Jedno nebo dvě miminka?😳

arella
5. led 2017

Ahoj holky,potrebuju od vas poradit..asi i uklidnit..jsem po nekolika revizich v posl.dobe,dnes jsem byla na kontrolnim ultrazvuku,mela bych byt 6+2, srdicko zatim nebylo,ale podle vseho tam jsou dva zloutkove vacky,ale pry to jeste nelze rict s urcitosti a mam prijit za dva tydny...ale bojim se,ze se do te doby asi zblaznim☹ do toho se mi nezda ten tvar gestacniho vacku,co myslite,ma tohle tehotenstvi sanci? Myslite,ze to jsou dvojcatka??

nikinelinaty
24. led 2017

@jarqica a mají obě už v dutince srdíčka?
Dívej já mám 2 děti a 2 předčasně porody;(
Pro mne by to byla sebevražda;(

Se byla na mašli;(
Pozvala mne za 10dnu a tím že si myslí že zanik v našem případě je jasný,že je dutinka menší než ta druhá a měla pravdu
Byla šťastná
Řekla mi udržet dvojčata je veliké riziko a proč to mít ještě tak stizeny
Manžel byl na mašli 4 děti na krku

Byly jsme domluvení na 3 a tak toužil to zkusit teď znova
Přišlo mi to tak vůči němu nefee auto živení celé rodiny
A nakonec potrat teba 1 dítěte ve 22 týdnu a co druhé zemřelo by taky?
Já byla hrozně nervní

Nakonec ho velká dutinka utlačila a byl tam jakoby hematom srpek toho miminka a dnes nebylo po dutince ani památky

Po nás rozhodně štěstí i když já bych je brala oba

Ale nevím dcera má problémy se čtením chodí teď do druhé třídy chodila by do třetí menší by bylo 6 předškolák jde později a do toho nevyspání a makani za 2
Já bych asi moc šťastná nebyla

Moc se těším a doufám že porod bude tentokrát zdárný v termínu

Kdy jdeš na ko?

Každopádně co se mi jeví takový hnusný že některé maminky mají děti tak nějak po sobě že ssnas ani sítě nenaučí chodit a všemu a mají další

My moc chtěli po 3 letech vesměs kvůli mateřské nakonec třetí dítě z 2.5 let bude až po 6 letech;(

A peníze jsme oželeli starala sem se o holky a užívala si života jakse dalo

alicie_k
24. led 2017

@jarqica Jen bych chtěla napsat, že pokud jsou takto dvojvaječná a oddělená, lze provést tzv. fetoredukci, určitě nemusíte na interrupci obou dvou. Co si o tom myslím psát nebudu, žít s tím v budoucnu ostatně budete vy a ne my.

alcar
24. led 2017

@jarqica no podivej, ten vek bych opravdu neresila, co ja bych za to ted dala mit tolik co ty. Ja uz citim, ze jsem na tri deti a zvlast dvojcata stara a "slaba" nebo jak to rict. Mam strach, ze to bude fyzicky zahul, coz u tebe urcite nebude. Urcite bych si nechala cas na rozmyslenou a neukvapovala se v rozhodnuti. Pokud tam obe dve opravdu zustanou a ty se rozhodnes i tak pro redukci, tak to bude ciste tvoje rozhodnuti, nikdo nema pravo te za to soudit a resit, proc jsi to udelala. Jde o tebe a o nikoho jineho. Tohle za tebe nikdo nerozhodne, musis se rozhodnout za sebe. Ja bych te redukce schopna byla, v tomhle jsem mela jasno a bylo mi jedno, co si kdo mysli nebo bude myslet. Ale bohuzel to neslo.

mmaajjaa
24. led 2017

@alcar Moje první těhu také bylo komplikované, u druhého těhotenství mi v 7tt také oznámil doktor dvojčata, ale nikdy bych jedno z nich nedala. Vždycky jsem si řekla, že to tak mělo být a ten nahoře dobře věděl, proč to tak udělal. Ani druhé těhotenství s dvojčaty nebo bez komplikací, dost jsem krvácela a hodně se bála, abych holky vůbec donosila do nějakého slušného týdne. Pokud s tím stále nejste vnitřně srovnaná, měla byste to řešit, přistupovat k tomu pozitivně, hledat na tom to dobré, aby Vás to po porodu nerozsekalo. Přeji hodně sil a zdravá miminka.

jarqica
24. led 2017

@nikinelinaty mam už od rana v hlavne nacpano dnes sem byla a ko mam 31.01.2017 uvidime co bude jak se rozhodnem proste ale vim ze dve nechci radeji si to dam vzit sem šokovana stoho vubec by mne nikdy nenapadlo že prave ja a dvojcata v rodine to nema nikdo jenom ja nechapu ...ja sem chtela dve jenom proste nechi vic radeji dve nebo jedno a zabespečit je do budoucna

alcar
24. led 2017

@nikinelinaty jo, napsala jsi to presne. Tehotenstvi s dvojcaty je strasne rizikove a ne kazda zena k tomu ma vhodne predispozice. Ja uz byla snad na 20 ultrazvucich, 30 vysetrenich, bohuzel mi vysel i spatne screening a musela jsem na odber choriovych klku. Pro me je tohle tehotenstvi proste za trest a tu "nechut" na dvojcata to ve mne akorat prohlubuje. Mam strach z poporodni psychozy, fakt zcela vazne. Ale drzim se, snazim se na to moc nemyslet a uz zacinam nakupovat veci, tak uz je tomtrosku prijemnejsi. Ale je to porad tezke se s tim srovnat.

alcar
24. led 2017

@mmaajjaa ano, snazim se, ctu porad nejake clanky na to tema, chodim do diskuzi o dvojcatech, jak jsem rekla, snazim se v tom moc neplacat. Hodne lidi mi rika, ze az je poprve uvidim, ze se hned zamiluju. Tak porad doufam, ze se to zlomi. Do poradny chodim bohuzel do fakultky, kde neni uplne optimalni individualni pristup (aspon mam ten pocit), maji spatnou organizace prace, planuji ultrazvuky jen tak halabala, zvou si me tak skoro kazdy tyden, pritom by to slo udelat behem jedne navstevy jednou za dva tydny, screening i ted echo srdicek se muselo udelat nadvakrat, protoze mi prijde, ze se s tim doktori nechteji dlouho drbat, tak si me radsi pozvou priste (treba budou mimca lepe otocene a kdyz ne, tak zase priste), vsude v papirech mam napsano "se jevi", "spatna poloha plodu", "nevysetritelne" atd. Proste uz jsem z toho desne otravena. ☹

ditta01
24. led 2017

Holky řeknu vám nalakovat si nehty na nohou pěkná fuška 😀

ditta01
24. led 2017

Jejda pardon spletla jsem si diskuzi

pavlapavlapavlapavla
24. led 2017

Ja to teda nechapu. Bud rada za dvojcatka. Takovym lidem asi nemely byt deti doprany vubec. Promin, ale jak muzes tak premyslet !!!

nikinelinaty
24. led 2017

@alcar já si to dnes nějak neužila;(
Já se tak bála ať nejsem otevřená;(
Já už spíš zešílím mne nedělá nějak dobře dr spíš bych raději byla v klidu

Po týdnu u a 30 vyšetření by mne asi kleplo;(

Musí to být náročné tahat těžký kočár s 2 dětma já někdy sotva jela s jedním

Ano je to krásné já neříkám ale to musí být tak náročné ;(
A moje 2 děti by to asi odnášeli manžel taky na nervy přece jen prwbalit 2 nakrmit finance do toho máme hypotéku
No jsem ráda jak se to vyresilo m e by to asi skončilo znovu porodem;(
A zas těsně ve 27 týdnu a 23 týdnu úmrtím;(

Ale jako zamrzelo mne to

Ale zas mám reálný mozek raději mít 1 broučka než zas čekat rok;(
Dělali mne akutního císaře jinak bych byla mrtvá;(

Hodně štěstí hlavně

alcar
24. led 2017

@nikinelinaty no taky bys to nemela jednoduche. ☹ Finance taky resime, to je taky na dlouhe povidani. Ale to me az tak nezere. Ja verim, ze pokud clovek na to neni vnitrne celozivotne nastaveny, tak se s tim asi nesrovna nikdy. Porad verim tomu, ze to dopadne dobre, ze mi to kluci vynahradi a budu je milovat. Kdyby aspon to tehotenstvi probihalo nejak normalne, ale ja jsem uz unavena jen z toho neustaleho litani od certa k dablu a to nejhorsi me stejne teprve ceka. Muj gynekolog, nez me poslal do rizikovky, tak mi doporucoval natvrdo potrat, vylicil nejhorsi mozne scenare u jednovajecnych dvojcat, pak neco spatne zmeril a vydesil me, ze je neco spatne, coz pak nasledne v rizikovce vyloucili. Pak ten spatny screening.... A pak se ma zena radovat a uzivat si tehotenstvi.

kika_21
24. led 2017

@alcar Ale, takových strašáků už bylo! Dobře to dopadne. Já lítala i s jedním-ale zase mi už bylo 42, tak asi i proto. Já ale se jinak doktorovi raději vyhnu-třeba teď mám kýlu a starší holky mě nutí do operace. Ségře se vrátila kýla i po operaci, tak se vymlouvám.🙄

mikayla
24. led 2017

Holky, me.je.z toho strasne, co tady pisete. Jak se to dite ma cejtit, kdyz o nem mama rekne, ze kdyby to slo, tak by ho potratila,ale bohuzel to neslo....vubec to nechapu. Jsem jedina, komu tohle prijde sileny??? Nektery holky by daly vsechno na svete, aby mohly byt mamy, a pak se najdou takovy, ktery si toho nejden ze nevazi, ale jeste takhle hrozne premysli. Je mi z toho spatne.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
alcar
24. led 2017

@kika_21 ja porad verim, ze to dobre dopadne a jeste si to tehotenstvi uziju. Sama jsem z te situace dost zoufala, ale asi je to tim, ze se od zacatku porad dozvidam same spatne zpravy, vsichni me povazuji za strasne rizikovou (vzhledem k tomu, ze moje prvni tehotenstvi skoncilo preeklampsii), nikdo mi nerekne nic moc pozitivniho. Od sameho zacatku se vsichni tvari, jako ze je u me vsechno spatne. A to povazuju asi za nejvetsi pricinu toho meho negativniho mysleni.

@mikayla vzhledem k memu prvnimu tehotenstvi a memu zdravotnimu stavu mi byla redukce doporucena (pak se zjistilo, ze nejde) a ja sama si byla vedoma svych moznosti. Proto to u me bylo opravdu "bohuzel to neslo". Ani samotni dr. ze me nejsou vubec nadseni. Precti si vsechny me prispevky, projdi se v mych botach a pak sud. Myslim si, ze to jak uvazuju neni zadny vykrik do tmy, ja sama jsem si sveho stavu vedoma a to posledni, co potrebuju je, aby nekdo posuzoval, ze si toho nevazim. Takto to opravdu neni. Alespon teda ne u me, protoze me to szira kazdy den. Jinak bych tu o tom nepsala. Snad to aspon pomuze @jarqica si urovnat myslenky.

mmaajjaa
24. led 2017

@mikayla Ale ono je opravdu rozdíl být těhotná s jedním nebo se dvěma miminkama. Kdo nezažije nepochopí, já si taky vždy říkala, nejde jim to přirozeně, šup na umělé a rovnou dvě, ať se zvýší procento úspěchu, ale změnila jsem názor. Dle mého není žena stavěna na to nosit víc než jedno miminko, jo, zvládne to, ale za jakou cenu. Já když čekala holky, tak jsem měla doma skoro tříletého klučíky, co vydal za 10, nemohla jsem s ním nikam, než na zahradu, když jsem si s ním chtěla hrát, tak max. na sedače, protože na zemi bych to nedala. Když na procházku, tak 20 minut bylo maximum. Když výlet, tak max autem na nákup. Měla jsem rizikové těhotenství a každou chvílí mi hrozili nemocnicí. A také jsem si říkala, že jestli to teď nedopadne, tak už nechci žádné těhotenství zažít, těch nervů... Já bych do redukce plodů nikdy nešla, ale nikoho bych za to ani neodsoudila, jak říkám, kdo nezažije...

mikayla
24. led 2017

Holky, ja nevim. Nezazila jsem sice dvojcata, ale zato jsem zazila postizeny miminko a rakovinu. Proto mi prijde cekani zdravych dvojcat jako skvely a uzasny, i pres vsechny rizika a nepohodli, nevyspani, apod. Rizika v těhotenství jsou vzdycky. Myslim, ze zivot muze obcas "nadelit" horsi veci nez dve miminka naraz, a spis nez jako hruzu nutnou k ukonceni bych to vnimala jako veliky stesi, ktery uz se nikdy nemusi opakovat.

alcar
24. led 2017

@mmaajjaa dekuji ti za prispevek, presne takhle se ted nejak citim. Ja bych taky nedokazala jit na uplny potrat, i kdyz me do toho skoro prakticky muj dr. nutil. Porad jsme cekali a konzultovali s jinymi dr., i ohledne te redukce, dokonce jsme volali na kliniku do Prahy-Podoli, jestli se s mym stavem neda neco jeste udelat a jestli mi muj zdrav. stav vubec dovoluje si obe mimca nechat. Pak mi ve fn rekli, ze se to zvladne, pokud si je chci nechat (i kdyz tam je porad velke ALE). No a nakonec jsem rada, ze jsem si obe nechala, to samozrejme. Jen ty obavy a pocit nevyrovnanosti ve mne porad je. Ale to je podle me tim, ze se proste bojim, ze se neco stane se mnou nebo s nima a nechci se na to prilis upinat.

alcar
24. led 2017

@mikayla hele ale o nevyspani a nepohodli se tu nikdo nebavi. A ano, kdyz ti nekolik lekaru vylici tehotenstvi s dvojcaty jako hruzu nutnou k ukonceni, tak se pak na ten stav tezko clovek naladi. Tohle ti udela takovy "maglajs" v hlave, ze uz pak nevis, co je a neni spravne. Rizika v tehotenstvi jsou vzdycky, ale u jednovajecnych s jednou placentou si ta rizika nedovedes ani predstavit, dokud si o tom neco neprectes.

kika_21
24. led 2017

@alcar Chápu-moje ségra měla podobné problémy-nicméně nakonec dobré-dětem-nebo spíš už dospělým je 26 a 17 let.A v pohodě-tedy až moc-ségra je zkrátka kliďas, já už bych plašila a ona v podstatě konstatuje fakta. Zatím bych řekla, že je na tom lépe-já jsem děsný plašan a k ní se jezdím zotavit.🙂Ona zkrátka neřeší...No a je to fakt dobře.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
alcar
24. led 2017

@kika_21 taky jsem plasan a vsechno strasne resim. 😀 Mozna kdybych se o tu problematiku tak nezajimala, tak jsem taky v klidu a uzivam si to. Ale jsem velky realista a vim, co vsechno se muze stat. A fuj...nafackovala bych si za to nekdy. 😝

rybamrazena
24. led 2017

Holky... hlavně si uvědomte, že cokoliv řeknete, ovlivňuje i to nenarozené dítě. A přijít na svět s myšlenkou, že maminka doufala, že se zahluším, to je teda luxusní výbavička 👍 👎

alcar
24. led 2017

@ttm dekuji, tohle me povzbudilo. 🙂 Ja uz prave nikoho za tohle neodsuzuju a naopak treba podporim a vysvetlim, popisu, s cim se potykam ja, nez hned rikat, ze si to dite nezaslouzi. Ono opravdu neni co zavidet. Na prvni pohled super, nadhera, ale po tom, co si zena zjisti, co ji ceka atd. to muze s psychikou opravdu zamavat. Nekdo to bere jako dar a naopak nekdo muze mit obavy z budoucnosti a to v tobe zacne evokovat takoveto myslenky, ze to proste nezvladnes. Drzim pesti i tobe, at vsechno probiha v poradku a jsi ty i miminko zdrave. 😉

alcar
24. led 2017

@rybamrazena diky za podporu...fakt. 😝 Prave proto o tom doma nemluvim, uziram se tim, jdu tady na diskuzi si o tom popovidat (a vypovidat) a dozvim se, ze si je nezaslouzim. Super... 👍☹

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
alcar
24. led 2017

@ttm treba ja nad tou redukci uvazovala v tom smyslu, ze tim zachranim zivot aspon tomu jednomu, kdyz nebudu schopna donosit obe. Rozhodne by to pro me nebylo jednoduche rozhodnuti, ale brala jsem to racionalne jako fakt. Pak mi rekli, ze bud obe nebo zadne a bylo jasno, ze si necham obe i za cenu toho rizika.

nikinelinaty
24. led 2017

@alcar je mi to jasne odejde placemta a odejdou obe co?
U dvojvajecnych s vlastnim dutinkou majimkazdy svoje co?
Pei umeti jednoho nemusi odejit deuhe?
To ti napeosto eozumim negativni nic moc jeste ,30x ale jsi uz dost daleko
To uz das nejake nedonosene v nejhorsim ale mne dveeu nezachranili ja se modlim at drtim!:((u syna mi odesla placentaa utrhla se fakt stesti

Takze ja sem jako tx ja nevim zda se mamradovat:((
Dnes sem z toho uz i bxla spatna de mi polazdy shrne mas bxsledek vse je uzasne vxpada to slibne
Dvojcata se vxeedukovala zavrwno cs nesoinite a nekrvacite vubec a vse vxpadat nejlpim ze 4 tehu
Kez bxch se prdolky dockala

Ja prezivam ale mazlim jej 🙂
Uz tuka motxlky talze o nem vim

Holkx drzte se ja bych asi zesilela drzet 2 samy telo neni staveno je mi to lito nejde zachranit ja sem rqda ze mame vlastne to stesti

Ale jsou holky co drzi do terminu
Ale ja bych mela uecote smulu:((

Na redukci bych nesla

rybamrazena
25. led 2017

@alcar Já jsem něco takového psala???

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru