Fraxiparine - po vyndání vytekla krev

bbibianca
6. led 2015

Zdravim, prosim o brzkou odpoved nyni jsem si pichla fraxiparine ale sotva jsem vytahla jehlu hned zacala tect krev nevim tedy jestli nevytekla ucinna latka. Co myslite mam si pichnout jeste jednou?

cermi77
6. led 2015

@bbibianca nepichat dalsi, jestli se ti podarilo klasicky pichnout celou jehlu do podkozi a po vytazeni vyteklo trochu krve, obcas se stane, ze clovek trefi zilku.

bbibianca
autor
6. led 2015

@cermi77 jo pichla jsem to tam na maximum ale krve bylo docela dost

cermi77
6. led 2015

@bbibianca to bude dobry, nekdy to tak zakrvaci, mne ze zacatku nesla ta kuze na urcitych mistech nekdy propichnout, tak jsem pichala jednu davku nadvakrat, jak jsi to vytlacila, kdyz byla jehla uvnitr, tak je vsechno na svem miste 😉.

bbibianca
autor
6. led 2015

@cermi77 dekuji za uklidneni

valik
6. led 2015

Určitě nepíchejte další dávku, je to jen z napíchnuté žilky. Po vyndání jehly vždy lehce přitiskněte tapónek, ale nemasírujte. Jediné co se může stát, když vám místo vpichu zakrvácelo, že bude později trochu modřina, jinak o nic nejde...

valik
6. led 2015
bbibianca
autor
6. led 2015

@valik a proc se nema masirovat? Ja tedy nemasiruju ale obcas jsem mela tu tendenci to tim tamponem masirovat

emisekkk
6. led 2015

toto se může stát, rozhodně nepíchat další dávku! Jak už se tady psalo, sis napíchla žilku. A vzhledem k tomu, že je to protisrážlivá látka, tak to docela teče. Já jsem to dělala tak, bych to eliminovala a neměla i modráky - že jsem se píchla, pak lehce povytáhla píst - pokud tam nebyla krev - tak jsem žilku nenapíchla, pokud se do injekce vtáhlo trochu krve - tak jsem udělala další pokus vpichu. No a pak jsem píst stlačila - teda - narvala to do sebe. Nevím, zda je to takto dobře, ale u injekcí do zadku/svalu se to tak dělá běžně.
Aplikovala jsem u všech 3 těhu a skončila vždy až po šestinedělí. A skončila jako propíchaná jako cedník 😀

alboo
6. led 2015

@bbibianca je to proti srážení krve, když to budeš masírovat, budeš mít modřiny 🙂

valik
6. led 2015

@bbibianca Nene, raději nemasírujte, měla byste modřinu. A i tak se nelekněte, když bude černý modrák.. Je to normální a čím více injekcí si píchnete, tím více budete ke tvorbě modřin v místě vpichu náchylná. Jinak aspirovat, zda nejste v žíle se nemusí. Stačí držet kožní řasu a aplikovat. Kdybyste byla moc hubená tak aspirovat můžete, ale není to nutné a sám výrobce to neuvádí...

ylliess
8. led 2015

To se jen napichla zilka.to se nekdy atane tak jako nekdy muze byt modrinka.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru