Káva v těhotenství. Mohu jednu instantní denně?

astyna88
24. zář 2019

Dobry den, jsem v cca 9.tt a porad se nedokazu vzdat jedne instantni kavy denne. Z cerneho caje me pali zaha,ten jsem prestala pit brzy. Ale ta kava...delam si ji ledovou a dela mi i dobre na zaludek. Mate nekdo zkusenosti nebo vedomosti o tom,zda jedna kava denne muze plod nejak poskodit? Kdyz si ji nedam,boli me hlava a rekla bych,ze ma nejake abstinencni priznaky 😀 diky.

nanyh
24. zář 2019

@astyna88 Já v tom problém určitě nevidím. 😊

balogis
24. zář 2019

Piju kávu úplně stejně jako dřív,ovšem celý život sem zvyklá pít slabou půl na půl s mlékem,nevidím jediný důvod se jí vzdávat..sem těhotná potřetí a kafe mi prostě nikdo nevezme 🙃

petulejan
24. zář 2019

Já ji nepila,ale i proto,že jsem ji nemohla ani cítit. Ke konci už mi to nevadilo a pila jsem tak jednu denně. Taky jsem si myslela,že to nedokážu ji nepit třeba při kojení,ale zvládla jsem to úplně v pohodě. Nahradila jsem ji nápojem Caro a toho dám i třikrát denně a nemusím mít výčitky 👍

astyna88
autor
24. zář 2019

Dekuju. Ja jsem v min teh pila caro a meltu,ted mi to ale vubec nejede. Tak zustavam u instantni. Bez kofeinu je pry horsi.

tinkad29
24. zář 2019

@astyna88 pokud jsi byla zvyklá pít i předtím tak nevidím problem třeba se slabší i dvakrát denně ;) mě kvůli nízkému tlaku dokonce gynekolozka řekla, ať místo svoji,, slabší,, denně piju jednou denně silnou 🙂

slunickoseznam.cz
24. zář 2019

Pokud nevypiješ 3 turky denně tak káva neublíží mě říkal doktor v pohodě 2 rozpuštěné za den mně káva v těhotenství nechutnala ale.obcas sem si dala latte

denca033
24. zář 2019

Já piju kávu normálně rozpustnou s mlékem. Piju tak dvě až tri denně a jsem 32tt a mimnko je zdravé 🙂 Takže v tom pití kávy nevidím problém. Pokud jich teda někdo nevypije např šest.

andelka
24. zář 2019

Normálně si dej. Jedno kafe fakt nevadí. Obvykle ani potom při kojení. Též jsem pila a piju pořád ( malý má 8 měsíců).

dmiska
24. zář 2019

Jedno kafe fakt nevadí ;)
Jo a jen tak pro zajímavost - nedávno v dTestu zrovna psali, že kvalitní káva z presovace má mnohem méně kofeinu než instantni. Takže když je možnost, doporučuju pořádné kafe 🙂

dmiska
24. zář 2019

Tím chci říct, že spousta lidí si myslí, že když si udělá slabou instantní, dostane do sebe méně kofeinu než z pořádného presa... Ale opak je pravdou

wxkatuska
24. zář 2019

Jedna kava nicemu nevadi 😉

astyna88
autor
24. zář 2019

@dmiska

To je zajimave. Ja mam tassimo 😀

lovemusicsun
24. zář 2019

Já u prvního těhotenství normálně pila dvě kávy denně, jednu ráno a jednu odpoledne. A dcera je úplně v pořádku. I můj gynekolog říkal, že je to naprosto v pohodě. Teď u druhého těhotenství mi káva nechutná, přešla jsem na černý čaj a taky si dám dva tři denně. Myslím, že to rozhodně neškodí.

radullah
24. zář 2019

jedno kafíčko úplně na pohodu 🙂 Jen mi v každém těhotenství přestalo chutnat a začalo až zase někde po 20tt, tak si asi tělo samo řeklo o nějaklou pauzu

laka_lacenda
24. zář 2019

Rozhodně se ti nic nestane po jedné kávě denně, neboj se toho. 🙂 Mě úplně přestala chutnat v prvním trimestru...až teď mi zase chutná, ale Já zas nebyla nikdy kavomil. Taky se říká, že by se neměl pít černej a zelenej čaj a ten jsem hlavně na začátku pila dost...🙂 Jinej mi nechutnal. 😀

svntvt
24. zář 2019

@astyna88 presne jak pisou holky, jedno, dve (i tri slabe) kafe jsou cajk. Dokonce mi jedno kafe denne doporucil gynekolog na prohlídce v 7tt kdy jsem si stezovala na stabilni ,,kocovinu,, 😂 ale i v tomto druhem tehotenstvi mi prestala chutnat, ted ten muj oblibeny poklad nemuzu ani citit ,😂 a nemuzu se dockat az mi zas zacne chutnat 😂😂

ilema
24. zář 2019

Jsem už teda 32.tyden a ťuk ťuk snad vše stále v pořádku, kafe jsem sem tam pila, ranní nahradila caro, ale když jsem měla chuť, tak jsem si kafe dala, já trpěla na pekelný nevolnosti a jediný co mi zabiralo byla ledová cola a vypila jsem ji během prvního trimestru víc než dost, měla jsem to tak i v prvním těhotenství. Takže bych se fakt nebála jedné kávy denně 😉

svntvt
24. zář 2019

@ilema jo, je pravda, ze pokud by ale pila jak colu tak kavu, tak by množství hlidat mela, v te cole je toho kofeinu taky vic jak dost. Ale separatne si myslim, ze cajk 😊 colu sem si taky davala, pak se mi udelalo zle i z ni 😂 takze ted nechci ani jedno 😂

janaaanna
25. zář 2019

@astyna88 Ja jsem mela nizky tlak a gynekolog mo naopak kavu doporucil, pila jsem minimalne jedno espresso denne a vse ok. Pry se to prehani a negativni ucinky prichazeji az od opravdu velkeho mnozstvi kofeinu. Vunec bych si s tim nedelala hlavu a uzila si, na co mate chut 🙂)

babanci
25. zář 2019

Jedno, dvě kafe nemůžou škodit. Předpokládám, že si neděláš turka, při kterém se zastaví pumpa. 😀 Slabší, jak já říkám švestková voda, ta je úplně v cajku.

kachna_b
25. zář 2019

Pijem 1-2 kávy denne. Z mokka konvičky alebo turka. Rannú si dávam normálnu, druhú už slabšiu. Mám v tehotenstve nižší tlak a bez kávy proste odpadávam. Pijem a jem všetko na čo mám chuť

astyna88
autor
25. zář 2019

Diky moc holky, varim si tchibo instantni, mam i nizky tlak (obyvykle kolem 100/60).

anrokop
26. zář 2019

Ahoj mě lékař kafe dokonce doporučil mám také nízký tlak a s v prvním těhotenství jsem dokonce omdlela. Takže mám dvě zdravé děti i s kafem.

suzana001
8. říj 2019

@astyna88 já pila denně v práci dvě silné kávy (černé bez ničeho) od té doby co vím, že jsem těhule piju Caro protože mi ta silná káva ani nechutná, ale sem tam si dám jedno menší s mlíčkem🙂
Myslím si že když člověk nepije jen kafe celý den a nějakýho turka , tak je to ok🙂))))🌸hezký den

astyna88
autor
8. říj 2019

Moc vam vsem dekuji. Dnesni tlak byl 103/64, pry bych si to mela trosku zvysit kafem. Jedne denne asi neodolam.

snazilkakamilka24
8. říj 2019

Urcite jednu muzes, ja ji teda nepila, protože mi uplne prestala chutnat.. az ke konci mi zase zacala vonet 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru