Jak se zbavit strachu ze zamlkého těhotenství?

zetpee
10. dub 2019

Holky jsem podle menses 9+4tt a podle ultrazvuku 8+3tt. Dvakrát jsem potratila a teď je zázrak, že jsem těhotná. Strašně se o miminko bojím, pořád na něj v duchu mluvím. Na kontrolu jdu až za týden a je to pro mě jako věčnost😣 Je mi Teda pořád špatně hlavně ráno a večer ale příznaky prý jsou, ikdyž těhotenství zamlkne.. Chtěla bych si koupit Angelsounds nebo myslíte, že srdíčko uslyším i přes ty "sluchátka" co mají lékaři? Jak ten strach, zvládáte vy?

lery92
16. dub 2019

@saminomimino v podstatě nevím kdo z nás dvou je větší imbecil.Ukaz mi , kde si vzala ,že se nebojím o dítě , ale o sebe ?Já nevím jestli třebas nemůžeš být nějak inteligenčně pod úrovní třeba mravence , nebo ti mozek zastrela benigní těhotenská encephalopatie , ale ještě jednou pro Tebe:
1)holka zlata , já mám za sebou takových zdravotních problémů , že když jsem uviděla poprvé těhotenský test , brečela sem , že je to nezodpovědnost mít dítě .Nebudu se tím tajit a na rovinu leukémie od dětství až do dospívání.Mit tě u sebe , tak ti plesknu přes hubu , že bys druhou chytla o dveře .Kdybych byla taková svi.ě jakou se mě tu snažíš prezentovat , tak du na potrat (Páč co kdyby se to díky vyčerpávajícím stavům vrátilo apod )a věř mi že takový ženský si s tím papírem chodí na potrat jak na běžícím pásu)Takže k bodu 1 - mimo ses ty .
2)Až se to narodí vůbec nevím co bude , páč asi strachy umřu až to vyleze z kočáru , na druhou stranu , to asi k mateřství patří - já fakt nevím
3)koukám že vespolek jste se rozhodli místo útěchy udělat že mě krvelačnou sviní (já ani nevím co sem čekala , snad pomoc,radu,atd).Beze mě , dámo.Tot má poslední reakce k tobě .

@zetpee Prosím tě , kdes ho pořídila a je to slyšet tedy od 8+4 jak si psala v úvodu ?

zetpee
autor
16. dub 2019

@lery92 sehnala jsem ho z druhé ruky na facebooku za 400.- jinak ho mají za tuhle cenu i na aukru ale tam chtějí peníze hned na účet a trvá to doručení dyl. Jinak já dnes zkusila prvně jsem 9+2tt podle ultrazvuku a srdíčko jsem našla úplně dole jakoby u stydké kosti.

lery92
16. dub 2019

@zetpee jo bezva . Ty to by mě spadl kámen ze srdce jak blázen .Já sem o týden mladší .Týden vydržím ale 4 týdny čekat na USG ne

zetpee
autor
16. dub 2019

@lery92 to věřím, já měla rozestup mezi kontrolou 3 týdny a je to super věc 🙂 Já jdu na kontrolu zítra tak se moc těším ❤️

lery92
16. dub 2019

@zetpee no já byla dnes , vše ok , jenže mi zmizli úplně nevolnosti a ani prsa už mě nebolí a člověk v tom hledá paralelu (možná úplně zcestne) Já byla tak vynervena z toho ultrazvuku že než jsme tam s panem dojeli tak jsem poblila snad celou zahradu .Jenže to byly spíš nervy než tehu nevolnosti .Doktorka mi na angelsounds řekla že je to kravina a že tahaj z zen peníze , že za 1500 si můžu pořídit fonendoskop a poslechnout si svoje srdce a vyjde to stejně .A že prej jestli chci dítě autistu , tak ať ..což taky moc na klidu nepřidá .Nikde o tom nemůžu najít validní informace .Ale musím to mít , protože takhle slyšet srdíčko je prostě vzpruha jak blázen pro tu ženskou.Du hledat taky 😊

lery92
16. dub 2019

@zetpee držím palce jinak😊

zetpee
autor
16. dub 2019

@lvl16 jsem 9+2tt 🙂

zetpee
autor
16. dub 2019

@lery92 taky mi všechny příznaky vymizeli, bolí mě akorát občas podbrisek jinak mi vcelku nic není 😂 i já tobě 😉

vineta
16. dub 2019

@lery92 Holka, je dobře, že jsi tomu psychologovi brnkla, protože ti ten mozek uhání jak vzteklej... já tě asi i chápu, ale takhle o tom přemýšlet, to by ti fakt za dobu těhotenství přeskočilo... taky myslím, že ta negativita samotná tomu plodu neublíží, já byla v obou těhotenstvích prakticky v zenu a stejně se to podělalo, takže je to zjevně fuk, ale taky jde o tebe, takhle se fungovat nedá, navíc takovýhle stavy se ti postupem těhotenství můžou spíš vystupňovat. Angelsounds podle mě dovede být i dost stresující, budeš tam furt to srdce hledat, v lepším případě se budeš uklidňovat poslechem sebe sama, v horším to jednou neuslyšíš a už tě povezou. Navíc, stejně jako je ZT (v té určité skupině případu) nevyhnutelný, stejně tak se s tím člověk musí naučit pracovat a žít, dějou se v životě i horší věci, bohužel, a člověk je prostě zvládne, protože jinak to nejde. Tohohle se nelze děsit dopředu, to se prostě musí řešit, až/když to přijde. Tak držím palce, ať to dobře dopadne, a ať se zvládneš dostat do přiměřený pohody.

vineta
16. dub 2019

@zetpee Moc držím palce, ať je to v pořádku 🍀🍀🍀. S příznakama je to těžký, podle těch se moc řídit nedá, ať už jsou či ne, prostě teď jen přečkat to rizikový období a pak stejně dál doufat, že to bude v cajku, po zbytek těhotenství- po těch potratech holt člověk asi ztratí nárok na takový to bezstarostný užívání si těhotenství, ale holt musíme věřit, že to klapne 😘. Tak ať kontrola dopadne dobře 😘!

zetpee
autor
17. dub 2019

@vineta děkuji. Já miminku věřím, zvládne to ❤️ Přišlo nečekaně a řekla bych na poslední chvíli, chtěla jsem si jít v den zjištění pro antikoncepci a už jsem to nestihla 😂 Teď jsem za to vděčná ❤️😍 Děkujeme 😚

marketa1218
17. dub 2019

Příznaky se holky vůbec nemá cenu řídit, já jsem také neměla a do teď nemám žádné, kromě bolestivých prsou na začátku, ale i to pak úplně vymizelo, taky jsem váhala zda je to ok. Ale stejně s tím nic neuděláte a teď jsem ve 20tt. Buďte pozitivní, nestresujte se zbytečně když není důvod <3

zetpee
autor
17. dub 2019

Tak dávám info, všechno je v pořádku. Miminko mi zamávalo ❤️ měří 3cm a krásně si tam plave 🙂 16.5 kontrola a 7.5 genetika. Dostala jsem průkazku 😍❤️

zahodila
17. dub 2019

@lery92 Přijde mi hrozná ta stigmatizace potratu a MA. Jednou jsem prodelala MA, revizi jsem i přes mírný nátlak odmítla, počkala jsem na přirozený potrat, za pár měsíců biochemické těhotenství. Samotné potraty pro mě traumatické nebyly, trauma pro mě byla tříletá marná snaha o dítě. Momentálně jsem na začátku dalšího těhotenství a naprosto v klidu. Pokud si to neumíš srovnat v hlavě sama, někdo by ti měl pomoct, ale někdy opravdu stačí se zastavit a vnitřně si uvědomit, jestli to je nebo není v pořádku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru