mít klidnější práci, ale ten stres tam je pořád.. navíc nemám ráda když se na mě dívaj a vím že o mě mluvěj. .což by tedka bylo hnedka jasný.. snad ho ukecám.. ale když mi ji nedá, tak hold v pátek jdu do práce no.. nedá se nic dělat.. u obvodačky jsem na neschopence o 12.12.. tak by to už je asi víc jak dost :(

monib66
28. led 2019

Ahoj, já jsem z Náchodu a mám 1,5 ročního chlapečka, jsme tu krátce přistěhovaní a rada poznám nějakou fajn kamarádku 🙂 V bříšku teď nosím další miminko, dnes jsem 5+3tt, tak by v září mělo přijít za námi na svět.

@matys13 tak se poptej a uvidíš popř tě musí přítel nějak uklidnit🙂
Heled musíš odpovídat, že třeba mrknes. Ale nevíš, zda a kdy to budeš potřebovat. Takže pokud to chce prodat ať si to prodá. Hader je všude plno, koupíš jiné 😉🙂 oni to lidi tuší a chtějí to všichni hned vědět mno. Bohužel si někdo neuvědomí, že to není úplně vhodné. A s tou oslavou to je smutný, to teda jo🤔 asi moc nepřemýšlí. Ale jak říkáš, to si nevybíraš..🙄
A ty bydlíš někde v jejich blízkosti? Nebo bydlíte s přítelem někde jinde? Zda máš aspoň normálně klid. A šanci to do 3 měsíce udržet? 😉

matys13
28. led 2019

@monib66 no vidíš to, já v mém městě bydlím od narození a kamarádky nějak nejsou :D já si rozumím spíš s chlapama asi.. jinak gratuluju k miminku a klučina se ti povedl. je krásnej 🙂

@monib66 tyjo tak to budeš mít dětičky brzy po sobě.🙂 Ale jsem rada, že tu je někdo další s dítkem 🙂

matys13
28. led 2019

@veronikaveronikaveronika já bydlím s mužem v baráku u rodičů a oni choděj minimálně 5x do týdne.. o víkendu tu jsou pořád.. kolikrát tady nechaj 3 letého synovce a odejdou si domů. ale já se jim o něj nestarám.. třeba jen na chvíli zajdu se jen podívat nebo i chvíli pohrát, ale jinak to nechávám na mámě.. když ona si ho tam chce mít, tak at ho tam má..
my ještě nic nekupujeme.. podle mě je na to ještě brzo.. pořád je dost času všechno sehnat.. a ani toho oblečení tolik kupovat nebudem, oni z toho stejně hnedka vyrostou :D
muž mě uklidnuje tím, že to prostě bude a hotovo.. ani nepřipouští že by to mohlo být i jinak :D

@matys13 tak aspoň, že muž má správný přístup 🙂
Jo tak to je blbé mno. Mají to hezky zařízené 😉 tak ať si to prodá a neotravuje 😂
Hold společné bydlení bohužel v nějakých směrech má i nevýhody 🤔🙄
Jinak na hlídání to budeš mit fajn🙂pokud mamce zbyde ještě čas, na tvoje dítě 🙂

matys13
28. led 2019

@veronikaveronikaveronika já se u mimi taky snažím bejt pozitivní. ale je to těžký, jsem pesimista :D ale u něj si říkám že mi tam hezky vyroste a pak narodí a bude mi dělat jen radost..
jako bratr to uměl dycky dobře vymyslet.. oni jsou doma s malou 3 měsíční a toho 3 letýho nechaj u babičky a u dědy at se staraj.. nehledě na to jak je rozmazlenej. jak si o něco řekne, tak mu to hnedka daj.. ale jak si ho vychovali..
já se s nima vídám naštěstí jen o víkendech na společných obědech.. pak většinou rychle zdrhám abych měla klid :D

@matys13 tak víkendy se dají přežít 😁
A ano člověk jim do výchovy zasahovat nemůže, můžeš si jen říkat, takhle to dělat nebudu😉

matys13
28. led 2019

@veronikaveronikaveronika no já jen doufám, že až se nám narodí to naše, tak ho vychováme líp.. ale to si můžu jen myslet :D určitě dám vědět jak jsem dopadla s tou neschopenkou :D ukecávačka nejsem, ale snad se povede :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru