Dáváte na sebe v prvním trimestru větší pozor?

keckemet
4. únor 2015

Ahoj maminky,jsem potreti tehotna. Sice tak trochu neplanovane,ale šok se uz vstrebal a ja se pomalinku zacinam na miminko tesit. Hodne sportuju a zatím mam v planu v tom i nadále pokracovat. Nas primar vždy rikava,ze zdrave tehotenstvi se proste udrzi. Zajimalo by mne,zda tohle nejak do kritického 12tt resite nebo jestli zijete v podstate jako dřív......? Lezet a oprašovat se nemam zatím v planu....a ani nemuzu,mam dve male deti. Sport mi dela dobře,jsem na nej deno-denne zvykla...ale presto,nerada bych si něco vycitala...Jaky mate rezim ted Vy? dekuju za poznatky

dileandra
5. únor 2015

Ahoj keckemet, řeším v podstatě tu samou otázku🙂 Vyjádřili se mi k tomu tři doktoři. První říkal(ještě než jsem otěhotněla), že sporty, kde není nějaké vysoké riziko zranění, které by si žádalo operaci, jsou ok. Takže třeba běh je v pohodě, kolo nedoporučoval. Pak jsem byla v 6tt v nemocnici, lehce jsem špinila a ultrazvuk se zpočátku nejevil dobře..nicméně to dopadlo dobře a při odchodu mě doktor upozorňoval: žádný sex, vyhýbat se kinům, MHD, obchodům kvůli chřipce, být v klidu! Teď jsem v 10tt a na kontrole vše v pohodě a teď můj ošetřujicí doktor mi říká, že těhotenství není choroba, vše je v pořádku, takže žádné zákazy a omezení v podstatě nemám. Takže se to odvíjí tak nějak dle aktuální situace. Dělám to, na co se cítím, ale není mi nejlíp od žaludku, takže já osobně maximálně procházku🙂

keckemet
autor
5. únor 2015

@dileandra No prave...a vidíš, kolo je prave moje sportovni disciplína 😀 Jezdim zavodne horska kola 😀 😀 Při prvim tehot jsem jezdila asi do 6 mesice...samo, ze ne skoky nebo nejake nebezpecne pasaze...ale v terenu ano, ale obezretne. U druhého ne, to jsem mela malého a tehotna, takze nebyl cas.
Ted (nez jsem otěhotněla) mam tréninky denne. Ted v zime spis beh, bezky, posilovani, TRX, ale v podstate denne něco. Třeba včera bezky 13 km svižně, dnes jdu na TRX.... u nas je dost snehu a je pod nim led, jinak bych sla na kolo, jezdim i ted v zime......Prestat nechci, je mi dobře, nejsem unavena, není mi skoro zle, ale litovat neceho nebo si vycitat taky nechci..... :-/

lamajaaaa
31. bře 2015

Ahoj keckemat, taky se snažím normálně fungovat, na kole bych ráda jezdila ale bojím se aby to bylo v pohodě.Při prvním těhu jsem krvácela po jízdě na kole.Ted cvičím ogu a mám práci, při které nesedím a je aktivní.Kolik už jsi nabrala a jsi v pohodě jinak?jj jsem ve 13tt a mám půl kila nahoře....

snow111
8. dub 2015

Ahoj holky, sice ještě těhotná nejsem ale toto téma mě zajímá. Taky jezdím hodně na kole a i terénem. Manžel jezdí závodně horský kola, takže spolu jezdíme často na kole. Nechci se toho v těhotenství vzdát. Jak to zvládáte vy? Co běhání a skákání, je to problém? Hlídáte si tepovku nebo to necháváte na svém uvážení?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru