Je možné, že v 7tt doktor neviděl dvojčata?

veverkamaminka
18. lis 2017

Dobrý den, Ahoj

Jsem v 7 týdnu těhotenství 6+3 a byla jsme u doktora poprvé 6.11. v pátým týdnu a byla vidět malá tečka co už měl 3,6 mm a to bylo pondělí a ve čtvrtek 9.11. už měl přes 6 mm a mám pocit , že mám v sobě dvojčátka.
Je mi pořád blbě, mám větší prsa a bolí mě a častý močení což je v pořádku, aspoň víme , že tam rostou, jelikož jsem v 5tt drobně krvácela. Doktor říkal , že kdyby 20.11. se dobře nic nevyvíjelo tak by to v čas vyndal, ale mám pocit , že je vše v pořádku.
Je možné , že tam jsou a on je neviděl jelikož to bylo moc malé a mohli být v zákrytu za sebou nebo se jednalo o jednovaječné či dvojvaječné a kdy by je asi tam mohl vidět? A když jdu 20.11. v pondělí na kontrolu , dá mi již poslechnout srdíčko a průkazku? Nebo je na těhotenskou průkazku brzy?
Pardon , že píšu nesmyslně více otázek, ale abych něco nezapomněla, tak píšu jak mi to pod ruku a mysl a jazyk přijde.

terezapetrova
18. lis 2017

@veverkamaminka embryo se jen tak z dělohy " nevyndava" ;) drzim palce ať je to prosperujici. Podle ceho se citis na dvojčátka?

veverkamaminka
autor
18. lis 2017

@terezapetrova No mám takový pocit jen , nevím jak by žena poznala , že tam jsou dvojčata , možná si jen děláme srandu s manželem, ale mohou být skryta a nemohl by je hned vidět dokavať nebudou větší a pak by mu to naměřilo a nějaké ty zkratky lékařské, kterým nerozumím by to poznal. Je to jen pocit a je tedy normální když měl na začátku týdne 3, 6 mm a na konci týdne už přes 6 mm. Asi děti rostou rychle v bříšku, Mirečka jsme zjistila až v 3 měsíci tohle už dříve díky měření bazální teploty a nepřišla menstruace u prvního těhotenství byla do 3 měsíce

veverkamaminka
autor
18. lis 2017

@terezapetrova
a vše je několikanásobné, únava, nespavost, je mi hodně špatně i 3 dny v kuse a to i jednou jsme zvracela jinak mi je na zvracení pořád, říká se , že u víceřat je to z dvjonásobené

veverkamaminka
autor
18. lis 2017

přijde mi to jiné ,ale tak každé těhotenství je jiné, schválně jestli Vám řeknu v druhém trimestru zda jsou dva , četla jsme , že se při brzkém zjištění těhotenství nemusí hned na ultrazvuku objevit....
přála bych si dvojčátka a děkuju snad bude vše prosperující

kkacca
18. lis 2017

Jestli to nebude tím,že každé těhotenství je jiné😉

maagda
18. lis 2017

@veverkamaminka cekala jsem jedno miminko a zvracela jsem i 20x za den, vubec jsem nespavala a jidlo jsem v sobe neudrzela ani vodu ale vycerpana sem byla poradne. Tak to bych jinak musela mit aspon patercata 😂😂. Kazdy ma prubeh tehotenstvi jinsi. Je mozne ze ted na doktora 2 vykouknou ale kdo vi.

terez225
18. lis 2017

Stává se že se někdy dvojčata odhalí pozdeji , ale v 7 tt už by to bylo jasně patrné. Jestli se jedná o 2 embrya . Na pocit bych nedala píšeš že chceš dvojčata, možná si to tak přeješ že tě tělo klame ☺já za sebe sázím že dvojčata to nebudou urcite 😂 promin

veverkamaminka
autor
18. lis 2017

@kkacca Máš pravdu 🙂
@maagda jo 😂 paterčata :D

veverkamaminka
autor
18. lis 2017

@terez225 jo nevadí v poho neomlouvej se za ten výbuch smíchu

veverkamaminka
autor
18. lis 2017

Ještě holky normálně mám 60-64 kg a teď už mám 68 skoro 69 kg to to roste :D 😂 no před Mirečkem jsem měla 45 kgy ,ale po porodu jsem něco najedla a přibrala :D a teď budu jak koule se valící no to bude něco už to stoupá😂

olga_
18. lis 2017

@veverkamaminka V sedmém by to už bylo vidět, si myslím. Já čekám dvojky a byla jsem v osmém na první kontrole a bylo to vidět okamžitě. A je mi teda stejně jako u předchozího těhotenství se synem, respektive možná i o něco líp. Tehdy jsem byla citlivá na pachy, nezvracela jsem, únava strašná. Teď zatím pachy ok, takže můžu vařit, nevolnost v normě, břicho šílené - už teď v devátém týdnu vypadám jako se synem ve čtvrtém měsíci...
Může to být jiné, ale určitě ne dvojitě horší... Pokud to budou dvojky, tak smekám před intuicí 😉.

ilonne
18. lis 2017

@veverkamaminka Pocity bych neresila, u obou deti mi nic nebylo krome unavy v 1.trim.. Ted cekam treti a bylo mi teda hrozne. Kamaradka ma dvojcata, nebylo ji vubec, ale vubec nic. Ted k nim pribyla holcicka a u te ji bylo zle. Podotykam jedna holcicka. Proste kazde tehotenstvi je jine. Podle me si i dost veci vsugerovavas sama. Velikost plodu (vejce) taky neres - je to hodne orientacni a zalezi jak ho dr. zmeri. V dobe dnesnich vymakanych UTZ si myslim, ze v 7tt by dve rozhodne odhalil.

ilonne
18. lis 2017

@veverkamaminka Btw jedno dite uz mas, tak prece vis, kdy ti dr. dal. prukazku? Kazdy ji dava jinak.

veverkamaminka
autor
18. lis 2017

@olga_ gratuluji k krásným dvojčátkům a držím palce ať je vše v pořádku a děkuji a snad tam 2 budou v pondělí vidět , tak zničeho nic mě popadl a touha po dvojčátkách... nejspíše tím, že se modlím ať tam je holčička mám jednoho kluka a manžel 2 z předchozího vztahu

veverkamaminka
autor
18. lis 2017

@ilonne mám ,ale nového a ten ji může dát jindy od 8tt-13tt se může dát a někdo ji měl už 7 tt prý pokud nekecala
Já už si to nepamatuju , mám krátkodobou paměť, scénář do divadla se naučím a po představení ho automaticky mažu a pak se ho znovu učím to samé jsem měla do školy na písemky

ilonne
18. lis 2017

@veverkamaminka Tak to se ho musis zeptat. Nekdo treba dava prukazku az po prvotrim.screeningu. Nekdo drive.

veverkamaminka
autor
18. lis 2017

Vaše BMI je 25.3
Nadváha = 25 - 30 Zdravotní riziko: Nízké až lehce vyšší
tohle prý teď mám tak to vypadá , že mimčo v pořádku roste a já krásně přibírám :D

ilonne
18. lis 2017

@veverkamaminka Promin, ale tomu nerozumim. Jak ma tohle vypovidat o prosperujicim tehotenstvi? Ktere ti samozrejme preji a urcite to v poradku bude 🙂

ilonne
18. lis 2017

@veverkamaminka Ja treba drzim diabetickou dietu a pri kazdem tehotenstvi jsem zhubla a hubnu i ted.

veverkamaminka
autor
18. lis 2017

na těhotenství.cz jsme našla skvělý výpočet na pohlaví miminka, samozřejmě mi to doktor v 20.týdnu krásně sdělí tak mi to sdělil u prvního, no podle toho výpočtu na internetu zadáš svůj věk početí a měsíc a vyšla mi holka 🙂 říjen a 21 let

veverkamaminka
autor
18. lis 2017

@ilonne
to byl jen výpočet na online BMI jen pro mou orientaci a pro pobavení než mi cokoliv řekne doktor v pondělí

absintka19
18. lis 2017
veverkamaminka
autor
18. lis 2017

hlavně se v pondělí musím zvážit , protože ta sestra u mého předchozího doktora to vyžadovala každou návštěvu a já se nikdy nevážím když to není nezbytné , vždy mě vážila u nich a teď se prostě budu radši vážit

petrapetule
18. lis 2017

U me se dvojcata resila,ale v 8tt mi rekla,ze muzou byt zasebou a nemusi byt videt. Cekali jsme na.12tt na screening. A mam jen.jedno 🙂

terezapetrova
18. lis 2017

@absintka19 krátkodobá pámet to j svina tak se nesmej 😆 Ne hele ja taky rada někdy 🙂 poradím ale jsou veci, kterým přinejmenším nerozumím a ty myslim chápeš.. 🙂

terezapetrova
18. lis 2017

@veverkamaminka tak DR pokud je normální.. určitě zapisuje stejne veci jako ty, o kterých pred tebou mluví. Těžko si zapisuje něco jineho.. Nebo ja už nevim ale promiň některé tvé příspěvky jsou dost zmatené viz napr část toho tvého z 11,46 zde v diskuzi

luci_ela
1. led 2018

Včas vyndat 😂 já chcípnu, ta slečna mně prostě bavíííííí😂

veverkamaminka
autor
1. led 2018

@luci_ela jsem paní ne slečna !!! Jsem na tohle alergická.

kaculka2014
1. led 2018

@luci_ela asi jako chleba z tašky. 😅

luci_ela
1. led 2018

@veverkamaminka Omlouvám se vám PANÍ, za špatné oslovení 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru