Je možné, že ve 13. tt cítím pohyby miminka?

veverka83
20. srp 2011

Holky je možné, že ve 13.tt cítím pohyby miminka?Jsem podruhé těhotná, tak si říkám, že bych to poznat měla, ale je to asi hodně brzo, že?

tadlen
3. říj 2012

já v předchozím těhu cítila jako prvorodička od 15 týdne motýlky

romantika
30. říj 2012

ja u prvni v 16tydnu, byla desny rarach i kdyz byla hluboko v brichu a pred sebou placentu tak to bylo rodeo. Jestli bude druhe tak to budu snad vedet v desatem 🙂)))

simaky
30. lis 2012

Holky připadám si jako blázen,ale včera jsem byla na ultrazvuku ve 12 tt a byla jsem vykulená,jak se mimi už krásně hýbalo ručičkama a nožičkama🙂 čekám druhé a vůbec nic si nepamatuju...večer jsem v klidu normálně začala cítím jemné pohyby..přišlo mi to jako blbost..ted peču kamarádce dort a normálně sem se musela jít podívat sem jestli nemám halucinace,ale prostě ty pohyby cítím🙂

kkklarka
30. lis 2012

@veverka83 Možné to je, moje kamarádka co je také podruhé těhotná je začala cítit od 13 tt

pegynka
30. lis 2012

Urcite je to mozne,ja jsem jako prvorodicka taky citila pohyby uz nekdy na zacatku 15.tt...

simaky
30. lis 2012

no já si myslím,že to máma pozná..manžel samozřejmě se ptal a miláčku nemáš zaražený prdy? chlap no🙂 když jsem měla kontrakce po 3 minutách u prvního,tak si taky myslel,že mám zaražený prdy 😀

jana_vok
22. led 2013

Jsem těhotná poprvé a jsem přesvědčená že jsem cítila pohyb na konci 12týdne, takový šimrání ... a prdy to nebyly 🙂 moje teda má dva kluky a říkala že to ve třetím měsíci cítila taky...

maximka33
25. led 2013

tak se přidávám do klubu, čekám druhé mimi, u prvního jsem to poznala až ve 20tt, u druhého zrovna dnes, na začátku 13tt. už pár dní byly takové náznaky, ale od dnešní noci jsem si jistá. mimi mně nenechá spát. cítím to jako dloubání, šťouchání, asi 5 cm pod pupkem. velice mně to překvapilo vzhledem k synovi, že u něj to bylo celkem pozdě. a taky proto, že jsem vždy měla trochu břicho, a často mi ultrazvuk dělali vaginálně. ale dneska prostě máme divokou noc! v pondělí jdu na screening, tak cítím, že by to mohli udělat přes břicho 🙂 s takovou si asi nebudu muset pořizovat angelsound. někde jsem slyšela, že holčičky se z bříška ozývají dřív, může mi to někdo potvrdit? tu bychom moc chtěli, akorát jsem si nemyslela, že to bude zase takový divoch!

jge
13. črc 2014

Take si myslim, ze je citim, jsem ve 13tt a mam alergii, vzdy po kychani mi mimi nazvaci, ze uz by to stacilo par pohyby!

kocour1
26. črc 2014

Já jsem nyní ve 14. týdnu a už týden také cítím takové slabé náznaky - jakoby pohyby. Jsem ráda, že nejsem jediná a že si to nevsugerovávám🙂...hned je to takové reálnější, když člověk to mimi cítí, jak kope🙂...a u prvního jsem byla marná - cítila jsem to určitě až někdy po 22.týdnu. A také mám docela břicho...ale asi na tom špeku moc nezáleží🙂

janissek1982
16. led 2015

Jsem po druhe tehotna....a dnes jsem 12tt +5 a vcera jsem take citila pohyby kdyz jsem v klidu lezela,jinak to necitim.U prvniho to bylo o dost pozdeji....ale je to mozne 🙂

milinkaa1
3. bře 2015

@mifinka Dnes mi doktor řekl, že mi klesla placenta a že nesmím sex, jsem 11+6, mám se něčeho bát? Doktor dost stresuje? Jak to máte vy, píšete, že máte kleslou placentu.

ajina10
23. dub 2015

Je tedy pravda ze u prvního to trvá dyl než zatuka na maminku?

elana
23. dub 2015

@ajina10 většinou ano, není to tím, že by se druhé a další pohybovalo víc než první, spíš ale u dalších těhotenství už maminka ví, co očekávat a rozezná pohyby od jiných hnutí v břiše (střeva, lupnutí vazu který drží dělohu atd.) snáz. Taky děloha bývá v dalších těhotenstvích už citlivější, všechno už to prostě "zná", tak proto většina maminek (i já mám tu zkušenost) popisuje, že u prvního cítily pohyby později než u druhého.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru