Gynekologie v Turnově (MUDr. Landr), prvotrim. screening

vercas01
14. únor 2014

Ahojte jsem v 9tt. Chodím na gyndu k Mudr Landroj v Turnově... Teď jsem na netu začala hledat nějaké info jaké testy mě budou dělat... No a našla jsem, že se teď provádí screening v prvním trimestru. Mě ale doktor vůbec nic takového nenabídl...(Ani mi ještě neodebíral krev)... Na další kontrolu jsem objednaná až 4.3.2014 a to bych měla bejt 12tt. a co jsem četla tak se u toho screeningu odebíra krev v 10tt a pak se dělá uz a nějak se to porovnává či co... Ráda bych takové vyšetření podstoupila. Ráda bych věděla více info jestli se za to platí či tak a zda-li je tu nějaká těhulka z Turnova které to taky nikdo nenabídnul. K doktoroj pudu příští týden, páč mám teď napsaná atb na močák tak aby se podíval zda je vše ok tak se ho na to zrovna zeptám... jen bych už te´d byla předem ráda informovanější 🙂 Předem moc dík ;)

lenus202
15. únor 2014

@vercas01 Ahoj 🙂 já sice k Landrovi nechodím, ale kamarádka k němu chodila, když byla těhotná (cca před 3lety) a všechno bylo v pořádku, dělal jí klasický vyšetření...já chodím k Palušákovi a dělal mi odběry ve 13tt pak ve 26tt a teď ve 34tt, okolo toho 12tt by ti udělá klasický odběry na biochemii, krevní obraz, HIV, Syphilis, krevní skupinu a protilátky...pak se dělá (asi v 16tt) triple test, vyšetření na nějaký ty vrozený vady a nabízel mi i nějaký "lepší" testy a ty se platí, ale na to jsem nešla protože mi ty klasický vyšly dobře, tak nebyl důvod. Pak budeš muset na zubní prohlídku a ještě k obvodnímu doktorovi na preventivku (EKG, TK atd.) a ve 26tt jsem ještě byla na OGTT v nemocnici v laboratoři, to jsou testy na cukrovku.

marukm
15. únor 2014

@vercas01 Prvotrimestrální screening je placený (resp. není primárně hrazený pojišťovnou, i když na něj některé zpětně přispívají), takže doktor ti ho nabízet nemusí. Asi by měl, ale nemusí. Záleží taky, jestli spolupracuje s nějakým genetickým centrem. Můj (já jsem teda z Prahy) ano, tj. krev mi odebral on, na UTZ jsem pak šla do genet. centra. Ale někdo to nedělá ani tak, takže se musíš do genet. centra objednat sama, tam ti vezmou krev a pak jdeš na UTZ. Tripple testy jsou hrazené pojišťovnou, ale uvádí se vysoká falešná pozitivita (a ty se provádí až později).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru