Femibion 1. Můžu užívat dohromady s Adicum folicum?

annamaty
11. pro 2019

Ahoj. Mám dotaz. Jsem pár dní těhotná a doteď jsem užívala Fertipronu a doktorka mi doporučila Femibion1, že má lepší kyselinu listovou. Ale už přitom beru Acidum folicum. Tak nevím jestli mám užívat Femibion a Acidum folicum dohromady nebo raději jen ten Femibion1? Abych toho neměla moc a neublížilo to plodu. Děkuji

mourovatakocka
11. pro 2019

@annamaty Zkus se radši ještě optat doktorky nebo i v lékárně, někdy méně je více.

lenka_tom
11. pro 2019

@annamaty tomu nerozumím, jestli dobře koukám, tak ve Fertiproně i Femibionu je účinná látka methylfolát, což je ta správná forma kyseliny listové. A ty teda bereš ještě nějakou listovku samostatně?

terezb98
11. pro 2019

Za mě určitě Femibion. Máš tam vše potřebné, nic víc již nemusíš užívat 🙂

annamaty
autor
11. pro 2019

@lenka_tom ano doteď jsem brala na předpis kyselinu listovou a jeden sáček Fertiprony. Nevím jestli k Femibionu mám přidat i tu listovku z lékárny nebo brát jen ten Femibion

lenka_tom
11. pro 2019

@annamaty takhle, Femibion ti stačí, listovky je tam víc, než dost. U té listovky, co máš samostatně, záleží, co je účinná látka. Jestli to není methylfolát, tak jí rovnou vrať do lékárny.

annamaty
autor
11. pro 2019

@lenka_tom děkuju za odpověď. Já si taky myslím, že by mi Femibion mohl stačit. Ne ne metylfolát tam není. Studovala jsem složení a nic takového jsem tam nenašla

lenka_tom
11. pro 2019

@annamaty tak to dej pryč. Hlavně by i bylo zbytečný to do sebe cpát 😉

annamaty
autor
11. pro 2019

@lenka_tom ještě jednou ti děkuju. A jaký je v tom rozdíl? Že tam ve složení není metylfolát?

lenka_tom
11. pro 2019

@annamaty ona ta syntetická forma prý není úplně vhodná. Pokud jí užíváš i ve 2. polovině těhotenství, tak je vysloveně nevhodná. Je tam zvýšené riziko alergií a intolerancí.

astyna88
12. pro 2019

Holky,ja zobu toto,slozeni viz fotka....takze to mam dat manzelovi?

astyna88
12. pro 2019

Toto

lenka_tom
12. pro 2019

@astyna88 promiň, ale zaboha se mi nikde nedaří dopátrat forma kyseliny listové v těch tabletách :(

astyna88
12. pro 2019

@lenka_tom

Ha,uz jsem to nasla...na webu k tomu doplnku. Je to pro 1.trimestr,je tam jen folic,zakladni forma,pry....na to,kolik to stalo penez...tak uz mam na ceste Chytre miminko se spravnou listovkou. Diky,za toto vlakno....

lenka_tom
12. pro 2019

@astyna88 Dneska aby byl člověk alchymista, když chce mimčo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru