Cytologie v 1. trimestru. Máte zkušenost?

catchulinecka
16. zář 2019

Prosím vás, máte někdo zkušenost? dnes kontrola u doktora, jsem 9 týden a provedl preventivku. Na čípku "viděl" něco, co se mu nezdálo, tak pro jistotu sebral stěr a bude se odesílat na cytologii. Bože můj, samozřejmě to vidím v černých barvách ☹ On mě uklidnoval, že se mám radovat z prosperujícího těhotenství a ne se nervovat....

svntvt
16. zář 2019

@catchulinecka ahoj, ja byla na prohlidce v 7tt tak mi rekl ze taky udela zrovna preventivku a udelal automaticky i ster a poslal na cytologii, to ze Ti rekl, ze tam neco vidi, fakt nemusi nic znamenat. Lehko se to rika, ale neboj, za chvilku budes mit vysledky a klid ☺️ ja taky doufam, ze bude vse ok, clovek ma proste prirozene obavy...

catchulinecka
autor
16. zář 2019

@svntvt přesně, ale objednal mě až za 3 týdny, bože, budu na to myslet každý den...

pipi_puncocha
16. zář 2019

Podle mě se cytologie dělá v 1.trimestru všem ženám plošně. Třeba změny souvisí i s těhotenstvím, jak říká můj děda, "nejhorší smrt je z vyděšení," snažila bych se nenervovat předem, ale naprosto tě chápu, taky bych byla celé 3 týdny jak na trní. Můžeš tam třeba zkusit po 10dnech zavolat, jestli už nepřišly výsledky, ať si to aspoň zkrátíš. Držím moc palce.🍀

svntvt
16. zář 2019

@catchulinecka me objednal az za mesic 😂 ale vysledky urcite budou driv, me vzdycky rika at si zavolam treba tyden/14 dni potom a ze mi rekne... Jako pokud jsi z toho tak rozhozena, zkus tam zavolat a zeptat se kdy budou vysledky a zda by Ti je nesdelili telefonicky (min. takove to jestli je to ok, aby Te to uklidnilo)...

catchulinecka
autor
16. zář 2019

holky děkuji, uvidím, kdyžtak zavolám, ale zkusím se hodit do klidu 😀

krasna_neznama86
16. zář 2019

@pipi_puncocha taky myslim, ze se dela vsem v 1.trimestru a pak znovu po sestinedeli...
Jinak ja mivam vysledky cca za tyden.

kiki1912
16. zář 2019

@catchulinecka i mě dělal stěr z čípku když mi potvrdil těhu a bude mi stěr (kultivaci) dělat kolem 36tt před porodem

astyna88
27. zář 2019

Ahoj,u me videl taky,jsem v 9tt, pry kvuli dvou porodum mam uz poznamenany cipek, proste uz to nebude jako u nerodicek. Mozna se to tyka i tebe. Vysledky nevim,byla jsem tam vcera a za tyden si jdu pro ne.

catchulinecka
autor
28. zář 2019

@astyna88 já jdu až příští týden taky na výsledky, no mám za sebou jeden porod, tak třeba je to taky kvůli tomu no

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru