DS v předchozím těhotenství a další těhu už v pořádku?

simkaaac
14. dub 2019

Ahoj holky,

vy, co máte podobný příběh jako já, ukončení těhotenství po potvrzení DS u miminka, mohly byste se prosím podělit o svoje zkušenosti? Bylo následné těhotenství již v pořádku nebo se to u někoho z Vás opakovalo? Znám totiž případ, kdy se to stalo dvakrát za sebou. Čím se termín screeningu blíží, tím jsem pochopitelně víc ve stresu. Mockrát děkuji za odpověď.

verace81
14. dub 2019

Při posledním těhotenství jsem měla výsledek 1:300 na DS a na výsledky jsem čekala téměř měsíc v totálním stresu ještě, že byly vánoce a pekla jsem tak jsem na to nemyslela. Dost jsem o tom četla a nemělo by se to opakovat. Všechny mamči co tam psaly tak už to měly podruhé vpořádku. Dokonce mi řekl kamarád, že známá měla DS na 99% ale protože už jí bylo přes 40 tak si to nechala a bylo z toho zdravé mimco. Asi jsem Ti moc nepomohla tak at Ti to dobře dopadne.

paaola
29. dub 2019

@verace81 Mohu se zeptat, jak vše dopadlo? Já jsem nyní v období čekání. Výsledek 1:290 na DS. To čekání je šílené.

verace81
29. dub 2019

Byla jsem v Budějovicích na odběru krve kde se měla oddělit dna miminka od mojí což se nepodařilo takže znovu odběr prenascan a posílali to do Číny. Nervy uplně v kýblu teď máme doma holčičku a ZDRAVOU, ale už po ultrazvuku to riziko zvedli na 310. To mě na celý1 den uklidnilo. Je to blbý ale na druhou stranu budeš mít jistotu, že je miminko zdravé pani co se mnou byla v porodnici měla kamarádku mladou 26 let testy všechny ok a miminko s DS. A sestřička u doktorky tam měla pani 1:100 také na DS a vše vpořádku. Určitě to dopadne dobře kolik Ti ještě zbývá dnů do výsledků?

paaola
29. dub 2019

@verace81 20.5. jdeme do genetické poradny a tam nám řeknou výsledky. Taky mi brali krev na tento test. Ultrazvuk dopadl ok, ale krev je blbá. No mám strach.

verace81
30. dub 2019

To ty výsledky budou mít až takhle dlouho? Já je měla za 14 dní a některé holky tenkrát psaly, že je mají za týden. Ale myslím si, že kdyby měly nějaké podezření tak by Ti určitě nabídly odběr plodové vody nebo těch choriových klku. No nezávidím Ti doufám, že si klidnější povahy než já protože manžel si se mnou pěkně užil než jsem měla výsledky. Věřím, že ty výsledky taky dobře dopadnou. Jsou to nervy než se to miminko dostane do náruče a s porodem ten strach o ně nekončí, ale začíná

paaola
30. dub 2019

@verace81 No řekli mi, že výsledky za 3 týdny. Tak jsem myslela, že si budu moci zavolat dříve. Ale ne. Jako ve zprávě mám napsáno sceening negativní. U mě hraje roli i věk. No uvidíme. Snad to bude ok. Doktorka mi řekla, že si nemám dělat starosti. Ale to moc nejde.

verace81
30. dub 2019

Věk? No mě to řekly taky je mi 37 ale když o tom mluvily v televizi tak tam říkala genetička že věk v tom nehraje roli a navíc u nás je pani 47 a vše má vpořádku. Spíše mám pocit, že se o nějakou tu desetinku nevejdeme do tabulky a pak nás takhle strašeji. Ještě jsem si vzpomněla moje sestra čekala první dítě v 28-29 let a musela na plodovku také podezření na DS a vše OK druhé těhotenství taky. Ono stačí nepřesně spočítat délka těhotenství když se nabírá krev.

paaola
30. dub 2019

@verace81 No délku těhotenství mám právě ok. To se shodly obě doktorky (moje i ta na tom screeningu). Uvidím. Stejně nic nevymyslím. Ale ty nervy jsou hrozný.

verace81
30. dub 2019

já to hledala tenkrát na netu na špatné výsledky triple testu a většině holek to dopadlo dobře ale všechny se shodly že ty nervy byly příšerný. Neboj teď to jsou nervy a po 20. to bude už jen radost dopadne to dobře. Dej pak vědět a držim pěsti

paaola
30. dub 2019

@verace81 Děkuju 🙂

zuzajulie
30. dub 2019

Ahoj, prvni mimco ok, druhe Patau, treti cekam ted a mela jsem 1:396 na Downa a NT 2.9, tak jsem si zaplatila Prenascan a ten vysel negativni. Vetsinou opravdu pokud jsou ti dva zdravi geneticky, tohle je "jen" blba nahoda.

claire90
30. dub 2019

Sestra prvni tehotenstvi ukoncila z duvodu DS u mimca a nejakych pridruzenych vad. Z druheho ma ted zdravou temer 3letou holcicku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru